Премини към съдържание

Lidl отвори врати


Препоръчано мнение

Ей хора, вчера цял ден гледам клипчета и снимки на работа и се забавлявам с тази чудесия. По-късно като си легнах се замислих... да се надяваме, че никога няма да опрем до тия 3лв дето ще спестим. SLX за мен го е казал най-правилно. Аз също никога няма да отида да се бутам, но се надявам и никога да не се наложи, защото там има хора отишли за сеира, някой беше казал, че РЕЧ СЛОВО чакал и т.н., но много хора са там защото тия 2-3лв, са им хляба за седмицата или киселото мляко. И мен ми е смешно и аз се забавлявам, но се надявам никога живота да не ме прати на тази опашка, защото сега можем НИЕ ДА СИ Я ИЗБИРАМЕ, а след време може вече да ние ИЗБРАНА. Радвайте се, че може да си чешаме езиците тука и да се смеем, но е тъжно колко хора са отишли там. Днес е black friday в USA, там се ходи направо с боксовата екипировка, но никой не се смее, защото хората си купуват вместо за 1500 за 1000$, иначе е много по-страшно от колкото това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

О, Лидъл!

 

О, Лидъл!

 

Три часа бабички и лелки

пред входа му чакат. Сивите панелки

трепетно повтарят на Тотю гласът.

Пристъпи ужасни! Дванайсетий път

гъсти орди лазят по плочките криви

и тела се блъскат, и псувни изливат.

Бури подир бури! Рояк след рояк!

Данчето Фандъкова сочи входа пак

и вика: „Търчете! Ниски са цените!“

И ордите тръгват с викове сърдити,

и „Банани!“ мощно въздуха разпра.

Лидълът отвръща с други вик: ура!

И с нов дъжд от лакти и псувни на майка

лелки, пенсионери спират да се вайкат,

влизат и се блъскат, без сигнал, без ред,

всякой гледа само да бъде напред

и гърди висящи на щанда да сложи

и един банан повеч в торбата да положи.

Бабичките блъскат. Лелките крещят,

персоналът жално ги моли да спрат.

Няма вече олио! Има хекатомба!

Всеки банан меч е, всяко киви – бомба,

всяка стока – удар. Всяка душа – срам.

Свинско и сланина изчезнаха там.

….

Персоналът тръпне, друг път не видели

така да се блъскат овци подивели.

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

И днес йощ кварталът, щом буря зафаща,

спомня тоз ден бурен, шуми и препраща

срамът му дивен като някой ек

от дупка на дупка и от век на век!

 

:icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мене жената по принцип не може да ме накара да ида с нея на магазин, камо ли да съм такъв садо-мазо, че да ида да се претрепвам за "три килааа банани, мене ми се яде малее"... И кво се трепат тия пенсии? Колко банани и кисели млека ще си купят като е на кирия? Ми те нали се развалят, всеки ден за закуска, обед и вечеря банани с кисело мляко ли ще муат? Тва си е жива простотия!

 

Не бива да говориш така...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много ме кефи стихотворението ,(О, Шипка :D )

И аз съм на мнение че това е пълна простотия да чакаш по 5-6 часа на опашка за 3 кила банани от по 1 лев............и с това ще спестиш 1 левче .......повечето хора идват с колите си ,които сигурно не са поглеждани от майстор 2-3 години и сигурно харчат по 20-30 литра бенз, е ,като дойдат с колата това е разход пак,този разход струа на собственика 4-5 лв. дори и повече , и каква е фаайдата да спестиш 10 лв. от покупките ,като ти си направил разход страничен от 5 лв............

За мен това показва колко са озверели хората и в каква беднотия живеят,щом се редят на опашки 5-6 часа за едни 5-6 лв. по евтино........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: За жалост храната е най-големият разход в едно семейство .Повечето от хората едва оцеляват . Политиката на геноцид на българският народ, започнала с прехода си казва думата... :mitsu-smiley: :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За прехода можем да поспорим, при това - сериозно! Защото ако не беше комунизЪмът - нямаше да се налага да имаме преход, а щяхме да сме далеч, далеч напред.... А както казва кумът ми - комунизмът не прощава!

Съгласен съм с Рангел и с адаша, че има хора, за които каквато и да е икономия е жизнено важна. И не бих си позволил коментари към точно тези хора. Нима мислите, че на тази опашка са били само такива хора, обаче? Сериозни ли сте? Не са били само те.

За съжаление в нашата мила родина много е важно нещото да е на келипир, това дава такова задоволство у хуманоидите, че ми идва да се разплача. Ще се блъскам, ще се трепя, ще ми смачкат детето, ама да съм на далавера.... Смесицата между Бай ни Ганя и Андрешко е превърнала уж човеците в човекоподобни, немислещи, безгръбначни мекотели.... Стадо.... Такава е ценностната система, такъв е начинът на мислене....

 

П.П. Адаш, не знам в Била как е, но в нашия магазин краставиците са по 2.30 килото. А в Лидл е 33ст бройката, което средностатистически прави към 1.30 килото.... И като се сметне, че ще си купиш 3-4 краставици - пак не разбирам.....

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За прехода можем да поспорим, при това - сериозно! Защото ако не беше комунизЪмът - нямаше да се налага да имаме преход, а щяхме да сме далеч, далеч напред.... А както казва кумът ми - комунизмът не прощава!

Не, че защитавам комунизма, но нека погледнем Гърция (където не е имало комунизъм), колко милиарди евро и е дълга. А ако си мислиш, че западняците ще седнат да работят за да може другите да са добре ... виждаме на какви лихви отпуснаха пари за Гърция и сега какви искат за Ирландия ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, сега видях линковете, дето Светльо ги е пуснал... Формално погледнато бананите са 3 пъти по-евтини отколкото в Била, където аз пазарувам, краставиците 5 пъти по-евтини. Очевидно аз не бих висял на опашката, за да спестя 3 лева, но много възрастни хора биха. Те, всъщност пазаруват само от артикулите на промоция, а те в различните вериги просто са на цени под себестойност. Този дъмпинг могат да си го позволят ритейлърите, защото има много други стоки, които не са намалени. И това, че има много вериги, част от които продават всеки ден нещо на цена под себестойност всъщност е възможност за бабите и дядовците ни да пазаруват изгодно... Проста работа - имат време и икономически стимул, пазаруват. Тяхна воля, пък и изгодно. Що се отнася до мен и моето семейство - пак имам избор. Ако съм толкова трескаво забързан, че да не искам да чакам, имам десетки обекти, от които да купувам. И наистина, намаленията чисто психологически въздействат еднакво силно както на малкия и изключително прост български народ, така и на възвишени нации като германци, французи и италианци... Та така, всеки си избира опашката.

Много точно написано :good: Иначе за откриването,на която и да е верига е същата лудница,някъде повече,някъде по-малко,но лудница,дайте поне да се позабавляваме със няколко клипа.

http://vbox7.com/play:a5faf74b

http://vbox7.com/play:cf9ae771

http://vbox7.com/play:8f066fb0 Това ми е любимото :D Как нахлу тази паплач!

Айй майкооо.....

Бой за Самсунги.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пенсионерите ги разбирам, но останалите не!

За някой от нас 5-6 часа чакане на опашка, за да спестиш 7,8 или 10 лв. си е абсолюнта загуба, защото за това време може да се изкарат 30, 40, 50 или дори 100 лв.

Тази ситуация ми напомпя за една новооткрита бензиностанция на 5-6 км извън Видин, която бе обявила с 2 ст. по-ниски цени на горивата. Народа се юрнал да зарежда и никой не си прави сметката, че тези 10 км до там и обратно не са безплатни. "Прост народ - слаба държава!", като не можем да си правим сметката ще се блъскаме по опашки и ще ни се смеят.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Прост народ - слаба държава!"

 

Народа е отчайващо прост. Все пак, тая надежда, че това е някакъв вид спорт, правят го заради тръпката, не заради самите банани.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера случаино минах покраи лидъла в Хаджи Димитър . Като видях , че няма никаква опашка реших да спра и да вляза та да разбера за какво толкова са се редили хората предишните дни . Неможе да се отрече , че съотношението цена / качество на банани , мандарини , портокали няма конкуренция . Що се отнася до краставицата от 33ст. ако не си погледна , че навилицата имш набодена краставичка няма как да разбереш , че я консумираш . Може би е най - гадната която съм ял някога .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Отвориха новия хипермаркет Темпо.

Работи денонощно.

Към 19.30 минах от там и имаше концерт на Преслава!

Толкова много коли и хора имаше...

Преди малко се прибирам и колите са са увеличили даже още повече.

Този народ е обезумял...

Ето и брошурата.

http://kokonut.snimk...34.21613575.big

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отвориха новия хипермаркет Темпо.

Работи денонощно.

Към 19.30 минах от там и имаше концерт на Преслава!

Толкова много коли и хора имаше...

Преди малко се прибирам и колите са са увеличили даже още повече.

Този народ е обезумял...

Ето и брошурата.

http://kokonut.snimk...34.21613575.big

Да не са снимали "стъклен джам -3" пък ти да мислиш , че са открили нов МОЛ ? ..:D

Нещо напоследък все минаваш "случайно" край новооткриващи се вериги магазини :P да не си станал някой скрит журналист бре ? :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не са снимали "стъклен джам -3" пък ти да мислиш , че са открили нов МОЛ ? ..:D

Нещо напоследък все минаваш "случайно" край новооткриващи се вериги магазини :P да не си станал някой скрит журналист бре ? :lol:

Хех,Имаше един лаф на Шкумбата,че в България има два милиона сини каски закодирани под името "пенсионери",влизат в магазина гледа,гледат па си излезат :D Та и Big Boss така :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Хехехе. :)

Не съм ходил в Темпо, просто пътя до работата ми минава от там. Лидъл не съм го виждал, освен на снимка. :)

Интересното е, че като постройка изглежда по-голям от Техномаркет, който е до него, а го построиха за около 2 месеца.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отвориха новия хипермаркет Темпо.

Работи денонощно.

Към 19.30 минах от там и имаше концерт на Преслава!

Толкова много коли и хора имаше...

Преди малко се прибирам и колите са са увеличили даже още повече.

Този народ е обезумял...

Ето и брошурата.

http://kokonut.snimk...34.21613575.big

 

Преслава като каза и се сетих една история... Аз чалга, разбираемо, не слушам. И досегът ми с нея е чисто професионален по повод на... сещате се. Веднъж пазарувам в Пикадили, сам, с една празна количка и насреща ми... Анелия... Пичове няма толкова чаровна и миловидна жена, гримирана, направена, усмихва ми се... Блъснах се в едни чипсове, бахти резила. И падна един смях :icon_thumbup: Та така, може би хората са отишли на откриването на Темпо, привлечени от женски чар...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Преслава като каза и се сетих една история... Аз чалга, разбираемо, не слушам. И досегът ми с нея е чисто професионален по повод на... сещате се. Веднъж пазарувам в Пикадили, сам, с една празна количка и насреща ми... Анелия... Пичове няма толкова чаровна и миловидна жена, гримирана, направена, усмихва ми се... Блъснах се в едни чипсове, бахти резила. И падна един смях :icon_thumbup: Та така, може би хората са отишли на откриването на Темпо, привлечени от женски чар...

 

Хахахахаха! :D

Чудничка история. Тя поне видя ли те че се оплеска в чипс? :lol:

Няма спор обаче, че фолк певиците са доста гримирани.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хахахахаха! :D

Чудничка история. Тя поне видя ли те че се оплеска в чипс? :lol:

Няма спор обаче, че фолк певиците са доста гримирани.

 

Всъщност тя ме загледа, щото й се сторих познат, понеже два, три дни по-рано съм обяснявал по медиите какви данъчни калпазани са... Та понеже ми се залензи нещо, затова се блъснах...Много е хубава, да знаете. И добре, че мойта жена не чете форума:icon_thumbup:

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както казва един мой приятел - "Аз с такива не ходя, щото като я разочаровам, па ревне и става на палячо като и се разтекат боите"

Та и аз така... не си падам по грима

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както казва един мой приятел - "Аз с такива не ходя, щото като я разочаровам, па ревне и става на палячо като и се разтекат боите"

Та и аз така... не си падам по грима

 

Да бе, ако бяхме двамата, ти сигурно в кетчупа щеше да се блъснеш...:icon_clap::icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми.... едва ли.... Не са ми интересни такива жени, и никога не са ми били.... Аз си падам по по-арт дами.... Другите са ми малко пластмасови....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да живее България - пълноправна членка на европейския съюз! :icon_thumbup:

 

 

 

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1197.snc4/154947_1743795437452_1315722779_31934901_3556942_n.jpg

 

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1202.snc4/155458_1743795037442_1315722779_31934897_5119385_n.jpg

 

Според Витали (това са снимки от тях):

 

 

 

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1230.snc4/156213_1743795117444_1315722779_31934898_7167312_n.jpg

 

Този витали ми е съсед, аз съм в 174бл.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Преди малко се връщам от Темпо.

Магазина много прилича на Метро, като подредба и големина, но все пак има разлика.

Цените са доста изгодни, като най-големия плюс според мен е, че работи 24 часа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...