Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Препоръчано мнение

Автомобила няма Грешка. Много е практичен. Ето и пътвият интересен момент.Светна сигнал за гориво и съответно спрях на първото OMV.Както винаги заредих 95 обикновен. Тръгвам и познайте. Не бях чувал този шум от годините, когато карах соц автомобил. Аванса трака ама яко.В момента в който подам леко газ започва яко ромолене в двигатела.Ако настъпя изчезва. Надявам се, че това е заради лош бензин. Поизгорих 20 литра и дозаредих 100 октана OMV да се омеше малко. Ситуасията е по-добре но на баир на 4та и 5та предавка си трака. Четох в книжката, че колата компенсира в известни граници детонациите.Трябва да изгоря бензина и да сипя нов за да видим дали в него е проблема. Като цяло ме е страх да не прецакам колата. Още няма 5000 км. Или горивото е много зле или двигателя е притенциозен към горивото.Дано е горивото и дано не прецакам двигателя с този резервоар.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 352
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Автомобила няма Грешка. Много е практичен. Ето и пътвият интересен момент.Светна сигнал за гориво и съответно спрях на първото OMV.Както винаги заредих 95 обикновен. Тръгвам и познайте. Не бях чувал този шум от годините, когато карах соц автомобил. Аванса трака ама яко.В момента в който подам леко газ започва яко ромолене в двигатела.Ако настъпя изчезва. Надявам се, че това е заради лош бензин. Поизгорих 20 литра и дозаредих 100 октана OMV да се омеше малко. Ситуасията е по-добре но на баир на 4та и 5та предавка си трака. Четох в книжката, че колата компенсира в известни граници детонациите.Трябва да изгоря бензина и да сипя нов за да видим дали в него е проблема. Като цяло ме е страх да не прецакам колата. Още няма 5000 км. Или горивото е много зле или двигателя е притенциозен към горивото.Дано е горивото и дано не прецакам двигателя с този резервоар.

 

не съм усещал подобно тракане досега. аз също зареждам предимно в омв (95 обикновен) и засега е ок .

и в чехия ли правят номера по бензиностанциите - дано всичко е наред, надявам се да споделиш как са се развили събитията.

иначе относно разхода на гориво съм доволен - не отчитам разлики в показанията на компютъра и реалния разход. зареждам винаги като се поизпразни резервоара ( оставащи около 100-150 км по борда ) и пълня догоре. без да съм голям маниак на тема разход, с предимно извънградско каране през зимата бях между 6.2 - 6.7 л / 100 км - при по-лош път съм с 80-90, а при хубав път - 110 - 160 км/ч. сега при доброто време навън последния резервоар беше среден разход 5.8 л / 100 км. така че скоро мисля да спра да смятам по резервоара, защото борда отчита добре :)

наскоро се возих на задната седалка на нисан кашкай - въпреки че са почти еднакви като размер с асх, главата ми опираше отзад, което малко ме изненада. при асх ми е доста добре и на задната седалка - висок съм 1.84...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Привет,

Искам да попитам колегите с АСХ с 16-ки за впечатления от зимни гуми. За летните още е рано за подмяна и ще карам още година-две с оригиналните Yokohama. Аз изкарах предните 2 зими с Континентал(произведен 43 седмица 2010) ContiCrossContact( http://www.conti-online.com/generator/www/bg/bg/continental/gumi/temata/suv-tires/winter-suv-tires/conticrosscontact-winter/conticrosscontact-winter-bg,tabNr=.html ). Като минус мога да кажа, че много бързо тръгват да буксуват. В сравнение с предишния ми автомобил Рено лагуна 2004 дизел, който карах с Goodyear Ultragrip 7+, континентала е по-зле. :( Може би причината е, че АСХ-а е с 200 кг по-лек, а гумата е по-широка със сантиметър от реното, а и че е бензинов, но в крайна сметка сравнението е в полза на реното в тази конфигурация. Какви са вашите впечатления от гумите, с които карате през зимата?

Поздрави :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Това е сравнение на техническите данни(размери) на АСХ и Аутлендър, което може да е интересно за колебаещите се между двата модела. Мисля че Аутлендъра е 2,4 бензин, понеже само той е с 215 просвет:

http://www.asxownersclub.com/forum/4-discussions/7034-asx-vs-outlander

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте колеги,Да споделя развитието с тракането на аванса. Поне аз си мислех, че чувам това. Мислех, чя като свърши този резервоар и заредя от друго място и по-високо октанов бензин нещата ще се оправят. Да ама не. Продължи да се чува този шум. Забелязах, че се появява при външна температура над 10 градуса. Появява се във момент когато на лек баир колата е около 2000 оборота и много леко подадеш газ. Притраква и изчезва. Чува се само ако не сте пуснали стереото. И ако подавате много леко газ. Ако преминете този момент на лек опит за ускорение или по скоро опит за поддържане на скоростта и подадете повечко гас, потракването не се чува.Вече си мисля, че не е аванс а е от клапаните и умното газоразпределение. Колата се мъчи да пести всяка капка гориво и работи с обеднена смес.

Не знам дали е така при вас или моята кола не е наред. Шума не е силен и трябва внимателно да се заслушате. Много прилича на аванс но не се чува толкова силно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,Да споделя развитието с тракането на аванса. Поне аз си мислех, че чувам това. Мислех, чя като свърши този резервоар и заредя от друго място и по-високо октанов бензин нещата ще се оправят. Да ама не. Продължи да се чува този шум. Забелязах, че се появява при външна температура над 10 градуса. Появява се във момент когато на лек баир колата е около 2000 оборота и много леко подадеш газ. Притраква и изчезва. Чува се само ако не сте пуснали стереото. И ако подавате много леко газ. Ако преминете този момент на лек опит за ускорение или по скоро опит за поддържане на скоростта и подадете повечко гас, потракването не се чува.Вече си мисля, че не е аванс а е от клапаните и умното газоразпределение. Колата се мъчи да пести всяка капка гориво и работи с обеднена смес.

Не знам дали е така при вас или моята кола не е наред. Шума не е силен и трябва внимателно да се заслушате. Много прилича на аванс но не се чува толкова силно.

Привет,

Потвърждавам, че и при мен е същото положението. Пробвал съм с 100 октана бензин, но няма промяна. Мисля/надявам се, че не е проблем :)

 

Колега GMM, може ли да споделиш впечатления от зимни гуми докато са още пресни(то вече лятото дойде но както и да е :) )?

Поздрави! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Потвърждавам, че и при мен е същото положението. Пробвал съм с 100 октана бензин, но няма промяна. Мисля/надявам се, че не е проблем :)

 

Колега GMM, може ли да споделиш впечатления от зимни гуми докато са още пресни(то вече лятото дойде но както и да е :) )?

Поздрави! :)

 

 

Привет Vess,

 

Благодаря за потвърждението. Нямаш представа колко много ме успокои. Така ще си ги караме. И аз силно се надявам, че така е проектиран да работи този двигател.

Относно зимните гуми. Когато купувах колата дилъра в Чехия даваше подарък към колата комплект зимни гуми окомлектовани с оригинални алуминиеви джанти. Гумите са Нокиан - някакъв си. Тъй като не съм ги избирал не им помня и модела. Не ме подведоха нито един път през зимата. Но не съм ходил на планина с тях, тъй като сина ми се роди зимата и нямаше начин. Тоест не съм ги пробвал в тежки условия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега GMM,

Има даже и клипчета за този шум:

Наистина си мисля, че не е нещо опасно за автомобила.

Благодаря за инфото за гумите. Тук в БГ независимо, в кой сезон поръчваш автомобил идва с летни гуми. Моята дойде януари с летни.

Аз купих континентал, понеже нямаше GoodYear UltraGrip 7+ моя размер. От въпросния модел на гудиър съм просто очарован. Сега новия UltraGrip 8 има моя размер(215/65Р16) и тази зима мисля да взема 2 за отпред. Ще видим дали ще е по-добре положението. :) Нокиан-а също имам добри отзиви и е като план Б, ако нещо се засерат с доставките или продават старо производство Гудиър.

Поздрави! :)

Редактирано от vess
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега GMM,

Има даже и клипчета за този шум:

Наистина си мисля, че не е нещо опасно за автомобила.

Благодаря за инфото за гумите. Тук в БГ независимо, в кой сезон поръчваш автомобил идва с летни гуми. Моята дойде януари с летни.

Аз купих континентал, понеже нямаше GoodYear UltraGrip 7+ моя размер. От въпросния модел на гудиър съм просто очарован. Сега новия UltraGrip 8 има моя размер(215/65Р16) и тази зима мисля да взема 2 за отпред. Ще видим дали ще е по-добре положението. :) Нокиан-а също имам добри отзиви и е като план Б, ако нещо се засерат с доставките или продават старо производство Гудиър.

Поздрави! :)

 

Мерси за клипчето Vess,

 

Тук автомобилите също идват само със летни гуми през всичко сезони. Просто дилъра имаше промоция и даваше коплект зимни гуми и подгрев на седалките като подарък.

Аз ги помолих да ми оборудват колата със зимните гуми и да сложат летните в багажника. Нокиана не са лоши но не могат да се мерят с Гудиър според мен, въпреки че нещата са относителни.

 

Аз притежавам и Mitsubishi Carisma. Преди 5 години, когато я купих я обух с BF Goodrich WinterG. Много съм доволен от тези гуми. На първото лято започнах да строя къща и нямах пари и време за летни гуми. Продължих да си карам със зимните и така до ден днешен. 5 години и кусур. Обиколих Европа няколко пъти с тях зиме и лято. Всяка от предишните зими ходех почти всяка събота и неделя да карам ски в Полша. Никакви грижи. Щели зимните гуми да се спекат лятото. Краставици. Поне BF Goodrich WinterG не се спече. Другият месец ще карам Carisma-та обратно в БГ. Все със същите гуми.

Така че не винаги цената на гумите е оределяща. На колата също. Каризмата я купих 10 годишна. Сега е на 15 и половина. Никакви сериозни проблеми с тази кола. Само редовна смяна на масла, филтри и свещи и здраво каране. На много хубави места ни е закарала, че и къща построи. Затова избрах отново Mitsubishi.

Хайде, че се улях да я хваля.

 

 

Поздрави,

Георги

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги,

 

Ако искате да добавите Парктроник (заден), какво се случва с гаранцията в БГ?

Гледам БалканСтарт не предлагат опция монтаж на Парктроник отзад на Invite модела. Или предлагат, но не са го опоменали в сайта си.

Мерси предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Ако искате да добавите Парктроник (заден), какво се случва с гаранцията в БГ?

Гледам БалканСтарт не предлагат опция монтаж на Парктроник отзад на Invite модела. Или предлагат, но не са го опоменали в сайта си.

Мерси предварително!

Привет Георги,

Такъв е моя случай. Аз исках допълнителен парктроник. Можеше да е оригинален, като при него не се допуска боядисване на сензорите или ОЕМ(английска фирма в моя случай), монтиран от специализирана фирма в сервиза на БС, като гаранцията се запазва. Не е споменато на сайта им.

Поздрави :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет Георги,

Такъв е моя случай. Аз исках допълнителен парктроник. Можеше да е оригинален, като при него не се допуска боядисване на сензорите или ОЕМ(английска фирма в моя случай), монтиран от специализирана фирма в сервиза на БС, като гаранцията се запазва. Не е споменато на сайта им.

Поздрави :)

 

 

 

 

Благодаря Vess,

 

Да разбирам ли, че ти си си избрал и закупил парктроника и само са ти го монторали от специализираната фирма. Интересно ми е колко струва всичко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Vess,

 

Да разбирам ли, че ти си си избрал и закупил парктроника и само са ти го монторали от специализираната фирма. Интересно ми е колко струва всичко.

Здравей Георги,

Да, монтираха парктроник като цената беше около 500 лв(знам че е много, но трябваше да запазя гаранцията :( ). Моят е боядисан и не е оригиналния. Оригиналния е над 700 лв и не може да се боядисва. Вече година и нещо си работи идеално. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте, имам АСХ от половин година,но оборудране без тъч системата отпред и навигацията. Някой може ли да ми каже дали на този модел може да се сложи допълнително такава и каква точно може да бъде тя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно MMCS или нещо от този вид: http://www.hid.bg/Double-Dvoen-Din-DVD-GPS-TV-Mitsubishi-ASX Предимството е че може да му се сложи навигационен софтуер по избор. Не се знае в каква степен би повлияло на гаранцията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И какъв е смисъла? Хората нали го искат най-вече заради GPS? Като не ти трябва много GPS-a приготви една торба пари и питай в БС могат ли да ти сложат MMCS - и за него има карта на България, но не толкова подробна. Едва ли има такова устройство с голям дисплей за таблото на ASX без GPS функция.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Ясно, а чудих се както знаете асх е със пластмасови брони отпред и отзад.Дали не може те да се купят от някъде и да се заменят със същите, само че метални. Това би придало много по добър вид на колата. Ето и за какво говоря:

 

http://www.zercustoms.com/photos/DAMD-Mitsubishi-ASX/DAMD-Mitsubishi-ASX-1.jpg.html

 

http://www.google.bg/imgres?um=1&hl=bg&biw=1280&bih=909&tbm=isch&tbnid=B5dS0iLy3cWrcM:&imgrefurl=http://www.automedia.bg/news/article_16095.html&docid=658I5qCL-w65_M&imgurl=http://www.automedia.bg/files/articles_body/2012-03/mitsubishi-asx-3.jpg&w=1280&h=734&ei=pKnyT8OoBcq0tAak5rSTCg&zoom=1&iact=hc&vpx=168&vpy=304&dur=154&hovh=170&hovw=297&tx=172&ty=118&sig=110245564459712000396&page=1&tbnh=111&tbnw=193&start=0&ndsp=26&ved=1t:429,r:5,s:0,i:82

Редактирано от stefotoo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет отново колеги!

 

Имам следното питане.

Нещо не мога да се науча да потеглям с тази кола.

ASX 1.6.

При превключване от първа на втора се получава едно дърпане в момвента в който натисна съединителя. Само в този момонет. Значи тръгвам на първа искам да превключа на втора, натсикам и усещам как съединителя не отлепя плавно а някакси неприятно рязко. Нама шум. Просто неприятно усещане.

 

Това не се случва ако превключа на около 2500-2700 оборота.

 

Странна работа.

Много рязко натискам съединитела ли. Не мога да синхронизирам газта и съединитела ли.

Абе не се имам за калпав шофьор.

 

Имате ли и вие подобни проблеми. Или аз съм смотан.

 

Благораря предварително!

Редактирано от GMM
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет отново колеги!

 

Имам следното питане.

Нещо не мога да се науча да потеглям с тази кола.

ASX 1.6.

При превключване от първа на втора се получава едно дърпане в момвента в който натисна съединителя. Само в този момонет. Значи тръгвам на първа искам да превключа на втора, натсикам и усещам как съединителя не отлепя плавно а някакси неприятно рязко. Нама шум. Просто неприятно усещане.

 

Това не се случва ако превключа на около 2500-2700 оборота.

 

Странна работа.

Много рязко натискам съединитела ли. Не мога да синхронизирам газта и съединитела ли.

Абе не се имам за калпав шофьор.

 

Имате ли и вие подобни проблеми. Или аз съм смотан.

 

Благораря предварително!

Привет Георги,

Не съм забелязал подобно поведение при мен... Може би все пак трябва да попиташ в сервиза за това :(

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иима няколко теми на Англ. форум

http://www.asxownersclub.com

Отн. проблеми с превкл. скорости/ синхр. скоростна кутия

 

Между другото, в момента тече кампания за подмяна на алтернаторите (поради възможен дефект в закрепването на ролката и нейното падане..). Добре ще е да проверите в балкан моторс според номера на рамата, дали подлежите на проверка на алтернатора.

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и на двама ви за бързите отговори.

 

Намерих и прочетох темата в английския форум.

Хората там имат същият проблем.

 

http://www.asxownersclub.com/forum/4-discussions/885-2nd-gear?limit=8&start=8

 

Явно за сега ще трябва просто да свикна с това.

 

Поздрави,

Георги

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

онлайн сервизен наръчник и наръч. за поправка на каросерията за асх (год. произв.) 2011 на англ. ез. на:

http://asx.2de.ru

 

изглежда рипнат от mut3 диска

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...