Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Препоръчано мнение

Много е полезен английския форум :)

От там разбрах за новия фърмуеър за двигателя. Пише, че това за алтернатора е само за дизеловите двигатели.

Другото което много ми хареса е, че пише, че може да се настрои автоматично заключване на вратите при потегляне на автомобила. Някой успял ли е да го подкара това? Ще трябва да го тормозя в БС за тази настройка :)

Поздрави

Auto locking

Редактирано от vess
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 352
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Привет Vess,

 

Днес оставих колата за инсталиране на Парктроник.

Попитах ги тук в Прага за проблема с Алтернатора.

Говорих директно с главният инженер на най-голямия серивиз, тъй като само той говори Английски.

 

На са чували за проблем с Алтернатора на ASX.

 

Ортича такъв да съществува. Също предположи, че може да има разлика между тези за UK и Middle East, кавито се продават тук.

 

А това за автоматичното заключване е готина екстра особено ако си с малко дете. Четох, но само толкова.

 

Поздрави,

Г.

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Здравейте колеги, имаме интерес към модела, бяхме на тест драйв вече два пъти във Варна, колата ни харесва. Ориентирали сме се към 4х2, 1.6 117 кс, за съпругата е колата, ще се кара основно градско. Какви са отзивите от сервиза на БС във Варна? Има ли нещо различно между АСХ, Ц4 еъркрос и Пежо 4008?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чета мнения, че бензиновото (116кс) АСХ е малко тромаво.

Но дизеловото 150кс може да страда от ДПФ.

БС Варна - смесени чувства, мисля, че трудно ти обръщат необходимото внимание.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги,

 

Колко ви излезе първото гаранционно обслужване в Балканстар?

Интерсува ме за 1.6 бензин.

 

Благодаря предварително!

Редактирано от GMM
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги,

 

Колко ви излезе първото гаранционно обслужване в Балканстар?

Интерсува ме за 1.6 бензин.

 

Благодаря предварително!

Привет,

Около 315 лв. беше след първата година. На втората мисля ще е малко по-скъпо(смяна на спирачна течност допълнително).

Поздрави :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Около 315 лв. беше след първата година. На втората мисля ще е малко по-скъпо(смяна на спирачна течност допълнително).

Поздрави :)

 

Мерси Vess!

Редактирано от GMM
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора колега, ще се насоча към друга конфигурация: дизел, автомат, 4х4. За БС и аз чувам подобни отзиви за сервиза.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Простете ама в книжката на L200 пише смяна на спир.течност на 60 000.. каква е тая смяна на 2 та година. ?

Бива сервиз ама...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Не мисля че БС София са чак толкова зле по отношение на техническото обслужване. Не е и особено по-скъпо от Ратола като сравнявах преди време цените. Не искам да им правя реклама разбира се, но аз поне не съм имал оплаквания след ТО-то.

Поздрави :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Привет!

Да споделя и моето мнение. Вече 5 месеца карам новото си ASX 1.8 дизел, 150 коня, 4WD. Минах 10 000 км и понатрупах впечатления.

Много добър автомобил, точно за целите за които го взех. Карам го предимно градско / 70-80% / и е достатъчно икономичен, ако го караш спокойно / 6- 6.5 л/100 без климатик/.

Но дори и да го изрязваш на светофарите пак разхода е приличен до 8 - 8.5 л/100 с климатик. Возията му е супер като за SUV.

Хвалбите - до тук!

Сега проблемите:

1.Мигачите - моята мъка!!! - Оказа се, че ММC са въвели нова система в мигачите. Бутваш леко лостчето в желаната посока и получаваш 3 мигвания на съответния мигач. Това добре.

Използваш ги както си свикнал и пак добре, но само ако обратното движение на волана е над 45 градуса!!! Т. е. тръгваш да изпреварваш и понеже въртенето на волана е в рамките на 10-20 градуса,

МИГАЧА НЕ ИЗКЛЮЧВА!!! Ако не забележиш, че мигача работи и то десния...

2.Радиото - запаметяваш 6 радия. Искаш да ги избираш от бутоните на волана. Изненада!!! Няма опция прехвърляне от запаметена станция към запаметена станция!!! Натискаш бутона и тръгва SEARCH...

Като искаш запаметени станции - възможността е само от бутоните на мултимедията!!!

3.Превключването към 2-ра скорост. Ако тръгваш и си на ниски обороти, имаш чуството, че трудно влиза. Едно донабутване, абе не ти е комфортно.

Всички тия забележки ги отнесох към сервиза на БС в Русе, който тук е явно местен дилър и се казва Евро Старс. Много са внимателни, но нищо от тия забележки не беше отстранено.

Казаха ми... до сега никой не се е оплаквал за такива неща, явно не са предвидени като опции или пък няма възможност да се коригират.

Трябва да отбележа обаче, че когато дойде "депеша" за смяна на алтернаторите, моя го смениха, без никакви проблеми или увъртания!

Дано съм бил полезен на някого с моите впечатления и "находки".

Редактирано от gogsun ASX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

здравейте колеги,

наскоро видях много примамливата оферта на АМК за Aircross - 34 хил за 1.6 бензин 2wd. Много се чудя дали си заслужава смяната на моята французойка /нормален С4 2008г 1.4 бензин/ за този модел. Моля за мнения, както и относно 2wd бензин или още 10хил за 4wd hDi ? Трябва ми градски SUV с евентуална опция за леки черни пътища и сняг, без off road. Дали 2х версията ще е достатъчна ? Някой с преки впечатления от модела или аналозите му Мицибуши АСХ /Пежо 4008/ ??? Как се държат ???

Предварително благодаря за всички отзиви.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги,

наскоро видях много примамливата оферта на АМК за Aircross - 34 хил за 1.6 бензин 2wd. Много се чудя дали си заслужава смяната на моята французойка /нормален С4 2008г 1.4 бензин/ за този модел. Моля за мнения, както и относно 2wd бензин или още 10хил за 4wd hDi ? Трябва ми градски SUV с евентуална опция за леки черни пътища и сняг, без off road. Дали 2х версията ще е достатъчна ? Някой с преки впечатления от модела или аналозите му Мицибуши АСХ /Пежо 4008/ ??? Как се държат ???

Предварително благодаря за всички отзиви.

Здравей колега,

АСХ-а с предно е по-добре от Ц4 заради по-големия просвет. Иначе си е лека кола с тракшън контрол. Аз самият не съм карал Аутлендър, но имам поне 5 познати с 4Х4 аутлендъри(бензинови, дизелови, ръчка, автомат) и всичките са доста доволни. Аз имах възможност да сравня с Хонда ЦРВ. Тя е 4Х4 само при прибуксуване на предните гуми, а иначе си е само предно. Разликата е доста голяма. И най-простото 4х4 при хлъзгав терен е съвсем друга бира от 4х2.

И все пак накрая ти трябва да претеглиш цените и реалната ти необходимост от 4х4.

Мотора на ASX-а 1.6 според мен не е слаб, както много хора твърдят и със сигурност ще ти допадне ако сега си с 1.4.

Поздрави и успех :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте

Относно ASX. В БалканСтар в сайта на мицубиши пише че има отстъпка ДО 4000лв.

Става въпрос за закупуване на нов автомобил.

Някой знае ли какви са условията за да ти дадат тази отстъпка?

Редактирано от oven
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Относно ASX. В БалканСтар в сайта на мицубиши пише че има отстъпка ДО 4000лв.

Става въпрос за закупуване на нов автомобил.

Някой знае ли какви са условията за да ти дадат тази отстъпка?

Тази отстъпка е за определен брой автомобили на склад.

"Специалните цени важат през м. Януари и м.Февруари за ограничен брой автомобили на склад до 28.02.2013 или до изчерпване на количествата и при капариране на автомобил до 28.02.2013."

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте колеги,

 

Бивш Галантен и бъдещ Кросоувърец, искам да ви попитам, може ли да се види версията на софтуера на колата от менютата някъде или само като се закачиш през ОБД 2? Питам за да ми каже някой от вас които вече са ви сложили най-последната версия коя точно е и да сравня дали е налична и на моята, та да ми я сложат още там на място като я вземам от БалканСтар. Не ми се ще да изпитвам изфорсирването или неточните показания на борд компютъра.

 

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Относно ASX. В БалканСтар в сайта на мицубиши пише че има отстъпка ДО 4000лв.

Става въпрос за закупуване на нов автомобил.

Някой знае ли какви са условията за да ти дадат тази отстъпка?

 

Имат до края на м.Март или изчерпване на количествата промоция с намаление от 7000 лв, но мисля че днес взех последната останала бройка.

Редактирано от silveria
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Бивш Галантен и бъдещ Кросоувърец, искам да ви попитам, може ли да се види версията на софтуера на колата от менютата някъде или само като се закачиш през ОБД 2? Питам за да ми каже някой от вас които вече са ви сложили най-последната версия коя точно е и да сравня дали е налична и на моята, та да ми я сложат още там на място като я вземам от БалканСтар. Не ми се ще да изпитвам изфорсирването или неточните показания на борд компютъра.

 

Благодаря!

 

предполагам, че става въпрос за софта на ЕКУ?

доколкото знам само, ако имаш M.U.T.III устройството, т.е. това, което ползуват в БС може да покаже това и дали има наличен ъпгрейд.

но MUT III струва иначе към няколко хиляду долара и то със стар фърмуеър

аз имам лексия устройство (за пежо/ситроен) с diagbox софтуеър, а също и андроид Torque с блътуут obd II, букса, и двете обаче въпреки, че четат от ЕКУ-то и доста сензори и могат да чистят грешки, не дават такива данни като версия на софта на ЕКУ.

лексията обаче позволява някои доп. настройки като дневни + къси светлини заедно, интервал задна чистачка, авт. закл. вратите при скорост под 20 км/ч и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имат до края на м.Март или изчерпване на количествата промоция с намаление от 7000 лв, но мисля че днес взех последната останала бройка.

 

Има и Lancer-и с между 6000 и 8000 лв отстъпка... тичкайте бързо, че са само 9.... и може да не са останали...:icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

предполагам, че става въпрос за софта на ЕКУ?

доколкото знам само, ако имаш M.U.T.III устройството, т.е. това, което ползуват в БС може да покаже това и дали има наличен ъпгрейд.

но MUT III струва иначе към няколко хиляду долара и то със стар фърмуеър

аз имам лексия устройство (за пежо/ситроен) с diagbox софтуеър, а също и андроид Torque с блътуут obd II, букса, и двете обаче въпреки, че четат от ЕКУ-то и доста сензори и могат да чистят грешки, не дават такива данни като версия на софта на ЕКУ.

лексията обаче позволява някои доп. настройки като дневни + къси светлини заедно, интервал задна чистачка, авт. закл. вратите при скорост под 20 км/ч и т.н.

 

Благодяря за отговора, явно ще трябва да ги изръчкам да я вкарат и проверят дали е с последна версия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

А този ъпдейт на софтуера само корекция на показанията на компютъра за разхода и премахване форсирането при смяна на скоростите ли прави?

 

Нещо, което много ме дразни и ме озадачава - липсата на дневни светлини (2012 модел). Някой решил ли е този проблем и ако имате някакви препоръки за решаването му :help:

 

Мисля си за нещо такова, но се притеснявам да не загрози колата:

DRL Mitsubishi ASX

Редактирано от valyo_pp
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След 50000км предните стъкла, когато са 3-4 пръста свалени започнаха да тракат по паветата.

Има ли някой друг такъв проблем или е само при мен???

Може би ще отида до БС да видят щипките как са.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А този ъпдейт на софтуера само корекция на показанията на компютъра за разхода и премахване форсирането при смяна на скоростите ли прави?

 

Нещо, което много ме дразни и ме озадачава - липсата на дневни светлини (2012 модел). Някой решил ли е този проблем и ако имате някакви препоръки за решаването му :help:

 

Мисля си за нещо такова, но се притеснявам да не загрози колата:

DRL Mitsubishi ASX

Относно дневните светлини и аз си го мисля това, но по скоро да се направи както при новия ASX 2013.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...