Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Виене


starshinata

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, имам следния проблем, когато карам на право и на дясно се чува виене, което започва да се чува от около 40км/ч, а като завивам на ляво виенето изчезва. Мислех, че е от гумите, но след тяхната смяна със зимни, проблема продължава. Скоро бях при майстор и ми каза, че най-вероятно е от кормилната щанга, която имала луфт. Бих искал да ви помоля за мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лагер на главина. :good:

Скоро бях при майстор и ми каза, че най-вероятно е от кормилната щанга, която имала луфт.
Виене от кормилна щанга?!?!:blink: Не е зле да смениш и майстора. Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За мен е преден ляв лагер (на колелото).

 

При двама ходих, и двамата казаха, че не е лагер. :icon_hmm: Като се завърти гумата не се чува нищо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти на ръка ако я вартиш не е задължително да го чуеш то виенето може да се чува само при натоварване. Вдигни я на крик и пробвай дали има луфт гумата на ръка или както е вдигната (само лявата) включи на първа и пусни леко съеденителя така пак може да го усетиш. Но при десен завой щом е 99% е лагера.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз залагам на лагер, само че десен.Май когато колата легне върху проблемия лагер виенето изчезваше...

Редактирано от Franio
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля че е лагер, при мен беше същото и си се оказа лагер - около 200-250 лв с труд и приличен лагер

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ок колеги, ама защо виенето го няма когато завивам на ляво? :huh:

Редактирано от starshinata
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм технически грамотен за да ти дам обяснение, но от опит мога да ти кажа.Разбит лагер на задна дясна гума виеше.При завой ако не греша на ляво виенето изчезваше.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип е трудно така да се каже кой лагер вие, но със сигурност и по мое мнение е лагер. Най-вероятно е преден ляв лагер, защото когато завиеш надясно центробежната сила натоварва повече левия лагер и затова го чуваш, което ти отговаря и на въпроса защо не се чува виене при завой наляво. Но тъй като лагерите са двуредови е хубаво да се вдигне колата на крик, както е описал по-горе и колегата, вдигаш примерно 100км/ч, изключваш от скорост, гасиш мотора и слушаш. И си провери и двата предни лагера.

Поздрави!!!

П.П.Моля ако колегите видят, че съм написъл някоя глупост да ме редактират веднага и да ме извинят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип е трудно така да се каже кой лагер вие, но със сигурност и по мое мнение е лагер. Най-вероятно е преден ляв лагер, защото когато завиеш надясно центробежната сила натоварва повече левия лагер и затова го чуваш, което ти отговаря и на въпроса защо не се чува виене при завой наляво. Но тъй като лагерите са двуредови е хубаво да се вдигне колата на крик, както е описал по-горе и колегата, вдигаш примерно 100км/ч, изключваш от скорост, гасиш мотора и слушаш. И си провери и двата предни лагера.

Поздрави!!!

П.П.Моля ако колегите видят, че съм написъл някоя глупост да ме редактират веднага и да ме извинят.

...малееее, какво каза ти бря?! :) - как при 100Км/ч ще изключи/изгаси мотора бре!? - това си е куджа опасно!

Хидравликата спира и требе бая сила за да се овладее ако недай-си-боже стане нещо!

Недей така!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше същата работа страшно виене при скорост от 40-50 км/ч и при завой (не помня на коя от страните) се осилваше или намаляше виенето :)

Лагер-Главина е ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да,опасно е в движение да се изключва мотора,но колегата pa4o е написал,че колата предварително трябва да бъде вдигната на крик.

Редактирано от svetlin_dbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...но колегата pa4o е написал,че колата предварително трябва да бъде вдигната на крик.

 

Така най-точно ще установи кой лагер е заминал. Ще даде грешка ABS-а, но като извади ключа и пак даде на контакт всичко се оправя. Скоро го играх това упражнение :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така най-точно ще установи кой лагер е заминал. Ще даде грешка ABS-а, но като извади ключа и пак даде на контакт всичко се оправя. Скоро го играх това упражнение :D

 

И това го правихме, но нищо не се чу, странна работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И това го правихме, но нищо не се чу, странна работа.

Извинявам се предварително,че се намесвам в раздела Ви!

 

Карам Каризма,от около месец и аз чувах виене отпред в дясното колело.Предстои ми ходене до Пловдив при Милен и си казвах,че тогава ще мина и през бате Марин да го смени-Лагера на главината.В петък обаче виенето се превърна в рухолене.Тук един майстор ми каза,че е лагер на главината на 100%.Друг,който беше до нас ми каза че според него е от друго.Вдигнахме колата на крик и след като завъртя колелото,хвана пружината.Така се долавяли стърженията от лагера,без да се чува виене (според мен има логика).И така стигнахме до заключението-Не е лагер на главината.След това вдигнахме предницата на колата и я запалих.Включих на първа скорост,хванахме проблемното колело и О чудо,шумът веднага се премести в ск.кутия :icon_crying: .Проверка и с другото колело-същия резултат.От цялата гимнастика излезе - Паднала циментация на лагера на първичния вал.

 

Това мое премеждие е след едномесечно виене,а ти откога "виеш"? :icon_hmm:

 

П.П.Между другото проверих цената на лагера на главината ми (Каризма ГДИ 97 г.)-85 лв. марка Койо

 

Поздрави на всички! :icon_bye:

Редактирано от gepito-vt
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ок колеги, ама защо виенето го няма когато завивам на ляво? :huh:

Здравейте,аз като си купих колата виеше направо,наляво и надясно. Само че в едната посока, не помня коя, виеше по-малко. Оказа се, че двата предни лагер-главини са за смяна, единият е бил малко по-малко разбит. Цената им беше 150-160лв на брой. Труда не го помня колко беше, но след това нямаше виене. Сега сложих зимни гуми - те са с железни джанти-грозни, и им сложих и тасове. Сега вие от тасовете и на ляво и на дясно... а бе това е положението. Сигурно ще ги махна. Поздрави и успех, а и смени си майстора, не може да се обърка такова нещо.

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ок колеги, ама защо виенето го няма когато завивам на ляво? :huh:

 

В едното положение на завиване натоварваш въпросния лагер, а на другата посока натоварваш лагера от другата страна :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това мое премеждие е след едномесечно виене,а ти откога "виеш"? :icon_hmm:

 

От пролетта някъде, доста е досадно като тръгнеш да дълъг път. Май ще се ходи на майстора срещу обращача на 13-ката във Варна :unsure:, като че ли той е с най-добри отзиви в морската столица.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От пролетта някъде, доста е досадно като тръгнеш да дълъг път. Май ще се ходи на майстора срещу обращача на 13-ката във Варна :unsure:, като че ли той е с най-добри отзиви в морската столица.

Опитай,аз още търся свестен сервиз в градът.Трябва да го хванеш в настроение определено.Щом на мен ми предложи “ако искаш обувай гащеризона и почвай,аз ще ти казвам кое как се прави“.Иначе работи,маи.Не ми е “причинявал“ нищо на колата,за разлика от доста други.Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всичи за мненията, наистина се оказа лагер главина. Цялата работа ми коства 500лв. и доста нерви.

240 лагер главина koyo

160 каре (понеже работата се закучи)

100 труд

Ремонта извърши г-н Слави в гр. Варна

 

Сега изникна друг проблем, като спирам се чува хръц-хръц( намаляващо докато колата спре напълно) пак от лявото предно колело. Моля ви за предположения.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кой лагер беше проблемен? Можеше и по-евтино да се вземе главинката. Сигурен ли си че дисковете са прави отпред?

При мен шумеше при спиране и го чувах на свален прозорец минавайки в близост да сграда. Оказа се че задните накладки са износени накриво. Сложих нови и шуменето изчезна. Наскоро гледах задна дясна външна накладка как е и тя е тръгнала накриво да се търка. Май всичките дискове бият при мен, но не е фрапиращо.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ремонта извърши г-н Слави в гр. Варна

 

Сега изникна друг проблем, като спирам се чува хръц-хръц( намаляващо докато колата спре напълно) пак от лявото предно колело. Моля ви за предположения.

Най-вероятно г-н Слави от Варна ти е деформирал предпазната ламарина на диска и сега тя закача някъде.Трябва малко да се размърда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Здравейте, първо извинявам се, че пиша в тази тема, но имам сходен проблем. Карам Галант ЕА2А. Тука от 2 дена ми светва ABS лампата докато карам. Паля колата и тръгвам и след 5-10 мин. ми светва лампата и не изгасва докато не спра и не запаля отново. И после пак след 10-тина мин каране светва. :mad: Това е от 2 дена така. Сега малко разяснения за евентуални причини. Заден ляв лагер ми е за смяна - като се вози някои отзад, вие. Данеби нещо от там да има някакъв проблем ? Аз от време на време дърпам ръчни по обратни завой, може това да е проблема за ABS-a. В квартала където живея улиците са павирани и супер-неравни. Леш просто. Данеби някоя гривна на ABS-а да се е изронила ? Знам ли. Как до сега нищо му нямаше, и сега се повреди де***ва. :mad: Моля за съвети, предложения, догатки и т.н. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...