Премини към съдържание

Въпрос за Газова Уредба ?


restavratora

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, от 4-5 дена чета из форумите и статийте за газовите уредби, нов съм във форума - четох и тук доста ... но никаде не попаднах на конкретен отговор на моите въпроси.

Имам запитване към вас и то е свързано със това каква газова уредба да си сложа - дали обикновенна или газов инжекцион. И по точно въпросът ми е може ли да си сложа обикновенна газова уредба , без това да навреди на двигателя и самата кола.

Обикалях доста и в моят град и във Велико Търново, по сервизите и от хора - на няколко места ми казаха че ще ми сложат обикновенна газова уредба за 480-500 лв със абсолютно всичко включено - марка Ловато, със гаранция 1 година. Но споменават че може да има така наречените "Гърмежи", детонация във колекторните тръби, при която заминавал този маф- сензор или дебитомера. Попитах ги дали и при предпазна клапа монтирана точно преди филтъра и този сензор , ще има пак проблеми и те казаха че тази клапа не спира , а просто омекотява този гърмеж, и че след 3-4 пъти си заминава дебитомера - от един път не ставало.

Това е нещото което много ме притеснява, казаха от неизправни тоци по колата ставали тези неща, незнам и аз какво да мисля и какво да правя.

А ГИ ми е доста скъпичко , дайте съвет дали ще има някакви проблеми, има ли колеги които са с обикновенна газова уредба и т.н

Двигателя е 4G92 , 1.6 16v 90k.с - със алуминиевите колектори.

Моля дайте ми съвет, помогнете ми !!!

Поздрави Станислав !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам , този мотор няма никакви проблеми с монтирането на газова , било ГИ или обикновенна .

Много добре я понася . Но нека по запознатите колеги да кажат подробности :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз съм с мотор 1,5 /4G15/ и обикновена газова уредба. Никога не ми е гърмяла ей така.

Преди доста време в два поредни дни се случи да "гръмне" 4-5 пъти и то поради интервенция от един "специалист" по центровките.

На дебитомера, да чукна на дърво, нищо му няма.

При мен обезопасението представлява клапан, който не позволява компресия към дебитомера /т.е. въздушната смес да се връща обратно/, както и гумена лента, която покрива няколко отвора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва пълна профилактика на двигателя, реглаж на клапани, преглед на кабели, свещи и т.н. всичко да е перфектно и тогава да се сложи газ и няма проблеми :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз знам че няма проблем монтирането на газова уредба на двигателя, въпросът е дали проблемите ще възникнат след това. Да тази клапа за която говориш колега и аз за нея приказвах със хората от сервизите, но те ми казаха че тя само омекотявала гърмежа, тоест налягането излизало от нея , а потокът от горещ въздух и пламъци пак достигал до дебитомера. Казаха ми че ако гръмне щипките на кутията на въздушният филтър ще изпопадат и т.н. Казаха ми също че освен от тоците това става и от лоша газ, при падане на оборотите на празен ход от тази калпава газ и при рязко ускорение гърмяло. Казаха ми че може да се случи 1 път в годината , но рано или късно щяло да гръмне.

За това и питам колегите със двигател като моя , слагали ли са си обикновенна газова уредба, имат ли проблеми и прочие и прочие.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами като се изключи онзи неприятен момент, никога не ми е гърмяло. Явно опира до настройки, знам ли. А при гърмежите единственото, което стана е, че гумената лента се беше изместила настрани.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При изправен двигател няма да имаш никакви проблеми с обикновенна газова НО с тази цена 500лв. за нея ми се струва че е неоправдано висока, то за тези пари има и ГИ (без монтажа разбира се).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, виж колко струва един нов дебитомер за твоята кола, прибавяш сумата към обикновенната газова система и решаваш коя система е приоритет. Евтиното излизало по-скъпо казват страдали хора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Казаха ми също че освен от тоците това става и от лоша газ, при падане на оборотите на празен ход от тази калпава газ и при рязко ускорение гърмяло. Казаха ми че може да се случи 1 път в годината , но рано или късно щяло да гръмне.

 

Правилно са ти казали..:) Може и на 2-3 години веднъж да стане, но си гърми..

Ако можеш да си позволиш ГИ, слагай такъв и няма да търсиш после дебитомер и кутия за въздушен филтър...:icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще бъда съвсем кратък...."разкарах" обикновената газова и сложих ''инжекцион'' ... :)

Има си осезаема разлика във вървенето и горенето....като сметнеш и риска от повреда на дебитомера, който като пари 2ра употреба е почти колкото разликата в парите за газовия инжекцион.....

......смятам, че ще направиш верния избор :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите, аз исках поне Дж-й Тумби или Босс да ударят малко осветление по темата, то е ясно че Газовият инжекцион е най-добре , ама и парите са му добри ....

Ако още някой колега иска да сподели мнение или коментар да заповяда , остават ми още 2-3 дена на мислене и четене ... и след това слагам това на което съм се спрял :)))

Благодаря на всички колеги !!!

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Разбира се , че газовият инжекцион е най-добре, но при изправни токове на колата, нови свещи и добър монтаж на обикновена газова уредба няма да имаш абсолютно никакви проблеми, особено с 4G92 двигателя.

Все пак времената се промениха и е добре, ако може да си позволиш малко повече парички и да си сложиш газов инжекцион. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите, аз исках поне Дж-й Тумби или Босс да одарят малко осветление по темата,

Ето и Боса ти Одари осветление, а щом ще чакаш още 2-3 дни, може да се появи и другият бос (този на валовете) :lol: valboss , но и той ще те посъветва същото сигурно.. Слагай ГИ за да няма после :tok:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Боса на валовете счита, че няма нужда от газ на Каризмата.

Ето ти разхода - http://www.catalog.auto.ru/catalog/cars/card/6677.html

Но ако пък чак толкова не можеш да го преглътнеш, слагай ГИ.

Ето ти и една добра промоция - http://www.fobos-bg.com/index.php?option=com_content&view=article&id=244:easygas&catid=85:2009-09-17-12-21-29&Itemid=190

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето и Боса ти Одари осветление, а щом ще чакаш още 2-3 дни, може да се появи и другият бос (този на валовете) :lol: valboss , но и той ще те посъветва същото сигурно.. Слагай ГИ за да няма после :tok:

Мерси , много колеги Утре ще ходя във Велико Търново - ОЛИМПИК за да си монтирам газов инжекцион на ФОБОС за 890 лв. , така че след утрешният ден ще кажа как е !!! Дано да няма проблеми .

Живи и Здрави !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...