Премини към съдържание

Кожен салон


partizanina

Препоръчано мнение

Здравейте,

Искам да си взема ел. кожен салон. Някой може ли да ми каже дали мога да го пригодя на моята кола. В момента съм с обикновени седалки които не са електрически. Модела е Галант 1998 2.5 V24.

 

Мерси

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, заради ел управлението на седалките ли искаш кожен салон или заради самият салон?

Мои приятели правят невероятни поръчкови салони ЕТО ТУК, ако те интересува :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш проблем, колата ти има ел. инсталацията, която ти трябва, просто щракваш буксите и имаш електрически кожен салон. Има някои дребни разлики при салоните на седан и комби, но са приспособими и седалки от двете модификации. Между другото двете най-безсмислени екстри, които предлагат авто производителите са ел. регулируеми седалки и прибиращи се огледала. И двете съм ги използвал общо 6 пъти за 2 години... И затова да има отделни електромотори... Виж надуване на седалките и лумбална опора, както и регулируема част за бедрата са истински екстри, но не се предлагат от мицубиши.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че повечето Галанти имат лумбална опора - ако става дума за това, което подпира отзад кръста на водача.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко ще наспамя. Седалката ми е много удобна и когато ме наболва кръста после като сляза от колата се чувствам по-добре. Километрите се въртят, въртят, но нищо не ме боли, нищо не изтръпва, не се схваща ... все едно съм лежал пред ТВ-то в нас.

И аз си мечтая за кожени седалки. Най-вече за това че като возя някой с мръсни дрехи, или изпотен човек, после само ще мина с парцала и препарата и готово :-) . Така че и аз се вълнувам от въпроса. Кората на вратата остава ли или при колите с фабрична кожа са други? Качвал съм се в два галанта с кожа. По-хубаво е, по-уютно, по-добре изглежда като отвориш вратата, но не обърнах внимание на корите, защото нямах кола още.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...но не обърнах внимание на корите, защото нямах кола още.

Анди, и корите са кожени. Че кожения салон придава друга визия на колата... спор няма. Ама за лятото не е добра опция (мое мнение). Нямам гараж и пред нас, и пред работата я пече слънцето. Влизаш, сядаш и си вир вода... :icon_hmm: Само това ме спира да сменя плюша с кожа :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, задължително има на галанта с кожен салон ултравиолетова защита на стъклата. На моя има едно друго значи, че отблъсква слънцето. Но на тези с кожите си пише и UV-S на стъклата :icon_hmm:

Иначе един поръчков салон става трепач, вкл. и корите на вратите и тавана се подменя и те така :icon_rock:

Но си е цифра...

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, задължително има на галанта с кожен салон ултравиолетова защита на стъклата. На моя има едно друго значи, че отблъсква слънцето. Но на тези с кожите си пише и UV-S на стъклата :icon_hmm:

Иначе един поръчков салон става трепач, вкл. и корите на вратите и тавана се подменя и те така :icon_rock:

Но си е цифра...

Моя Галант има същата защита на стъклата... Ама напекат ли се ламарините, едва ли тази защита ти помага много-много ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кожен салон си заслужава еднственно и само яко е светъл и Галанта е с UV стъкла + гараж!

 

Качвал съм се в 2 Галанта през лятото в жегите на, които са сменяни салоните с кожа и нямат UV стъкла... никога повече! Климатроника се пускаше 5 мин. предварително преди да се настаниме в автомобила за да отвърне малко нажежената кожа по седалките. Иначе няма сядане вътре... абе кофти работа!

 

Плюша си не сменям за нищо ако колата ми не е фабрично с кожа!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пък аз си мислех че таблото и корите на вратите на моето биши са кожени :icon_hmm: То даже по-прилича на кожа от покритието на волана, скоростния лост и на ръчната. Викам си сменя се само плюшеното триъгълниче на кората на вратите и вратите си стават черни кожени. Ама явно не било така.

Това за жегата е така. За студа също. Имал съм случай зимата като хвана волана и да ми измръзват пръстите. Сигурно и кожата изстива повече от плюша. Кое е по-здраво не знам, но кожата си е кожа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Плюша си не сменям за нищо ако колата ми не е фабрично с кожа!

+1

не е ли фабрично, не барам :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът с жегата се решава с дистанционно палене :)

При мен е кожа, но т.н. обърната, алкантара

http://img26.imageshack.us/img26/9489/pic0301v.jpg

Цапа се, но усещането е много добро :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя Галант е с бежова кожа, фабрична. На стъклата не съм чел какво пише и за първи път чувам, че трябва да са с UV защита. Ще ги погледна. Случвало се е по едно и също време да се качвам в Галанта и след това в Голфа на жена ми. Не съм мерил с термометър, но кой знае каква фрапираща разлика в температурите не съм усетил - все си е жега. Ел. седалките рядко се ползват, но вършат чудесна работа по време на дълъг път, когато в една поза леко си се вдървил - лека пренастройка и смяна на стойката облекчава. С ръчно регулиране пак става, но по трудно и има шанс да ти се дръпне седалката рязко назад и да ти избягат педалите. Визията е несравнима. Поддръжката - доста изчетох, но като при другите салони най-проблемна е шофьорската седалка. Купих я абсолютно здрава и запазена. Не знам как седя вътре, но за една година я протрих отляво. Четох, че ги оправят някъде на Горубляне. Ако някой има нужда имам телефон. Другите седалки са като нови. Веднъж в месеца трябва да се маже салона с препарат за кожа. Смених три вида лосион за кожа и горе долу вършат една и съща работа. Аз лично съм най-доволен от Sonax, но това е дълга тема и я има във форума може да продължим в нея по отношение на поддръжката да не спамим тук. В крайна сметка аз май вече предпочитам кожените салони, но не не знам дали си струва инвестицията в преправянето от плюш в кожа. Не съм проверявал, но сигурно струва около 1000лв. на кола за около 7000 ?!?!?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя Галант е с бежова кожа, фабрична. На стъклата не съм чел какво пише и за първи път чувам, че трябва да са с UV защита. Ще ги погледна. Случвало се е по едно и също време да се качвам в Галанта и след това в Голфа на жена ми. Не съм мерил с термометър, но кой знае каква фрапираща разлика в температурите не съм усетил - все си е жега. Ел. седалките рядко се ползват, но вършат чудесна работа по време на дълъг път, когато в една поза леко си се вдървил - лека пренастройка и смяна на стойката облекчава. С ръчно регулиране пак става, но по трудно и има шанс да ти се дръпне седалката рязко назад и да ти избягат педалите. Визията е несравнима. Поддръжката - доста изчетох, но като при другите салони най-проблемна е шофьорската седалка. Купих я абсолютно здрава и запазена. Не знам как седя вътре, но за една година я протрих отляво. Четох, че ги оправят някъде на Горубляне. Ако някой има нужда имам телефон. Другите седалки са като нови. Веднъж в месеца трябва да се маже салона с препарат за кожа. Смених три вида лосион за кожа и горе долу вършат една и съща работа. Аз лично съм най-доволен от Sonax, но това е дълга тема и я има във форума може да продължим в нея по отношение на поддръжката да не спамим тук. В крайна сметка аз май вече предпочитам кожените салони, но не не знам дали си струва инвестицията в преправянето от плюш в кожа. Не съм проверявал, но сигурно струва около 1000лв. на кола за около 7000 ?!?!?!

 

Абсолютно прав си, коженият салон е по-уютен, по приятен и луксозен, по-хигиеничен, а приказките за спарване, залепване и прочее са митология от времето на ладите... Винаги съм предпочитал коли с кожен салон, практически нямат недостатъци, освен изискването да се грижиш за кожата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Викам си сменя се само плюшеното триъгълниче на кората на вратите и вратите си стават черни кожени

Не си се объркал, това е кожено на тея с кожения салон, иначе всичко останало си е еднакво, без седалките и облегалките, разбира се.

 

Коженият салон е по-уютен, по приятен и луксозен, по-хигиеничен, а приказките за спарване, залепване и прочее са митология от времето на ладите... Винаги съм предпочитал коли с кожен салон, практически нямат недостатъци, освен изискването да се грижиш за кожата.

+1, но при положение, че е фабрично с плюш.... :rolleyes:

Най - важното за кожата е переодичното напръскване с пулвелизатор, пълен с ВОДА! Добре е да се знае :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най - важното за кожата е переодичното напръскване с пулвелизатор, пълен с ВОДА! Добре е да се знае :yes3:

 

Странно?!?!?! Да не се наложи после да преправям колата с плюш :D .Почти навсякъде пише, че водата е враг на кожата, но ако бъркам поправете ме!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напръскване с пулвелизатор не е като да мокриш с маркуча...Рехидратацията на кожения салон е от голямо значение за еластичността и здравината. Някога, ако имаш път през добри автотапицери ги попитай за горното.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес си огледах стъклата и не видях да имат UV защита а съм с фабричен кожен салон.

За лятото е леко неприятно но е по-добре от плюш. Зимата с подґряване е несравним кеф!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Да се похваля с новото ми воланче :icon_n_king:

http://img5.imageshack.us/img5/8571/dsc0004di.jpg

Оказа се, че оригиналният калъф на волана е от изкуствена кожа :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеално! Не знам от каква кожа е и дали е кожа, но моя още повече се обели, а не съм го прекарал. Даже рядко си държа и двете ръце на него. Предстоят малко хирургически интервенции и ако оживея финансово, ще ти пратя едно кормило да стане по този брилянтен начин :-) . Искам го в черен мат - като таблото ми. Остави едно телефонче на ЛС да не е да изчезнеш докато се натуткам...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някога, ако имаш път през добри автотапицери ги попитай за горното.

А те повече ли знаят от Гиньо Ганев (респ. от производителите ) ?:D

Да не се окаже че този съвет е за да ги посетите по рано от необходимото..:)

За спирт съм чувал че действа добре на кожата, ама за вода ..:icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А те повече ли знаят от Гиньо Ганев (респ. от производителите ) ?:D

Да не се окаже че този съвет е за да ги посетите по рано от необходимото..:)

За спирт съм чувал че действа добре на кожата, ама за вода ..:icon_hmm:

Не знам, приятели са ми и не вярвам да ме лъжат...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А те повече ли знаят от Гиньо Ганев (респ. от производителите ) ?:D

Да не се окаже че този съвет е за да ги посетите по рано от необходимото..:)

За спирт съм чувал че действа добре на кожата, ама за вода ..:icon_hmm:

 

Водата овлажнява и омекотява кожата. ВРЕМЕННО. После кожата се втвърдява.

А от спирта, след изсъхване, направо деструктира....

Не зная защо си правите експерименти!:dntknw::icon_n_dunno::dntknw::icon_n_dunno:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

А от спирта, след изсъхване, направо деструктира....

 

Ние не говорим за твоята кожа, а за кожените салони ..:)

Теб те знаем че деструктираш, след употреба на спирт..:lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаше едно на Висоцки -

 

Дори да пукна, дори и да умра

аз пак ще възкръсна в старата си кожа,

защото алкохола който съм изпил -

не ще ми позволи да се разложа!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...