Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Такааа сега като се пооправи времето и имам свободно такова мисля да боядисвам пак жантичките ... Този път в цвета на колата. Та очаквам мнения и съвети...

 

 

Я да видиме галантерията с новите джантета :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

БФфф, банално... дай нещо по-патриотично, бяло, зелено, червено, морски върни, спасители на плажа... каква е тая сивота.:icon_thumbup:

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре но защо жълти, лично на мен не ми харесва цвета... Иначе и моите са за боядисване, ето как изглеждат. Имам флакони с грунд, боя и лак но не ми се захваща да ги правя сам, мисля че няма да се справя като хората а и колко ще изкарат също е под съмнение. Мисля да сложа металните джанти временно и да ги мина летите на песъкоструй и след него на прахово, слагам и новите гуми и така, май това е най-добрият вариант.

Ако някой е боядисвал джанти на прахово и преди него песъкоструй да пише колко излиза ориентировъчно като цена.

 

Колега това дето питаш е лудост, първо пясъкоструйка и след това прахово :icon_doh: . Ванката от Казичане дето наварява джанти (предлага и боядисване и др. неща) ми каза, че само от праховото боядисване, летите джанти омекват, да не говорим ако преди това ги минеш и на пясъкоструйката, така че сам си направи извода колега ! Мен ми остана само една джанта, три ги минах с 240 платнена шкурка като ги свалих до черна основа (някаква английска), като друга шкурка не съм ползвал, че дори на места дупчиците от наранявания, които бяха по - дълбоки съм търкал и алуминия.

 

П.П. Съвет : само 240 шкурка и след това за собствен кеф ако искате грунда да е още по гладък може и 220 шкурка да ги минете и след това на професионален бояджия, той да си пръсне с пистолета грунда, боята и лака.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Омекват? Хаахахах... Качествените джанти нищо не им става от температурата в пеща при прахово. А изобщо не ме убеждавай, че обикновена автомобилна боя ще е по издържлива от прахово....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Омекват? Хаахахах... Качествените джанти нищо не им става от температурата в пеща при прахово. А изобщо не ме убеждавай, че обикновена автомобилна боя ще е по издържлива от прахово....

 

Eмо, несъмнено праховото е много по-здраво и трайно покритие от боя и лак. Обаче технологията на изпичане изисква загряване на джантите до много висока температура, която влияе върху структурата и вътрешните връзки в алуминиевите сплави. Естествено, при различните видове и модели джанти това е различно, но има примери, в които якостта на джантите се променя след печене в пещ за прахово боядисване. Иначе извън всякакво съмнение е, че песъкоструенето не влияе по никакъв начин за здравината на джантата:icon_thumbup:

Иван от Казичене е много способно момче, познавам го и мога да го препоръчам. Наглед непоправимо повредени джанти, включително с липсващи парчета поправя без следа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко ще ми вземе да изправи 4-те 17-цолови джанти? Понакъдрили са се от траповете. Уж пазя ама, в тъмно при дъжд като се разминавам с някой олигофрен на дълги, не виждам гьоловете и рипам яко в тях. И аз съм на дълги в това време, ама нищо не се вижда.

На този зад мен на дълги после му го връщам. Понякога карат със 180, ама на галантьо трудно убегват и ги изпичам на свой ред.

Аз ще си ги шкуря, шприцвам, боядисвам и лакирам. Прави ми трябват, иначе няма да ги пипна. Видимо крива е само 1 джанта. Останалите имат леко биене встрани, а може би и нагоре-надолу, не знам точно. Като ги гледам, може да имат общо половин кило олово по тях, кекеке.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко ще ми вземе да изправи 4-те 17-цолови джанти? Понакъдрили са се от траповете. Уж пазя ама, в тъмно при дъжд като се разминавам с някой олигофрен на дълги, не виждам гьоловете и рипам яко в тях. И аз съм на дълги в това време, ама нищо не се вижда.

На този зад мен на дълги после му го връщам. Понякога карат със 180, ама на галантьо трудно убегват и ги изпичам на свой ред.

Аз ще си ги шкуря, шприцвам, боядисвам и лакирам. Прави ми трябват, иначе няма да ги пипна. Видимо крива е само 1 джанта. Останалите имат леко биене встрани, а може би и нагоре-надолу, не знам точно. Като ги гледам, може да имат общо половин кило олово по тях, кекеке.

Ако и 4-те са криви, цената е около 50 до 70 лв. в зависимост от степента на кривина. И много по-висока, ако наистина има ексцесии, пукнатини и сериозни проблеми. Но за обичайно изкривени джанти 70 лв. вярвам ще стигнат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако и 4-те са криви, цената е около 50 до 70 лв. в зависимост от степента на кривина. И много по-висока, ако наистина има ексцесии, пукнатини и сериозни проблеми. Но за обичайно изкривени джанти 70 лв. вярвам ще стигнат.

А моите кога ще станат ..:icon_hmm: За Коледа, или по рано ? ..:D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко ще ми вземе да изправи 4-те 17-цолови джанти? Понакъдрили са се от траповете. Уж пазя ама, в тъмно при дъжд като се разминавам с някой олигофрен на дълги, не виждам гьоловете и рипам яко в тях. И аз съм на дълги в това време, ама нищо не се вижда.

На този зад мен на дълги после му го връщам. Понякога карат със 180, ама на галантьо трудно убегват и ги изпичам на свой ред.

Аз ще си ги шкуря, шприцвам, боядисвам и лакирам. Прави ми трябват, иначе няма да ги пипна. Видимо крива е само 1 джанта. Останалите имат леко биене встрани, а може би и нагоре-надолу, не знам точно. Като ги гледам, може да имат общо половин кило олово по тях, кекеке.

Има едно сервизче в Княжево , завоя преди Лукойла посока Перник - казва се Авто зона. Малко е на майната си, но взимат по 28 лв за изправяне на 17 цолова джанта, пък и знам, че са добри :icon_thumbup:

Редактирано от naso
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако и 4-те са криви, цената е около 50 до 70 лв. в зависимост от степента на кривина. И много по-висока, ако наистина има ексцесии, пукнатини и сериозни проблеми. Но за обичайно изкривени джанти 70 лв. вярвам ще стигнат.

А моите кога ще станат ..:icon_hmm: За Коледа, или по рано ? ..:D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А моите кога ще станат ..:icon_hmm: За Коледа, или по рано ? ..:D

 

Твоите са отдавна готови, ма не пиша, че все някой ден ще трябва да се продават:icon_thumbup: :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моите джанти са боядисвани на прахово. Оригиналния графитен цвят, който всъщност беше много готин но олюспен яко, го свалих на песъкоструйка. Джантите ги боядисах прахово черни. Вече съм ги монтирал с летните гуми и карат четвърти сезон. Едната джанта миналото лято при зверски удар с над 100 км/ч, част от борда и се изкриви почти на опаки, като парчето не падна. Йокохамата остана здрава, без цицина и смаяно гумаджията се чудеше как не е изпуснала при положение, че целия и ръб се виждаше там където борда на джантата се обърна. Извърна парчето, навариха ми цепката на аргон и отново я боядисах прахово. Джантите не са мръднали, а като им правих баланс се оказа, че искат някакъв минимум, което при каране с ниско-профилни гуми, и прелитане с 180 км/ч през дупки по магистралата Варна - Шумен, ме навежда на мисълта, че хич не са си изгубили свойствата. А и до колкото знам, температурата в пещта не е толкова висока колкото повечето хора си мислят. По скоро проблема, някой джанти да си губят свойствата е продължителността на печене. И пак казвам всичко зависи от материала. На моите Alessio изобщо не им е повлияло печенето.

 

http://media.snimka.bg/4105/014465343.jpg?r=0

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко ще ми вземе да изправи 4-те 17-цолови джанти? Понакъдрили са се от траповете. Уж пазя ама, в тъмно при дъжд като се разминавам с някой олигофрен на дълги, не виждам гьоловете и рипам яко в тях. И аз съм на дълги в това време, ама нищо не се вижда.

На този зад мен на дълги после му го връщам. Понякога карат със 180, ама на галантьо трудно убегват и ги изпичам на свой ред.

Аз ще си ги шкуря, шприцвам, боядисвам и лакирам. Прави ми трябват, иначе няма да ги пипна. Видимо крива е само 1 джанта. Останалите имат леко биене встрани, а може би и нагоре-надолу, не знам точно. Като ги гледам, може да имат общо половин кило олово по тях, кекеке.

 

Ето ти линк: ЦЪК звънни му или му качи снимки и на четрите джанти във тази тема на tuning.bg форум-a и той ще ти отговори и ще ти даде и цена.

 

П.П. Разгледай цялата тема за да му видиш произведениеята, поне аз останах изумен, това момче как от нищо прави нещо :icon_thumbup:

Иван е номер едно, като скулптур е ;), а относно цена за иправяне, само мога да кажа, че за наваряване + изправяне на двете ми 17-ки и изпилване на проблемните участъци всичко ми струваше 80 лева, а наваряването при мен беше доста ;)

Редактирано от cpurage
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти линк: ЦЪК звънни му или му качи снимки и на четрите джанти във тази тема на tuning.bg форум-a и той ще ти отговори и ще ти даде и цена.

 

П.П. Разгледай цялата тема за да му видиш произведениеята, поне аз останах изумен, това момче как от нищо прави нещо :icon_thumbup:

Иван е номер едно, като скулптур е ;), а относно цена за иправяне, само мога да кажа, че за наваряване + изправяне на двете ми 17-ки и изпилване на проблемните участъци всичко ми струваше 80 лева, а наваряването при мен беше доста ;)

 

Исках да кажа 4 x джанти 17"-ки навари, а само две от тях ги изправи, защото другите две бяха прави :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе прахово мрахово :) елате да ми видите жълтурчетата дето са правени с подръчни материали как нищо им няма. Криза е :) спрейче основичка малко шкурка дебела сянка и свободно време тва е рецептата :) Забравих лака. Хубаво е да има и лак ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе прахово мрахово :) елате да ми видите жълтурчетата дето са правени с подръчни ...

 

Чудно, чудно :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе прахово мрахово :) елате да ми видите жълтурчетата дето са правени с подръчни материали как нищо им няма. Криза е :) спрейче основичка малко шкурка дебела сянка и свободно време тва е рецептата :) Забравих лака. Хубаво е да има и лак ;)

 

Добре,че е бил рунтавия ти помощтник,да се вре из джантите,иначе нищо е нямало да стане :rolleyes:.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Захванах се и аз да освежа "зимните" джанти, че скоро ще им дойде времето. Материалите са: около метър шкурка 180, хартиено тиксо, коресилин, два флакона черен мат и един флакон лак (по 600мл.) Основа и кит не съм ползвал.

Не съм се старал особено, защото през зимата джантите ми винаги са мръсни. :)

Чудя се и за червен кант, но Радо трябва да каже пак, откъде взе неговите за мотора, че забравих името на магзина! :)

 

Снимки: http://gtpower.snimka.bg/automobiles/djanti.623479.25144241

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мото бум на ул. Любляна кв. Овча Купел.

 

към 20 пари е лентичката ама ако питаш мен на кола ще седи тъпо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Захванах се и аз да освежа "зимните" джанти, че скоро ще им дойде времето. Материалите са: около метър шкурка 180, хартиено тиксо, коресилин, два флакона черен мат и един флакон лак (по 600мл.) Основа и кит не съм ползвал.

Не съм се старал особено, защото през зимата джантите ми винаги са мръсни. :)

Чудя се и за червен кант, но Радо трябва да каже пак, откъде взе неговите за мотора, че забравих името на магзина! :)

 

Снимки: http://gtpower.snimka.bg/automobiles/djanti.623479.25144241

 

Чшшшшш, връщай си ми джантите, че ще ти остане колата на трупчета. :hysterical:

 

 

Екстра са станали.......кант задължително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
  • преди 3 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...