Премини към съдържание

Покупка на Galant ES 2005


stto

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Доста четох из форума, но не видях нещо писано за американски Галант.

Харесал сум един американски Галант ES 2.4 литра 2005 година на 80 000км, автоматик без типтроник и бих искал да ми дадете съвет какво да гледам при покупката му освен общоприетите неща , които се гледат при покупка на кола. Къде може да има дефекти:- по двигателя, скоростната кутия, окачването, купето (ръжда отдолу) и т.н. На колко хиляди се сменя маслото на двигателя и скоростната кутия, ангренажния ремък и ролки, водна помпа и др. ремъци. Също така някой може ли да каже какъв му е разхода на градско и извънградско.

 

Благодаря ви предварително за мненията!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

 

Днес пробвах Галанта и имам следните впечатления. Малко е шумен. При подаване на газ за ускорение се чува шум от към мотора. Когато се настъпи газта по рязко се забавя преди да поеме. Има малко ръжда отдолу на купето, по праговете и повече по ходовата част.

Според вас това нормално ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не знам дали ще има някой, който да има преки впечатления от тази кола и да ти каже кое е допустимо и нормално и кое не.

Просто аз лично не знам да имаме колега във форума с такава кола...

Все още са рядкост, защото в София съм виждал една единствена.

По принцип от това което си написал след теста мога да кажа, че относно шумът в купето е много относително да се каже до колко е нормално и до колко не да съществува, просто няма база за сравнение... А за скоростната кутия е нормално да има малко забавяне след настъпване на педала на газта до край... но не трябва да е повече от макс. 1 сек. (сравнението ми е с 2,5 V6 Галант).

Относно ръждата по купето... лично аз се очудвам, че Галант на 4-5 години вече има ръжда... Представям си къде е каран.

Най-близко от форумните майстори до теб е Марин в Стамболийски, но не знам дали и той има наблюдения върху дадения модел, иначе може да се разбереш с него за по-професионален оглед.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че батко Марин имаше съсед с такъв Галант и би трябвало да е запознат! Лично аз нямам впеяатления от тази генерация, но избора е на колегата! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Най-близко от форумните майстори до теб е Марин в Стамболийски, но не знам дали и той има наблюдения върху дадения модел, иначе може да се разбереш с него за по-професионален оглед.

Поздрави.

Имам наблюдения върху този Галант от 4 години..Комшията ми е с такъв, но не искам да давам отзиви, защото ще ме БАН-нете от форума после..:lol:

Направо се чудя, как може изобщо да дават пари хората, за тази кола ...:icon_doh:

А м/у другото и комшията толкова го харесва, че си купи и една Мазда фемили, а има и един Вояджър от преди-от които не слиза, а Галанта го държи паркиран пред заведението си и я го покара веднъж месечно, я не ...:D

Но по неговия наченки на ръжда, със сигурност няма ..:no2:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че американския Галант няма много общи неща с японския си събрат, освен визията (частично) и името. Това си е типично американски автомобил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам наблюдения върху този Галант от 4 години..Комшията ми е с такъв, но не искам да давам отзиви, защото ще ме БАН-нете от форума после..http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Направо се чудя, как може изобщо да дават пари хората, за тази кола ...http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_doh.gif

А м/у другото и комшията толкова го харесва, че си купи и една Мазда фемили, а има и един Вояджър от преди-от които не слиза, а Галанта го държи паркиран пред заведението си и я го покара веднъж месечно, я не ...http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Но по неговия наченки на ръжда, със сигурност няма ..http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/no2.gif

 

Ето тук много интересна информация. Третата най-смотана кола http://autos.yahoo.c...orst-used-cars/

ПП. Ако си мислите, че има комплот срещу японските марки, просто вижте трите най-добри коли...

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен екстериора и интериора на този Галант е някаква недодялана еволюция на предшественика си вярно, че е само за американския пазар, но все пак .....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен екстериора и интериора на този Галант е някаква недодялана еволюция на предшественика си вярно, че е само за американския пазар, но все пак .....

 

Нещо им куца... давам един глас за по старите галанти :)

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен екстериора и интериора на този Галант е някаква недодялана еволюция на предшественика си вярно, че е само за американския пазар, но все пак .....

Разликата не е само в екстериора и интериора, двигателя и скоростите са различни, за окачването не съм сигурен. За мен това си е по-скоро типичен Хамерикански автомобил, отколкото поХамериканчен Галант.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

ПП. Ако си мислите, че има комплот срещу японските марки, просто вижте трите най-добри коли...

Той пък и Приуса е един красавец..:giggle:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Окачването на Американеца е тип Макферсон. Оглеждал съм този на бате_плевен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Окачването на Американеца е тип Макферсон. Оглеждал съм този на бате_плевен.

Толка, тук става дума за следващата генерация - като на Пламен Пенчев (сервиза с/у Технополис).

Той би могъл да даде най-точна информация и впечатления, но не знам дали е регистриран и влиза ли тук...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Толка, тук става дума за следващата генерация - като на Пламен Пенчев (сервиза с/у Технополис).

Той би могъл да даде най-точна информация и впечатления, но не знам дали е регистриран и влиза ли тук...

И следващата генерация е с Макферсън окачване - от Крайслер..:D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И следващата генерация е с Макферсън окачване - от Крайслер..:D

Значи познах без да искам... нищо общо няма с познатите ни японски Галанти...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен екстериора и интериора на този Галант е някаква недодялана еволюция на предшественика си вярно, че е само за американския пазар, но все пак .....

Ама ей тва е тьпото :icon_crying: спряха от производство Галантите които са за Европа а все още правят тези хамерикански грозници......особенно вьтре са :icon_doh: ,тва за мене е фатална грешка на :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама ей тва е тьпото :icon_crying: спряха от производство Галантите които са за Европа а все още правят тези хамерикански грозници......особенно вьтре са :icon_doh: ,тва за мене е фатална грешка на :mitsu-smiley:

 

Колега, викаш друго си е истинският Галант ;)

по убаво от японската сила няма :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама ей тва е тьпото :icon_crying: спряха от производство Галантите които са за Европа а все още правят тези хамерикански грозници......особенно вьтре са :icon_doh: ,тва за мене е фатална грешка на :mitsu-smiley:

 

Остави това ами спряха и Грандиса от производство...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дани, верно ли? И щоооо?

 

Нямам представа, но ще пускат някакво подобие на Кашкая и както каза Пламен ще се пренасочват към ракети, самолети и подобни сериозни машини...

Информацията ми е от Балканстар, а не е форумен фолклор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа, но ще пускат някакво подобие на Кашкая и както каза Пламен ще се пренасочват към ракети, самолети и подобни сериозни машини...

Информацията ми е от Балканстар, а не е форумен фолклор.

Е, най-сетне ще си купя свястна совалка :aero:

Сори за спамчето...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа, но ще пускат някакво подобие на Кашкая ...

ASX (RVR в Япония) - малък кросоувър на базата на Лансера - има инфо на страницата на Балкан Стар, но още няма цени за България.

Редактирано от gig
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите!

 

 

Нещата за които писах са тези които не ми харесват. Иначе всичко работи-климатик, АБС, Спирачките са сменени тази пролет, има палене от разстояние, още 2 месеца пълна гаранция и 80000 км и 5 г. върху скоростната кутия и двигателя към Мицубиши, хубави зимни гуми и 8 джанти. Ще взема да пробвам някои друг как върви та да напрявя сравнение...

 

ПП

От Пазарджик съм, но сега съм в Канада та от там и ръждата отдолу, след като не го е третирал с нищо..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ASX (RVR в Япония) - малък кросоувър на базата на Лансера - има инфо на страницата на Балкан Стар, но още няма цени за България.

 

Аз малко резервирано говоря за този кросоувър, защото като говорих с колегите от Балканстар ми казаха, че ще е от класа на Кашкая, а на мен той ми малее...:icon_blush: Пробвал съм го и главата ми опира в тавана... Не че съм кой знае колко висок, просто вътре нямаше на пасажерската седалка възможност за сваляне на седалката надолу.

 

По въпроса за Галанта на колегата, смятам че от един Галант извод не може да се прави и наистина ако има възможност да тества друг да го направи и после да прецени нещата казани като косури дали важат за всички от модела или за конкретния екземпляр.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...