Премини към съдържание

Рециклиране на носачи .


Matey

Препоръчано мнение

Разбрах че кривия носач на галант можел да се рециклира.

Пти мен има едно гадно тракане и проблема е точно в носача не съм сигурен

шарнира ли е заминал или оста с гумения маншон.

Оста заедно с маншона може да се купи отделно но шарнира къде може да се рециклира.

Евентуално коя чат на носача се разбива повече предполагам шарнира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах че кривия носач на галант можел да се рециклира.

Пти мен има едно гадно тракане и проблема е точно в носача не съм сигурен

шарнира ли е заминал или оста с гумения маншон.

Оста заедно с маншона може да се купи отделно но шарнира къде може да се рециклира.

Евентуално коя чат на носача се разбива повече предполагам шарнира.

Намаше да е лошо да споменеш от къде си. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах че кривия носач на галант можел да се рециклира.

Пти мен има едно гадно тракане и проблема е точно в носача не съм сигурен

шарнира ли е заминал или оста с гумения маншон.

Оста заедно с маншона може да се купи отделно но шарнира къде може да се рециклира.

Евентуално коя чат на носача се разбива повече предполагам шарнира.

Спокойно,за кривите става да се рециклират, макар че не винаги е така, ако искаш , имам оборотен такъв.....................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Питането ми е коя част от кривия носач най-вероятно се е прецакала?

Идеята за рециклиране на шарнирна връзка не я одобрявам. Ако в 90% от случаите проблема е в шарнира заначи ми трябва нов носач.

Имам още един въпрос има савсем лек луфт в волана и предницата на колата не седи много стегната при движение с по висока скорост може ли проблема да е в рейката или в някои накрайник към нея?

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Питането ми е коя част от кривия носач най-вероятно се е прецакала?

Идеята за рециклиране на шарнирна връзка не я одобрявам. Ако в 90% от случаите проблема е в шарнира заначи ми трябва нов носач.

.

В такъв случай ти трябва нов носач.. :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеята за рециклиране на шарнирна връзка не я одобрявам

A след 70 000км, изминати с лекотоварен автомобил с рециклиран шарнир, който е като нов...как ти се струва :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, миналата седмица смених моят ляв носач. Иди на канал и отвърти тампона размърдай носача и ще разбереш дали ти е заминал шарнира. Ако е заминал по-добре вземи нов носач, той върви с шарнир и тампон. Моят го взех от магазин Евро 07 - носача е германски 190лв през фирма 140лв. Ако пък шарнира ти е здрав може да вземеш само тампон 25лв и да смениш само него.. но е малко вероятно шарнира да ти е здрав

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... и е много вероятно да си взел китайско менте.

 

Това ме успокоява, че не е турско ;) но в крайна сметка след някой и друг месец ще се види :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...

Днес ходихме до Казанлък да ми рециклират шарнира на кривия носач. Беше страшно тракане, ужас, а като го свалиха и го пипнах нямаше почти луфт...но се мърдаше лесно на ръка. Тампона на носача е абсолютно здрав. Услугата ми струваше цели 15лв, човека, който го прави, прави на всички таксиметрови коли шарнирите и има много добри отзиви за него, аз тепърва ще проверя информацията от първа ръка :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Днес ходихме до Казанлък да ми рециклират шарнира на кривия носач. Беше страшно тракане, ужас, а като го свалиха и го пипнах нямаше почти луфт...но се мърдаше лесно на ръка. Тампона на носача е абсолютно здрав. Услугата ми струваше цели 15лв, човека, който го прави, прави на всички таксиметрови коли шарнирите и има много добри отзиви за него, аз тепърва ще проверя информацията от първа ръка :icon_rock:

 

 

Колега даи кординати на майстора в Казанлък.Мисля да се възползвам като имам път натам.Сменаял съм носачите от двете страни,сега единият пак тропа.Искам да си рециклирам старите...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз искам да попитам гумените тампони от каде могат да се намерят за кривия носач, защото търсих но без резултат, навсякъде ми казват че не се продават отделно, а вървят комплект с носача

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз искам да попитам гумените тампони от каде могат да се намерят за кривия носач, защото търсих но без резултат, навсякъде ми казват че не се продават отделно, а вървят комплект с носача

Имам такива.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз искам да попитам гумените тампони от каде могат да се намерят за кривия носач, защото търсих но без резултат, навсякъде ми казват че не се продават отделно, а вървят комплект с носача

 

Има колега, аз на времето си взех едит от Лом но така и не го използвах... реших да си взема цял носач, понеже и шарнира ми беше тръгнал :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами там е работата, че имам 5 криви носача на които шарнирите им са здрави за сметка на тампоните. Това сигурно се дължи на джантите защота така се смачкват особенно когато карам назад и завивам в крайно положение, че чак джантата опира в носача и стърже

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

При мен правите носачи са заминали особенно десният (шарнирите им), има ли смисъл да ги рециклирам при цена 92лв. за нов от Ратола? И до колко опасно/непрепоръчително е това?

Редактирано от sirko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Новото си е ново :icon_rock: . 92 лева е супер цена и то от Ратола.

Шарнирите на правите носачи поемат голяма част от ударите. Заложи на сигурно.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен правите носачи са заминали особенно десният (шарнирите им), има ли смисъл да ги рециклирам при цена 92лв. за нов от Ратола? И до колко опасно/непрепоръчително е това?

Задължително нови относно правите носачи колега,там шега не бива ,както и със спирачната система небива да има компромиси там...

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 месеца ...

Днес ходихме до Казанлък да ми рециклират шарнира на кривия носач. Беше страшно тракане, ужас, а като го свалиха и го пипнах нямаше почти луфт...но се мърдаше лесно на ръка. Тампона на носача е абсолютно здрав. Услугата ми струваше цели 15лв, човека, който го прави, прави на всички таксиметрови коли шарнирите и има много добри отзиви за него, аз тепърва ще проверя информацията от първа ръка :icon_rock:

Колега сподели доволен ли си от резултата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега totomoto :) За рециклиране на крив носач можеш да пробваш в бившия завод металик, там има един човек който само с това се занимава. На мен ми струваше 64 лв. Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега totomoto :) За рециклиране на крив носач можеш да пробваш в бившия завод металик, там има един човек който само с това се занимава. На мен ми струваше 64 лв. Поздрави.

 

Това за Бургас ли говориш?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

относно рециклирането на носачите мога да ВИ зарадвам :

 

Рециклирането на носач започва от 25.00лв и стига до 60.00лв - най - скъпият.

Рециклирането на амортисьори започва от 35.00лв за маслените.

 

Ако имате нужда мога да Ви дам телефон на човека, не искам да излиза като реклама ;)

Говоря за гр. СОфия

Редактирано от servizLUXOR
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...