Премини към съдържание

Въпрос относно лагер-главина.


Препоръчано мнение

Колеги, от няколко дена се заех с дразнещия шум от лагера на главината. Миналата година смених и 4-те броя лагери на марката "BW", но се оказаха големи боклуци. Единия не мина и 500 км. и се предаде.Сега преден ляв ми къса нервите,а съм минал скромните около 6 хил.км. Дори и с музиката вече немога да залъгвам :D Навсякъде почти намирам все корейски легери и се чудя тъй като съм слушал разни неща, които стават от Хюндай, дали и лагерите няма да са съвместими?

Ако все пак някой знае отговор на въпроса, ще му бъда благодарен да ме просветли.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А защо не си сложиш Койо и да забравиш за проблемите ? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не стават от Хюндай. :icon_blush:

на пазара в момента има Оптимал или нещо такова за около 110лв. върши работа... другия вариант е х2 СКФ ако се нелъжа ама е над 200лв.

Сменял съм с оптимал и изкарах към 10 000км след което явно беше попаднала вода вътре и се скапа.. с по-скъпия вариант за сега търкалям 20 000 и да не чува дявола :)

Това със слабите лагери е поредната недомислица в този толкова хубав автомобил... макар че като се замисля то с тия пътища и танк да караш пак ще се отбиваш в сервиза за туй онуй. :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

никъде не успях да срещна Койо. Марио имаш ли представа цената?

Roger точно по тази причина с пътищата се чудя какво да правя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сменял лагери досега, с изключение на лява задна главина (заедно с оригинален лагер), но проблемът не се оказа в главината, а в гумите. Аз бих послушал момчетата и бих заложил на KOYO. Може да са скъпи, но пък са издръжливи и няма да има нужда да насмогваш с музиката.

За пътищата - пази си колата през дупките и неравностите. Предницата като нищо може да глътне хилядарка. Задницата е отделно и също има скъпи части. Не става дума да я къткаш и пазиш прекалено, но колкото повече почиташ ходовата част, толкова по-малко пари ще трябва да даваш за да е наред колата и да седи на пътя както наистина може.

Неведнъж през дупки и калпав асфалт съм карал бавно и са ме изпреварвали всякакви брички. Те струват 500-1000 лева и носача им от моргата е 10-20 лева... За тях е важно колело да не пада.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

никъде не успях да срещна Койо. Марио имаш ли представа цената?

Roger точно по тази причина с пътищата се чудя какво да правя.

Имам лагери Койо, и предни и задни, ако те интерресува, пиши ли ЛС...............

От никоя друга колаа не стават тези лагери...................Най добре ее Койо,след това е СКФ...........всичко друго е ментак..............но и по тия т.н. пътища, дето няма нищо общо с пътищата и за Марс да са правени, пак ще се потрошат ..................... моята кошара преди 1 месец се прости с Конитата, а уж железни били...................сега тропат като циганска каруца по паветата и къде ли не другаде............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

никъде не успях да срещна Койо. Марио имаш ли представа цената?

 

Аз пък ги срещам всеки ден.. :D 180 лв. са предните латери...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега обади се на тази фирма http://www.regal-varna.com/index.html преди година си поръчах преден лагер-главина за 120 лв. Koyo

Това е иранското Койо, което също не е лошо,но все пак не е оригинала.................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега обади се на тази фирма http://www.regal-varna.com/index.html преди година си поръчах преден лагер-главина за 120 лв. Koyo

Е, що да взима ирански за 120, като оригинала е 90 лв?

180 лв. са предните лагери (двата)
Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цените са за комплект, т.е. и за двете колела. Съответно иранският струва 60, а оригинала - 90 лева. То ако беше 180 лева единия, по-добре да усилвам музиката :icon_box: . Моят е минал 161 хиляди с оригиналните, така че още 100 хил. да мине след смяна - какво повече може да искам, като не мога да ги мина никога. Това означава колосална сума само за бензин без да слагам останалите разходи, за да се кара и да съм редовен :icon_doh: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дидо :) Разбирате се с Марин, палиш колата, сутринта си там и следобяда си на линия обратно ;)

 

Това беше избора за лявата ми главина ;) Не го мисли - всякакви други комбинации идват по-скъпо...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цените са за комплект, т.е. и за двете колела. Съответно иранският струва 60, а оригинала - 90 лева. То ако беше 180 лева единия, по-добре да усилвам музиката :icon_box:

Анди, не подвеждайте така човека със Слави...

180 лв. е единият лагер ... Писал съм "предните" защото са на различна цена от задните ..

Така че, ако твоят лагер запее, усилвай музиката... :D Само че, продължителното каране на усилена музика, води до прецакване на датчика за АБС-а и на спирачния диск... :yes3:

А ако това ще те успокои, в Ратола цената на Койо беше нещо от порядъка на 456 лв.. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам лагери Койо, и предни и задни, ако те интерресува, пиши ли ЛС...............

От никоя друга колаа не стават тези лагери...................Най добре ее Койо,след това е СКФ...........всичко друго е ментак..............но и по тия т.н. пътища, дето няма нищо общо с пътищата и за Марс да са правени, пак ще се потрошат ..................... моята кошара преди 1 месец се прости с Конитата, а уж железни били...................сега тропат като циганска каруца по паветата и къде ли не другаде............

 

 

Е ти какво се оплакваш, на теб майстора нали не ти взима пари за работа. ;)

Давай на човека главините, и да ми пазиш една и за мен, другия месец, ще сменявам и аз мойта задна лява, немога да я търпя вече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, що да взима ирански за 120, като оригинала е 90 лв?

До сега не съм виждал такава цена за оригинален лагер на Койо,ако ми намериш такъв на цена от 90 лв. ти взимам 20 бр............нормалната цена на такъв лагер е около 160 лв./бр. ......има и по евтини варианти,но...............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тигри сте! :good: Тези дни ще взема да измисля някво решение, че от силната музика ме боли глава а и не си чувам телефона когато карам :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...