Премини към съдържание

TCL OFF


Препоръчано мнение

Здравейте колеги. От както имам Галанта за втори път ми се случва по време на движение да ми се изключи тракшън контрола и от бутона не се включва докато не изгася двигателя и извадя ключа за няколко секунди и след това видимо няма проблем. Първия път ми се случи докато карах по един калдаръм, а миналата седмица в силен дъжд. Та питането ми е нормално ли е това или трябва ли да търся някакъв проблем по колата и евентуално от какво може да се случва това?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. От както имам Галанта за втори път ми се случва по време на движение да ми се изключи тракшън контрола и от бутона не се включва докато не изгася двигателя и извадя ключа за няколко секунди и след това видимо няма проблем. Първия път ми се случи докато карах по един калдаръм, а миналата седмица в силен дъжд. Та питането ми е нормално ли е това или трябва ли да търся някакъв проблем по колата и евентуално от какво може да се случва това?

 

Получава се, когато предните гуми пребуксуват, а задните се тътрят. Най-често става в киша, кал или лоши пътни условия. Тази комбинация обърква тракшъна, често дори се записва грешка в някой от АБС датчиците. Като цяло не е притеснително, докато не започне да свети постоянно ТЛС оф, независимо от паленето и гасенето на колата. При следващото ходене до Пламен, го помоли да ти закачи една диагностика и ще видите. И да си повторя като свекърва, че тракшънът на галант е доста смотан...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Получава се, когато предните гуми пребуксуват, а задните се тътрят. Най-често става в киша, кал или лоши пътни условия. Тази комбинация обърква тракшъна, често дори се записва грешка в някой от АБС датчиците. Като цяло не е притеснително, докато не започне да свети постоянно ТЛС оф, независимо от паленето и гасенето на колата. При следващото ходене до Пламен, го помоли да ти закачи една диагностика и ще видите. И да си повторя като свекърва, че тракшънът на галант е доста смотан...

Здрасти Роска. Май си прав. До сега не съм видял някаква помощ от него ама го има на колата и за това и свети. Колата е в бокса в момента, че пак един ме задра в двора, но го сгащих и трябва малко боя на задната броня да се пръсне:D и след това ще издиря координатите на Пламен или да вземе да ми ги напише на едно ЛС да я преслуша. Мерси и до скоро. Имам да черпя кафе /така е думата/.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само за протокола, моя TCL никога до сега не се е самоизключвал.

Ами значи за протокола трябва да мина през някой сервиз.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз за протокола: При нормално каране моя не е изключвал, но като влизам "с вратите" в завой се случва да светне...и трябва "restart engine". Колегата по-горе го е написал:

Получава се, когато предните гуми пребуксуват, а задните се тътрят. Най-често става в киша, кал или лоши пътни условия. Тази комбинация обърква тракшъна, често дори се записва грешка в някой от АБС датчиците. Като цяло не е притеснително, докато не започне да свети постоянно ТЛС оф, независимо от паленето и гасенето на колата. При следващото ходене до Пламен, го помоли да ти закачи една диагностика и ще видите. И да си повторя като свекърва, че тракшънът на галант е доста смотан...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя също примигва при много вода, напр. ако мина през много яка локва... Преди доста време ходих при Пламен да го види и той ми каза че ECU-то било цялото във вода и това бил проблема... Бил го оправил ама продължава да си мига при много много вода :( Сега просто изчакавам да изсъхне колата и всичко е ок, а до тогава го изключвам за да не мига да ме дразни ;)

По въпроса със смисъла на TCL-а - на няколко пъти ми се е включвал да ми оправи оборотите във завой - просто реших, че с мойта си скорост ще го взема, а то трябвало с по-малко ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя също примигва при много вода, напр. ако мина през много яка локва... Преди доста време ходих при Пламен да го види и той ми каза че ECU-то било цялото във вода и това бил проблема... Бил го оправил ама продължава да си мига при много много вода http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/sad.gif Сега просто изчакавам да изсъхне колата и всичко е ок, а до тогава го изключвам за да не мига да ме дразни http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/bigwink.gif

По въпроса със смисъла на TCL-а - на няколко пъти ми се е включвал да ми оправи оборотите във завой - просто реших, че с мойта си скорост ще го взема, а то трябвало с по-малко http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/bigwink.gif

Твоето е друго. Миро не е описал достатъчно точно, но предполагам, че проблемът е, че без да пипаш копчето, лампичката ТЛС оф започва да свети непрекъснато, а не да мига. Описал съм най-вероятната причина по-горе... Има още много, започвайки с мокрен компютър, проблем по гривните, датчиците и управлението на АБС-а, дросела и вакуумите и много други. Но най-често става при тази комбинация отпред-отзад. Миро, няма нужда никъде да ходиш специално за това, просто средващия път закачете компа и това е. Или пробвай да тръгнеш от 3000 оборотаhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Получава се, когато предните гуми пребуксуват, а задните се тътрят. Най-често става в киша, кал или лоши пътни условия. Тази комбинация обърква тракшъна, често дори се записва грешка в някой от АБС датчиците.

 

Да ама не. Това за което говориш не е нормално поведение на тракшъна. При киша, кал или лед, гумите още докато пробуксуват и тракшъна им спира двигателната сила, лампичката светва и после угасва. Това е нормалната му работа на този тракшън, няма объркване, няма и записани грешки още по-малко в АБС-а. Може би при някакво объркване(настъпил проблем), тогава се самоизключва системата, но аз продължавам да вярвам, че ако всичко е наред, то тази тема нямаше да съществува. :good:

Редактирано от bluffer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ама не. Това за което говориш не е нормално поведение на тракшъна. При киша, кал или лед, гумите още докато пробуксуват и тракшъна им спира двигателната сила, лампичката светва и после угасва. Това е нормалната му работа на този тракшън, няма объркване, няма и записани грешки още по-малко в АБС-а. Може би при някакво объркване(настъпил проблем), тогава се самоизключва системата, но аз продължавам да вярвам, че ако всичко е наред, то тази тема нямаше да съществува. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/good.gif

ОК, аз продължавам да смятам обратното.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи да опиша по-точно. Както вече казах, това ми се е случвало 2 пъти до сега за около година каране и 10 000км, т.е. може да се каже, че е нещо инцидентно или е тръгнал някакъв проблем, който се проявява само при по-екстремни условия, иначе колата си се държи нормално както е описал колегата bluffer.

 

Роска прав си! Без да пипам копчето се изключва и после и да се опитвам да го включа от копчето - не става. Трябва да се рестартира двигателя и то с някакъв интервал от време между гасене до палене.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Как ще разшифрирате TCL-OFF, TCL, TRACE-OFF какво означават!? Имам и бутон с който мога да си ги превключвам!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

TCL Off е копчето за ръчно изключване на тракшън контрола. Но след всяко запалване той по подразбиране си е включен и ако не искаш да работи трябва ръчно да го изключиш :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 години ...

При мен спря да работи копчето с което се изклюва тракъшна - TCL off. Някаква идея за какво да погледан най-напред за да се оправи.

 

А.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...