Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Свещи за ГДИ


Mupo

Препоръчано мнение

Здравейте и от мен! Аз също си мислех, че като се затопли времето ще ми падне разхода, но уви не. И затова реших днес да си погледна свещите, защото не съм ги гледал никога. Откакто съм я взел съм навъртял около 42 000 и си помислих дали не им е дошло времето. Като развих едната видях, че са четириполюсни, но забелязах, че 2 от полюсите са по къси и изобщо не дават искра, защото са почернени. Развих още една - и тя същата. По принцип лятото ми гори около 6,5 с климатик, миналата зима стигна до 7,5 , а тая зима е 8,5... Как мислите дали са свършили свещите? Не ми е ясно дали и четирите полюса трябва да са лъскави...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 112
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Колега, можеш ли да ми дадеш линк със снимка, за да видя как иззглеждат тези свещи, които казваш, че трябва да си купя. Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще си купуваш нужните свещи - вземи ги от ТОЗИ колега. Така ще си сигурен, че не купуваш менте.:yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, най-вероятно така ще стане, благодаря ти пак... ц ц ц аз пък до сега си мислех, че си карам с оригинални свещи...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе, как сте със зареждането? Щото аз примерно зареждам, като ми останат около 50-60 км. според компютъра и нещо ми се случва така, че на ОМВ няколко пъти ми сипват 64 и малко отгоре литра.. Уж резервоарчето е 60 литра, пък кви са тия работи?

Със същия остатък гориво съм зареждал на Лукойл и ми пълнят 61-62 литра.

Иначе разходът ми сега - през зимата, при каране само градско, при това - тежък режим(къси разстояния, студен двигател, сутрин, обед, вечер) е 9.6-9.7 л/100км. Не е малко, ама за това мизерно каране си мисля, че е добре като цяло.

Преди бях фен на Ауди А4 и си мисля, че ако карах така с някоя а4-ка 1.8, че дори и 1.6, щеше да ми гори 12-13.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе, как сте със зареждането? Щото аз примерно зареждам, като ми останат около 50-60 км. според компютъра и нещо ми се случва така, че на ОМВ няколко пъти ми сипват 64 и малко отгоре литра.. Уж резервоарчето е 60 литра, пък кви са тия работи?

Със същия остатък гориво съм зареждал на Лукойл и ми пълнят 61-62 литра.

 

Едните лъжат повече от другите....:icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами за смяна са.

Най-малкото, щото не са NGK IZFR6B GAP 0.6-0.8 ..................

 

Искам само да питам това ли е точния модел на свещите за 1.8 ГДИ - NGK IZFR6B?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли дали има ментета на тези свещи (NGK IZFR6B)?

 

Гледах в ebay и намерих комплект 4 свещи (нови) за 16 паунда. Като знам цените в БГ нещо ми се струва съмнително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Принципно не, но каква е гаранцята, че това, което дойде ще прилича на такива :icon_hmm:

 

Гледам отзивите на други хора купували от този търговец тези и подобни свещи, и всички пишат добри работи. Освен да пробвам за 40 лв. пък да видим. Ако е успешно доста пари ще се спестят.

 

Да ме извинят хората предлагащи подобни продукти, но в период на криза се търсят алтернативни източници.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....Да ме извинят хората предлагащи подобни продукти, но в период на криза се търсят алтернативни източници.

 

Споко!

Че те тези хора, ще са на далавера точно от тези свещи/ако са менте, де/.

Нали точно от тях после ще си купиш лули и бубини......

По около 400 лв бройката....

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А как може да се разбере дали свещите са менте и дали наистина могат да докарат сериозни поражения на колата или само ще се изхабят по-бързо.

 

Иначе писах на продавача и ми върна отговор че става дума за 4 нови, пакетирани свещи NGK.

 

Кой знае?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

нещо не сте се разбрали, цената е нормална ако е за бройка... аз моите пак от ebay ги взимах преди година за 55 евра с доставката. Освен, ако не е някой дядка дето си е продал ГДИ-то и се чуди какво да ги прави тия свещи ми се струва малко странна тая работа. Всъщност прати офертата да видим...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Писах му на продавача и се уточнихме, че е за комплект от 4 броя.

Ето я офертата: http://cgi.ebay.co.uk/NGK-SPARK-PLUGS-VOLVO-S40-V40-1-8-SHOGUN-IZFR6B_W0QQitemZ350307929394QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item518ffacd32

И на мен ми е странна тази работа за това и пускам тук. В БГ питах къде ли не, но по малко от 30 лв. на брой не съм срещал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

This listing has ended.

вече я няма тая оферта :Р

 

едит: обаче пък ги има за 10 пунда тук :) страно за 1 година да са паднали цените 3 пъти...

Редактирано от dark
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цената си е за 4 броя това е сигурно.

Сумата е в пъти по -малка защото в България се слага надценка и то голяма.

Имам дългогодишен опит в пазаруването на стоки точно в Ebay свещите са 4 цената е 10 пунда непогледнах маи имаше и 5 паунда за доставка но общо взето е по евтено от Бългрария.

 

Този модел го показах на уважаван член на форума и неговоят отговор беше следния:

 

"Свещите за GDI са само един модел и нямат заместител. За 1.8 са IZFR6B, за 2.4 са IZFR5B.Незнам ако снимката е истинска.....Аз в такава кутиика не съм виждал, немога да кажа какви са."

 

 

P.s: надявам колегата даняма нищо против че го цитирам...

 

 

Ако някой успее да ми покаже снимка на иридиеви свещи закупени от реномирен магазин в Бългаия ще ми е по лесно да намеря същия модел във същата кутийка на по-ниска цена.

Редактирано от demon777
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че това е

http://lh6.ggpht.com/_-FFxMGXOwC0/RmcCl1FfFCI/AAAAAAAAJB8/TULZOyQelvY/IMG_2099.JPG

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че Миро чете темата. Миро, на времето свещите, които купих от Ратола не бяха в такава опаковка. Вие ли ги препакетирате в найлончета с MR номерата по каталог? Не държа на кутийки, но ми е любопитно един и същи производител ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...