Премини към съдържание

Свещи за ГДИ


Mupo

Препоръчано мнение

ето и свещите от картинката със сивата кутия СВЕЩИ

 

цената със доставката е около 135 лв за такава сума по добре от България за другите свещи със жълтата кутия цената + доставката е някъде около 40 лв и на тях си личът някакви иероглифи ама незнам китайски ли са или са японски някой ако може да ги различи ще е добре.

 

 

М/у другото и на мен ми трябат свещи и несъм си взел от тия със жълтата опаковка заради пустия му страх :)

Редактирано от demon777
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 112
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Иридиеви свещи в България в зависимост от производителя и търговеца струват между 160 и 130лв за 4бр.

Нормални свещи - конкретно за Mitsubishi ОЕМ - 32лв за 4бр.

Платиниевите са малко по-евтини от иридиевите.

 

 

Да знам че иридиевите свещи са по скъпи от обикновенните

само споделям кой за колко ги продава в Ebay .

И двете оферти който посочих са с доставка от Англия но не е ясно от къде Англичаните са се сдобили със тях.

 

П.с: Изпратих съобщение на търговеца да ми каже какво производство са свещите или са Китайски или са Японски др вариант няма според ероглифите де.... и да микаже защо аджеба ги харчи толкоз евтено до ден два трябва да получа отговор и щего споделя със вас.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свещите, които си купила от нас няма как да са били в "найлончета", те са си в опаковката на Mitsubishi. Номера им е MD360019 - опаковката е друга, защото е на Mitsubishi, производителя им е NGK. Това са свещи които NGK доставя по поръчка на Mitsubishi - нормална практика за всички автомобилни производители. Ние не се занимаваме с препакетиране на стока. Купувайки части OEМ Mitsubishi има гаранция за качеството на стоката, понякога с някои части, които се доставят за съответния производител на автомобили има и разлика в качеството в сравнение с афтърмаркет частите, които се пускат на пазара.

Извинявам се на Мирослав за съмнението, което изказах. Просто опаковката на Божо ми изглеждаше много различна, докато тази на Вальо ми опресни паметта. И още нещо да попитам- във форума навсякъде цитирате пробег 100 000 км, а на табелка на Спейса има изрично подчертано- max 90 000 km с иридиевите свещи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дааа тия със сивата кутийка са "оригиналните" афтърмаркет, а белите са "оригналните" ОЕМ. Тая опаковка от ebay май никой не я е виждал. Може би е някаква китайска и затова е ниска цената...

 

П.С. сега остава някой модератор да се сети да сцепи темата :)

 

 

Готово!

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поразгледах снимките, които сте качили на оригиналните свещи и стигнах до извода, че тези в ebay (жълтата кутя) май просто не са иридиеви. На тези снимки качени във форума и други такива на иридиевите NGK под натписа NGK на самата свещ има инициали IR, а на тези от жълтата кутия (намерих снимка на кутииката и до нея свеща) има само едно R. Най вероятно това I да е iridium.

А и тук да попитам каква е разликата ако караш с иридиеви свещи и обикновени NGK, освен че иридиевите издържат повече (100 000 км.).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Получих отговор от търговеца на свещите,Общо взето неможа да ми каже страната производител нито да ми изпрати допълнителни снимки на опковката каза само че е сигурен че са иридиеви свещи и стават за моя автомобил (казах му за каква кола ги търся) каза още че ако ме притеснява че са евтени не е било проблем да ми вземе и повече пари :).

Ако съм се съмнявал в произхода им да проверя в сайта производител за повече информация...

 

Ето го сайта на NGK

Редактирано от demon777
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Получих отговор от търговеца на свещите,Общо взето неможа да ми каже страната производител нито да ми изпрати допълнителни снимки на опковката каза само че е сигурен че са иридиеви свещи и стават за моя автомобил (казах му за каква кола ги търся) каза още че ако ме притеснява че са евтени не е било проблем да ми вземе и повече пари :).

Ако съм се съмнявал в произхода им да проверя в сайта производител за повече информация...

 

Ето го сайта на NGK

 

 

И аз го разглеждах този сайт, но каква е гаранцията, че тези свещи са такива. А чак пък и никой от форума да не е виждал тези жълти кутии.

Много странна работа. Аз вчера почти щях да ги поръчам, но като поразгледах и се замислих - нереално е. Това е огромна разлика от БГ а дори и от другите продавачи в ebay.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз го разглеждах този сайт, но каква е гаранцията, че тези свещи са такива. А чак пък и никой от форума да не е виждал тези жълти кутии.

Много странна работа. Аз вчера почти щях да ги поръчам, но като поразгледах и се замислих - нереално е. Това е огромна разлика от БГ а дори и от другите продавачи в ebay.

 

 

 

E ако се позагледаш ще видиш че има свещи със СИВАТА кутия за 12 паунда друг е въпроса че няма цена на доставка ама няма да е кой знае колко.

Редактирано от demon777
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези със сивата кутия е за един брой, не за 4.

 

Но май вече няма значение. Я вижте нашия приятел от ebay, явно след многобройни запитвания, каква цена е сложил на свещите - http://cgi.ebay.co.uk/NGK-SPARK-PLUGS-MITSUBISHI-SHOGUN-CARISMA-SET-4-IZFR6B_W0QQitemZ350332819319QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item5191769777

 

Ха сега, вече няма евтини свещи. Въпроса обаче дали са истински остава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези със сивата кутия е за един брой, не за 4.

 

Но май вече няма значение. Я вижте нашия приятел от ebay, явно след многобройни запитвания, каква цена е сложил на свещите - http://cgi.ebay.co.uk/NGK-SPARK-PLUGS-MITSUBISHI-SHOGUN-CARISMA-SET-4-IZFR6B_W0QQitemZ350332819319QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item5191769777

 

Ха сега, вече няма евтини свещи. Въпроса обаче дали са истински остава.

 

 

 

Е нали му казах че са евтени оня взе че ги оскъпи ама пак има по 10 паунда от същата марка

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е нали му казах че са евтени оня взе че ги оскъпи ама пак има по 10 паунда от същата марка

Според мен тези свещи не са иридиеви,а обикновени NGK.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези със сивата кутия е за един брой, не за 4.

 

Но май вече няма значение. Я вижте нашия приятел от ebay, явно след многобройни запитвания, каква цена е сложил на свещите - http://cgi.ebay.co.uk/NGK-SPARK-PLUGS-MITSUBISHI-SHOGUN-CARISMA-SET-4-IZFR6B_W0QQitemZ350332819319QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item5191769777

 

Ха сега, вече няма евтини свещи. Въпроса обаче дали са истински остава.

Това на снимката не са иридиеви свещи ако е истинското НГК, а обикновенни...............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колегии, ето цената на оригиналните свещи в германия http://cgi.ebay.de/4-X-Zuendkerzen-NGK-IZFR6B-Mitsubishi-Carisma-GDI_W0QQitemZ250368305964QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item3a4b1d2b2c#ht_927wt_991 ! Този, както и почти всеки останал консуматив за вашия автомобил, са на почти еднаква цена в българия и по света. Надценки имало в БГ. Е в чужбина да не работят за кеф. Елате да видите надценки. Вчера купувах свещи ама през една фирма на фасон малко и ми излязоха 51 евро четирите :) Значи- тва е положението. Според мене тия свещи в британския Ebay са менте. Ма това си е мое мнение. може пък и аз да съм се минал :)Но в Германия по-евтино не намерих. Поръчвате с риск, да знаете!

Редактирано от bk20a
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Някой да има идея как може да се развие едната свещ, която изобщо не помръдва? Вариантите за които се сещам е да пробвам при напълно студен двигател или на загрял, като замразя ключа до -20 градуса примерно и да изчакам с надеждата да охлади повече свещта? Интересувам се също от всякакви възможни алтернативни методи и предложения за развиване, както и от въртящия момент нужен за да се скъса свещта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напъвай яко няма да се скъса, най много да се прецака резбата която се оправя после ето

:icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ааа лесничко се късат.....Аз на моита кола късах два пъти, пък и на други коли ми се случи. После с подходящ рапид си вадя остатъка от резбата. Дори вчера ми се наложи да си купя такъв комплект за възстановяване на резби, също като на клипа.

Ама напъвай то друг вариант няма.

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами утре ще трябва да видя съседа дали има такъв камък и да пробвам при студен двигател. Като ги сменяха свещите майстора не се нае да я развива, даже не помръдна. Каза че е късал такава свещ и че няма желание да го повтаря, но опита му беше с една по-голяма тресчотка на полузагрял двигател. Някакви предположения колко Nm може да понесе такава свещ?

Май-най добре ако не стане да го оставям за лятото, че не искам да съм пешеходец...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Днес най-накрая намерих време и развих свещта. Направих един оборот доста трудно, със много плавно натоварване, после върнах малко и така 2-3 пъти, После запалих за около 1 мин. Да позагрее и се разви. Новата свещ се нави изключително лесно. Имам предположението, че напрежението на свещите ако се регулира на всички на веднъж и със една стара свещ запалваше въпросния цилиндър няколко секунди по-късно и миришеше леко на бензин. Сега вече няма такова нещо.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 месеца ...

http://j1974.snimka.bg/automobiles/sveshti.589281.23269928

 

Здравейте,тези свещи са свалени от 1,8 гди.Въпросът ми е, този нагар нормален ли е? Защото това е причината за смяната им.Колата се държеше нормално и с тях.Новите са izfr6b с гап 0,6/0,8,но при замерване се оказа че пластина 0,6 неможе да влезе.Оставих ги на 0,55.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Даите снимка и на четирите свещи снимани откъм електродите и странично.....Да се види цвета на електродите и нагара на четирите.

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://j1974.snimka.bg/automobiles/sveshti.589281.23282183

Ето тук има повече снимки.

Редактирано от Живко и Галя
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Някъде беше коментирано за ключа. Не знам дали е било тук но да споделя, ако на някой му трябва да развива свещите по някаква причина:

 

Камъка, който е нужен е 16мм с гумичка вътре специално за свещи, взима се възможно с най-малкия външен диаметър - долната част на отвора за свещта е малко по-тесен и може да заседне. Също така преди да се почне такава операция трябва да се провери гумичката на ключа с една свещ - дали свещта се вади по-лесно отколкото камъка. В противен случай след навиването на новата или неуспешен опит за развиване на стара свещ ключа може да остане вътре захванат на гумичката и после се вади доста трудно. Ако се вади ключа, а не свещта е нужно гумичката да се използва само при изваждане или да се разшири отвора ѝ.

 

Ето един камък, който със сигурност става:

 

PROXXON INDUSTRIAL 23442 - намира се сравнително лесно, например в Багира и специализираните магазини. Варианта 23392 е с магнит, но е доста по-скъп.

 

http://img818.imageshack.us/img818/1669/dsc00213qc.jpghttp://img198.imageshack.us/img198/4007/proxxon23392.jpg

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...
  • преди 4 седмици ...

Привет от Англия! Ще сменям свещи на моята Каризма 1.8 GDI 2000г и прочетох всичко във форума. Разбрах, че трябва да са иридиеви, обаче в ето този сайт http://www.aceparts.com/spark-plugs/ngk-spark-plugs/ имат два вида иридиеви- "NKG Iridium IX" а другите са "NKG Laser Iridium". И двата вида имат номер IZFR6B, чудя се каква е разликата и от кой вид да си взема. Моля за съвет! И в други сайтове са с такъв номер, но кутиите отвън са с тези различни надписи. Благодаря на всеки, който ми даде мнението си. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...