Премини към съдържание

Как се казва тоя датчик?


Препоръчано мнение

Много силно ме интересува как се казва тоя датчик и колко струва нов? Благодаря предварително :callgsm: !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Качих ама нещо не излезе,ей сега пак ще я мъча.

http://nikoshyne.snimka.bg/automobiles/4asti.455507.17766940

Редактирано от niko_shyne
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, може би ще е добре да кажеш и годината на автомобила, евентуално номер на рама.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....Може да е МАР-сензора или MAF сензор,на такова ми прилича,ама нека компетентните да кажат....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е клапанче за вакума на резервоара. Или поне много прилича на него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вакуумен клапан е. Управлява нещо, но е желателно да се види къде отиват маркучите. Единя докарва вакуум, а другия е на изпълнителното звено което задвижва.

Във всеки случай не е датчик :huh:

Редактирано от Dieus
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А по какво ти прилича, по броя кабели, по това, че е закачен на ламарината?

По-скоро по двете маркучета,които излизат от него....,но пак казвам,нека компетентните да кажат,аз само предполагам.......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вакуумен клапан е. Управлява нещо, но е желателно да се види къде отиват маркучите. Единя докарва вакуум, а другия е на изпълнителното звено което задвижва.

Във всеки случай не е датчик :huh:

Точно така, това е ел. клапан ,който управлява вакуума за някъде, това са маркучи, където отиват някъде и те задвижват нещо......най добре е колегата да даде снимка къде отиват те...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знам само че трябва да го сменя,обясниха ми тук че регулира оборотите на празен ход-щото в момента на място се фосрсира сама от време на време и като го изкарам това от буксата не се променя нищо-в смисъл че не държи постоянни обороти?Това MAP за какво е,чета в аутодата ама не виждам да пише за такъв датчик на моя Галант?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами твоят Галант няма МАР сензор, за това не пише нищо в Аутодатата..

На мен това ми прилича на клапана за контрол на емисиите, ама както ти каза и Пламен, най добре снимай къде отиват маркучите от него..

Единият би трябвало да е свързан с вакума на ЕГР клапана..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Съжелявам за закъснението и липсата на снимков материал!Единия маркуч влиза в една цилиндрична кутия която стои в левия диагонал зад двигателя(как се казва тя),а другия в корпуса на термостата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Съжелявам за закъснението и липсата на снимков материал!Единия маркуч влиза в една цилиндрична кутия която стои в левия диагонал зад двигателя(как се казва тя),а другия в корпуса на термостата?

Тази цилиндрична кутия и на мен ми е X. Едно маркуче някъде от под купето влиза в нея с надпис на капака на кутията TO TANK и после друго маркуче с надпис до него TO CARB излиза от същата кутия и стига до това което си снимал. От там тръгва друго маркуче и ако правилно съм видял влиза някъде до дроселовата клапа. Би трябвало и при теб да влиза там а не в термостата (ко ще прави там?).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги лека грешка. За този цилиндър който се чудим какъв е тръбичката която идва от под купето и влиза в тази кутия в отвор с надпис TO TANK. Надписа TO CARB има отвор от който нищо не излиза, а от кутията излиза след него по малка тръбичка с надпис A/C и се движи по горепосочения път. Понеже нямам климатик това A/C ми е много странно. А и EGR клапан нямам. Може би япончето монтирало моето мицу е някакъв луд фен на AC/DC.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...