Премини към съдържание

Малко тъп върпос отн. смяна на масло ;о)


f18

Препоръчано мнение

Колата съм я взел на 15 март миналата година.

И тъй като на година трябва да сменя маслото имам впредвид, че в началото на март трябва да си запазя час и отида в БС да ми го сменят.

От вчера обаче започна да ми се появява на екрана съобщение PERIODIC INSPECTION. Що така е подранило това съобщение - логично в мен възникана въпросът че отправната дата - начало е не когато на 15 март съм взел, колата, а сигурно месец по рано, когато колата са я приемали в БС нещо може би ...

Т. е. коя би следвало да е отправната времева точка от БС?

Разбира се утре ще се обадя в бс за това ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е точно заради това, защото не го броят от когато си си я взел, а от когато е с това масло.

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ранга, преди да ти продадат колата се оправя инспекцията да брои от текущия месец, защото ако колата е седяла 5-6 месеца или повече на склад какво правим а? :)

Това се появява 1000км преди нуждата от смяна заради изминати километри, или в началото на последния месец, преди минаването на 1г. :good:

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега и съм на това дередже и трябва да сменям маслото ама се чудя къде,дали в БС или Ратола

П.С.знае ли някой колко горе-долу излиза първата смяна

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега и съм на това дередже и трябва да сменям маслото ама се чудя къде,дали в БС или Ратола

П.С.знае ли някой колко горе-долу излиза първата смяна

Янко, или в Ратола или в някой от франчайзите на Б.С. Аз съм много доволен от Дарс Ауто Бургас. До там да идеш, ама да е лято. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата съм я взел на 15 март миналата година.

И тъй като на година трябва да сменя маслото имам впредвид, че в началото на март трябва да си запазя час и отида в БС да ми го сменят.

От вчера обаче започна да ми се появява на екрана съобщение PERIODIC INSPECTION. Що така е подранило това съобщение - логично в мен възникана въпросът че отправната дата - начало е не когато на 15 март съм взел, колата, а сигурно месец по рано, когато колата са я приемали в БС нещо може би ...

Т. е. коя би следвало да е отправната времева точка от БС?

Разбира се утре ще се обадя в бс за това ...

Освен времето, периодичната инспекция святка и след определен брой изминати километри. На моя дисплей показва че следващата инспекция трябва да бъде или след хх месеца или след хх мили.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих и сменях в БС.

Като за капак сега установявам че са ми сложили повечко масло (на щеката се вижда половин см. над МАХ).

Разбира се гледам щеката слек като колата е постояла час-два в покой ...

Как мислите - може ли това да е някакъв проблем?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ранга, преди да ти продадат колата се оправя инспекцията да брои от текущия месец, защото ако колата е седяла 5-6 месеца или повече на склад какво правим а? :)

Това се появява 1000км преди нуждата от смяна заради изминати километри, или в началото на последния месец, преди минаването на 1г. :good:

 

 

И какво правим наистина?Маслото един път влязло в двигателя трябва да се сменя или на определен брой километри или на една година,няма значение дали колата е стояла на склад в гараж или в шоурум-сменяш и това е.Ако ще да си я изкарвал само за да я измиеш и да я припалиш,пак ще сменяш масло на една година.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И какво правим наистина?Маслото един път влязло в двигателя трябва да се сменя или на определен брой километри или на една година,няма значение дали колата е стояла на склад в гараж или в шоурум-сменяш и това е.Ако ще да си я изкарвал само за да я измиеш и да я припалиш,пак ще сменяш масло на една година.

На маслото му няма нищо, та ако ще и 2г да седи. Моята кола е произвеена и натоварена от Япония в края на ноември 2007г. Тука беше на 4.03.2008г. Когато я взех, имах 12 месеца или 15 000км до първата смяна на масло и филтри. Това се прави заради "ГАРАНЦИЯТА". Така че по този начин, си осигуряват работа и продажби на масла и други консумативи на уникални цени. Как ще ми обясниш иначе, че Лансерите продадени до октомври 2008г се обслужват на 15 000км, а тези след тази дата се обслужват на 20 000км, при положение че са с един и същ вид масло????????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иди попитай хора,които се занимават само с масла да видиш какво ще ти кажат.Един път влезе ли маслото в двигателят започват необратими процеси в него и започва да тече една година за смяната му(защото ползваме всесезонни масла).Ти да не си мислиш,че Лансъра ти е сглобен и ти си първия човек,който го запалва и досега никога не е работил.Ако маслото е в туба и ти остане малко,по няма да "изфиряса",отколкото като е вече налято в двигателя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като за капак сега установявам че са ми сложили повечко масло (на щеката се вижда половин см. над МАХ).

Разбира се гледам щеката слек като колата е постояла час-два в покой ...

 

А веднага след като е работил двигателя до къде стига? Мисля че не е желателно и ако тогава остава над максимума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иди попитай хора,които се занимават само с масла да видиш какво ще ти кажат.Един път влезе ли маслото в двигателят започват необратими процеси в него и започва да тече една година за смяната му(защото ползваме всесезонни масла).Ти да не си мислиш,че Лансъра ти е сглобен и ти си първия човек,който го запалва и досега никога не е работил.Ако маслото е в туба и ти остане малко,по няма да "изфиряса",отколкото като е вече налято в двигателя.

Е не съм такъв глупак за да си помисля, че аз го паля за първи път, не знам що си го помисли?

Още преди да се сглоби колата двигателя се слага на стенд и се симулира работа = на определен от конструкторите пробег.

Още повече няма кола дето да е на 000000км, като я купиш. Минимума е 4км, максимума е 14км при покупката на нова кола. Извън тези стойности може се зачекнеш за нещо, или да им откажеш колата и да ти върнат парите! :icon_rock:

Не знам от къде черпиш инфо по тоя въпрос, ама питай някой дето си е купил нова кола дали му е изписвало по-малко от 12 месеца или там колкото километри са 15 или 20 000 до първа смяна!

Не си мисли, че у наше село картофите ги вадим с бомби и фасула го ядем с колците. Може да съм от село, ама ям бял хляб. Така че споко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стана напечено!

За всички с този и подобен проблем с Лансерите и тяхното седене.

Проблем с маслото няма да имате...когато даден автомобил се произведе след като излезе от заводите той преседява ХХ месеца по някакви рампи и плацове докато достигне до някой потребител.

Проблема с Лансерите се решава доста лесно НО има и някой минуси.

Като седнете в новата си кола и тя показва, че до първата смяна остават 15,000 и 10 месеца то тогава лесно може да задържите копчето инфо и тя ще нулира годините но ще прибави километрите към текущата година.

Така ще се получи че следващата ви смяна на масло ще е на 30,000 км. и 1 година което сие доста объркващо.

Ако сте забелязали когато пристигне колата нова те я вкарват за да слоцат определни бушони те са именно за това колата да не показва километрите си и да не брох периода на седене.

Редактирано от Unknown
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това означава, че при подобна ситуация дилъра продал ви автомобила следва да си поправи грешката.

Защото по този начин те задължават собственика на нов автомобил да направи смяната си на масло ХХ месеца предварително.

 

Напълно съм съгласен с Васко по въпроса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това означава, че при подобна ситуация дилъра продал ви автомобила следва да си поправи грешката.

Защото по този начин те задължават собственика на нов автомобил да направи смяната си на масло ХХ месеца предварително.

 

Много точно казано. Ако колата е седяла 13 месеца някъде означава ли че вече си закъснял с маслото ?!? Не. Така че дилъра просто го е домързяло малко :rolleyes:

Но не го мислете толкова а просто си :drive:

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На маслото му няма нищо, та ако ще и 2г да седи. Моята кола е произвеена и натоварена от Япония в края на ноември 2007г. Тука беше на 4.03.2008г. Когато я взех, имах 12 месеца или 15 000км до първата смяна на масло и филтри. Това се прави заради "ГАРАНЦИЯТА". Така че по този начин, си осигуряват работа и продажби на масла и други консумативи на уникални цени. Как ще ми обясниш иначе, че Лансерите продадени до октомври 2008г се обслужват на 15 000км, а тези след тази дата се обслужват на 20 000км, при положение че са с един и същ вид масло????????

И аз се чудя защо са променили изминалия пробег за смяна на масло, при положение че двигателите са еднакви!?! На мойта кола на дисплея ми пише 15000км/12м., а в сервизната книжка ми е отбелязано за сервизен интервал 20000км??? А сега разбери какво трябва да правиш! В крайна сметка мисля да направя 15к км и да сменям маслото. (все пак си мисля че щом японците са направили на дисплея да пише 15к така трябва да бъде)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз се чудя защо са променили изминалия пробег за смяна на масло, при положение че двигателите са еднакви!?! На мойта кола на дисплея ми пише 15000км/12м., а в сервизната книжка ми е отбелязано за сервизен интервал 20000км??? А сега разбери какво трябва да правиш! В крайна сметка мисля да направя 15к км и да сменям маслото. (все пак си мисля че щом японците са направили на дисплея да пише 15к така трябва да бъде)

Иди в Б.С. за да поправят това показание на дисплея. Ще ти го направят на 20 000км да ти светва инспекцията. А и 25 000км да караш няма какво да му стане на двигателя. Аз на предната кола се бех олисал нещо з някакви грижи и я изпуснах до 23 000км да го карам маслото, а беше дизел на 10г. Ако в мотора има масло и е читаво, не мисля че ше е проблем за двигателя. Но за тебе ще е, защото си гаранционен и трябва да спазваш изискванията на Б.С.

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес смених маслото+филтрите в Ратола на цена 190 лв.всичко,а в БС ми поискаха 340лв.и после защо им бягали клиентите.Благодарности на Цено за съдействието

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес смених маслото+филтрите в Ратола на цена 190 лв.всичко,а в БС ми поискаха 340лв.и после защо им бягали клиентите.Благодарности на Цено за съдействието

Ами те Ратола бяха почнали с такива цени и изпуснаха да са вносител, явно са видяли че лампата свети и са оправили ценоразписа. Сега Б.С. почнаха с безумните цени и скоро ще им избягат по-голяма част от клиентите.

А за Цено просто нямам думи. С едната приказка и прави всичко, което зависи от него. Върши работа без да те върти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А как седи въпроса с гаранцията ако направя първата годишна профилактика в Ратола? Ще важи ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А как седи въпроса с гаранцията ако направя първата годишна профилактика в Ратола? Ще важи ли?

Естесвено колега ,че гаранцията важи.Тия в БС могат да ти казват,че само те са с оторизиран сервиз(както ми обясняваха на мен),но като ги притисне човек се оказва,че има и други сервизи които са оторизирани за гаранционно обслужване

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Естесвено колега ,че гаранцията важи.Тия в БС могат да ти казват,че само те са с оторизиран сервиз(както ми обясняваха на мен),но като ги притисне човек се оказва,че има и други сервизи които са оторизирани за гаранционно обслужване

Мор за Б.С. :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: Или да слизат на земята и да си оправят цените на части, консумативи и услуги или да умират от глад. :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес смених маслото+филтрите в Ратола на цена 190 лв.всичко,а в БС ми поискаха 340лв.и после защо им бягали клиентите.Благодарности на Цено за съдействието

А какво масло ти сложиха?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

5W30 Mitsubishi

Е що такова?

Аз си слагам Mobil-1 5W50 за високооборотни двигатели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...