Премини към съдържание

Малко тъп върпос отн. смяна на масло ;о)


f18

Препоръчано мнение

Такова го дават по спецификация :)

Каде си я гледал тази спецификация?

Може да дават няколко вида масла в които да фигурира и това. Ама само такова няма как.

Аз не знам да е задължително да слагаш масло същото, каквото е било първото в двигателя.

Освен това. след първата смяна на маслото в мотора, колата се разтръгна осезаемо, което ме наведе на мисълта, че малките гадни човечета с дръпнати очи, са сложили такова масло първоначално, за да запазят двигателя от собственици като мене, които експериментират и издевателстват с колата, поне в началото след като я купят. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Васе нека да оставим специалиста да знае повече от нас

Аз не казвам, че знам повече. Да не би да ми блокита двигателя, защото съм ръгнал Mobil-1 ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ти блокира двигателя дори да сложиш и М-10Д. Въпроса е не каква марка е маслото, а дали е подбрано масло по подходящата спецификация за конкретния двигател. Mobil 1 също става, но няма смисъл от използване на масла с горен индекс над 40 (5W50, 10W60 и т.н), конкретно маслото, което си сложил покрива спецификация A3/B3/B4 така че може да си спокоен. За новите двигатели на Lancer е препоръчително използването на масла с вискозитет 0W30, 5W30 (съобразено с климата в България), но както виждаш производителя не лимитира вискозитета и производителя на маслото.

Аз съм спокоен, но на следващата смяна, най-вероятно ще сложа 0W40, тъй като осезаема разлика в поведението на двигателя няма, а цената на 5W50 e по-висока.

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...