Премини към съдържание

Скоростна кутия


Препоръчано мнение

Добре де, в такъв случай кутията от FWD Turbo трябва да е по здрава от нормалната и да става за хората с атмосферките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Аз не знам коя кутия е на 1Г F5M22 ли е стандартно. Ако да - то тя наистина е супер слаба. Ако е F5M31 ще свърши работа. Моята беше такава, ама аз съм 2г. Слагат такава кутия и на 2G Spyder Turbo. При мен държа година и половина изнасилване без никакви проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре в крайна сметка каква кутия да търся, че да си карам колата ? Някой не е ли намерил варянт за надеждна скоростна кутия, и някой от форума да му се намира кутия за еклис 1г ?

Редактирано от Jan4o0o0
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Търси кутия от Еклипс и намери някой кадърен майстор да я отвори и да смени щифта , който държи оста в диференциала !!! Сложи закален щифт (диаметър 6мм , дължина 51мм ) и сменяй маслото на 40 000 км !!! Да се надяваме че това ще държи !!! Аз така направих на последната кутия - до тук около 3000 км - няма ядове !!! Иначе ги чупя на 5000-6000-7000 км !!! Друго решение мисля че няма !!! Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А този закален щифт каде мога да го намеря и какви пари ще ми излезе ?

Редактирано от Jan4o0o0
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Търси кутия от Еклипс и намери някой кадърен майстор да я отвори и да смени щифта , който държи оста в диференциала !!! Сложи закален щифт (диаметър 6мм , дължина 51мм ) и сменяй маслото на 40 000 км !!! Да се надяваме че това ще държи !!! Аз така направих на последната кутия - до тук около 3000 км - няма ядове !!! Иначе ги чупя на 5000-6000-7000 км !!! Друго решение мисля че няма !!! Поздрави :mitsu-smiley:

Еее.............ти ако ги чупиш на 5-6 хил. км. значи майстора ти е калпав.............аз с оригинални щивтове ги правя и до сега никой не е имал оплаквания ..........а има коли, къде вече са на по 20-30 хил. км..............

Правил съм такива щифтове , но на кутии 32 -ки от стомана 65 и после се кали.................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не , аз ги чупя на толкова , но това е първата кутия , която я отваряме за да сменим щифта !!! До сега просто купувам и слагам без да ревизирам !!! А сега като купих тази кутия преди да я сложа , я отворихме и сменихме щифта !!! Но аз мисля че това е решение ? Поздрави :mitsu-smiley:

Редактирано от marto_yordanov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не , аз ги чупя на толкова , но това е първата кутия , която я отваряме за да сменим щифта !!! До сега просто купувам и слагам без да ревизирам !!! А сега като купих тази кутия преди да я сложа , я отворихме и сменихме щифта !!! Но аз мисля че това е решение ? Поздрави :mitsu-smiley:

Така по може, има смисъл в това, както и да огледате лагери, синхронизатори, муфи, хъбове, цементации на пинион, корона, касетата и т.н .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е да и аз се сетих да направя това , но вече с 2 кутии зад гърба :icon_crying: !!! Здраве да е !!! Важното сега е да не се счупи и тази :icon_thumbup: !!! Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем,при мен кожуха беше малко задран и едно момче успя да го залепи.А оста,заедно с планетите,закарах на стругар в Студентски град(единственият в цяла София,който се нагърби с тая задача),който ми направи нова ос,също закалена,и "подсилено" по негови думи законтрящо пинче.Каза,да мина 1000км. без да я напъвам и щяло да кара повече от оригиналното,но...За цялата услуга ми взе 100лв.

Редактирано от Black Devil
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти неска си взех колата, проблема е в някакъв болт който е към деферинциала, той се е счупил :) сега след празниците ще сложа този щифт, надявам се да издържи до тогав :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С кои кутии сте вие? Моята е F5M31 и за сега нямам проблеми.

Имах проблем със синхронизатора на 3-та ,но сложих 2 шишенца от някаква руска добавка и заспа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте нз какво се случи с моята скоростна кутия но жадната отказа всички други скорости таботят отлично и влизат перфектно но жадната каточели нещо пречи да влезе какво може да е станало според вас и кое е най-доброто решение да я поправя или да си взема друга?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,нищо от поста ти не се разбира....кой е жаден,какво не се включва....Пиши по разбираемо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Братленце кирилицата ми е лешш за което се извинявам...задната се прецака нещо и нз какво се е случило точно понеже го бях оставол на брат ми а тои не ми казва какво точно е станало.всичките предавки работят отлично няма стъргане или шум в скоростната кутия ,но задна я няма .когато искам да вклиуча нея все едно там няма скорост ще кажеш ,че нещо пречи да влезе и немога да разбера какво се е случило

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тя задната на еклипс 1Г е ужасна,масово има проблем с нея.При мен често се случва да не е влязла напълно и се чува едно гадно хъркане.Като я натисна пак съединителя и внимателно я включа обаче няма проблеми.

Редактирано от DaNy SHaDy
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

дали не е време да смениш съединителя :) аз имам 2 еклипса при 1 хъркаше по същият начин ,но когато смених съединителят всичко се оправи ;) но в момента изобщто не иска и да влезе тая болест

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

дали не е време да смениш съединителя :) аз имам 2 еклипса при 1 хъркаше по същият начин ,но когато смених съединителят всичко се оправи ;) но в момента изобщто не иска и да влезе тая болест
А не,аз няма всяка седмица да сненян съединител.Този е от миналата. :icon_thumbup: Просто задната иска "специално отношение". :icon_love:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз сега в крайна сметка трябва да сменя скоростната кутия ми се струва...ремонта мойе би ще стъпи на същата цена а така ще има и части недаи си бойе стане нещо отново

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен задната никога не влиза лесно ,но когато натисна съединителя ,включвам задна, усещам че не е влязла ,правч следното: с лек натиск на лоста с цел включване на задна скорост ,при натиснат съединител леко подавам газ, дори може и да не се подава ,но отпускам лека съединителя и лоста си хлътва на мястото. Карал съм малко колата на Jan4o0o0, но без да знам че и при него има такъв проблем ,задната му се включи по същия начин, хем карах друга кола ,но се чувствах като в моята :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен задната никога не влиза лесно ,но когато натисна съединителя ,включвам задна, усещам че не е влязла ,правч следното: с лек натиск на лоста с цел включване на задна скорост ,при натиснат съединител леко подавам газ, дори може и да не се подава ,но отпускам лека съединителя и лоста си хлътва на мястото. Карал съм малко колата на Jan4o0o0, но без да знам че и при него има такъв проблем ,задната му се включи по същия начин, хем карах друга кола ,но се чувствах като в моята :icon_thumbup:

Значи имате определено проблем , и той е във втулките на жилата накрая им, където се захващат за пеперудата на ск. кутия...........там има тампончета които образно представляват метал-гума-метал..........обаче гумата не е плътна ,а има дъгови прорези, и се къса точно заради тях, в резултат на което се получава луфт и затова не можете да вкл. скоростите и то задна.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина е заради тези гумички - направете като аз съм направил...лагерчета:

 

http://i194.photobucket.com/albums/z299/CynepMEH/project%20AWD/DSC02640.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи имате определено проблем , и той е във втулките на жилата накрая им, където се захващат за пеперудата на ск. кутия...........там има тампончета които образно представляват метал-гума-метал..........обаче гумата не е плътна ,а има дъгови прорези, и се къса точно заради тях, в резултат на което се получава луфт и затова не можете да вкл. скоростите и то задна.........

да ти кажа има логика и аз мислих над това днес утре направо ще откача втулките и ще пробвам дали ще влезе от лоста кото е при скоростната кутия и дай Боже да е от там проблема че инече МЯУ ХА ХА :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

да ти кажа има логика и аз мислих над това днес утре направо ще откача втулките и ще пробвам дали ще влезе от лоста кото е при скоростната кутия и дай Боже да е от там проблема че инече МЯУ ХА ХА :D

Не има логика, а си е баш от там..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...