Премини към съдържание

Скоростна кутия


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, неска стана голям проблем, както си карах нещо стана, чуха се едни звуци и спирам, и какво да видя направо части от кожуха на скоростната кутия, липсваха :( Искам да попитам, от кой галант скоростната кутия пасва на еклипсе 1г 4g63 двигател ? И някой има ли си представа защо се е получило това ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Здравейте колеги, неска стана голям проблем, както си карах нещо стана, чуха се едни звуци и спирам, и какво да видя направо части от кожуха на скоростната кутия, липсваха :( Искам да попитам, от кой галант скоростната кутия пасва на еклипсе 1г 4g63 двигател ? И някой има ли си представа защо се е получило това ?

От Галант Е33А GTI 16V без 4х4 обаче,...........

Като отвориш кутията ще видите какво е станало,но май нещо е жулило вътре в кутията по кожуха............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега , аз имам опит в това !!! Къса се щифта който държи оста в планетарния механизъм и самата ос започва да мърда в дифа , след това започва да търка в кожуха и се стига до тук !!! Първата кутия която счупих , беше сцепена към съединителя , но колата все още се движеше !!! А тази която счупих наскоро - целия кожух на дифа се беше пръснал страшно мазало даже мисля че пуснах линк със снимки да видиш !!! Слаби са скоростите на 1Г !!! Ако намеря темата ще пусна линк !!! Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега , аз имам опит в това !!! Къса се щифта който държи оста в планетарния механизъм и самата ос започва да мърда в дифа , след това започва да търка в кожуха и се стига до тук !!! Първата кутия която счупих , беше сцепена към съединителя , но колата все още се движеше !!! А тази която счупих наскоро - целия кожух на дифа се беше пръснал страшно мазало даже мисля че пуснах линк със снимки да видиш !!! Слаби са скоростите на 1Г !!! Ако намеря темата ще пусна линк !!! Поздрави :mitsu-smiley:

Точно това имах в предвид..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А някоя по здрава скоростия кутия има ли ? На галанта пак ли се чупи толкова лесно и съмите скорости по-къси ли са или по-дълги ?

Редактирано от Jan4o0o0
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво ги правите тез скорости, та се чупят толкова често бре? Аз моят Еклипс го карам вече две години и нямам никакви проблеми със скоростите! Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, неска стана голям проблем, както си карах нещо стана, чуха се едни звуци и спирам, и какво да видя направо части от кожуха на скоростната кутия, липсваха :( Искам да попитам, от кой галант скоростната кутия пасва на еклипсе 1г 4g63 двигател ? И някой има ли си представа защо се е получило това ?

За 6-7 год. , счупих 1 - автомат и 7 ръчни , МНОГО са слаби , от Галант Е33А става , но маховика на Галанта е по-малък , от Лансер и Колт , също става , но са много къси , разликата е в диференциала. Ако сложиш Галантова кутия и маховик , максималната скорост става 240 ( с навигация ) , но е доста тромавичко на старт :icon_thumbup: Говоря за 6 болтовия

Редактирано от nemom
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега на тази моята последна кутия я отваряхме и сменихме щифта , който държи оста !!! Оказа се че оригиналният не е закален и с течение да времето е и движението той се износва !!! Сега сложихме някакъв закален и се моля да няма проблеми !!! Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе взех и аз да се плаша нещо..

Всеки 3-ти изпищял, толкова ли са слаби наистина. Моята кутия вътре дали е същата (AWD) и само да се различава в това че има раздатка...

Или нямат нищо общо?!? DJ-й я издай :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя мотор е 7 болтов, какви скоростни кутии ми пасват, по принцип бих желал да е с по-къси скорости?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ, ти при теб имаш една ск. кутия от Галант Е33А GTi. :)

Зарадвай някой с нея! :)

Има ,ма и тя е счупена............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе взех и аз да се плаша нещо..

Всеки 3-ти изпищял, толкова ли са слаби наистина. Моята кутия вътре дали е същата (AWD) и само да се различава в това че има раздатка...

Или нямат нищо общо?!? DJ-й я издай :)

Ми какво да издавам , то е ясно,проблема идва от щифтовете........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Drive-maniak до колкото знам AWD i FWD нямат нищо общо в кутиите !!! AWD-то е много здраво до колкото съм чувал !!! Може и да греша , ако е така да ме поправят колегите !!! Иначе да попитам DJ-я това което аз съм направил дали ще забави процеса и да се надявам ли че сега няма да се счупят толкова бързо ? Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Яката работа, сега и от скоростната кутия трябва да се плашим, хаха ужас. Nemom ,след като имаш толкова богат опит с кутиите ,издай има ли някакви признаци по които се познава че бере душа вече?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе взех и аз да се плаша нещо..

Всеки 3-ти изпищял, толкова ли са слаби наистина. Моята кутия вътре дали е същата (AWD) и само да се различава в това че има раздатка...

Или нямат нищо общо?!? DJ-й я издай :)

 

Не се притеснявай! Други са кутиите при нас, предполагам и щифтовете. И нашите кутии се чупят...ама при около 500 коня и нютон-метра :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай! Други са кутиите при нас, предполагам и щифтовете. И нашите кутии се чупят...ама при около 500 коня и нютон-метра :)

?????????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

за Turbo AWD става въпрос.

Тези кутий са коренно различни от FWD ,доста по здрави са ,чувал съм че могат да носят около 300 коня ...............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И в крайна сметка и да си оправя колата, пак ще се счупи. Няма ли някакъв начин да станат по здрави тези кутии ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми не !!! Аз писах всичките пъти като ги чупех и никакви отговори тук !!! Разпитвах на много места , но оправия няма !!! Очаквай пак :icon_crying: ! Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На моята кола, която е с предно можели да се сложи скоростна кутия от AWD ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На моята кола, която е с предно можели да се сложи скоростна кутия от AWD ?
Може като се махне раздатката,но е почти невъзможно да намериш.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може като се махне раздатката,но е почти невъзможно да намериш.

 

Не е така - маха се раздатката, но се слага един VCE (Viscous Coupler Eliminator), което е свободна виско муфа на практика и не прехвърля, но да караш с такова нещо не е препоръчително! Слага се само за дино тестове!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...