Премини към съдържание

Подполковник Костов


HrSt

Препоръчано мнение

:hysterical: :hysterical: :hysterical: Както ми е наблизо карулката на панчарево..ще си правя кръгчета около нея,пък дано да ме спрат 3-4 пъти :D

Да бе, надявай се. Я аптечка няма да имаш, я нещо друго.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 166
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Да бе, надявай се. Я аптечка няма да имаш, я нещо друго.....

Явно си запознат какво имам и какво нямам..та ако искаш да вържеме един бас и да намериш нещо за което да ме глобиш :icon_bye: :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно си запознат какво имам и какво нямам..та ако искаш да вържеме един бас и да намериш нещо за което да ме глобиш :icon_bye: :D

Не бе, не съм запознат. Исках да кажа, че да видя, няма да повярвам полицай да те спре и да ти даде мп3 плейър. Просто те са свикнали да взимат, не да дават.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Ако все пак тази щуротия стартира, тогава всички полицаи барабар със семействата и роднините им ще се сдобият с безплатни плеъри. Може и да останат 5-10 бройки, които да се раздадат... :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, не съм запознат. Исках да кажа, че да видя, няма да повярвам полицай да те спре и да ти даде мп3 плейър. Просто те са свикнали да взимат, не да дават.

 

Защо си мислиш, че само взимат ? :icon_censored:

Всъщност предимно дават !

Актове, фишове, протоколи...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нов закон за пътищата в Македония

 

Нов момент в закона е новата категория "начинаещи шофьори", която включва всички шофьори с опит само две години. Между 22,00 и 6,00 часа те няма да имат право да шофират, ако не са придружени от опитен шофьор.

 

Разрешеното съдържание на алкохол в кръвта също е по-ниско за начинаещите шофьори. Освен това те имат право да шофират само коли с максимална мощност 90 к. с.

 

Ограниченията за шофирането през нощта се отнасят и за начинаещите мотоциклетисти. Тези, които нямат достатъчно опит, нямат право да карат нощем мотоциклет с обем над 125 куб. cм.

 

Например при неспазване на пътен знак се налага глоба от 25 евро или 15 наказателни точки. Този принцип не се отнася за сериозните пътни нарушения. Ако шофьор мине на червено, няма да се увеличават наказателните точки, а нарушителят ще бъде глобен 300 евро.

 

Новият закон въвежда също промени в шофьорските изпити. Вместо полагане на стандартен изпит в лицензиран шофьорски учебен център, новите шофьори първо трябва да бъдат обучени в учебен център и след това да се явят на изпит пред шофьорска комисия на министерството на вътрешните работи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С увеличаване на размера на наказанията за всяко по сериозно нарушение, може би много хора ще се замислят и в крайна сметка да има ефект т. е. нарушенията драстично да намалеят. Но всичко това само при условие че се направи нещо и да се противодейства на увеличената възможност за по-голяма корупция.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С увеличаване на размера на наказанията за всяко по сериозно нарушение, може би много хора ще се замислят и в крайна сметка да има ефект т. е. нарушенията драстично да намалеят. Но всичко това само при условие че се направи нещо и да се противодейства на увеличената възможност за по-голяма корупция.

Корупцията също е вид санкция. Освен това винаги има риск да попаднеш на неподкупни катаджии.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:)

 

 

 

 

 

Мога да кажа,че понеже постояно ми се случва да пътувам по градовете ,и съответно да споделят с мен че София за много хора е -ужас, като трафик и за много, мисълта че трябва да доидат и да карат из столицата направо ги побърква.Мненията са почти винаги че в София се кара много лошо, и че е почти невъзможно да си шофьор тук.

Това за тези хора които са от други градове,може и да е така.На мен също понякога трафика ми идва в повече, но тук аз много по-често срещам водачи които да ми дадат предимство и правилата са ясни на много повече щофьори отколкото в които и да било друг град.Самото управление на автомобил в такава стресираща среда е довело инстинктите и опита на хората тук до много по-високо ниво.Това да караш в един малък град,почти без движение и да изминаваш по 2 км. на ден не учи на нищо.Още повече че в тези градчета всички се познават и КАТ се оказват "роднини" на повечето от хората там и всеки си кара както си иска,защото е с мисълта "шъ съ обадя на братчеда,тои ще оправи нещата".

За мен Пловдив е един от градовете с наи-обърканото движение,и почти няма светофар из целия град със секция за ляв завои.Почти на всеки светофар, ако успеят да минат 3 коли на ляво това е само защото са били в кръстовището.А колко от останалите водачи ти дават предимство,и правят някакъв жест само аз си знам.Но това не е само там.

Проблема е според мен в липсата на опит на много шофьори и цялата тази шуробаджанащина както и в самия КАТ.Последните са тези,които да излязат първо да оправят трафика ,които се движи по правила и схеми като че ли е като при баи Тошово време.Това създава напрежение и инциденти.После да доидат да ни агитират да бъдем културни,няма проблем!

А че пешеходците нямат също, култура на поведение на пътя кои е виновен?Или просто това идва от това че сме Българи? "КОи Че Ми Каже НА мен,Че не Моем тук да пресичам!Я па тоа!" и газ напряко през цариградско :icon_doh: ....

Здравейте но много-много не съм съгласен с горното мнение на колегата. Вие в София нали не се нямате за най добрите шофъори? в София според мен се кара най лесно (макар че съм от малко градче където се познаваме всички)стига да знаеш къде отиваш.Честно казано малко ма засегна с думите за нивото на шофиране и ще се обоснова ако всички караме според правилника ще бъде еднакво лесно карането както в София така и в малките градчета. :icon_refuse:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:).... Вие в София нали не се имате за най-добрите шофъори?
:mitsu-smiley: Тошко никъде не е казал подобно нещо, не го разбирай погрешно :) . Понятието "добър шофьор" всеки си го интерпретира по различен начин. :mitsu-smiley:

 

В София според мен се кара най лесно (макар че съм от малко градче където се познаваме всички) стига да знаеш къде отиваш.
:mitsu-smiley: По принцип трябва да е така, но реалноста в София е съвсем друга. Тук е създаден невъобразим хаос (от лошо регулирано движение, навсякъде се строи, шофьори психопати, цели мутренски квартали и т.н), в който човек попаднал за първи път трудно би се оправил дори и да знае по кои улици да мине за да стигне еди-къде си. Дори от доста време да си шофьор в София никога не можеш да знаеш дали ще стигнеш за където си тръгнал - я някой ще снима филм, я са се сетили да мият улици в най-натовареното движение, я някой чужд политик ще идва на посещение и трябва да блокират основни пътни артерии заради него, я някой е решил да си сложи бариери и да затвори и 4-те улици водещи до кръстовището, където живее временно и т.н. до + безкрайност. Представи си как би се чувствал човек от друг град в тази лудница. Ето нагледно 2 от безкрайно многото примери:

:mitsu-smiley:

 

Може ли някой да ми каже как се излиза от първото кръстовище без нарушение? На втората снимка пък ул."Велико Търново" е затворена по средата от 4-те страни с бариери. Но не си мислете, че там живее президента или премиера. Дори американското посолство не е там. Просто някой психопат е решил, че му трябва повече спокойствие, а други психопати са му разрешили да загради квартала. Като иска спокойствие да ходи в крайните квартали. Да не говорим за мутренските квартали, където те сами си слагат каквито знаци решат - пълно е със забранени и затворени улуци като единствената причина е че не искат никой да им минава около замъците. Та дори и да знаеш къде си тръгнал няма да е много лесно да стигнеш дотам. :mitsu-smiley:

 

Честно казано малко ме засегна с думите за нивото на шофиране и ще се обоснова ако всички караме според правилника ще бъде еднакво лесно карането както в София така и в малките градчета.
:mitsu-smiley: Не се обиждай :friends: , според мен Тошко е имал предвид че тук шофьорите са малко по-оправни (ударението е на "О"). За няколко часа в София ще попаднеш на ситуации, които в друг град може да не ти се случат с години. Един вид софийските шофьори са малко по-научени (от неволята) как да реагират на тях, защото им се случват доста по-често. Съгласен съм с теб, че ако караме по правилник ще е лесно и в София и навсякъде, но правилника и законите не важат с еднаква сила за всички и от тук идва хаоса. :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...ул."Велико Търново" е затворена по средата от 4-те страни с бариери. Но не си мислете, че там живее президента или премиера. Дори американското посолство не е там...

 

Мисля, че на ул. "Велико Търново" е резиденцията на американския посланик, което е същото като посолство. По принцип там целия квартал е за много "наши" хора от доста отдавна, пък и не е особено натоварен откъм движение, така че спокойно може да бъде избягван. Между другото заграждането на улици и слагането на бариери около посолства, специално на САЩ, Великобритания и някои други е практика не само у нас, така че в случая проблема не е точно в нашия телевизор и е по-добре да се свиква. Виж за мутренските квартали съм съгласен, че е безобразие, но слабата власт е болест на държавата.

 

Относно движението в София - не мисля, че е толкова страшно. Мен лично много повече ме притеснява движението в малки населени места, където "всички се познават", в следствие на което се движат както им скимне - маневри, спиране, предимство... всичко се случва по някаква странна логика и си е доста притеснително. Лошото обаче е, когато подобен манталитет се пренася в София, където нещата стават страшни. В момента, струва ми се, най-опасните елементи за движението са не мутрите с дебелите коли, защото тях ги виждаш и имаш нагласата да се пазиш, отстъпваш и въобще да бягаш, пък и те вече не са толкова нагли, както преди. Много по-страшни са таралясниците москвичи и лади, особено карани от цигани, както и класиката Голф с пернишка регистрация (но същото се отнася и за Кадети, Астри и прочие "отлежали" бракми). Изобщо при всичките слабости на организацията на движението в София и на инфраструктурата, най-големия проблем е в софтуера, т.е. в поведението на шофьорите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че на ул. "Велико Търново" е резиденцията на американския посланик, което е същото като посолство. По принцип там целия квартал е за много "наши" хора от доста отдавна, пък и не е особено натоварен откъм движение, така че спокойно може да бъде избягван.

:mitsu-smiley: Ами след като резиденцията му е толкова важна, защо е набутана там? За да му се гарантира някаква сигурност по добре да я някъде където може да се ограничи достъпа на хората. Там не пускат автомобили, иначе пешеходци могат да си минават около резиденцията му без да се спират и проверяват. Какъв е смисъла на бариерите и четиримата глупаци с автомати около тях? Мен ме дразнят, защото постоянно ми се налага да влача багаж точно в заграденото каре, просто това ми е работата. :mitsu-smiley:
Между другото заграждането на улици и слагането на бариери около посолства, специално на САЩ, Великобритания и някои други е практика не само у нас, така че в случая проблема не е точно в нашия телевизор и е по-добре да се свиква......
:mitsu-smiley: Така е, нека да заграждат посолствата, а не и всяко от жилищата на дипломатите. А и какво пречи посолствата да бъдат на по-спокойни места. Американското как го преместиха? Пред това на Великобритания може спокойно да се движиш с автомобил. Сега заради един човек постоянно се създават неудобства за много други. Както и да е..темата е неизчерпаема :) . :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:)

Здравейте но много-много не съм съгласен с горното мнение на колегата. Вие в София нали не се нямате за най добрите шофъори? в София според мен се кара най лесно (макар че съм от малко градче където се познаваме всички)стига да знаеш къде отиваш.Честно казано малко ма засегна с думите за нивото на шофиране и ще се обоснова ако всички караме според правилника ще бъде еднакво лесно карането както в София така и в малките градчета. :icon_refuse:

 

 

Здравей колега. Сравнително отскоро си в клуба и затова искам да ти разясня съвсем добронамерено, че от създаването на клуба досега никога не сме се делили на хора от столицата и не от столицата (съзнателно избягвам думата "провинция"). Нито пък на собственици на стари, по-нови, или най-нови коли).

 

Като дойдеш на среща ще се убедиш сам, че всички колеги са интелигентни, добронамерени и липсват каквито и да е противоречия и простотии между нас.

 

Клубът си има писани правила, както и неписани, които всеки спазва (съгласи се, че не можем да запишем например, че се запраняват обиди на тема географски произход, или възраст на автомобила- това се разбира от самосебе си.

 

Та за какво пиша всички тези неща. Не бъди излишно мнителен и не търси под вола теле. Никой не е искал да обижда нито теб, нито другите колеги, които не живеят в София.

 

За едно обаче си прав. Много е важно да знаеш къде отиваш. Много пъти съм се гъбил и в Плевен и Пловдив.

 

Последният път обаче беше във Варна :D :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_blush:

Здравей колега. Сравнително отскоро си в клуба и затова искам да ти разясня съвсем добронамерено, че от създаването на клуба досега никога не сме се делили на хора от столицата и не от столицата (съзнателно избягвам думата "провинция"). Нито пък на собственици на стари, по-нови, или най-нови коли).

 

Като дойдеш на среща ще се убедиш сам, че всички колеги са интелигентни, добронамерени и липсват каквито и да е противоречия и простотии между нас.

 

Клубът си има писани правила, както и неписани, които всеки спазва (съгласи се, че не можем да запишем например, че се запраняват обиди на тема географски произход, или възраст на автомобила- това се разбира от самосебе си.

 

Та за какво пиша всички тези неща. Не бъди излишно мнителен и не търси под вола теле. Никой не е искал да обижда нито теб, нито другите колеги, които не живеят в София.

 

За едно обаче си прав. Много е важно да знаеш къде отиваш. Много пъти съм се гъбил и в Плевен и Пловдив.

 

Последният път обаче беше във Варна :D :D :D

Здравей съжелявам за острите думи :sorry: но се почуствах като див провинциалист при положение че съм почти всеки ден в София,наистина има писани и не писани правила иу трябва да се спазват СИГОРЕН СЪМ ЧЕ СТЕ/СМЕ ИНТИЛИГЕНТНИ ВЪСПИТАНИ И ДОБРИ ХОРА И СЪМ ГОРД ЧЕ СЪМ ЧЛЕН НА ТОЗИ КЛУБ :first: нямам терпение да се запозная с всички Вас и да :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

http://www.monitor.bg/bulgaria/article?sid...20&eid=1088

 

 

24 ЗВЕРСКИ КАТАСТРОФИ ПРЕЗ ПОЧИВНИТЕ ДНИ

 

Три трупа на пътя, 39 души в болница след инцидентите

24 зверски катастрофи станаха в страната през почивните дни. При тях загинаха трима души, а други 39 бяха тежко ранени. Четирима от тях берат душа в болници. Това съобщиха от МВР вчера.

26 - годишен велосипедист загина на място при катастрофа в Сливен вчера сутринта. Той е бутнат от кола около 5,15 ч сутринта на ул. "Раковски", докато пресича платното. Шофьорът на автомобила "Ланча Делта" избягал. В момента полицията издирва извършителя.

При друга тежка катастрофа в Пловдив пострада 32 - годишен мотоциклетист, който бере душа в болница в града. Водачът на "Кимко" се заби в дърво на ул."Елин Пелин" в пловдивския квартал "Прослав" около 1,30 ч вечерта събота срещу неделя. Причината за инцидента е високата скорост, а 32 - годишният мъж е карал без книжка, но не бил пиян. Мотоциклетът "Кимко" пък е без регистрация. В момента мотоциклетистът е в болница със счупена ръка, пет спукани ребра и контузия на главата.

При друг инцидент по пътя Мадан - прохода "Печинско" "Фолксваген Голф" се завъртя и преобърна на пътя. Причината за инцидента е високата скорост, а двамата спътници са с леки наранявания.

Тежко меле между рейс и 10 коли затвори магистрала "Хемус" в събота за около 7 часа. Верижната катастрофа стана при "Витиня" около 11, 15 ч в първия почивен ден. Като по чудо няма жертви.

Осем души, от които три деца, са приети в Ботевградската болница без опасност за живота. Движението обаче остана блокирано до 19, 00 и така до мястото на инцидента се образуваха 15 - километрови опашки. Причините за катастрофата все още се изясняват.

 

http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1060484

 

Човек загина при катастрофа между BMW и ТИР в София

18.06.2007 21-годишен е загиналият при тежката катастрофа тази нощ на Симеоновско шосе в София.

 

Инцидентът е станал около 23,30 часа. При удар на лек автомобил BMW и ТИР, камионът се е запалил, а лекият автомобил е силно деформиран. Тежкораненият шофьор на BMW-то е починал на път за болницата. Спътникът му е ранен, като е с травми в ръката. Според първоначалната версия инцидентът е предизвикан при шофиране с несъобразена скорост от страна на водача на BMW-то. /БГНЕС

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Винаги е имало и ще има такива случки!!!!

Говориш така, като че тези неща се случват винаги на другите хора. Дано да е така, но никой не е застрахован. Мисля си, че ако наистина максималната скорост на всички автомобили се ограничи ще бъдат спасени много животи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Винаги е имало и ще има такива случки!!!!

 

Много си луд бе Иване... аз ти пращам филмче с труповете по магистралата от скорошната катастрофа, ти коментираш че не е проблеч да се вземе с 240 този завой... Това не е писта от F1, това е магистрала, и то е трудно да се нарече и магистрала на места. Има и други коли... Добре че онези са се ударили в автобус та не са отнесли други невинни. И книжка нямаш и продължаваш да караш, да се репчиш.... много хоромони, много адреналин много нещо....дали ще ти дойде акъла преди да се затриеш...

Жив и здрав да си!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много ми харесва тази тема. Точно подходящото място за всичко което се случва на пътното платно и извън него. Напоследък обаче може да се говори за всичко но не и за безопасност :icon_crying:, може да караш с 30 км в час и някои да ти връхлети със 160 :icon_crying: типичен пример и то от преди 2 дена което ме разтресе

 

Шофьорка с 2,88 промила алкохол уби трима в Перник

Пияна 35-годишна жена уби трима души при тежка катастрофа в Перник. Инцидентът е станал към 22,15 ч. вчера. Шофиралата жена с инициали Ж.Г. е била с 2,88 промила алкохол в кръвта, съобщиха от МВР.

При завой с обратен вираж тя загубила контрола върху управлението на своя фолксваген голф, в който пътувала с 16-годишния си син.

Автомобилът минал през мантинелата и се стоварил върху тавана на мерцедес, който се движел в отсрещното платно.

На място са загинали 23-годишният водач на мерцедеса и две 19-годишни момичета, които пътували в колата. Четвъртият спътник - 21-годишен младеж е ранен и настанен в болница, но без опасност за живота.

При катастрофата е пострадал синът на жената, управлявала фолксвагена. Момчето е със счупена ръка, а майка му като по чудо не е ранена.

 

а преди седмица БМВ на магистрала Тракия изкочи със над 240 в автобус :icon_death:

Вчера ако не бях направил рязък завой да се престроя сигурно щяхте да сте с един член на клуба по-малко :icon_doh:.

Култура на пътя има - малко но все пак има. Пускаш 1-2 коли и изяждаш 1-2 псувни, че бавиш "колоната" от една кола да мине. Сигурно другия път трябва да карам през пешеходците, че някой с БМВ или Мерцедес да може да стигне с 1 мин по-бързо за кадето е тръгнал. Незнам дали има връзка, че колата ми е с кюстендилска регистрация, а не със софийска. Чух даже коментар за съкращението от един таксиджия - КН = крайно некадърен :icon_hmm: . Незнам дали е мит или не, че ако си с друга регистрация нямаш просто място в София. Попадал съм на шофьори, които ми даваха предимство и много им благодаря :hi: и се старая и аз това да правя. Ако всичко се спазва по пътищата :friends: съм доста сигурен, че случки като горните няма да се случват.

Пожелавам път като кадифе на колегите и както имаше една акция на КАТ "Звънни като стигнеш" :icon_hug:. :good:

 

П.С. Бях видял в мобиле-то някаде да се продава БТР - скоро може да се навия да си купя един за по-голяма сигурност :giggle:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се натъкнах на две клипчета, които са демонстрация за може би "най-лошото" и как се поражда "то" :icon_crying: - едното клипче мисля че даже е било пускано за предупреждение по телевизията.

 

 

Клип 2

 

Дай Боже никому да не се случва.

:mitsu-smiley: :icon_hug: :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Тези клипчета са цяла серия, кое от кое по-ужасяващи. Хубаво е да се излъчват по новините, а не само по интернет. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз много харесвам и съветите на .. 5thGear.. TopGear.. все ги бъркам тия 2 предавания. Но там се обсъждат често срещани катастрофи и в кои случаи какво става. Целта е не само да ти покажат черва и да те стреснат - та ние и на живо ги гледаме тия неща за жалост - ами и да ти дадат полезни съвети. Ако ти присветне нещо от тази информация в главата в рисков момент наистина може и да си помогнеш. Не съм ги срещала в Интернет - иначе бих гледала тези, които съм пропуснала.

 

Друго полезно са според мен възстановките на катастрофи и инциденти, които правят по National Geographic - там пък можем да видим неадекватните реакции до какво водят. За съжаление съм виждала в подобни ситуации как хората правят същите грешки и по нашите пътища.

 

Абе най-добре е.. "Бай, бабо, да ме не среща"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление се случва.... Вчера бях на погребение на сина на приятел... Сина, снахата... ужасна трагедия. Само детенце на 1.5 г. е оцеляло...

Така че, не разчитайте на чукане на дърво и пр., а внимавайте много! Едно е да го гледаш по телевизията, а съвсем друго, когато се случи около теб.

 

Сигурен съм, че тези филмчета се разбират основно от интелигентни хора, които и без това шофират разумно. Тъпите бабаити, които правят белите и създават предпоставки за ужасни катастрифи не са и чували за тях, а и да са чували са убедени, че са толкова големи майстори, че.... абе не ми се говори.

 

Точно днес един такъв с регистрация К (не знам каква е) излетя с висока скорост от път без предимство и се наложи да спирам с АБС и клаксон едновременно. За една бройка да стане голяма беля. Единствената ми утеха е, че малко след случката имаше полицаи и го спряха.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...