Премини към съдържание

Нов член с Каризма


Препоръчано мнение

Здравейте, от Варна съм, купих си Каризма 99г. 1,6 99 к.с. :icon_dance: Първи впечатления: добре вози, уютна, широка, малко ме смущава високия разход градско (досега карах Корса 1,0) и по-трудното паркиране в центъра, но ще свикна :icon_hmm: Та: взех я с един ключ и не мога да си звадя дубликат, защото е с чип. Добре ли е да махна мобилайзера да си изкарам обикновен ключ или да си поръчам нов от Митсубиши (не знам колко струва, но ще е много) и другото ми питане: волана ми идва доста голям, не е удобен и ми се опира в коленете, някой да знае магазини за волани във Варна.

 

Мерси за вниманието!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо добре дошъл,

след това: не мисля, че да махнеш имобилайзера е добра идея /ако говориш за чипа в ключа/, защото после някак трябва да запалиш все пак, въпреки, че той не прекъсва стартера. По-скоро пиши едно ЛС на Miroslav, той предполагам ще ти помогне, не може да не може да си извадиш пълен дубликат. А за волана....ако не държиш на еърбега, във всеки по-нормален "тунинг" магазин ще ти предложат нещо. Но според мен си струва неудобството.

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и честито за новата придобивка. :icon_bye:

Надявам се, че с течение на времето ще и свикнеш. Аз съм на мнение, че тези коли си "плачат" за парктроник понеже понякога нищо не се вижда назад.

А дали си обърнал внимание, че под волана има лостче, с което регулираш височината на волана. Може да е смъкнат доста и затова да ти опира в коленете. Ключа може да се провери по рамата на автомобила за цена.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега,

 

Относно волана,свиква се!!!И на мен ми беше неудобен в началото ,но си свикнах и няма проблем.

Относно ключа.Моята я купих с един ключ.Посетих кварталният ключар и за 60 лева си ми изработи дубликат като обучи и втори чип за новият ключ.Това стана преди 2 години сега каква е цената не знам.Toчен адрес на ключаря не знам,но се намира на много лесно място.Под училище "Добри Чинтулов" в "Трошешо" има улица с легнали полицаи ,е на първият легнал полицай между училището и детската градина се намира ключаря!!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бачкам там, и същия ключар последно ми каза 40 лв за колта :) Иначе колегата като не му се дават пари, може да изкара чипа от неговия ключ, да разглоби капаците под волана и да го залепи вътре с тиксо. После с обикновенни ключове ще пали, но не му го препоръчвам. И да докараш каризмата на срещите.

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре ли е да махна мобилайзера да си изкарам обикновен ключ или да си поръчам нов от Митсубиши (не знам колко струва, но ще е много) и другото ми питане: волана ми идва доста голям, не е удобен и ми се опира в коленете, някой да знае магазини за волани във Варна.

 

Мерси за вниманието!

Честита придобивка ! Не съжалявай за покупката - модела е прекрасен и бързо ще свикнеш със всичко. И имай в предвид, че всяка кола гори повече при градско каране. А имобилайзера - не си и помисляй да го махаш - просто иди при първия ключар и ще имаш нов комплект ключ с чип , и то на прилична цена. Вече всеки ключар има кодиращо устройство. Приятно шофиране :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги, аз ходих до ключаря в бриколаж, но каза че не може да прави таква дубликати, ще пробвам до легналите полицаи в Трошево, знам един също до Сохо на центъра!

А за парктрониците, някой има ли от тези, които продават в нета за 60-70 лв, вършат ли работа...

 

(между другото съм изпуснал едно "И" в името си в профила, но не намерих начин да го редактирам, някой знае ли как)

Редактирано от Данел Аврамов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

(между другото съм изпуснал едно "И" в името си в профила, но не намерих начин да го редактирам, някой знае ли как)

 

Споко,и аз изтървах едно "t" в края на ник-а ми,ама и без него съм във форума ;)

 

Честито за автомобила,и много даму се радваш!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Илиев, мерси! Човека под Д.Чинтулов ми направи ключ за 50 лв :)

Редактирано от Данел Аврамов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен за покупката!

Направил си добър избор! :icon_thumbup:

 

 

...между другото съм изпуснал едно "И" в името си в профила, но не намерих начин да го редактирам, някой знае ли как...
Споко,и аз изтървах едно "t" в края на ник-а ми,ама и без него съм във форума ;)

Еее, това да ви е проблема.... :)

Админа на форума :worthy: взе присърце желанията ви и извърши промяната, като замени имената които се виждат на дисплея. Логовете остават същите!

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еее, това да ви е проблема.... :)

Админа на форума :worthy: взе присърце желанията ви и извърши промяната, като замени имената които се виждат на дисплея.

 

:thx:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Неблагодааааарник!

Да не мислиш, че ще минеш само с "мерси"...

Чакаме със Светльо, да се разделим по братски, един "Еленски бут". Прави си сметката... :mad:

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:thx:

Неблагодааааарник!

Да не мислиш, че ще минеш само с "мерси"...

Чакаме със Светльо, да се разделим по братски, един "Еленски бут". Прави си сметката... :mad:

 

Включени сте в сметката :good: !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:thx:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Неблагодааааарник!

Да не мислиш, че ще минеш само с "мерси"...

Чакаме със Светльо, да се разделим по братски, един "Еленски бут". Прави си сметката... :mad:

Малее, тука раздела на Каризма ли е или е некъв ловен раздел? Па бутове по еленски ,па греано вино и т.н. ..........и аз да взема да се включа в сделката? :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:thx:

 

Неблагодааааарник!

Да не мислиш, че ще минеш само с "мерси"...

Чакаме със Светльо, да се разделим по братски, един "Еленски бут". Прави си сметката... :mad:

То този еленски бут се употребява по строга рецепта и в комбинация ...с определени течни деривати. И ако имате съмнения за правилната му употреба - ще си е разхищение.

 

Малее, тука раздела на Каризма ли е или е некъв ловен раздел? Па бутове по еленски ,па греано вино и т.н. ..........и аз да взема да се включа в сделката? :D

Пламене ти да не си сменил вече соковете с вино бре.

Редактирано от mali
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте колеги! След четене на форума и аз се сдобих с "Каризма"1.8 ГДИ.Смених ремъците с ролките, водната помпа, горивен, въздушен и маслен филтър, масло, антифриз и свещите.За три месеца изминах 2000 км. с удоволствие. Радвам се на съветите от пишещите и вече съм им задочен приятел. Пожелавам Ви здраве!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! След четене на форума и аз се сдобих с "Каризма"1.8 ГДИ.Смених ремъците с ролките, водната помпа, горивен, въздушен и маслен филтър, масло, антифриз и свещите.За три месеца изминах 2000 км. с удоволствие. Радвам се на съветите от пишещите и вече съм им задочен приятел. Пожелавам Ви здраве!

Добре дошъл сред нас и със здраве да си караш диаманта! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги, аз ходих до ключаря в бриколаж, но каза че не може да прави таква дубликати, ще пробвам до легналите полицаи в Трошево, знам един също до Сохо на центъра!

А за парктрониците, някой има ли от тези, които продават в нета за 60-70 лв, вършат ли работа...

 

(между другото съм изпуснал едно "И" в името си в профила, но не намерих начин да го редактирам, някой знае ли как)

Колега, честито, преди година се сдобих с Каризма и още на втория месец и сложих парктроник от колега във форума за 60лв. Много съм доволен, ако искаш да ти пратя снимки да видиш как е. Голямо удобство е :icon_thumbup:

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Здравейте от днес и аз съм нов член на форума но не и на нова КАРИЗМА защото все още се чудя дали да стана собственик на КАРИЗМА или на ГАЛАНТ само съм сигурен в едно че ще е МИЦУБИШИ и то дизел но не мога да реша. Иначе аз също имам японка МАЗДА 626 1,8 GE 16V 90кс но ще я дам на баща ми.Та се питам дали ще ме насочите на кой модел да се спра

Редактирано от tmintov
Правопис!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравеи те от днес и аз съм нов член на форома но не и на нова КАРИЗМА защото все още се чудя дали да стана собственик на КАРИЗМА или на ГАЛАНТ сомо съм сигурен в едно че ще е МИЦУБИШИ и то дизел но немога да реша. Иначе аз също имам японка МАЗДА 626 1,8 GE 16V 90кс но ще я дам на баща ми.Та се питам дали ще ме насочите на кой модел да се спра

Добре дошъл. Преди всичко пиши правилно и грамотно!

Този пост ще го коригирам, но за следващ такъв ще получиш предупреждение.

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами дизеловата каризма е по-скоро рено, галанта си е японски. Ако ще е каризма, по-добре е бензинова 1.6 + газ (ако може течна фаза) и ще излезе много по-евтино от нафтата. Ако е запазена ще сменяш само масло, филтри и накладки (по принцип не се чупят). Ако имаш някакви въпроси разгледай темите из форума и ще намериш търсените отговори.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възразявам...

Ако е Каризма - да е ГДИ!

Ко толкова се плашите от този двигател - не знам. Двигателят - японски, скоростната кутия - и тя.

Аз като взех моята, първата ми работа бе да инвестирам в гориво до Пловдив, при Милен за профилактика.

За половин ден Миленски и избачка профилактика на мАторя и от тогава - две години досега, само и наливам бензин.

Средният ми разход/извънградско-градско/, от август миналата година стои закотвен на 7.6 литра/при положение, че 65% са ми в града/. Което ме устройва напълно и си свиркам от кеф...:icon_angel:

..................

Да отбележа, че почти половината от Галантите в страната са ГДИ, само дето при тях папкането на бензин е повечко, а и самият двигател е със своя специфика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ще е МИЦУБИШИ и то дизел

 

Ми щом си такъв фен на наУтата, що не се насочиш към някоя Каризмичка DI-D? Чувам добри отзиви за тоя двигател.

Иначе :icon_rock: за съвета на valboss : :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги стига с тези нафтови печки. Що се плашите толко от бензина, не разбирам. Тази нафта само разваля удоволствието от шофирането. Шуми, вибрира, трака и най-важното купете си резервни кецове, та като тръгнете да изпреварвате да слезете да и помогнете да набере по-бързо. :drive:

Бензина си е друга работа, направо :plane:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...