Премини към съдържание

Кое продължава да работи след изключване


ivomt

Препоръчано мнение

Здравейте

Първо се извинявам, че отварям нова тема но искам да попитам:

Кое продължава да работи(отчита) след изключване напълно от контактния ключ.

По-точно днес забелязах, че бензиномера ми отчита горивото в резервоара дори и след като изкарах контактния ключ - това нормално ли е?

Също така и часовника ми отчиташе (не би ли трябвало да си има захранване на часовника но само за вътрешната му памет без показания на дисплея и след контакт да се изписват на екрана)!

Благодаря за отговорите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Първо се извинявам, че отварям нова тема но искам да попитам:

Кое продължава да работи(отчита) след изключване напълно от контактния ключ.

По-точно днес забелязах, че бензиномера ми отчита горивото в резервоара дори и след като изкарах контактния ключ - това нормално ли е?

Също така и часовника ми отчиташе (не би ли трябвало да си има захранване на часовника но само за вътрешната му памет без показания на дисплея и след контакт да се изписват на екрана)!

Благодаря за отговорите!

И при мен бензина го отчита при изгасен двигател така че сигурно е нормално

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Първо се извинявам, че отварям нова тема но искам да попитам:

Кое продължава да работи(отчита) след изключване напълно от контактния ключ.

По-точно днес забелязах, че бензиномера ми отчита горивото в резервоара дори и след като изкарах контактния ключ - това нормално ли е?

Също така и часовника ми отчиташе (не би ли трябвало да си има захранване на часовника но само за вътрешната му памет без показания на дисплея и след контакт да се изписват на екрана)!

Благодаря за отговорите!

Само че аз никъде не прочетох за каква кола става впрос!

Иначе преди имах Хонда Сивик,и на нея след изваждане на ключа,бензиномера си отчиташе винаги,а на часовника му гасеше само подсветката,а сега на Еклипса нямам часовник,но бензиномера си показва колко гориво си имаш постоянно!Това означава,че всичко ти е нормално.

:icon_peace:

Редактирано от FOXO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Колата е Каризма'98 1,6; 90hp

Вече съм по спокоен за бензиномера - предположих че "предишния" е барал километража и от там е дошъл проблема (утечка или нещо...).

Но това също което ме притесняваше беше че по схема бензиномера трябва да не работи при изключен контакт

Съжалявам че не мога да кача снимка за да покажа по обстойно, но има сериозно ограничение от 50к за снимки.

На схемата се вижда че за да работи: оборотомера, километража, темп-а и бензиномера от таблото, трябва контактния ключ да бъде на положение "IG1" - което е второто положение на ключа преди стартер. Според схема всичките уреди от таблото са свързани на общо захранване (+ и маса), а в случая само бензина отчита :confused1:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дори и след като отнесох таблото на 2 метра от колата продължи да отчита бензина :icon_thumbup: (това беше при разглобяване на таблото)....има си нещо като памет....(може и механична да е)...но е така. А за часовника....и той си работи - да...само задното му осветление има значение (при включени фарове свети)

Редактирано от станислав иванов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Задното осветление на часовника работи винаги /на контакт или работеща кола/, а при запалени фарове намаля интензитета. Иначе работи постоянно, както и бензиномера.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Благодаря за отговорите, това означава да не барам таблото (така си му е нормалната работа - да отчита постоянно), защото може да стане зле!

Както казваше един приятел:"Едно нещо като работи - не го барай, 'щото може да го развалиш"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Осветленията работят всичките без халогенните фарове.

Бензиномера не работи, просто запомня последното показание и стои на него.

Централното заключване работи също :)

При мен часовника свети само при междинното положение на контакторния ключ и при контакт, при каризма не знам каке точно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Характерно за всички :mitsu-smiley: е , че показват нивото на бензина и при изваден ключ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бензиномера запазва показанието си след изключване от контакт и изваждане на ключа, но ако след това заредиш бензин не променя показанието докато не се даде контакт :mitsu-smiley: !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бензиномера запазва показанието си след изключване от контакт и изваждане на ключа, но ако след това заредиш бензин не променя показанието докато не се даде контакт :mitsu-smiley: !

:icon_thumbup: За това не бях се сетил :icon_doh:

Като отида на бензиностанцията да погледна къде е стрелката на бензиномера и след като заредя с бенз да вида дали е мръднала

:wacko: Тука цяла тема отворихме, че и за "бъзикане" по таблото по едно време се бях замислил :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...след това заредиш бензин не променя показанието докато не се даде контакт :mitsu-smiley: !

Остави това, ами и трябва около минута докато стигне от 0 до 100% пълен резервоар... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бензиномерът е част от електрическа измервателна система, която работи "на ток". Представлява приблизително стрелкови волтметър, като основната разлика в механичната част между тези, които се нулират при изключен контактен ключ и тези, които "запаметяват", е в една пружинка .

"Нулиращите се" имат възвръщателна пружина, която дърпа стрелката при липса на протичащ през системката ток. Затова при включен контактен ключ, те са постоянен , макар и незначителен консуматор.

"Запаметяващите" работят на по-различен принцип - отчитат промяната в нивото на горивото в резервоара /само тогава се подава сигнал към системата/. Затова при изключен контактен ключ и липса на възвращателна пружина, стрелката не се връща на нулата.

Часовникът памет няма, работи си от акумулатора

Редактирано от de4i
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...