Премини към съдържание

Спирачен проблем...


Dell

Препоръчано мнение

Колеги имам нужда от малко помощ. От известно време при натискане на спирачката при 120-130 км/ч започва едно тресене, което ако задържа педала леко натиснат продължава до намаляване скоростта на колата, или поне до 50-60. При спиране от 60-70 км/ч подобно нещо няма. Дотук добре, дискове, само, че дисковете са сменяни с нови а нещото си остана. Преди няколко дена направи следното: при спиране по нанадолнище и по-интензивно спиране въпреки тресенето, след като спрях, то си остана дори и при малките скорости, а след около минута, сякаш колкото да изстинат дисковете изчезна. Някакви идеи ????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ABS имаш ли? Да не е там мръднало нещо?

Преди карах един опел комбо и той тресеше ама яко, като натисна спирачките, а иначе не трепваше. Оказа се скъсана стабилизираща щанга (беше изгнила :) ) Завариха я, и се оправи колата... Просто споменавам, че се сетих за него хлопел :)

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам нужда от малко помощ. От известно време при натискане на спирачката при 120-130 км/ч започва едно тресене, което ако задържа педала леко натиснат продължава до намаляване скоростта на колата, или поне до 50-60. При спиране от 60-70 км/ч подобно нещо няма. Дотук добре, дискове, само, че дисковете са сменяни с нови а нещото си остана. Преди няколко дена направи следното: при спиране по нанадолнище и по-интензивно спиране въпреки тресенето, след като спрях, то си остана дори и при малките скорости, а след около минута, сякаш колкото да изстинат дисковете изчезна. Някакви идеи ????

Провери си предното окачване.............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери си предното окачване.............

Здравей DJ Tymbi

Можеш ли да бъдеш по-точен, къде да се насочим, защото като отидеш на "майстор" и като ти на изкара едни проблеми (повечето псевдо но...) то ти идва да си хвърлиш колата и да си търсиш друга

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бих те посъветвал да "пуснеш часовник" по дисковете. Това е прецизен микрометър, който се ползва в металообработването за да ти покаже дали нямаш биене. Ако е шарнир, ще ти лопа и при други обстоятелства. Най-важното е да имаш един-единствен доверен майстор-механик (тоци и електроника са по дефолт под тепетата) и като ти каже - това е! Колкото до приемливите показания на "часовника" не знам със сигурност, но няма как да са над 0.2мм Каквото и да е, тресе ли ти ще ти разбие шарнирите за нула време!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бих те посъветвал да "пуснеш часовник" по дисковете.

...

Здравей

Може ли криви дискови спирачки да тресат предницата при натискането им

Смених феродото и майстора ги гледа дисковете (на "око" разбира се)

Редактирано от ivomt
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей

Може ли криви дискови спирачки да тресат предницата при натискането им

Смених феродото и майстора ги гледа дисковете (на "око" разбира се)

Toчно от това тресе-криви дискове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дотук добре, дискове, само, че дисковете са сменяни с нови а нещото си остана.
До колкото разбирам, тресенето го е имало и с предишните дискове...

Провери си самите главини, да не са криви те, или лагерът ако е сменян, на е набит на криво...

Виж си също и водачите дали са раздвижени и спирачният апарат да не е блокирал...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, емо, и аз го милсих, но ми се струва, че определено не е ABS-a..

 

До колкото разбирам, тресенето го е имало и с предишните дискове...

Провери си самите главини, да не са криви те, или лагерът ако е сменян, на е набит на криво...

Виж си също и водачите дали са раздвижени и спирачният апарат да не е блокирал...

 

В интерес на истината единият беше блокирал преди време, но уж го бях оправил, ама сега като не помня имало ли е и преди нещо такова или не. Ще им обърна внимание, благодаря. Както и на всички споделили мнение.... А за доверения майстор-механик....от година и кусур карам колицата и още го търся... :)

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И да кажеш какво и е било на колицата, че и моята има подобни симптоми и съм хвърлил око на дисковете за сега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отгворът на въпросът ти се крие в износени спирачни апарати!

Имаш вероятно голям луфт едни водачи ли как да ги нарека незнам. Там където има 2 гумени маншончета, където се завиват болтовете държащи външнита част на спирачния апарат.

Щом ти е блокирал апарата то вероятно е било точно там, и моите са така и оправия освен нови апарати май няма.

И аз дълго време се чудех от какво тресе но вече съм почти сигурен че е от там, кофти но факт.

Надявам се си ме разбрал за кой точно механизъм говоря, съжелявам но не знам как точно се казва :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм...виж за това не се бях сетил, ще проверя веднага при първа възможност. Благодаря....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаш вероятно голям луфт едни водачи ли как да ги нарека незнам. Там където има 2 гумени маншончета, където се завиват болтовете държащи външнита част на спирачния апарат.

ами няма много работи там около апаратите или аз поне не виждам :icon_blush:

detali

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да точно по схемата. Имам в предвид горната картинка в дясно.

Там са водачите (от ляво на маншончетата "А" ), които влизат в легла в неподвижната част на спирачния апарат (от дясно на "А" )

Та тези два детайла би трябвало да си пасват почти без луфт, но за съжаление с времето се износват и то доста.

Това предизвиква вибриране на външната накладка при спиране, което се усеща точно като кривина на диск!

Ако някой даде идея как да се оправи този луфт ще е чудесно! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да щом там ти е блокирало, значи проблемът ти е същият като моя.

Най лесно ще утановиш дали има луфт, като изкараш и почистиш водачите и ги върнеш на мястото им.

Тогава сравни луфтовете между двата, а ако можеш и между четирите водача и ще установиш, че има разлика !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте колеги,аз имах същия проблем с тресенето,и се установи че е от криви дискове.Преди няколко дни ми шлайфаха дисковете,и проблема е отстранен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...