Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Чудо на чудесата...!


Препоръчано мнение

Здравейте колеги. Един приятел на семейството наскоро си купи пинин с 2.0 GDI двигател и идва да ме пита дали може газ, даже му давах телефона на Милен. Аз съвсем убедена му казах, че това е невъзможно. Но не след дълго се видяхме и той ми показа че е сложил газова уредба и то не инжекцион. Сложил е изпарител /плочка/ и направо през всмукателните колектори влиза газ+въздух и изключва дюзите. Също така са му сложили и емулатор, предполагам за ламбда сондата и колата да не повярваш работи поне на слух доста добре. Сега го чакам да видя колко време ще издържи, че ми е интересно...! Ако устиска ще си е чудо!

Редактирано от lubka
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Няма да е чудо, нито е първото GDI на ГАЗ! ;)
Чудото ще е, ако се появи тякое ТДИ на газ... :tok: :lol: :lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е чудо, нито е първото GDI на ГАЗ! ;)

Да ама аз като питах всички ми отговориха, че не може, а чак сега ти ми казваш, как можело. При запитване от моя страна в Балкан стар София категорично ми отговориха няма шанс, при запитване на официалния представител в БГ на БРЦ в София ми отговориха: "...няма как да стане и ако някой гаражен майстор ви каже че ще го направи не му се връзвайте!..." тъй че за мен това си е живо чудо!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ама аз като питах всички ми отговориха, че не може, а чак сега ти ми казваш, как можело. При запитване от моя страна в Балкан стар София категорично ми отговориха няма шанс, при запитване на официалния представител в БГ на БРЦ в София ми отговориха: "...няма как да стане и ако някой гаражен майстор ви каже че ще го направи не му се връзвайте!..." тъй че за мен това си е живо чудо!

 

Абсолютно правилно са отговорили и от 2-те места - "моженето" всъщност е пълно осакатяване на GDI -системата, мисля че беше дискутирано по темата...то по принцип невъзможни неща няма, но това слагане на газ на GDI си е живо извращение и съсипване на хубавият мотор... :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ама аз като питах всички ми отговориха, че не може, а чак сега ти ми казваш, как можело. При запитване от моя страна в Балкан стар София категорично ми отговориха няма шанс, при запитване на официалния представител в БГ на БРЦ в София ми отговориха: "...няма как да стане и ако някой гаражен майстор ви каже че ще го направи не му се връзвайте!..." тъй че за мен това си е живо чудо!

Колежке, доколко аз зная не е проблем да се сложи газ на GDI, проблема е в това, че от този момент нататък колата ще работи само на газ, няма да може да работи повече на бензин. Всъщност нека да изчакаме и Милен да си каже компетентното мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно правилно са отговорили и от 2-те места - "моженето" всъщност е пълно осакатяване на GDI -системата, мисля че беше дискутирано по темата...то по принцип невъзможни неща няма, но това слагане на газ на GDI си е живо извращение и съсипване на хубавият мотор... :icon_censored:

По отношение на дискутирането ето това е темата и не виждам подобно нещо! http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...ic=4921&hl=

А инак съм съгласна да чуем Милен, ама аз знам той какво ще каже понеже и него съм питала! Просто тука колегите се изказват, а аз когато съм питала абсолютно никои не ми отговори, че видиш ли може, ама не се препоръчва или нещо подобно. Не казвам, че трябва на всяка цена да се сложи газ, дори съм против, но нещата трябва да са ясни, а не да се излагаме пред хората като ме питат нещо и аз им отговарям и видиш ли след това не било така...! Нали за това е форума да си помагаме и да изясняваме "не ясноти-те"! Благодаря!

Редактирано от lubka
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отсега мога да ви кажа какво ще напише Милен - газ на ГДИ - само в случай, че е тотално прецакана ГДИ системата. Самото слагане на газ ще я прецака и туй то. Двигателят работи (в някой случаи) колкото да не спре, при това само на газ. И изобщо - скапана работа! Който държи на газта - да е чел и да се е консултирал преди покупката. Пък колежке, не се коси кой какво ще каже, ти си твърди, че за този двигател не става газова, защото е правилното твърдение!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

................... от този момент нататък колата ще работи само на газ, няма да може да работи повече на бензин...............

 

 

 

Може, може :icon_dance: И на бензин си работи. Даже тук в София има няколко бакшиша с Каризмички GDI и отстрани - черни капачки за ГАЗ на задната броня :icon_thumbup:

 

 

Марине, това вече ще е ЧУДО на чудесата! :bowi:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, я не се втелясвай! От бакшиш акъл ли ще вземаш? Те може и мини ядрен рактор да си монтират!

 

Слагането на ГУ е като да утрепеш някой - за моженето - може, ама не бива ;-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, я не се втелясвай! От бакшиш акъл ли ще вземаш? Те може и мини ядрен рактор да си монтират!

 

Слагането на ГУ е като да утрепеш някой - за моженето - може, ама не бива ;-)

 

 

:)

Ставаше въпрос за газ на GDI.......иначе ако съм искал газ на моя двигател мога да сложа и да съм сложил до сега, но неискам.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно ГДИ имам предвид, мен много трябва да ме изтезват и пак не знам дали бих си махнал моята газова! От много години карам на газ и нямам никакво намерение това да се променя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Любке може как да не може.......Българина и на совалка може да сложи газова уредба. Пък ти нали на твоя човек си му дала телефона......като се появи при мен с проблемите, аз ще му обясня защо може да се сложи и защо не трябва :icon_dance:

Макар че отсега да ти кажа, няма да я ремонтирам, и винаги съм отказвал да ремонтирам подобно извращение.

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Любке може как да не може.......Българина и на совалка може да сложи газова уредба. Пък ти нали на твоя човек си му дала телефона......като се появи при мен с проблемите, аз ще му обясня защо може да се сложи и защо не трябва :icon_dance:

Макар че отсега да ти кажа, няма да я ремонтирам, и винаги съм отказвал да ремонтирам подобно извращение.

:P Щеш , нещеш..........ще почнеш....... :tooth: :haha:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мда да обобщим до тук това което съм разбрала...:

значи на GDI българина може да сложи само обикновенна газова уредба и прецаква GDI системата и никой официален и уважаващ себе си сервиз няма да ги направи.

Ето това трябваше да се каже преди, защото трябва да се знаят +те и -те на всеко едно нещо. То е ясно, че не трябва да се слага аз и за това не съм сложила, а и Милен няма да ми я прави...! А що се отнася до моя човек.. ами той е над тези неща той е божи човек...!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината фирматa,с която работя в момента пуска на пазара ГИ за ДВГ-те на AUDI- FSI,които са с такъв режим на работа и доколкото знам в близко бъдеще ще има ГИ и за Митсубиши GDI.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И веднага след този пост искам да задам един въпрос, който ме терзае отдавна - ако има такава ГИ, това не би ли спестило появяването на прословутите нагари по този двигател? Не ме бийте, просто ми е любопитно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината фирматa,с която работя в момента пуска на пазара ГИ за ДВГ-те на AUDI- FSI,които са с такъв режим на работа и доколкото знам в близко бъдеще ще има ГИ и за Митсубиши GDI.

 

 

Ако може да дадеш малко повече информация за фирмата и начин да се свържем с нея.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И веднага след този пост искам да задам един въпрос, който ме терзае отдавна - ако има такава ГИ, това не би ли спестило появяването на прословутите нагари по този двигател? Не ме бийте, просто ми е любопитно

Зависи дали и как ще осъществят режима на работа на обеднена смес. Ако го наподобят мисля, че даже ще е още по-зле :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За FSI има доста инжекциони, за GDI малко.. явно е по-сложна.

Въпроса е дали изобщо ги има и ако имаш колега по-подробно инфо сподели го от къде може да се купи и на каква цена или телефончета нещо такова. А за FSI ама изобщо не ме интересува да му мислят т...те VW-та.

Редактирано от lubka
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В България май няма, в чужбина има разни, за които пише, че стават, но от една страна е неясно, от друга мноого скъпо и се обезмисля. Тези, които твърдо са решили си слагат обикновена иначе сметката не излиза.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...