Премини към съдържание

Пастиране на ново Мици!


stanimirko

Препоръчано мнение

Колеги, някой пастирал ли си е колата докато е нова?Аз четох във форума на БМВ за едно момче от Габрово , което пастирало перфектно и мисля след като мина през Булстрад(за камъчета и леки драскотини) и преди да направя каското за втората година да отида до Габрово!!!Отзивите за това момче са страхотни, а и темата е много полезна (как да мием красавиците,как да се поддържат и т.н.).Аз говорих с момчето(Десо) и то ми обясни ,че колкото по-бързо се обработи и запечти колата толкова по–добре,беше много отзивчив!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз знам въпросния човек, ако имаше смисъл за моята кола /и нямаше да ме бие жената/ бих отишъл веднага :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А колко взима това момче. То е хубаво да се запечата и предпази боята но все пак при всяка паста се сваля част от лака на колата, а на нашата той хич не е много. Иначе и мойта определено вече е за пастиране.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пастирането на нова и стара кола се прави с различни пасти. При новата (според мен) се нарича консервиране, защото пастата не е агресивна и има за цел да направи няколко предпазващи пласта, а при старата боя първо трябва да се оправят драскотините и после да се запечата новото състояние.

Моята я обработиха още първата седмица като я докарах от София и ми сложиха лепенка VIP на задното стъкло, която да привлече вниманието на миещия, че колата е специално обработена и съответно да използва препаратите за този случай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега отиди в софавто в Ст.град цената е 150 лв. , пастирали са ми две коли и останах много доволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ако имате време прочетете темата в форума на БМВ(малко е дълга, но много интересна,със снимки и обяснени техниките и разликите при нови,при стари коли и др.).Аз я намерих в Гугъл, пишеш ''пастиране '' и излиза!Там е обяснено почти всичко, аз си запазих ден за паста и ще споделя мнение след около 2 седмици!!!!Момчето ме помоли да си взема и малко боя за по-дълбоките надирания.Ще ви дам и цена , но е около 100 лв.,като се пастират джанти, стопове и боя!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

много ми се иска да ви поправя ''пастиране'' е процес при който се нанася паста,а тук говрите за полиране :icon_thumbup: като човек който се занимава с такава работа ще ви посветвам да се интересувате с каква основа е полир пастата защото по много мивки използват на силиконова основа и това е пепел в очите.3М е истината всичко друго е компромис. :fan:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Днес отидох до Габрово и останах цял ден там ,за да може Десо да ми пастира ,полира, запечата и обработи колата!Като ми звънна да си я взема останах като треснат!!!Беше постигнал чудеса с нея,съжалявам че не я снимах предварително,защото не очаквах такава промяна!!Всяка една частичка от металика блести ,всичките малки драскотини са изчезнали ,барабар с концетричните кръгове, а по– големите ги е скрил с боя и отгоре ги е лъснал!Полирани стопове +фарове ,по-хубави са отколкото като я изкарах от БС,а отделно са пастирани джантите!Момчето работи цял ден само по нея и отдели поне по час на детайл и резултата поне за мен беше невероятен!!!Евала на такива хора,дано да стават повече!!!Цената беше 130 лв. за всичко!!! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да направим тогава една среща в Габрово и докато ни лъскат мицките да се видим .

Има ли желаещи ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е че от BMWта не можеш да се доредиш,защото колегите са го открили по-рано, а той работи само по една кола на ден!Между другото аз си взех един приятел с мене(арменец)и той беше много скептично настроен, но и той си запази ден!!!Парев,вонцес?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... 3М е истината ...

ПОТВЪРЖДАВАМ :yes3: !!! Предната ми кола, беше цвят бордо, сам си я пастирах (или полирах - на кой както му харесва) и съм много доволен от резултата - една година боята и лака не мръднаха. От лично наблюдение мога да споделя, че кола, която е обработена по този начин, трябва да се мие чрез т.нар. " безконтактно миене". Иначе лакът губи блясъка си, а за боя тип "металик" това е направо фатално. Сегашният ми Галант го обработих със същия препарат и вече повече от година блясъкът на лака си седи. Сега преди зимния сезон мисля да повторя процедурата пак.

Горещо препоръчвам този препарат от личен опит.

 

Поздрави на всички, които обичат колите им да блестят като нови (както и на всички останали).

Редактирано от наката
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей направо много ме надъхахте да лъсна и моята, но си мисля на пролет да го направя това нещо. А може ли някой да препоръча "доверен" човек за пастиране във Варна? Ще съм благодарен :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Момчето което ми пастира колата каза да се поддържа като се мие хубаво на ръка ,с много пяна и вода без натискане!!!Препоръча ми шампоан+вакса(2в1) на СОНАКС,някой да знае откъде да си го купя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

точно така ръчно миене . сонакс търси в омв намира се.

Редактирано от car paint
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой ползвал ли е тези мивки които са на самообслужване??Ако има някъде хубава автомивка на самообслужване,без тълпи от таксиметраджии и с хубави машини бих пробвал!Досега съм мил само на автомивка ,но се получават много дефекти,последният път се карах с един малоумнник който миеше колата докато беше окичен с гривни и пръстени!Шампоан +вакса намерих в Лукойл за 9.90лв!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой ползвал ли е тези мивки които са на самообслужване??Ако има някъде хубава автомивка на самообслужване,без тълпи от таксиметраджии и с хубави машини бих пробвал!Досега съм мил само на автомивка ,но се получават много дефекти,последният път се карах с един малоумнник който миеше колата докато беше окичен с гривни и пръстени!Шампоан +вакса намерих в Лукойл за 9.90лв!

До сега не са ми мили колата ръчно. Не остават ли повече драскотини и "кръгове" по лака??? А инъче редовно гледам да нямат нищо по ръцете като мият, че на предната кола ми резнаха волана.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчаха ми изобщо да избягвам безконтактното защото активната химия която разлага мърсотията поврежда безвъзвратно лак,лайсни и всичко останало,дори някой мангал да ти я надраска на автомивката е по–малкото зло защото драскотините при пастиране ще излязат!Затова искам да опитам да намеря прилична автомивка на самообслужване! :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте знайни и незнайни приятели от Mitsubishi форум,

 

Много отдавна не съм влизал и писал тук, ама гледам че и във вашия форум се споменава Десо от Габрово :)

 

Ще използвам случая да споделя личните си впечатления. Вместо да пиша всичко наново ще копирам това, което вече съм написал в nissanbg.com:

 

________________________

 

Здравейте, колеги.

 

Навярно много от вас се интересуват от начин да запазят перфрктния външен вид на колата си. Варианти всякакви - от любителските машинки за пастиране за по 50 - 100 лв. в "Практитер", многобройни видове и марки пасти - до комплексните услуги в автокозметичните центрове. След много четене и питане (нали и до Цариград се стига така ;)) лично за себе си взех решението да се доверя на услугите на човек, който се занимава професионално с това и има дългогодишен опит зад гърба си. Открих такъв човек в лицето на Десо от Габрово, с който се свързах прочитайки тази тема (http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=86861) във форума на BMW. За да не пиша всичко наново тук, ще направя copy/paste на единственото ми мнение в BMW форума, нещо като "благодарствено писмо" към Десо.

 

"

Настоящия ми автомобил - '01 Honda CR-V закупих през месец февруари тази година. Времето беше успяло да остави своите следи върхи колата - многобройни драскотини от храсталаци, клони и автомивки, захабяване на лака, пребоядисвани детайли (преден капак, врата) и др. познати на всички вас картинки от ежедневието. С наближаване на летния сезон започнах усилено да се интересувам от начин за възстановяване на добрия външен вид на автомобила. Случайно или не - стигнах най-накрая до Десо от Габрово. :D

 

На 14-и юли вечерта, малко преди 22:00 ч. пристигнах в Габрово заедно с приятелката ми. Десо беше организирал предварително място за нощуване и ни чакаше в центъра на града. Първото нещо, което ми направи впечетление при посрещането беше, че Десо веднага разпозна пребоядисваните детайли по колата - при това на мъждукащата светлина на една улична лампа в Габрово ;) Неща, които аз не бях успял да забележа посред бял ден при огледа на колата, когато я купувах.

 

Искам да отбележа изключително гостоприемното, внимателно и професионално отношение на Десо още от пърия миг, в който се свързах с него по телефона. Вечерта на 14-ти му оставих ключовете, за да може той да започне работа по колата на следващия ден рано сутринта. Ние с приятелката ми се наспахме добре и на другия ден направихме една туристическа разходка из града, докато Десо работи. Вечерта към 18:00 часа най-сетне колата беше готова и аз с нетърпение и любопитсво се запътих към мястото на срещата.

 

Тук започва интересното - резултата от работата на Десо надминаваше всичките ми очаквания! При вида на колата си останах изумен - обикалях около нея с широко отворени очи и полузиплезен език, а Десо представете си питаше едва ли не притеснено дали съм доволен и дали всичко е ОК?! Ама то тая кола кой знае откога не е изглеждала така. Десо беше обърнал внимание на всеки един детайл - беше обработил внимателно джанти, фарове, лайсни, брони - абе абсолютно всичко - "ОТ - ДО" - така както трябва да бъде за да остане всеки един клиент доволен! Професионализъм и отношение към клиента от най-високо ниво - за съжаление изключителни рядко срещани в България. Мога да кажа, че ако всеки тук, във всяка една сфера на услугите работеше на нивото на Десо (или поне се доближаваше до неговото ниво) - България щеше да е една процъфтяваща и просперираща държава.

 

Успех, Десо! Още веднъж благодарности и продължавай все така!!!

 

http://www.picvalley.net/u/1735/14126825634156847601249163372snPoj2A2528Qqu6iSAck_m.JPG

 

http://www.picvalley.net/u/2077/506630316298170881249163385vxis91DlIFPsh0J6L1L3_m.JPG

 

http://www.picvalley.net/u/2545/17698678763694216451249163396bkZE44ZaiOI0w4C3IWm0_m.JPG

 

http://www.picvalley.net/u/2929/9841126977735736251249163338PwVdgsN4X6u8GnU3PIXT_m.JPG

 

http://www.picvalley.net/u/1540/19790509607764377461249163409NWuxdIbcU61AWgMYXHWT_m.JPG

 

http://www.picvalley.net/u/2649/192205789511981914701249163417KOnaEAhJj265ENoQY2QT_m.JPG

"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де Колеги , как да се свържем с Десо , как може човек да си уреди час ? Явно момчето работи добре ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де Колеги , как да се свържем с Десо , как може човек да си уреди час ? Явно момчето работи добре ....

В БМВ форума са го напсали мисля в началото, още като започва темата. Или Stanimirko трябва да го има. Аз мисля да го посетя на пролет :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също Pavka мисля на Пролет да го посетя , че то сега иде зима а на пролет ще му направим една козметика и ще е като юлско слънце :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

0896737253 Десо,може да кажете че сте от Митсубиши клуба,той обеща да дава по–добри цени за нас!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че е по–добре преди зимата заради лугата и другите гадости,тогава колата ви ще е по добре защитена от гадостите !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...