Премини към съдържание

Проблем с тоците


Препоръчано мнение

Здравейте. :)

 

И така , значи стана следното нещо :) почвам от самото начало.

 

Колата е Еклипс 1г 93г 2000 16в (Сложих си спортен въздушен филтър) И няколко дена след това забравих лампите в колата , и ми падна акомулатора , след му дадоха ток от друга кола . От тогава насам когато сам на празен ход пада до 500 оборота и иска да загасне . Колата както си върви и почва да забива муцуната и да не може да и се подаде повече газ ако не се изреже , и все едно работи на 3 цилиндъра или все едно някаде нещо се запушва , защото като я изрежа над 6000 оборота и се оправя това , но е много неприятно както си караш и да забие муцуната :(

 

Надявам се , ако някой се е сблъскал с този проблем да ми помогне. И ако трябва да се ходи за диагностика да ми предложите във Варна някаде където могат да го направят .

 

Мерси предварително на отговорилите в темата ми :)

Редактирано от defjam
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Ами това го правих още в начален стадий . . . и не се получи :(

Мисля ,че за 2-3 часа го откачих само.

Редактирано от defjam
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От стъпковия мотор не е!

Той регулира само празния ход. По скоро ми звучи на дебитомер. Пробвай да махнеш спортния филтър и сложи пак оригиналния казан.

Но може и от много други работи да е...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно това мнение чаках :)

 

 

Ами той спортния филтър е панелен , не съм с интейк , но ще върна оригиналния за 1 седмица да видя дали ще има ефект ако има до 1 септември ще съм в Варна обещавам , че ще почерпя ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно това мнение чаках :)

 

 

Ами той спортния филтър е панелен , не съм с интейк , но ще върна оригиналния за 1 седмица да видя дали ще има ефект ако има до 1 септември ще съм в Варна обещавам , че ще почерпя ;)

Какъв филтър сложи?K&N?
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да , с 14 дена доставка уж моя човек каза от USA бил , но сложих днес оригиналния филтър и за 1 ден не ми е направило проблем , но разликата в 2та филтъра вече я осетих :) . А ако е от филтъра , какво трябва да направя за да си върна спортния филтър без да ми прави проблеми ? някаква центровка ли ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да , с 14 дена доставка уж моя човек каза от USA бил , но сложих днес оригиналния филтър и за 1 ден не ми е направило проблем , но разликата в 2та филтъра вече я осетих :) . А ако е от филтъра , какво трябва да направя за да си върна спортния филтър без да ми прави проблеми ? някаква центровка ли ?
Хах,не ме плаши,че и аз поръчах същия филтър от ebay и сега го чакам. :icon_crying:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ами . . . след няколко дена пак ще пиша за развитието , но за сега с обикновенния го няма проблема , ще изчакам още да видим ;) недей се притеснява :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Новина . Ходих до Китен тази вечер , доста пъти пак ми направи проблема :( , не е от филтъра явно :( Е никой ли не се е сблъсквал с този проблем ? Ако остава варианта с диагностиката , къде в Варна бихте препоръчали ?

Редактирано от defjam
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, опиши по-подробно проблема. Кога го прави, на колко оборота се изчиства.... и т.н.

Огледай си въздушните пътища, някъде да нямаш скъсано и да ти дърпа въздух. На мен поне на такова ми прилича. Тва забиване е проблем в смесите. Но според мене причина може да са сумати и неща. Така малко наизуст, трудно става.

А за диагностика, мисля че знам един, който освен че има апаратура, и "мисли".... Когато си във Варна, обади се, ще те насоча.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери да нямаш постоянно натрупваща се грешка в компютъра и затова да не ти работи добре колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами относно проблема , примерно карам с 96км и изведнъж както си подавам постоянна газ колата почва да спира да и подава газ и да работи спънато като не можеш да и подадеш примерно малко повече газ и да се оправи ами трябва да я освободя от скорост или с съединител и да изрежа до 6 някаде и тогава се оправя . . . поне до следващия път когато пак почне да прави така , понякога и на светофар като съм и както си стои на 900 и почва стрелката да играе на между 500 и 900 и звука който издава наподобява 3 цилиндъра ( на старата ми кола правеше така заради свещите и затова мисля че работи на 3 цилиндъра :/ ) и пак като я изрежа до 6 и се оправя .

 

 

А колкото до грешките свалял сам клемите на акомулатора и не се оправи :/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това със проблема на светофара и на мен ми го прави от време на време . Даже освен че почва да мени оборотите , понякога и гасне . Друг проблем - придърпва ми също от време на време - примерно карам на 1-ва с 1300 об. и изведнъж започва да придърпва без да съм напрвил никакви промени с педала на газта !!! Случва се и на 3-та и 4-та !!! Според мен е от дебитомера !!! Аз също карам с K&N панелен филтър от около 7 месеца , а започна да ми прави магариите от преди 3 някъде !!! Незнам дали той е повлиял , но на 90% мисля че е дебитомера !!! Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами то може да са много работи:

Кабели, свещи, дебитомер, ламбда сонда, изпускане на някой вакум, ТПС....

Колега, мятай се и тествай. Лошото е че не ти го прави постоянно и трябва когато се прояви проблема, тогава да тестваш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами кабелите и свещите нямат и месец тях ги отписваме за другото няма ли да се разбере след диагностиката :? аз на 13 мисля , че ще мога да дойда в Варна да го потърся този човек с диагностиката .Драйв маниак ако можеш някакви координати в бгмапс или нз , защото като имена не ги знам улици и тн . :) Мерси

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами правеше го със старите , прави го и сега . Незнам , но се надявам от диагностиката да покаже истината.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

много ще ми е интересно от какво е ?

защото и при мене някой път се получава подобно .карам си на 5та и изведнъж за момент забива от 3к сваля на 1.5 к обороти и след момент се оправя .компа го гледаха на 6 е .Имам чуство ,че се е задръстила или ......

ще го снимам с камерата за по нагледно

 

10nx

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един познат ми каза , че може от бензина да става така . Имало някаква добавка РЕДНЕКС прочиствала дюзите , каза че му помогнала , но утре ще я пробвам :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди малко на прибиране към Плевен пак пойграха леко обороротите за момент .Светна чека :( и започна да рабти на 3 цилиндъра.Отбих ,изгасих след една мин запалих и всичко си беше нормално .Само ми се струваше леко спъната .

В понеделник ще отида да я прегледат на стенд . Ще пиша при мене какво е

Забелязал съм ,че става на дълъг път .Като я карам градско няма тези проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди малко на прибиране към Плевен пак пойграха леко обороротите за момент .Светна чека :( и започна да рабти на 3 цилиндъра.Отбих ,изгасих след една мин запалих и всичко си беше нормално .Само ми се струваше леко спъната .

В понеделник ще отида да я прегледат на стенд . Ще пиша при мене какво е

Забелязал съм ,че става на дълъг път .Като я карам градско няма тези проблеми.

като чу ,че ще ходим на лекар Мицо се поправи мигновенно-днес нито чека свети нито нищо..........странно

пести пари на батко си :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди да замина за Варна сложих REDEX INJECTION CLENAER и не правеше толкова проблеми колкото преди , но трябва към 200км да се покара с добавката . Отидох на диагностика в БОШ в Варна , но този го качих и вика , че колата не може да се закачи , ако не дава постоянна грешка. Но като го повозих (60тина КМ ) и даде 3-4 пъти ми прекъсна и тои вика , че е от дюзите. И сложих сега още една такава добавка за почистване и каточели има ефект :/ . Ще покарам още 500км и ще ти кажа окончателно , но няма да сгрешиш ако сложиш 1 добавка (4лв) + 50Л бенз :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...