Премини към съдържание

Супер....ди(резил)зел


Препоръчано мнение

Пичове....

ако имате нужда и желание да ви извършат диагностика на двигателя и турбото....отидете в BOSH Супер дизел на Околовръстното :icon_crying:

 

Срещу 40 лева ще получите следното обслужване:

Задаване на безумни въпроси от сорта - Вие ли сутринта пръв стартирахте двигателя на колата....

С колко захар пиете кафето

Защо сте сменили ангренажната верига и прочие...

Диагностиката се зразява в отваряне на капака на въздушния филтър. Неколкократно откачане и закачане на едно маркуче.

Основен оглед на пространството под предния капак с помощта на подвижна лапа.

Десет минути потриване на ръце с очевидно безпомощен вид.

Диагностиката завършва с въпрос дали не желаете да ви се разглоби горивната помпа. Не че имало проблем, но превантивно...

Естествено, че не платих и стотинка!! Дори май им идваше да ми се извинят :))

 

Нямам думиииииииииииииииии :icon_clap:

 

И това е.................СУПЕР ДИЗЕЛ :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да вземеш да питаш тук, преди пак да се изсилиш като бос циганин на сватба, при поредните некадърнаци. Форума е и за това !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пичове....

ако имате нужда и желание да ви извършат диагностика на двигателя и турбото....отидете в BOSH Супер дизел на Околовръстното :icon_crying:

 

Срещу 40 лева ще получите следното обслужване:

Задаване на безумни въпроси от сорта - Вие ли сутринта пръв стартирахте двигателя на колата....

С колко захар пиете кафето

Защо сте сменили ангренажната верига и прочие...

Диагностиката се зразява в отваряне на капака на въздушния филтър. Неколкократно откачане и закачане на едно маркуче.

Основен оглед на пространството под предния капак с помощта на подвижна лапа.

Десет минути потриване на ръце с очевидно безпомощен вид.

Диагностиката завършва с въпрос дали не желаете да ви се разглоби горивната помпа. Не че имало проблем, но превантивно...

Естествено, че не платих и стотинка!! Дори май им идваше да ми се извинят :))

 

Нямам думиииииииииииииииии :icon_clap:

 

И това е.................СУПЕР ДИЗЕЛ :icon_doh:

 

 

Дааа...наистина не е лошо да питаш първо във форума, колега...относно Супер дизел на околовръстното: преди 8 години, когато карах Пежо 205, 1.9Д ходих там за диагностика(колата си беше супер, но харчеше масло и ме притесняваше дали ще пали зимата). Резултата:

 

Те - Какъв е проблема?

Аз- Ами...за диагностика и да замерим компресийката, че нещо похарчва масълце...

Те- Я отвори капака....влез запали(колата пали от четвърт оборот и двигателя мърка така, както само Пежо и японски дизел го могат)...дай газ...

Аз - Е?!

Те- Екстра си е колата- супер работи, няма к'во да и праим диагностика!

Аз- ?!?

 

 

И те така със супер дизел - добре, че поне за пари не си правиха устата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тия Бош сервизи май в цялата страна са такива!При мене беше в дупница,един час кръстосан разпит,нещо от сорта беше:

-Ако открием проблем по колата да го ремонтираме ли?

-Вие и да откриете неможете да го ремонтирате,защотото за моя еклипс нямате нито една част в наличност!

-Да прав сте!

-И така като я закачим на компютъра само диагностика струва 30лв.ама неможем да ти дадем лист със грешките така,че не ти върши работа,та мисълта ни е ако е нещо малко да го пипнем ли?Примерно до 70лв.

-И да ни кажеш какво точно те притеснява по колата..........и пише на един бял лист,а аз му разказвам цял час,че по колата са сменени:

Горивен филтър,въздушен филтър,маслен филтър и маслото,свещи,термостат,свален,почистен и мерен стъпков мотор,ремонтиран алтернатор,мерени са на комп. кабелите на свещите,акомулатора е мерен,ремъци сменени и още......почистена дроселова клапа и т.н

И от там нашия става отива при колата в сервиза и ми разправя:

-Сега ще я погледнем вие пиите по едно кафе,че в нашия сервиз нямате право да гледате какво се прави по колата! :icon_censored:

След един час чакане и яко настояване,ни пускат при колата!

И тоя ми вика:

-Работи се по колата,направено е доста до сега,но имаме още малко работа :D

И свалят стъпковия мотор,мерят го,и ми разправят:

-100% ,че това чудо не работи! :D Да го чистим ли? :D

:icon_censored: :icon_censored: :icon_censored: Един час преди това пишем,че моторчето е чистено и мерено.

След малко:

-Готова е!Ела на пробно кръгче.

Качваме се правим кръгче,колата си е същата оборотите си играят,и абс не работи!

Абс немогли да оправят,неразбирали :icon_thumbup:

Отиваме на рецепцията,и ми почват:

-Ламбда сонда-ок

-Дебитомер-ок

-Горивен филтър-ок

-Въздушен филтър-ок

-Компресия в цилиндрите-ок

-Стъпково моторче-ок

-Зареждане алтернатор/акомулатор-ок

Да не изреждам,всичко е ок!

-70лв. Дължиш пич! :icon_dance:

-И искам да те питам нещо,Нещо като гледам,с недоверие гледаш на нашия сервиз а?

-Не бе чичи всичко е точно,и от там взех си колата,платих си и дим да ме няма,и повече бош сервиз да ме извиняват ама...... :icon_thumbdown:

Един час ми се лигават по колата,за да ми кажат нещата,който съм им ги казал аз преди малко,и по който работим месеци с мойто момче!

Редактирано от FOXO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един час ми се лигават по колата,за да ми кажат нещата,който съм им ги казал аз преди малко,и по който работим месеци с мойто момче!
Ами ти какво правиш в БОШ сервиз, с кола, която е бъкана с Японска електроника ?... :icon_hmm:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ти какво правиш в БОШ сервиз, с кола, която е бъкана с Японска електроника ?... :icon_hmm:

 

Хахахаххах,добър въпрос!

Ами само там не бях ходил,за да ми кажат,че нищо не разбират от тая кола!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами само там не бях ходил,за да ми кажат,че нищо не разбират от тая кола!
Ако беше питал тук, и аз щях да ти кажа че нищо не разбират ... :lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те в БОШ май изобщо не разбират от коли.......Некой миксер или бормашина да оправят бива, ама кола не .

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно,нещата не са променили много....помня времето когато направиха този ;сервиз;....не можаха да се справят прилично с обикновена атмосферка не :mitsu-smiley: .Преди 15 г.Така че....

Която още си я карам....

 

 

 

 

 

 

п.п.Въпреки намесата на доктора,пациента оживя....

Редактирано от mit_slx
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прави сте колеги!!

Но нали човек се учи по метода на грешките и опита....

Обещавам от тук насетне да питам!

 

Приятен ден на всички!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де колега,да ме извиняваш ама ти май си мазохист нещо?От София си,ами обади се на Пламен(DJ Tymbi),той ще ти оправи колицата,а ако случайно не може нещо(което ме съмнява)ще ти каже къде да отидеш.Аз ако бях в София изобщо нямаше да се чудя къде да отида,че да не ми гледат колата като голям камък и псуват:"Еййй,като на Мерцедес окачване направили,мамка им японци!".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...че да не ми гледат колата като голям камък и псуват:"Еййй,като на Мерцедес окачване направили,мамка им японци!".

:tooth: :tooth: :rofl: много ме радват такива

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:tooth: :tooth: :rofl: много ме радват такива

 

Да ве :) и е 18 пъти по евтино от на мирцидеса :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да бе как в "Бош" с японски дизел тия имат някаква представа как работи двигателя и това е. Някаква бошова помпа от преди 5-6 години могат да ремонтират.

Редактирано от mali
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Ооо, в ремонта на помпите са много добри! Специално за Супер Дизел споделям - по принцип опелските дизели м-у '98 и '04 имат проблем с управлението на помпата. Като цяло проблемът е супер идиотски - изгаря транзисторче в управлението, обикновено в следствие на продължително въртене преди да запали или на каране с малко количество гориво. Самото транзисторче е почти без пари, за труд за цялата схема се взима 200-300 максимум със свалянето на управлението, запояването, връщане и тест. Съответната сума в Супер Дизел е 1600 лв. като се твърди, че това е цена за нова помпа! :icon_doh: За съжаление преди този проблем не беше много известен и доста колеги изгоряха там ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...