Премини към съдържание

Челно стъкло Carisma


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

днес ми се спука предното стъкло на колата ми/ Mitsubishi Carisma 96год / . Имам разни предположения как е станало, но това не е от значение. Отивам веднага да видя, колко ще струва стъклото за моята кола. В сервиза в Троян още с влизането ми в него усетх, че като видяха колата и ще започне едно гадаене на сума за ново стъкло. Оказа се, че по каталози го нямат, не съм се и съмнявал, че ще го имат! На въпроса ми колко ще струва ново ми се казват някакви 180лв без монтаж. Което мен малко ме разтрой, защото това са цени, които не са проверени никъде, дори от доставчика им, но вече са готови със предположенията. Притеснява ме това, че дори монтажа не е включен в тези пари. Нито някаква информация аджеба какво ще е това стъкло.

Моля ви за помощ да ми кажете къде е най- добре да отида. Каква е приблизително цената на едно стъкло. Имам приятели, които се занимават с това онава, та може дори да го купя от друго място и да го дам те да го монтират.

Обръщам се за пореден път за помощ към вас, защото ми направи много грозно впечатление факта, че когато единият работник в сервиза говореше с някой, не знам с кой, по телефона на страна от мен подочух да казва- Е да де, ама все пак говорим за Мицубиши, не ми се вярва да е за тези пари. Не знам, какво и с кого се е договарял, но нещо в мен ми подсказа, че някой се опитва да ме изметне.

П.с ще се радвам на всякаква помощ и съвети. Благодаря ви предварително!

Редактирано от Plam
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам приятели, които се занимават с това онава, та може дори да го купя от друго място и да го дам те да го монтират.

 

Ако са се занимавали с това се свържи с тях и се заинтересувай дали не може да се отлепи без да се счупи стъклото от някоя друга. Оригиналното мисля че ще е страшна цифра - вчера намерих един руски сайт където продават всякакви части и цената на оригиналното беше страшна, продаваха се и заместители. Предполагам това което ще намериш ще е заместител или такова на старо, свалено по някакъв начин. Има фирми които това им е работата, мисля че ако отидеш там ще излезне най-тънко. http://www.google.com/search?hl=bg&lr=...%B2&spell=1

 

Тук във форума имаше отзиви от "Кобра" и "Мустанг". Ако е единична пукнатината вероятно ще подлежи на лепене.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналното мисля че ще е страшна цифра - вчера намерих един руски сайт където продават всякакви части и цената на оригиналното беше страшна, продаваха се и заместители. Предполагам това което ще намериш ще е заместител или такова на старо, свалено по някакъв начин. Тук във форума имаше отзиви от "Кобра" и "Мустанг". Ако е единична пукнатината вероятно ще подлежи на лепене.

 

Благодаря, колега, че се отзова със съвет за помощ!

ЗА оригинално не съм си и мислил, защото за толкова години разбрах, че оригинални части за японски коли се намират първо трудно и цената често граничи със безрасъдство спрямо годините на колата.

Скоро ще ми се обадят за първата оферта на ново челно стъкло и ще преценя какво да правя. Като цяло не мисля, че е вариант ако се спестяват стотина лева да купя втора употреба.Четох доста вчера за отзиви от ,, Кобра" и ,,Мустанг", но останах с впечатление, че хората не са особенно доволни при монтажа от тези фирми, най- вече от Мустанг. Точно в този период от време нямам особенно време да се занимавам с нахални майстори без скрупули ако оплескат нещо при монтажа.

Пукнатината е единична и в разгърнат вид е около 15см. Тръгва от десният ъгъл, прави лек завой около винетката и се е насочила на горе. Лепенето доколкото разбрах само щяло да оскъпи проблема ми, не било решение за много време. А и пукнатината си е пукнатина, дразнещо си е .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Plam,

 

такава пукнатина не се лепи. Дори и да ти предложи някой - не приемай. Търси направо стъкло.

Късмет!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз намерих за моята във "Кобра"-Шумен на три цени.

140-Китай

160-Турция

180-Немско

Това са цени с поставянето плюс 5лв. за лайсина.

Бях се решил на немско но майстора ми каза че, нямало смисъл понеже китайските ги произвеждала същата фирма от Германия със същите машини .Разликата била че, само си плащаш че е произведено в Германия. :icon_thumbup:

Това беше преди месец. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз намерих за моята във "Кобра"-Шумен на три цени.

140-Китай

160-Турция

180-Немско

Това са цени с поставянето плюс 5лв. за лайсина.

Бях се решил на немско но майстора ми каза че, нямало смисъл понеже китайските ги произвеждала същата фирма от Германия със същите машини .Разликата била че, само си плащаш че е произведено в Германия. :icon_thumbup:

Това беше преди месец. :icon_thumbup:

 

Колега много ценна информация, благодаря!

Може ли да ми кажеш ти какво сложи в последствие?

Огледалото за задно виждане на твоята кола на стъклото ли е захванато? И има ли лента ?

Редактирано от Plam
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега много ценна информация, благодаря!

Може ли да ми кажеш ти какво сложи в последствие?

Огледалото за задно виждане на твоята кола на стъклото ли е захванато? И има ли лента ?

Все още не съм го сменил този месец предпочетох да оправя други работи по нея.Да огледалото за задно виждане е залепено на стъклото . А за лента не съм ги питал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Надявах се някой колега да се смили над мен и моят проблем и да ми даде малко акъл, но ....

Искам все пак да попитам ако някой намери време и желание да ми отговори. Какво е мнението ви за стъклата на фирма Кобра? Днес се обадих в Кобра Ловеч и от там ми казаха, че монтажа плюс стъклото ще ми струва 140лв. А в Троян, днес ми се обадиха със оферта плюс монтаж 190лв. Стъклото вика Европейско!!!Какво ще рече Европейско само той си знае, това е същото като да кажа, аз съм го пройзвеждал в нам си кое българско село, европейска работи ти казвам :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стъклото вика Европейско!!!

 

Турско, ама от наШта страна...

Гледай само да е ламинирано, а не някакво закалено, правено в турция.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То си пише. Обикновенно пише "Laminated Saefty Glass", а на другото "Heat Tempered Saefty Glass", Отделно на слънцето си личи закаленото стъкло как е нагрявано. Не е добра идея да слага такова отпред, защото ако Направи по-сериозно ПТП или се удари нещо тежко в движение, това стъкло ще се разхвърчи на всякъде, после докторите два дена ще вадят стъкалцата от него...

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Кобра София - 140лв. - тонирано, лента, лайсна, прехвърляне лепенки и работа.

Не съм обърнал внимания какво е, но стъклото няма разлика с предишното.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Кобра София - 140лв. - тонирано, лента, лайсна, прехвърляне лепенки и работа.

Не съм обърнал внимания какво е, но стъклото няма разлика с предишното.

 

Потвърждавам думите на колегата Niko, след няколко месеца и пороите напоследък, всичко е ОК :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега . Аз имам същият проблем с челното стъкло

и все още се двуумя каде да го сменя в Кобра или в Мстанг , но след като изчетох сумати мнения и то главно негативни за тези две фирми реших да си взема едно втора употреба но поне ще е оригинал . Затова моето мнение по твоя въпрос е по добре да си намериш от някаде втора употреба и някой свестен майстор който да ти го постави отколкото да рискуваш с тези две фирми .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да се разпиша и аз. Сменял съм стъкла на две коли с чисо нови , е ми не боли ! За втора употреба няма никой да ти даде гаранция , а може да се спука още при поставянето . Затова повечето майстори отказват да поставят такива .Рискът си остава за твоя сметка , така че !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Предното стъкло вече е сменено. Преди около една седмица отидох в Кобра- Ловеч и за 7 часа стъклото беше поставено. За мое щастие, поне на автомивка не пропуска вода, поради липсата на дъжд не мога да кажа категорично. Цена 140лв. плюс монтажа за стъкло с лента и зеленикав отенък на самото стъкло. Оказа се, че не предлагат други цветове, а и в последствие разбрах, че макар и леко се усеща такъв отенък и на страничните стъкла.

Ако може да се изтъкне някакъв минус той е следният. Цялата кола беше потънала в някакви досадни лепкави парчета черен силикон. Закарах колата си светулка, върнаха ми я все едно е била на авто- морга. Съсипаха ми вътрешните прагчета от пластамаса като са стъпвали по тях с обувките си и са им счупили захвата на единият, а другият беше надран от подметките. На всичкото отгоре работят буквално на тротоара. Като всичката мизерия от улицата е добре дошла в моята кола. Е да знам, че ако имах кола за 50 000лв, нямаше да имам тези на пръв поглед дребнави проблеми, но така е със всичко в тази страна. Иначе стъклото е хубаво, самият монтаж също, с малки изключения, дето после като се прибрах се налагаше и аз да си дооправям страничните лайсни, но поне не тече! ЗА сега и дано завинаги!

 

П.с Варианта със стъкло втора употреба за мен е повече от недвусмислен. Така или иначе не вярвам да ви го дадат за по- малко от 50лв. Монтаж отделно 50лв. И какво спестихте 40лв. ? А да не говорим, че едва ли за кола на толкова години има челно стъкло в первектно състояние. Я ще е надрано, я цъкнато от нещо, или просто захабено. Аз избрах варианта със ново, и като цяло съм доволен!

Редактирано от Plam
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ама въпроса е това "ново" що за боклук е. Сигурен съм че не е зраво колкото оригиналното, било то и на 10 години, сигурно и ще се надраска по-лесно, но все пак кой ти дава ново стъкло за 140лв?

 

ато всичката мизерия от улицата е добре дошла в моята кола.

На мен като ми сменяха ремъка всичката гняс от канала ми беше по стелката, трябваше да я чистя с прах за пране и гореща вода, надписа леко се повреди, сигурно ще търся друга. Имаше и леко одрано на едно място под капака, така че трябва да си доволен че само прага ти е проблема. Забелязъл съм го - или са мърлячи, или не си разбират от работата. В краен случай и двете в комбинация от някой друг голф отпреде...

Надраното може да го оправиш с препарат за пласмаса, ако е дълбоко може да се зачисти леко със фина шкурка да не си личи толкова. Щипките се лепят най-лесно с поялник с регулатор на температурата, трябва да се разтопи добре счупеното и става като ново. Със лепило не става.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.............

На мен като ми сменяха ремъка всичката гняс от канала ми беше по стелката, трябваше да я чистя с прах за пране и гореща вода, надписа леко се повреди, сигурно ще търся друга. Имаше и леко одрано на едно място под капака, така че трябва да си доволен че само прага ти е проблема. Забелязъл съм го - или са мърлячи, или не си разбират от работата. В краен случай и двете в комбинация от някой друг голф отпреде..............

 

Те за това най-мразя друг да ми прави колата или било то нещо друго .Никой не пази , работи се като на чуждо ( което си е вярно де :) ) .

Като я закарам в някой сервиз , все ме стяга шапката : какво ли ще счупят или ударят, този път ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...