Премини към съдържание

Реших да си сложа газов инжекцион


Препоръчано мнение

Здравейте, ще съм ви много благодарен ако дадете съвет.

Реших да си сложа газ. Казаха ми че японските автомобили били малко по- претензиозни към обикновенната газ.

Посъветваха ме да сложа газов инжекцион.

Аз съм от Шумен и тукашните майстори ми препоръчаха да си сложа български. Имало полски и турски.

С турския да не се занимавам, полския не го познавали много добре(дали е сполучлив).

С българския нямало проблеми.

Искам и вие да споделите впечетленията си от карането на газ.

Ако има някои информация за Варненски майстор или сервиз ще се радвам да я чуя.

В Шумен сякаш няма голям изор на сервизи за инжекцион

 

Благодаря на всички за инфото предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слагай българския и няма да сбъркаш! 65к направин на моя за година и половина и не съм имал ама никакви проблеми! Колата върви като на бензин, разходът се качва една идея нагоре, но при тези разлики в цените - изобщо не се чуди!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам! Аз лично не бих осакатил такъв двигател като твоя колега на каквото и да било гориво(освен от Проспийд :D )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и на мене не ми се иска, ама с тия задраствания, и покачващата се цена на бензина, и намаляващата заплата нямам никакав избор :))

Това го решех след като пробвах да я продам. Почти никои не прояви интерес към колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Недей така, колега, нищо и няма на ГИ! И ще си върви, и ще ти е евтинко..... Слагай българска и си свиркай, а за газаджии във Варна - колегите от морската ни столица да помагат и да не се ослушват!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако бях на бензин и аз бих си сложил (български) газов инжекцион, че разходите рязко падат, но нали съм си дизелче ... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слагай няма да сбъркаш. Имай предвид обаче че си отива и доволно количество бензин, особено през зимните месеци. И аз съм с български и за 2 години и 40к км никакви проблеми с него. Относно осакатяването - това са пълни глупости. Колата си върви както на бензин, така и на газ, с разлика поне при мен, че изклячва инжекциона с 300-400 оборота повече в сравнение с бензина

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам, че ако на бензин, една кола я дават 0-100 10 секунди, на газ пак ще е толкова?!? Интересно е и защо колите на драг състезанията не ги правят на газ тогава, че те и без това много горят :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може би 10,5, но е толкова несъществена разликата, че трябва да мериш на стенд, за да усетиш.... А ако е ЛПИ - там бирата става още по-друга, ама и е по-скъпичко.... ГИ си е супер, напомни ми другия път като се видим да ти дам за проба данаправиш разликата (доколкото я има, де)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам, че ако на бензин, една кола я дават 0-100 10 секунди, на газ пак ще е толкова?!? Интересно е и защо колите на драг състезанията не ги правят на газ тогава, че те и без това много горят :)

 

1-во колите се карат масово с 95. С 98 и повече, дане говорим за рейс бензин нещата разбира се, че са съвсем други

2-ро смея да твърдя че ако е 10секундна на бензин ще е 10секундна и на газ, но няма да ходя да го меря

 

Аз разлика във вървенето не усещам с хубава газ. Казвал съм го и по други теми. С хубава газ разлика няма. Ако искаш може да пробваш едно 4G92 на газ стига да имаш път до София.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може би 10,5, но е толкова несъществена разликата, че трябва да мериш на стенд, за да усетиш.... А ако е ЛПИ - там бирата става още по-друга, ама и е по-скъпичко.... ГИ си е супер, напомни ми другия път като се видим да ти дам за проба данаправиш разликата (доколкото я има, де)

 

Роско, и да ми дадеш твоята кола, не съм сигурен дали ще я усетя, защото не я познавам. Моето колтче - толкова го чувствам, че дето се вика бензина да е един октан по-надолу и усещам :) Карал съм VW Polo на газ и бензин (обикновенно агу) и разликата беше доста чувствителна! А газ не си слагам лично! Само мисълта от бутилка в колата ще ме докара до параноя. Това поло, като направих едно рали с него, и му кипна чайника. Започнаха едни пари под капака и през отворите на парното. В първия момент който видях бял пушек и се сетих за бутилката направо ми призля. Аз лично, или си карам бензинката или си вземам дизел! Това си е моето мнение и не задължавам никого с него. Роско, нямам против колите на газ, но аз на газ не минавам :) А и излишни килограми в колата не ми трябват :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям колегата!

Калпавият бензин се усеща по-малко от калпавата газ.... Но добър 95 и хубава газ - няма разлика във вървенето и разходът се вдига с една идея - ок. 10%.....

 

Хахахахаха, знам, бе, Емо, занасям те! Що се отнася до килограмите - с толкова багаж пътувам, че газта ми е най-малката грижа като тегло......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като споменахте за виждане, се сетих че не съм идвал на ваши сбирки.

Къде се събирате? Само в София ли?

Като сложа газта ще имам повече възможност да обикалям :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като споменахте за виждане, се сетих че не съм идвал на ваши сбирки.

Къде се събирате? Само в София ли?

Като сложа газта ще имам повече възможност да обикалям :)

 

На 31-ви има среща във Варна. Погледни в раздел СРЕЩИ. Ще ни е приятно да гостуваш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как само във Варна? Да заповяда колегата и на събор!

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...12010&st=80

3-4-5 юли Велико Търново :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Роско, и да ми дадеш твоята кола, не съм сигурен дали ще я усетя, защото не я познавам. Моето колтче - толкова го чувствам, че дето се вика бензина да е един октан по-надолу и усещам :) Карал съм VW Polo на газ и бензин (обикновенно агу) и разликата беше доста чувствителна! А газ не си слагам лично! Само мисълта от бутилка в колата ще ме докара до параноя. Това поло, като направих едно рали с него, и му кипна чайника. Започнаха едни пари под капака и през отворите на парното. В първия момент който видях бял пушек и се сетих за бутилката направо ми призля. Аз лично, или си карам бензинката или си вземам дизел! Това си е моето мнение и не задължавам никого с него. Роско, нямам против колите на газ, но аз на газ не минавам :) А и излишни килограми в колата не ми трябват :P

 

Ти си намерил какво да сравняваш - VW с обикновена АГУ с Митсу с ГИ :icon_dance:

Разликата бензин/газ е 10% както казва колегата - губи 10% от мощността и разхода на газ се вдига пак с толкова.

Имам наблюдение и над двете български ГИ - Фобос и Бардолини.

 

 

П.С.

Емо миналата седмица бях в Нови Пазар и щях да минавам през Варна да те видя, но се замотах :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти си намерил какво да сравняваш - VW с обикновена АГУ с Митсу с ГИ :icon_dance:

Разликата бензин/газ е 10% както казва колегата - губи 10% от мощността и разхода на газ се вдига пак с толкова.

Имам наблюдение и над двете български ГИ - Фобос и Бардолини.

 

 

П.С.

Емо миналата седмица бях в Нови Пазар и щях да минавам през Варна да те видя, но се замотах :icon_blush:

 

И ми казваш само за да ти се скарам ли ?! :) Гледай другия път да не се замотваш, и ела да се видим :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз само ще спомена, че на който са му монтирали читаво газова уредба, повече кола на бензин не кара ;-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз само ще спомена, че на който са му монтирали читаво газова уредба, повече кола на бензин не кара ;-)

 

Все едно да кажа, че който се е качил на дизел, повече не иска да чува за бензин... Всеки си има разбирания. Аз както казах, с риск да се повторя (извинете ме) "пръдня в колата си - не слагам!". Карал съм коли на газ, бензин и дизел. Сега си карам самолета, а когато се кротясам (ако стане) бих си взел едно дизелче с шест скорости... Всеки сам решава...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е колега, уважавам мнението на другите, все пак всички имаме глава на раменете и си преценяваме какво да правим :)

Малко да флеймна - колта за самолет ли го смяташ :icon_hmm: Не ми се сърди, ама тва както и да го погледнеш си е малка градска кола с 90 коня моторче.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спам: Да, това е един малък градски самолет с 90 расови конски сили, който не веднъж е наказвал коли над 120 коня дори. В града и малките разтояния от светофар до светофар (1-ва, 2-ра) си е направо изтебител. А данъка спрямо над 100 коня си е рай.

 

П.С. Мисля, че при движението и улиците тези коне са достатъчни за града.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз само ще спомена, че на който са му монтирали читаво газова уредба, повече кола на бензин не кара ;-)

Не обичам да съм толкова краен, но съм доста съгласен с това и не разбирам упорството на противниците на пропан бутана. Факт е, че най-голямото преимущество на Ладата, която карах бе, че вървеше чудесно на газ. Палеше на газ при -10 гр.С по-лесно отколкото на бензин. Но все пак ... Лада.

Карал съм коли на газ, бензин и дизел. Сега си карам самолета, а когато се кротясам (ако стане) бих си взел едно дизелче с шест скорости...

Не съм карал кой знае колко много коли, но дизел с 6 скорости съм карал - Шкода Октавия. Не знам доколко това е кола, но на практика първа скорост при нея е излишна. Или втора - която си изберете. Може да тръгнете на първа и след това да включите на трета. А 6-та е аналог на 5-та на останалите коли. Не знам защо е така направена, но някои колеги караха на 5-та междуградско, реално 4-та, забравяйки, че има 6-та. В тези случаи компютърът и показваше умопомрачителни стойности за разход на гориво за последните 100 км.

Преди да реша да купувам :mitsu-smiley: си мислех за Nissan Almera Tino и поразрових форума на колегите. Те си имат раздел Алтернативни горива, където има много добри отзиви за Фобос. Ако реша да слагам ГИ, то най-вероятно ще е точно такъв. За съжаление Слави (Варна, до новия хебозавод) май не слага такива.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега пробвай новия лансър с двулитровия турбо-дизелов агрегат и 6 скорости. Вдигни 180 на шеста предавка и погледни разхода на гориво :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...