Премини към съдържание

Въпрос относно Galant!


Препоръчано мнение

Привет колеги, искам да попитам, скъсан ремък удря ли клапаните? Двигателят е 2.0i 24v V6. Благодаря предварително. :)

На твоя мотор удря, тъй като мотора ти е 6А12..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги, искам да попитам, скъсан ремък удря ли клапаните? Двигателят е 2.0i 24v V6. Благодаря предварително. :)
Така хубаво ги удря, че от смукателните 8 клапана почти никога не остава прав клапан....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така хубаво ги удря, че от смукателните 8 клапана почти никога не остава прав клапан....

 

А останалите всмукателни, какво става с тях??? :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така хубаво ги удря, че от смукателните 8 клапана почти никога не остава прав клапан....

"всмукателните 12 клапана" искаше да кажеш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А останалите всмукателни, какво става с тях??? :icon_dance:

:tooth:

Нищо, те са си здрави............ :P при такъв удар може да удари и изпускателните и/или и двата типа клапани..... шанса да остане някой неударен е голям, но зависи колко време е въртял колегата на стартер преди да е разбрал, че му се е скъсал ремъка или по-точно преди да е "избягал" от ремъчните шайби........... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А останалите всмукателни, какво става с тях??? :icon_dance:
Останалите 4 оцеляват, защото като се скъса ремъка, първите 8 се срещат с буталата и спират въртенето на разпределителния вал...

А като няма вече ремък, няма какво да върти вала... А като не се върти вала, 4 клапана са в затворено положение... А като са в затворено положение, после и 2 дена да я въртиш на стартер, не може да изкриви затворените клапани... :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли от тези отговори, че ги удря? :D :D :D Благодаря за отзивите колеги, значи възможно най-скоро трябва да се смени :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли от тези отговори, че ги удря?
Ами ако искаш да си на 100% сигурен, не сменяй ремъка и изчакай да видиш резултата... :tok:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, смятам да не разбирам цената на ремонта :D Благодаря много колеги за отзивите, смятам че темата е приключена. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравейте колеги. Имам въпрос, който "вместих" в тази тема.

 

Оглеждам се за по-големия брат на мойта кола - ГАЛАНТА. Изчетох доста от мненията Ви, което много ме улеснява, а предполагам и други.

И така, чел/чувал ли е някой отзиви за ГАЛАНТ - 4Х4. Предполагам, че разходът е мъничко по-висок от FWD, но по-важното е дали този модел дава повече дефекти ?

предварително благодаря и ще разчитам на Вас като стигна до избор

Редактирано от de4i
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз до колкото знам ГАЛАНТ - 4Х4 (4WD) е само VR-4 http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/6834.html . Той е само с десен волан (Англия,Япония??)... но за сметка на това 280hp twin turbo 4х4:)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз до колкото знам ГАЛАНТ - 4Х4 (4WD) е само VR-4 http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/6834.html . Той е само с десен волан (Англия,Япония??)... но за сметка на това 280hp twin turbo 4х4:)

 

Има и 4x4 с ляв волан само че производство до 1996г. !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

alex2511 прав си :)

голям пропуск от моя страна че не съм погледнал по-ранните години...

според http://catalog.auto.ru/catalog/cars/mitsubishi/galant/ има 9 различни галанта 4x4 от 1989 до 1996 ... все някой ще има с ляв волан.

Сорру за горния пост, че подавам грешно/непълно инфо :(

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Попаднах на обява на Галант 2000г. - 4х4. Ще я потърся отново и ще я постна

 

Има такива Галанти 4х4 и след 1997г., с нормален ляв волян, но те не са продавани в Европа .

Редактирано от bluffer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще го гледаш този Галант,му запиши номера на рамата и я пусни тук в темата,първо.И още нещо на снимката не видях да има круиз контрол,а го пише като екстра?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

намерих я. http://cars.bg/u11907
Той е искал да напише "със сигурност не е 4х4" но е написано само- сигурност 4х4...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този сребристият Галант със сигурност не е 4х4. Това е най-новият от петте на паркинга на Мотопистата на бул.България. Вчера ги гледах и петте.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

4х4 , ама друг път . Ей , това търговците сме много лъжливо племе , а пък автоджамбазите ни слагат похлупака :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...