Премини към съдържание

Цени на оригинални части за Мицубиши Еклипс


Препоръчано мнение

Предлагам тук да публикуваме цените на оригинални части, които сме купували. Мисля да обозначим Ратола с R, а Балкан Стар с BS въпреки, че са им почти еднакви за повечето неща.

 

1G

- гумички на клапаните: 6 лв/бр

- вътрешни кормилни накрайници: 70 лв/бр

- свещи: 24 лв за 4бр.

- Кабели свещи ориг. /Хюндай/: 60 лв

- Хидр.обтегач за ангренажа /Хюндай/: 140 лв

- Трите ролки за ангренажа /Хюндай/: 120-130 лв

- Всмукателни клапани /Хюндай/: 17 лв

- Изпускателни клапани /Хюндай/: 20 лв

- Водачи клапани /Хюндай/: 4 лв

 

 

2G

- Комплект ремъци и ролки (ангренажни и балансиращи) - оргинални - 381.65лв с ДДС и (отстъпката за клуба) R

- задна главина: 618 лв R

- греда на заден мост: 3000 лв (part nr: MB948996) R

- преден носач: 93 лв и 15% отстъпка за клуба R

- дръжка за врата: 96 лв R

- странично стъкло: 170 лв R

- заден носач: 174 лв (part nr: MB914381) R

- заден шенкел: 438 лв (part nr: MR131754) R

- задна реактивна щанга: 106 лв (part nr: MB892982) R

- предна биалетка: 138 лв (part nr: MB892981) R

- кората под мотора: 350 лв R

- гарнитура за капака на клапаните: 42 лв.

- гарнитура за свещта при капака на клапаните: 12 лв

- шенкел (MR316186): 600 лв

 

"Балканпартс" ООД

- Носачи (4броя... висчките долни... предни): 360лв с отстъпката за Mitsubishi Club

- Маншони: 7-8

- Каре: 115

 

"Кар Стар" Благоевград. Tе са официален представител за нашия град.

- Фарове: 960лв. за брой

- Калници,предни: 420 лв. за брой

- Предна броня: 660 лв.

- Алтернатор: 1900 или 2000 лв.

- Пръскалки за чистачките: 30 лв. за брой

- Мигачи на калниците: 32 лв. за брой

- Прагче предно,само елемента на предния калник(капачето): 200 лв

 

 

3G

- Амортисьор - 700 лв с ДДС R

- Датчик за температурата за стрелката на таблото - 75 лв

- Датчик за температурата за компютъра - 115 лв

Редактирано от CynepMEH
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За жалост аз не помня точно цените но поне ориентировъчно... Магазина е на "Балканпартс" ООД (има го в темата за магазини)

 

Носачи (4броя... висчките долни... предни) ми излезнаха общо 360лв с отстъпката за Mitsubishi Club

 

Маншоните бяха по 7-8

 

Карето беше около 75-80 (корейско), а японското беше нещо от сорта на 115

 

Има и други неща, ама при тях се двоума между доста различни цени, така че няма да ги пиша. Сега осъзнавам колко съм зле с паметта :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е да се пишат цени на оригинални части, но ако потребителите искат може да е за всякакви. Все пак може без да искаме да лансираме някоя гадна чат и марка :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цени на "Кар Стар" Благоевград.За Еклипс 2G 1997г. Те са офицялен представител за нашия град.Едните цени съм ги проверявал сега януари месец,а някой са от лятото!

Фарове 960лв. за брой

Калници,предни 420лв. за брой

Предна броня 660лв.

Алтернатор 1900 или 2000лв.Непомня точно ама ми се изви свят като чух :D

Пръскалки за чистачките 30лв. за брой

Мигачи на калниците 32лв. за брой

Прагче предно,само елемента на предния калник(капачето) 200лв.

За друго не се сещам в момента :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги,някой знае ли от къде могат да се закупят амортисьори за багажника на 1Г.Пообиколил съм доста магазини във Варна но без успех.Ще ви бъда много благодарен за някаква информация,че си е тежичък капака и е доста неудобно за отваряне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз имах същия проблем. Пригаждаш от друга кола. Ако желаеш оригинални има в Е-bay по 25$ бройката

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Hatch-Strut...sQ5fAccessories

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз имах същия проблем. Пригаждаш от друга кола. Ако желаеш оригинални има в Е-bay по 25$ бройката

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Hatch-Strut...sQ5fAccessories

май и аз ще пригаждам.благодаря колеги.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз сащо ги търсих доста, накрая пригодих един и стана доста добре :)

колега моля те даи повече инфо,от каква коле взе и каква трансформация си направил. :worthy:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оригинални гумички на клапаните - 6лв бр.

вътрешни кормилни накрайници - 48.20лв - добри но не чак толкова

70лв оригинал бройката

свещи 24лв 4те оригинал

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,имам познат,работещ в "Рубин",помолих го да ми даде ориентировъчни цени за ангренажи+ролки за 1g и направо ме уби,каза ми цена около 700+ лева :icon_n_giljotiini: ,ама било за оригинални части!Гледам,че за 2g са много по-надолу цените,та инфо-то ми вярно ли е?

В "ЕВРО 07" например,ми казаха много,ама много по-ниска цена за ремъци Mitsuboshи,моята е с такива и са слагани в Германия......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,имам познат,работещ в "Рубин",помолих го да ми даде ориентировъчни цени за ангренажи+ролки за 1g и направо ме уби,каза ми цена около 700+ лева :icon_n_giljotiini: ,ама било за оригинални части!Гледам,че за 2g са много по-надолу цените,та инфо-то ми вярно ли е?

В "ЕВРО 07" например,ми казаха много,ама много по-ниска цена за ремъци Mitsuboshи,моята е с такива и са слагани в Германия......

За твоя Еклипс комплекта ремъци и ролки ( двата ремъка и трите ролки ) са около 280 лв. ...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За твоя Еклипс комплекта ремъци и ролки ( двата ремъка и трите ролки ) са около 280 лв. ...........

 

В тази тема обаче много сериозно се размива дефиницията за оригинални части... Не всичко, за което се твърди че е оригинално, наистина е... От друга страна официалните вносители понякога прекаляват с цените. Половината постове говорят за вносители на алтернативни части... които съвсем, ама съвсем не са оригинални.Не че е голям проблем. И с алтернативни ще върви колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В тази тема обаче много сериозно се размива дефиницията за оригинални части... Не всичко, за което се твърди че е оригинално, наистина е... От друга страна официалните вносители понякога прекаляват с цените. Половината постове говорят за вносители на алтернативни части... които съвсем, ама съвсем не са оригинални.Не че е голям проблем. И с алтернативни ще върви колата.

Ами да така е, но аз гарантирам че поне са японски което не е никак малко........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да така е, но аз гарантирам че поне са японски което не е никак малко........

 

 

Не си ти проблема :icon_clap: А разни продавачи на "японски авточасти", които в над 90% от случаите ти пробутват нещо тайванско "на което пише мейд ин Джапан", цитирам... Изобщо темата за оригиналните части е много обширна, но да не спамим върху добрата идея на Лео. Напоследък имах възможност да сравня поведението на оригинални и алтернативни ремонтни комплекти за спирачките на галант - е, разликата беше огромна. Нито пасват, нито вършат достатъчно добре работата алтернативните. Естествено, това не се отнася за всички части, но човек трябва да е много внимателен...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,някой знае ли от къде могат да се закупят амортисьори за багажника на 1Г.Пообиколил съм доста магазини във Варна но без успех.Ще ви бъда много благодарен за някаква информация,че си е тежичък капака и е доста неудобно за отваряне.

 

АЗ имах същя проблем. Пригодих от ПЕЖО 205 , мисля че и от 305 стават, не е никак голяма играчката и сега направо не мога да си позная багажника...ама се принудих да го направя следкато бутнах без да искам дървото с което го закрепях и щеше да ми клъцне главата. Взех ги от морга, тук в София при италянеца, излязоха ми 20 лв двата заедно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичките са взети за оригинални. Това за корейското го написах просто защото ми казаха цената му :)

От Балканпартс си купих оня ремък, който после взе, че се скъса...... Вярно е, че имат много стока, ама за качеството - аз не бих гарантирал!

(извинявам се за спама, но мисля, че е важно!)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

АЗ имах същя проблем. Пригодих от ПЕЖО 205 , мисля че и от 305 стават, не е никак голяма играчката и сега направо не мога да си позная багажника...ама се принудих да го направя следкато бутнах без да искам дървото с което го закрепях и щеше да ми клъцне главата. Взех ги от морга, тук в София при италянеца, излязоха ми 20 лв двата заедно

 

И аз сложих от 205. Стават идеално, малко са по-късички но....няма значение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За Еклипс 1г: 2бр задни тампони за носачите+2 бр тампони за стабилизиращата щанга-60лв общо/оригинални/

Кабели свещи ориг.Хюндай-60лв

Хидр.обтегач за ангренажа/Хюндай/-140лв

Трите ролки за ангренажа/Хюндай/-120-130лв

Клапани/Хюндай/: всмук.17лв изпуск.20лв

Водачи клапани/Хюндай/-4лв

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравеите,имам проблем и реших да попитам Трябват ми предни амортисиори за еклипсе 2.4 модела от 2000-2005.донесоха ми от щатите на каяби,но не са за моя модел а за предишния.Моля ви ако някои може да помогне с информация.а и ако на някои му трябват за предишния да се обади.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...