Премини към съдържание

Централно...


memiko

Препоръчано мнение

Това е функция на алармата, която може да бъде забранена. Но лично на мен ми харесва. Аз си имам навик да отворям първо, някои от страничните врати преди 5-тата. Но човек никога не знае, кога ще се загледам по някоя ... ,кола и кога ще си забравя... ,ключа.:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 месеца ...

Колеги ако може и аз да се включа по темата.

От по-горе разбрах къде се намира релето което командва машинките на централното заключване / аларма нямам /но някой имали идея къде е приемника който комуникира с дистанционното.

Аз когато купих Каризмата - първо си смених батерията но нищо не се получи а с ключ работи и сега търся инфо. за да не разглобявам цялата кола :)

Помагайте моля Ви!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

За да не създавам нова тема, ще споделя и моя казус.

 

Първо, не съм сигурен дали алармата/централното са заводските на колата.Тя е Каризма 1.9тд 97год. хетчбек.Ако има значение, дистанционното с форма между овална и кръгла, с два кръгли бутона, единия от които голям, а другия- малък.За отключване се натиска първо големия,а после малкия;за заключване само големия.Това е схемата ;) Проблема е, че като отключа с дистанционното и тъкмо докато сядам зад волана колата се заключва сама, понякога и при отворена врата.Също така, съм я намирал отключена от кой-знае колко време.Не знам на какво се дължи това, но го прави около 1 път на 20 опита.Дали има лоши контакти някъде?Защото мисля че ако беше от друго, щеше да е всеки път.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери си бутона на шофьорската врата

 

бутона за заключване на вратите, който е най-отгоре на кората, или гуменото бутонче, което вратата натиска със затварянето си?Защото в коментарите срещнах и двата казуса, но не ми стана ясно от кое е проблема в крайна сметка

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бутона в долната част, който светва лампата в купето /гуменото бутонче, което вратата натиска със затварянето си/.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гумения. Трябва да ти пищи при пуснати фарове, изгасен двигател и отворена врата и да светва лампата, ако е наред. С някаква комбинация от бутони трябва да може да се изключи автоматичното заключване или от джъмпер на блока на алармата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Пиша тук, за да не отварям нова тема. При студено време задната лява врата не се отключва. С оригинално централно съм. Другите се отключват, а на задната лява трябва да и помагам. Вижда се, че се мъчи да излезне палеца, но като че ли сила не му стига. Има ли някой с подобен проблем?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ако може и аз да се включа по темата.

От по-горе разбрах къде се намира релето което командва машинките на централното заключване / аларма нямам /но някой имали идея къде е приемника който комуникира с дистанционното.

Аз когато купих Каризмата - първо си смених батерията но нищо не се получи а с ключ работи и сега търся инфо. за да не разглобявам цялата кола :)

Помагайте моля Ви!

Приемника за централното се намира зад пепелника (дълбоко в централната конзола в таблото) - бяла алуминиева кутийка около 10 на 10 см с голям надпис - RESIVER

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пиша тук, за да не отварям нова тема. При студено време задната лява врата не се отключва. С оригинално централно съм. Другите се отключват, а на задната лява трябва да и помагам. Вижда се, че се мъчи да излезне палеца, но като че ли сила не му стига. Има ли някой с подобен проблем?

 

При мен е дясната врата, но го прави само при много студено време (под -5). Машинката иска почистване и смазване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

чета че много хора имат проблем с оригиналното дистанционно на каризмата. нека да споделя. моята е купих от Германия и ми дадоха само едно дистанционно. работеше си нормално но след 2-3 месец започна да отказва. проблемът не е в батериите е в бутоните на дистанционното. оказа се че не дават контакт на платката. и тъй като имам самозалепващо се алуминиево фолио. одрязох си две квадратчета и ги залепих на графитната връзка на гумените бутони. всичко се оправи. но и мен взе да ме дразни че не хваща добре, понякога се разлепяха алуминиевите "стикери" . взех си аларма (малко по специална) с дистанционно запалване. по - горе четох че 5тата врата не отчита когато се отвори. аз имах същият проблем. е да ама след като си сложих алармата ми отчита. и алармата взима сигнала от плафона само че кабелите минават от шофьорската страна конзолота. нямам спомен какъв цвят бяха кабелите. явно това е едно от слабите места на каризмите (дистанционното). моето се реши със новата аларма от която съм изключително доволен. успехи на всички

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Да не отварям нова тема - някой знае ли централното по плюс или по минус работи. Ще слагам аларма и искам да знам как да действам с централното. дали се връзва по плюс или по минус. каризмата е 2001 1,9 TDI=

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Няколко човека по нагоре споменаха проблема , когато с ключ централното работи (отключва и заключва) , но със дистанционното не става ! Батерията е сменена диода свети при натискане но пак не работи !

 

Някакви идеи ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема - някой знае ли централното по плюс или по минус работи. Ще слагам аларма и искам да знам как да действам с централното. дали се връзва по плюс или по минус. каризмата е 2001 1,9 TDI=

Централното работи по минус.

 

Lachko, много актуална тема намери за ъп :icon_clap:

Редактирано от dosia
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...