Премини към съдържание

Централно...


memiko

Препоръчано мнение

Здравейте на всички....Проблемът мие в централното в това че колата ми се самоотваря :icon_crying: .Както си заключвам :mitsu-smiley: -то вечерта,и на сутринта хоп колата сее самоотворила,но на таблото ми премигва лампичката чее заключена.Отварям вратата и се включва алармата...Ако някой знае нещо по проблема моля да ми даде някакъв съвет....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблем с алармата или с бутона на шофьорската врата или ключалката.

 

P.S. Каризмата има ли някъде букса за заводска аларма. От доста време искам да си сложа, но не искам пишман майсторите да ми накълцат жиците. :tok:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблем с алармата или с бутона на шофьорската врата или ключалката.

 

P.S. Каризмата има ли някъде букса за заводска аларма. От доста време искам да си сложа, но не искам пишман майсторите да ми накълцат жиците. :tok:

Не знам къде е проблема ,но си има заводска аларма...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери бутона на шофьорската врата, който светва лампата, при отворена врата би трябвало да не заключва.

Отваряш вратата и буташ щифта на ключалката, да си мисли че е заключена. Пробваш централното как си бачка, После размърдваш и проверяваш копчето (долу с една гумичка май беше) как работи - на таблото лампата за отворена врата трябва да огасва винаги. Ако проблема е в него вероятно ще се оправи с почистване. Може и да е от някоя друга врата или багажника, или нещо избило в алармата (тогава ще ти трябва майстор);

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ako имаш посредата до ръчната бутон за заключване ....от него ще да е. Измъкни му буксата и да видим дали проблема ще изчезне......А алармата ти каква е......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ako имаш посредата до ръчната бутон за заключване ....от него ще да е. Измъкни му буксата и да видим дали проблема ще изчезне......А алармата ти каква е......

Милене, нямам бутон при ръчната за заключване, а алармата си е заводска - не е слагана после...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може би имаш централно заключване с дистанционно, ама оригинална аларма едва ли. Какво е дистанционното черно с два бутона, червен и бял или друго.....За да се отключва или някъде има проблем с кабелите (най-често в гумените маншони към вратите), или някоя от двете ключалки на предните врати е разцентрована.....или знам ли. Има един модел аларми с подобен дефект....ама нали казваш, че ти е оригинална.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Колеги,смених си акумулатора и не мога да отключвам и заключвам с дистанционното на централното.С ключа се откл/закл. нормално,но с дистанционното не иска.Нямам аларма.Някой има ли идея от какво може да е станало така?/Използвам тази тема,за да не пускам нова/.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо си е забравило дистанционното. В ръководството трябва да пише как се оправя.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички....Проблемът мие в централното в това че колата ми се самоотваря :icon_crying: .Както си заключвам :mitsu-smiley: -то вечерта,и на сутринта хоп колата сее самоотворила,но на таблото ми премигва лампичката чее заключена.Отварям вратата и се включва алармата...Ако някой знае нещо по проблема моля да ми даде някакъв съвет....

 

Скоро слагахме на една каризма аларма и се появи подобен проблем.

Преди да я сложим , когато заключва и отключва със ключ шофьорската врата , всичко е наред.Ако заключва от другата ( дясната ) врата , колата се заключва и веднага се самоотключва . Ако е заключена и я отключи - колата се отключва за момент и пак се заключва.

Излезе повредено моторче на заключванено на шофьорската врата , тъй като то подава сигнала към към релето за отключване или заключване.Сменихме го и всичко е наред.

 

Моторчето на шофьорската врата задейства ( зартваря или отваря ) един нормално отворен контакт , който като се затвори заключва и подържа другите врати заключени. Ако примерно този контакт нещо не контактува добре и по някое време се губи сигнала , то колата ще се отключи !

 

А лампата че колата си е заключена е нормално да си мига , тъй като колата не се отключва посредством алармата и тя продължава да мисли че всичко е наред.Но като отвориш врата чак тогава алармата се усеща и надава вои :)

Редактирано от BallAtriX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята обаче се откл./закл. нормално и от двете врати и багажника,а с дистанционното на централното не иска.Нямам аларма.Някакви идеи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами идеите са или да си е забравила дистанционното и да иска да се програмира на ново или да няма батерия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята обаче се откл./закл. нормално и от двете врати и багажника,а с дистанционното на централното не иска.Нямам аларма.Някакви идеи?

Здравейте колега,

аз имам идентичен проблем с дистанционното за централното заключване/аз също нямам аларма/. След близо година безупречна работа отказа. Първончачално се усъмних в батериите и веднага ги смених, но нямаше никакъв ефект. За щастие имам резервен комплект дистанционно, който работи! :icon_rock: Не ми е останало време, а и всъщност и не знам къде да занеса неработещото централно за преглед и ремонт.

Редактирано от ValioDiD
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колега,

аз имам идентичен проблем с дистанционното за централното заключване/аз също нямам аларма/. След близо година безупречна работа отказа. Първончачално се усъмних в батериите и веднага ги смених, но нямаше никакъв ефект. За щастие имам резервен комплект дистанционно, който работи! :icon_rock: Не ми е останало време, а и всъщност и не знам къде да занеса неработещото централно за преглед и ремонт.

Мерси колега,за съжаление аз нямам второ дистанционно,но здраве да е-ще го оправим.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...

Здравейте,за да не отварям нова тема ще използвам тази на колегата.Проблемът ми е в централното заключване,аларма нямам а дистанционното ми е с един кръгъл бутон с червена точка.Когато се опитам да заключа, светлинния индикатор на таблото светва все едно колата е заключена,но вратите не се заключват,когато заключа шофьорската врата се заключва само тя другите не.Проверих бушона който според мен отговаря за централното :),но той си беше наред.Имате ли някоя идея,че не ми се ходи много много по самозвани майстори.

п.п Колата е Каризма GLX 1,8 116кс 97г

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ако заключиш дясната врата, заключват ли се всички ?

 

Не,не се заключват.Аз искам да разбера от къде да "тръгна" за да не раколача цялата кола :),а и доколкото знам няма майстор,който да я закачи на компютър и евентуално да я диагностицира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не,не се заключват.Аз искам да разбера от къде да "тръгна" за да не раколача цялата кола :),а и доколкото знам няма майстор,който да я закачи на компютър и евентуално да я диагностицира.

 

От долу под кората от шофьорската страна има два блока със куплонзи и релета . Там са връзките за централното . Има едно реле което задейства централното на вратите .

То пише кое е май , нещо от сорта Door Lock .

Огледай го него дали задейства , дали няма някоя извадена букса или кабел .

 

Свали си ел.схемите на колата и ги разгледай.

Редактирано от BallAtriX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не,не се заключват.Аз искам да разбера от къде да "тръгна" .......

Колега, а имаш ли бутон до ръчната спирачка за заключване на вратите отвътре? Провери да не би да си го натиснал случайно в положение "отключи". Аз веднъж така го бях натиснал и алармата само писва, но не заключва :icon_doh: . Колата стоя една нощ отключена, добре че никой не и обърна внимание.

:mitsu-smiley:

 

P.S. Ооо, той Милен отдавна ме е изпреварил. Сори и успех

Редактирано от Threatmore
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а имаш ли бутон до ръчната спирачка за заключване на вратите отвътре? Провери да не би да си го натиснал случайно в положение "отключи". Аз веднъж така го бях натиснал и алармата само писва, но не заключва :icon_doh: . Колата стоя една нощ отключена, добре че никой не и обърна внимание.

:mitsu-smiley:

 

Стана,благодаря много,някой го е натиснал докато си е слагал колана явно и така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Здравейте колеги, при мен проблема е следния: като отключа колата (Каризма 98г хечбек) и като отворя само 5-тата врата и след малко колата се самозаключва, все едно нищо не съм отворил. Централното ми е оригиналното. При вас деактивира ли се самозаключването при отваряне на 5-тата врата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, при мен проблема е следния: като отключа колата (Каризма 98г хечбек) и като отворя само 5-тата врата и след малко колата се самозаключва, все едно нищо не съм отворил. Централното ми е оригиналното. При вас деактивира ли се самозаключването при отваряне на 5-тата врата?

 

Или нямаш датчик/бутон на задната врата, тогава алармата не отчита че отваряш и решава да осуети неволното според нея отключване, като след 30 сек заключва или ако имаш датчик/бутон - то той нещо се е прецакал и отново се получава първият вариант...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

При вас деактивира ли се самозаключването при отваряне на 5-тата врата?

Не. На 5-тата врата няма датчик. И както каза valboss:

алармата не отчита че отваряш и решава да осуети неволното според нея отключване
.:) Редактирано от scr
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това не е много добре, защото ако отключиш, само за да оставиш нещо в багажника и си забравиш ключовете там - колата се заключва, за да осуети "неволното" уж отключване и ти оставаш на пътя без ключове :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...