Премини към съдържание

Някой да ми препоръча суб-ууфер


Препоръчано мнение

Слушал съм HSK 165 - впечатли ме доста, но иска усилвател.

Шефчето ще каже , аз му вярвам :) ако искате после ще ви кажа какво ми е препоръчал и какво ми е мнението. Както казах в случая не търся най-добрата музика, а някакъв компромис м/у цена и качество :) При всички положения няма да звучи зле!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Шефчето ще каже , аз му вярвам :) ако искате после ще ви кажа какво ми е препоръчал и какво ми е мнението. Както казах в случая не търся най-добрата музика, а някакъв компромис м/у цена и качество :) При всички положения няма да звучи зле!

Мене ако ме питаш Взимай PIONEER TS-WX20LP :icon_thumbup: и изобщо не се чуди аз съм с TS-WX206A Страшен е но заема много място :icon_censored: :rulez: А иначе за хечбек мисля, че по добро от това няма TS-WX20LPA като говориме за Пайнер ама е 600 Лв. :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може, ако са качествени говорителите и има достатъчен обем, но е трудна но постижима задача. Аз препоръчвам моделчето на Pioneer, ако може да се навре под дясната седалка да го взима, ще свърши работа. Вече ако говорим за озвучаване извън колата или за селяния, вече 100% трябва туба или басрефлекс...

 

Извинявай, но нещо неможах да разбера :confused1:

Кой "Pioneer" да се навре под седалката (дясната)?

И ако може за "селянията, тубата и басрефлекса" отново, малко по- подробно?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ТОЗИ ууфер влиза под седалката ето ТАКА!

А иначе колегата е абсолютно прав , че има достатъчно качествени и мощни говорители за узвучаване на автомобил. Мислех си за туба, защото ми се видя най бързия и ефтин начин, но явно не е :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това мнооого искам да чуя как свири сложено по този начин под седалката...

 

Silence is the ultimate weapon of power...

Добре приляга на настоящата дискусия, особено в отговор на твоето искане... Свири съвсем прилично, а малкият багажник си остава празен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ТОЗИ ууфер влиза под седалката ето ТАКА!

А иначе колегата е абсолютно прав , че има достатъчно качествени и мощни говорители за узвучаване на автомобил. Мислех си за туба, защото ми се видя най бързия и ефтин начин, но явно не е :)

 

 

Аз лично това нещо съм го чувал, бих го сравнил с активния ми ууфер на компютъра. Не мисля, че в случая компактността и качеството вървят ръка за ръка. Бих ти препоръчал, да отидеш някъде, където продават тонколони и разни за узвочение на кола, Там може и да ти пробват колони и стъпала според цената, и сам ще решиш. Има много неща, които свирят качествено и са на сравнително достъпни цени. Аз именно така с пробване си избрах музиката и постоянно я подобрявам. Макар, че колкото по-мощна е музиката и по-голями са тонколоните, толкова по-качествено звучи дори и намалени (може да ме поправи някои ако мисли че не съм прав).

 

Извинявам се, че не се представих. Нов съм тук и ми трябват съвети за Колтчето ми. Реших да ги потърся тук. Надявам се, не съм сгрешил. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прав си колега :) колкото повече - толкова повече , а и си попаднал на правилното място :)

А относно музичката , вече написах , че ще сменям заводските говорители по препоръка на по-запознати от мен :) това ме навежда на мисълта, че май трябва да пусна една тема с въпросче за сваляне на кората на вратата на Колт 6 :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Качествена музика в кола? Все по силна и по силна може да ама качествена едва ли. До колкото съм чел по аудио форумите няма как да стане тъй като няма достатъчно място.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Качествена музика в кола? Все по силна и по силна може да ама качествена едва ли. До колкото съм чел по аудио форумите няма как да стане тъй като няма достатъчно място.

Колега, мисля че го приемаш твърде сериозно!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всеки има различни критерий за качество. Най-важното е звукът да радва шофьора, а не за гъзария тия на улицата. Аз обичам мощни говорители, но да са меки и чувствителни и при тихо слушане да имат голяма динамика. Не "тави" с някакви брутални ватове дето блъскат, все едно се топа топче тип "пинг-понг". В къщи имам два самоделни буфера, с 35 см басове, които не са по 1 000 вата както ги пише повечето ментета. Реално ги пускам на един сандък който е 2х100 и се захранват много добре. Говорителите обаче са мого меки и дори тихо когато слушам музика, честотите под 50 херца клатят много приятно. Така че всеки според вкуса си... То 5 човека на една и съща музика дори, биха си настроили еквалайзерите по различен начин.

 

http://mask-ii.hit.bg/Images/Music/Zte5_JPG.jpghttp://mask-ii.hit.bg/Images/Music/IM000696.JPG

SS852426.JPG

SS852427.JPG

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, мисля че го приемаш твърде сериозно!!!

Колега, въобще не го приемам на сериозно, но просто и аз съм голям маняк на тема музика и от опита който имам и мненията на хора занимаващи се с такива неща и с това си вадят хляба казват така "Качествената музика в кола е мит" и ако се замислиш наистина е така! Тъй като имам и заведение-ресторант, също ми се наложи да го озвучавам, скъпичко ми излезна, около 2000 лева за цялото заведение (около 1500лв съм сложил в колата). Разликата от едното и другото е огромна! А иначе Емо е прав 5 различни човека по 5 начина ще си нагласят EQ-то.

Не искам да обиждам никой или да докажа, че съм прав! Всичко е въпрос на вкус, след като на момчето му харесва как свири даден говорител на определени настройки да е жив и здрав и дълги години да му се наслаждава!!!Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, въобще не го приемам на сериозно, но просто и аз съм голям маняк на тема музика и от опита който имам и мненията на хора занимаващи се с такива неща и с това си вадят хляба казват така "Качествената музика в кола е мит" и ако се замислиш наистина е така! Тъй като имам и заведение-ресторант, също ми се наложи да го озвучавам, скъпичко ми излезна, около 2000 лева за цялото заведение (около 1500лв съм сложил в колата). Разликата от едното и другото е огромна! А иначе Емо е прав 5 различни човека по 5 начина ще си нагласят EQ-то.

Не искам да обиждам никой или да докажа, че съм прав! Всичко е въпрос на вкус, след като на момчето му харесва как свири даден говорител на определени настройки да е жив и здрав и дълги години да му се наслаждава!!!Поздрави :mitsu-smiley:

 

 

значи имам какво да кажа по въпроса ,но вмомента пиша от прекаленои гаден комп...утре ще драсна....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стига Sony и Pioneer. Един от басовете, нуждаещи се от най-малко обем е на DLS. 12 инчов бас в 29 литра - не е зле. Провери тази марка какво предлагат. А и басовете им не са никак лоши

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

. Един от басовете, нуждаещи се от най-малко обем е на DLS. 12 инчов бас в 29 литра - не е зле. Провери тази марка какво предлагат. А и басовете им не са никак лоши

 

Ако става въпрос за DLS OA12 - обема е даже 27л. Взех наскоро такъв - свири доста приятно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега, но вече приятел от фирмата за автомобилно озвучаване ме убеди , че нещата ще заспят и със замяна на говорителите :) Ще излезе под 200лв и няма да губя пространство :) Вярвам му и има защо ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега, но вече приятел от фирмата за автомобилно озвучаване ме убеди , че нещата ще заспят и със замяна на говорителите :) Ще излезе под 200лв и няма да губя пространство :) Вярвам му и има защо ;)

 

Зависи какво търсиш. Аз останах с впечатление, че искаш да допълниш ниските честоти. С четири нови нискобюджетни драйвери, без усилвател и без изолация на вратите не вярвам да постигнеш много. Към какви говорители са те насочили?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами Ники (въпросния пич) ми спомена за HERTZ двулентови. От там нататък за точен модел и характеристики не мога да ти кажа нищо .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами Ники (въпросния пич) ми спомена за HERTZ двулентови. От там нататък за точен модел и характеристики не мога да ти кажа нищо точно.

Аз лично мисля, че Hertz а са перфектни, но не взимай двулентови.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа, на старата количка ми бяха направили кора с две двулентови елипси Херц и бях много доволен. Ще му се доверя и ще видя какво ще стане. Въпросният човек е собственик на MVN (в Разсадника). Предполагам , че колегите, които са запознати с автоозвучаването са ги чували. На времето бяха едни от най-известните за озвучаване, аларми и всякакви електроники по колите, така че не му липсват нито опит нито нищо :)

Та за това ще го послушам.

 

Иначе заводските колонки имат ниски, но звучат дървено. Няма го мекия бас. А бе ще видим какво ще стане :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само не си взимайте с вграден усилвател много бъгнати били горели усилвателите !!!

Препоръчвам ти това аз такъв смятам да си взимам,но незнам кога Pioneer TS-W307D4 :) сега сам с JBL на един приятел 120вата и е дъни много добре :) а ако ти се вижда слабо ти препоръчвам този звяр Pioneer TS-W3001D4 :P но ще иска и стъпало което няма да е ефтино и ще ти се разпадне колата сигурно с 1000вата RMS :drag:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...