Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

5 звезди за новия Lancer


LiX

Препоръчано мнение

Euroncap най-после тества новият Лансер. Автомобила е Lancer Sportback 1.8 Invite и е тестван по новите методи приети в края на 2008 година. Получава максималния брой от 5 звезди за безопасност. Ако не друго поне колите ни са безопасни :)

 

http://www.euroncap.com/download.ashx/0d5a7b22-3282-4f21-a9e8-2a65ef50192d/MITSUBISHI_Lancer_Front.jpghttp://www.euroncap.com/download.ashx/3049b7fe-6bfe-4441-9c46-513d61e4eef0/MITSUBISHI%20Lancer_Driver.jpg

 

http://www.euroncap.com/download.ashx/130c6c59-6c34-4e04-b1ce-5d9b4d6ac706/MITSUBISHI%20Lancer_Pole.jpghttp://www.euroncap.com/download.ashx/f36bb928-2290-4615-b213-7e68f5291294/MITSUBISHI%20Lancer_CRS.jpg

 

За повече инфо - euroncap.com.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хайде сега, давайте как били пластмасови...

Тя предницата е на вафла, ама купето не е мръднало ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не ви се накага да разбирате колко е вярно , пък тестовете нека ги има. Иначе браво.

:D Пластмасови, ама скъпа една такава и луксозна пластмаса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Интересно.....защо при предния удар се отвориха страничните възглавници, пък и дори да е имало за какво.....се отвориха малко късно. Иначе интересно е при снимките отгоре, каква дунавска вълна прави тавана, но не се деформира......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защото удара е отпрад в ляво и колата получи и странично ускорение. Просто сензорите получават информация да странично движение и се отварят само завесите от посоката на действие на силата.

При такива тестове вратите ги отварят със силомер, за да проверят какво усилие е нужно за целта. При новия Лансер мисля, че няма да има разлика от недеформират автомобил. Просто не се забелязва никакво деформиране на вратата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пластмасови или не няма никакво значение. Ако не беше конструирана така тази кола специално при моя удар щеше да се усуче половината купе, а то какво стана разхвърчаха се "скъпите" пластмаси и нищо повече. На тъпата Нива и се изкриви цялата страна при положение, че удара в нея беше отпред в ляво под фара. Ония смотаняци не можаха да си отворят шофьорската врата и излязоха от другата страна а видимо уж само края на бронята и калника бяха деформирани. Да не говоря че я огледах на светло след 2 дена Нивата и се оказа, че и предното стъкло е излязло от уплътнението. Направо се смях, защото на моята кола освен калника, капака и пластмасите, нямаше нищо усукано и криво. Вратата си се отвори без никакъв проблем, а Нивата уж нищо а половината кола е крива.

Аз мисля, че за тези пари сме получили доста повече, от това което другите японски марки ни предлагат.

За мене лично външния вид е много добър. Колата си я купих защото ми хареса визията и ми пасна на характера, даже съм си го кръстил НАГЛЕСТИН. Влюбен съм в много малко неща и едно от тях е Наглестинчо. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен и аз Васко и мисля също като теб , че колата е добре коснтруирана / то да не се случва/ но все пак сигурноста при Лансера е добре премерена

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че за тези пари сме получили доста повече, от това което деругите японски марки ни предлагат.

Останалите тествани японски автомобили също са получили 5 звезди - Mazda 6, Toyota Avensis и Toyota iQ. Обаче Subaru Impreza е получила 4!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно че купето и пътниците са добре предпазени, а иначе тия пластмаси нямат никакво значение да се трошат и гънат колкото си искат. Дори и двигателя да се пропука е донякъде приемливо при някакъв сблъсък, тъй като е целия от алуминии и е много олекотен. Важното е какво става в купето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Останалите тествани японски автомобили също са получили 5 звезди - Mazda 6, Toyota Avensis и Toyota iQ. Обаче Subaru Impreza е получила 4!

Абе Lix, те хубаво са получили 5-ци ама са с по 10-12 хилки отгоре на нашите. Мисълта ми беше, че за по-малко пари сме получили това дето за другите са платили доста отгоре. :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
Интересно.....защо при предния удар се отвориха страничните възглавници, пък и дори да е имало за какво.....се отвориха малко късно.

 

 

Мисля , че не е толкова късно просто е от забавения каданс на кадъра и за това така изглежда , ако се пусне записа в реално време може би няма да се усети разликата.

 

А и от операторска гледна точка при страничната камера ако падне по рано възглавницата/страничната/ няма да се види как излиза предната , нека имаме предвид , че всичко се режисира преди да се снима и се мисли за всичко .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...