Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Препоръчано мнение

  • Отговори 80
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Сори за спама, ама ти на Дунав ли паркираш? Моят офис е там, може да пием по кафе, ако сме съседи.

 

Еми там спирам като идвам на работа с колата, което е сравнително рядко за съжаление и то точно щото много трудно намирам места. Аз твоя галант не съм го виждал там, щеше да ми направи впечатление, да не би и ти рядко да ходиш с него до офиса?

Редактирано от afterdarq
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете къде има в София по-евтино затъмняване?

 

Цената зависи най-вече от фолиото. Като гледам май около 50 на 50 са труд и фолио. По малко за труд няма да ти вземат , така че, варианта е да отидеш с някакво фолио, което ти си избрал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля колегите да ме извинят за простотията, която ще напиша всеки миг, ама много го пече това бебе, бе! Трябва да намеря вариант, а не искам да затъмнявам стъклата (колата е много светла и не ми харесва)

Та не знаете ли други варианти? Щорички нещо, каквото и да е, че направо се измъчи, милото ми момченце оня ден! Прощавайте за спама, ама да не отваряме 1000 теми

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля колегите да ме извинят за простотията, която ще напиша всеки миг, ама много го пече това бебе, бе! Трябва да намеря вариант, а не искам да затъмнявам стъклата (колата е много светла и не ми харесва)

Та не знаете ли други варианти? Щорички нещо, каквото и да е, че направо се измъчи, милото ми момченце оня ден! Прощавайте за спама, ама да не отваряме 1000 теми

 

Има и не толкова тъмни фолия, които са само за да спират топлината и UV лъчите. Но е добре да има и някаква тъмнина, средна примерно за да спира малко и светлината отзад. Според мен дори и на много светла кола изглежда супер най-тъмното фолио. Ти си преценяваш, но аз бих сложил леко тъмно фолио, много добре ще застане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля колегите да ме извинят за простотията, която ще напиша всеки миг, ама много го пече това бебе, бе! Трябва да намеря вариант, а не искам да затъмнявам стъклата (колата е много светла и не ми харесва)

Та не знаете ли други варианти? Щорички нещо, каквото и да е, че направо се измъчи, милото ми момченце оня ден! Прощавайте за спама, ама да не отваряме 1000 теми

Роско, грешиш човече :) Старата ми кола беше сив металик и тъмните прозорци и залепнаха перфектно! Слагаш си 70% затъмнение и от вътре ще се вижда идеално без да те дразни затъмнението и без да пече. Свикенш ли веднъж с фолиото на всяка кола ще си слагаш ;) от опит ти го казвам.

Ако пък не - намираш въможно най-ефтините щорички и готово :) Поне можеш да ги махнеш по всяко време за секунди ...

 

 

И все пак ... виж как стои тъмно фолио на сив металик. Сори , че колата не е :mitsu-smiley: но не успях да открия такава ... иначе едно момче в нашия вход има сив Галант със затъмнени прозорци и изглежда МНОГО добре!Все пак фолиото има и други плюсове - заздравява прозорците при удар и предпазва от нежелани погледи при случайно забравени чанта или каквато и да е ценна вещ на задната седалка, заради която могат да ти разбият прозореца.

 

http://www.streetraceteam.org/images/30072006180folio_i_stopove.jpg

Редактирано от kr0tal
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой слагал ли си е от най-светлото фолио, интересно ми е как ще изглежда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-светлото е напълно прозрачно и по нищо не си личи , че го има. Следващото по затъмняване се води нещо от сорта на 20-30% и си личи лека цветност на прозорците ( както изглеждат фабрично тонираните стъкла ако се сещат на разни стари Волва и мерцедеси и т.н. ... аз съм виждал едни зеленикави).

И просто за сведение следващото затъмнение което знам със сигурност е 70% (аз съм с него) и най-голямото 100% (като на afterdarq). Мисля, че имаше 50% но не съм сигурен и не искам да давам грешна информация.

Редактирано от kr0tal
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За това прозрачното дали има някаво значение дали ще е от ефтиното или от скъпото ? Или така да си задам въпроса: Ефтиното фолио драска ли се или не?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хора, колата ми е на 16 години.... Шофьорското ми стъкло е поиздраскано от вярна служба толкова време, сещам се какво ще стане с фолиото. А и не ми харесва, фолио ми седи по-добре на по-спортни коли, или джипове, моята е ни рак, ни риба....

 

Какви са тези евтини щорички, бе, само аз ли не съм ги виждал, голяма съм заспа понякога!

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно ги продават в голфаджийските магазини, повечето там не влизаме и за това не знаем.

Ако беше седан щях да те посъветвам да изкормиш щоричките заедно с машинките от някоя алфа или ланча и да ги присъдиш на кората отзаде. В твоя случай незнам дали може да се измисли нещо - може би отзад с щора, отстрани с някакво цветно фолио почти прозрачно, по преценка. За предното стъкло продават разни препарати заличаващи драскотините и позволяващи по-лесното им почистване.

Например:

http://tehnomag.net/eshop.php?body=prodsho...omo=&id=129 http://bg.percenta.com/nanotechnologija-za...ilno-staklo.php

 

Сега се чудя за варианта да отида да ми сложат прозрачно фолио на предните стъка и да си купя една ролка 20% от прословутото "американско" фолио и да екпериментирам назад.

 

Според вас добре ли ще стане с 20% затъмнение?

 

Ето го в оригинално състояние, мисля че варира от 15-20% до 50% в зависимост колко го е напекло:

 

http://img231.imageshack.us/img231/5105/dsc09559.th.jpg

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в един детски магазин и търсиш сенници за кола. Има например такива на Чико. Тези от линка са 6лв :)

А иначе няма д ати погрознее колата от фолио , ако ще и бус да е :) дори на бусовете много им тича ;)

 

 

Относно драска ли се ефтиното прозрачно фолио - нямам опит, но най-вероятно, ако не е качествено нама да се надраска на някакви черти , ами просто ще се матира ... както стои плексиглас вместо стъкло на кола (ако си виждал) :) Но само редполагам. Тя и цената на безцветното мисля , че е по ниска от на другите. Звънни и питай за най-сигурно ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Връщам малко темата на дневен ред. Днес отидох с колата до тази работилница на ул. Панагюрище 42 при Жоро. Него за съжаление го нямаше, защото беше заминал за провинцията, но жена му беше там, а явно тя също се занимава с бизнеса. Покани ме много любезно и ми показа различните материали на Madico и Llumar. Всичко е перфектно, огледа ми и колата, обясних какво искам, но малко се поизплаши цената - каза около 300лв. Вярно е, че аз искам да затъмня на комбито всички задни прозорци - страничните на задните врати, триъгълните на задните врати, страничните прозорчета на багажника и задния прозорец на багажника.

 

И все пак... утре ще ходя пак, за да се срещна лично с този Жоро, за да имам 100% потвърдена цена, но между временно ще се радвам, ако някой предложи и друго място, където да сверя цените?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със затъмнени стъкла на цялото комби,дори и страничните предни,но мноого лека съм ги тонирал с 20%фолио за да няма осезаема разлика в прозорците и всичко ми излезе 100лв. с работата във Видин фолиото-американско в ЕФТИНИ.КОМ е 11,50лв.ролката,за цялото комби отидоха две ролки за задницата,и половин ролка за предните 2 странични стъкла.Кви са тия пари дето искат,тия хора са полудели :tok: Поздрави!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има фолио и фолио! Съвсем нормална е цената, даже малко ниска ми се струва! Има различни видове и марки фолио ... Ударозащитно, UV-защитно и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Роско, видях едно ново фолио на 3M, което е напълно прозрачно (май по спецификация беше над 99%) и може да се сложи на всички прозорци на колата. Спира 95% от UV и инфрачервените лъчи (както знаем инфрачервените лъчи са топлото). Питах колко струва и ми обявиха цена около 50 лв. за страничен и 100 лв. за преден/заден джам. Видях кола направена по тоя начин и вътре е хлад направо... Ама си е цифра...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

3М е по-скъпо от Lummar и Madico, но като качество не е с нищо повече. За това човека работи с тях. Както каза IVAN VR4x4

- има фолио и фолио. А когато ти го сложи и професионалист, цената е в кърпа вързана. Въпреки всичко е малко по-ниска от колкото в разни тунинг-центрове ...

Ако желаеш си вземи "американско" фолио и отиди да ти го сложи. Ще се разберете за цена и ще ти вземе само за труд.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Аз лично по-миналия месец ходих да ми затъмняват стъклата на моята във Варна, там хората се оказаха доста отзитчиви и ми препоръчаха LLumar от предлаганите 3M,Foliatec и тн.Затъмняването на двете задни стъкла, малките странични задни и задния прозорец ми излезе около 200 лева.Качеството е на ниво.Аз лично съм много доволен.Ако някой се интересува ще постна сайтчето:

 

http://auto-folio.com/bg/index.php

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
Здравейте!

Бихте ли помогнали...

Карам Спейс Стар и се интересувам от затъмняване на стъклата на задните врати, задни странични, и стълкото на задната врата. Някой правил ли си е? Колко струва и къде да го направя, препоръчайте...

Разбирам, че има различни производители на фолиа и може би много "ментета".

Не бих искал да е най-евтиното и скапано...ами нещо "средно" ако мога да се изразя така. Чувал съм за американско фолио, но не знам как се казва...

Благодаря!

 

Човече, аз се занимавам с това. Звънни или пиши, 088 99 38 697, скайп: gunchev74. От София съм, ще се разберем, да стане като хората..

Имам и карбонови фолиа и т.н. не си струва човек да се разкарва до Пазарджик за такава работа!

Поздрави

Георги

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Аз също се занимавам с тази дейност и искам да поясня мялко,за какво става дума относно фолиата:

 

1.Както казаха колегите нагоре има фолио и фолио - тук в БГ се продават няколко видя фолиа за стъкла(китайски,тайвански,американски и т.н.).

В магазничетата за автоаксесоари се продават предимно китайски (около 5 лв ролката) и тайвански(както го наричат "американско" заради кутията му-около 12 лв ролката и продавачите твърдят,че е най-доброто фолио,защото не знаят,че има и други) с размери 50/300см.Истинските фолиа като Сън-Гард,Лумар,3М,Мадико и т.н. не може да се намери по тези магазинчета,защото е доста скъпо за тях,а и няма как да го складират,защото ролката е дълга 30 метра само от един нюанс и цената е далеч,далеч по-висока от тези евтините варианти,а е и цена на квадратен метър,а не на линеен.

 

2.Китайските и тайванските фолиа са на светлинни години от истинските-самото лепило на тях е боядисано в черен цвят и при самото мокрене започва да му пада боята(какво да говорим за издръжливост на цвета),лепилото е под всякаква критика(много слабо и за това се разлепва).

Това от 5 лв ролката се драска докато се поставя и все едно си сложил мрежа на стъклото,а не фолио,никаква възможност за термична обработка.

Това от 12 лв е по-издръжливо на надраскване,лепилото също е много слабо,боята също му се измива при мокрене,много слаба термична обработка.

 

3.Истинските фолиа са произведени от няколко слоя и имат всичките характеристики-отблъскаване на топлината,УВ защита до 99%,неизбеляват(самото фолио е произведено в определен тъмен нюанс с различна пропускливост на светлината отвън навътре в %),има перфектна видимост отвътре навън,имат висока издръжливост на механично надраскване,лепилото е много добро и за това не се отлепват,подлежат на термична обработка по точно определен начин,за да заемат формата на стъклото ако е криво,за това имат и съответната гаранция,която се дава за качеството на самия материал,също така имат богат избор на нюанси.

Фолиото с което аз работя е Сън-Гард с 5,15 и 20 г гаранция.Работил съм с Лумар и 3М и смея да твърдя,че това фолио е може би най-доброто за момента в БГ,с оглед на това как се работи с него и каква гаранция има.Ако някой иска да се свърже с мен,да пита за нещо относно фолиото,тел. ми е 0899/568-867 или да драсне едно ЛС,за да му поясня ако нещо не е разбрал.

 

Надявам се да съм бил достатъчно изчерпателен по въпроса с фолиото и да е станало ясно,каква е разликата между фолиата и от къде идва разликата в цената.

 

Поздрави на всички!

Редактирано от bulaki
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Затъмних си всичките задни стъкла с LLumar 85%,задните стопове и светлоотразители пак с LLumar,но за стопове.Фолиото е бронирано,много ми харесва,но цената уж с отстъпки ....310 лева. Кефа цена няма.Ще си затамня и фаровете,ако си намеря ксенонови крушки 35W HB4U{шибан американски стандарт, крушка с къса светлина с вградена DAY LAITH светлина}

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Задника на Lancer-а с тези фарове кърти!

 

На мен пък ми харесва задница с тези СТОПОВЕ и светлоотразители! :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми харесва задница с тези СТОПОВЕ и светлоотразители! :good:

Какви светлоотразители? Нещо не разбрах ... сори.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Долу на задната броня.Нямаше ли някой в семейството ти с такъв лансър?Погледни го и ела в 15.00ч. пред НИМ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...