Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Мнения за дизелов мотор на Carisma


zevsa

Препоръчано мнение

Здравейте!

Колеги, бихте ли изказали мнения относно дизеловите двигатели на Carisma? Във раздела намерих доста информация относно GDI двигателите, както и съвети при покупката на Carisma с такъв двигател, но не и за дизеловите :icon_blush:

Доста голямо желание имах (и все още си го имам) за GDI, но за съжаление финансите ми не ми позволяват засега да звема запазена Carisma. Затова на първо време ще се ориентирам май към някоя по-евтина, макар и по-стара като година :icon_blush:

Но ще е :mitsu-smiley: задължително и то Carisma, а като порастна голям ... има го на аватара ми :icon_dance: :drive: :rulez:

P.S.: Не искам да отварям спора дизелов или бензинов двигател .... затова моля ви мнения и съвети за покупка САМО за дизеловите, аз съм си прочел "урока" за бензиновите (GDI) от една тема която е малко по-нагоре в раздела :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами кажи по конкретно, какво точно те интересува.......

Иначе са си читави коли, със сравнително здрав и икономичен двигател.......Той е производство на Рено и е един от най добрите в класът си.......

Поддръжката му е лека и сравнително евтина........Доста е безшумен(спрямо други дизели) , еластичен и икономичен......

Абе общо взето- на добър вариант си се спрял........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чукни в мобилето - мицубиши, каризма, дизел, Плевен.

Ще видиш едно черно бижу, 2000 година. Ходих да я видя преди седмица. Перфектна е. Само цената и е малко висока - 7400. Но автосалона прави отстъпки след пробно каране/това все едно не съм ти го казал.../.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мario64 дал си ми повечето от информацията която исках, а именно общи впечатления и информация относно дизеловите двигатели. Но как мога да разбера читав ли е един дизелов двигател (признавам си, че не съм много на ТИ с двигателите :icon_blush: ), за GDI-то разбрах вече (хиляди благодарности на Milen_Z :icon_clap: )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Но как мога да разбера читав ли е един дизелов двигател (признавам си, че не съм много на ТИ с двигателите

Първо , по паленето сутрин.....Сега е все още хладно времето- като я палиш-трябва почти да не чуваш стартера да върти, а дето се вика-от раз да запали......В същото време , гледай лампичката за маслото......Трябва да изгасне почти едновременно с запалването, а не след няколко секунди......

Двигателя трябва да работи равномерно и тихо.......Ако чуеш някакви странични шумове по него, бягай на следващата обява.....

Като позагрее мотора, трябва да утихне още повече, и през ауспуха не трябва да "кади"......

На средни обороти (2500/3000) не трябва да пуши.......Само при рязко форсиране, трябва да извади черен дим отзад......

Провери като загрее, да не вади мехурчета в разширителният съд.....Най добре е ако има къде да и се мерне компресията, и после да купуваш.....

Е те това е в общи линии.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравей колега.

Карам Каризма 1,9 ТД от 2 години. Общо взето съм доволен от мотора и колата като цяло. Имах малки проблеми с мотора но те бяха по-скоро козметични. Иначе мотора си е доста добър независимо, че е Рено. Пъргав е и в сравнение с други дизели си е перфектен. И разхода на гориво е добър. Около 6/100 а градско отива на около 8. Зависи разбира се колко натискаш. Така, че според мен няма да сбъркаш ако вземеш Каризма ТД.

Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте на всички! Днес се регистрирах във форума Ви ,тъй като мисля да се сдобивам с един 1.9 ТДИ 97г.Да питам колко ще ми струва обслужването й,и задължително какво трябва да направя ,тъй като е нов внос \немска\,приемам всякакви съвети и мнения от колегите във форума! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Понеже двигателя е от "Рено" аз отидох в техен оторизиран сервиз и за оригинален ангренажен ремък + двете ролки дадох 180лв. и за труд още 80, но пък дават 1 година гаранция, така че съм доволен. Питах и в разни "гаражни" магазинчета,за цените на консумативите, но цената не е по-различна. Смених и въздушен филтър - 24лв, горивен-12лв.,масло elf 10w40 полусинтетика 5л. - 63лв. и маслен филтър за 7лв. Като цяло съм доволен от колата, не ми е създавала никакви проблеми с мотора и през зимата при -20градуса ми е палила само като види ключа.

Успех!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравей те всички днес се регистирах във форума.Преди два дни си купих Каризма,и тази сутрин в студа запали без никакъв проблем

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги представете си, колко хубаво би било да започнат да произвеждат нов модел Каризма с новия комън рейл дизел 1,8 DI-D/150к.с. и шест скорости. Еха-а. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

:mitsu-smiley: това е избора, много хубав мотор, икономичен, тих, и доста мощен, основен недостатък е скъпият съединител , грубо 2000лв, друго важно което трябва да се гледа колегите вече са го описали така че няма да се повтаряме. Аз лично съм много доволен, карах звездичка с този мотор за 3 месеца му навъртях 8000км без никакви поблеми а разхода му варираше от 4.5-6.5/100 смесено. Успех :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Трябва да си вземеш същите, като за Carisma - със същите нютони и дължина. След като се сложат такива амортисьорчета, ако са нови от начало са по-твърди и им трябва време да се "разработят" - тогава може да ти държат багажника, а след 1 месец или като стане студено да почне да се затваря сам. Така че си сложи каквито трябва, не каквото ти падне със същата дължина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Здравейте имам проблеми с оборотите.Първоначално ги държи към 800об,но след това ги вдига до 1100-1200.при пусканто на климатика спадат отново до първоначалното ниво,но не за дълго...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...

Здравейте,колеги.Отскоро имам Каризма 1.9 GLTD 1998 г. Колата ми харесва(дори много) но взимайки я от познат ,скоро излязоха проблемчетата... Като най-належащ за момента ми е проблема с подкачващата помпа.Както обикновено 'сдаде'' гумената мембрана на помпата. Не знаейки ,че се продават обслужващи комплекти за помпа,майстора ми я ''побългари'...а именно,проби й горното капаче,изряза парче гума,постави го на мястото на мембраната и го затегна с болт.... ;)Колата проработи и аз я карам вече месец така,но при палене излиза огромен ''бял облак'' дим през ауспуха,първите пет минути сякаш работи на 3 цилиндъра, и при движение има едно странно шумче в двигателя. Въпросът ми е: Общо взето какви поразии мога да си причиня?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Защо си мислите че двигателя е с cooler?

Не е ли Само ТД?

Мислят си, защото наистина е с кулер ..;)

Понеже абревиатурата ТДИ е запазена марка на Фолксваген, другите производители слагат какви ли не съкращения и някои пишат само ТД, както е при Каризмата и Галанта, но те са си класически ТДИ мотори ..

 

П.П. От 1.9 турбо дизел да извадиш 90 коня мощност си е мисия невъзможна ..:)

Редактирано от mario64
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подведе ме собственик на Renault че са без охладител :icon_doh: толкова му разбира главата.

Но затова съм сигурен че мотори на Рено се ползват в Митсубиши, Волво, Нисан, Дачия, Опел(Vivaro)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...

Здравейте, аз съм нов във Форума и също така карам 'Мицубиши Каризма 1.9ТД.

Имам проблем при паленето - понякога пали от раз, но понякога от 4-ия, 5-ия път пали.

Ако може някой да ми помогне!

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте, аз съм нов във Форума и също така карам 'Мицубиши Каризма 1.9ТД.

Имам проблем при паленето - понякога пали от раз, но понякога от 4-ия, 5-ия път пали.

Ако може някой да ми помогне!

 

 

Колега провери си подгревните свещи дали всички работят :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Здравейте, аз съм нов във Форума и също така карам 'Мицубиши Каризма 1.9ТД.

Имам проблем при паленето - понякога пали от раз, но понякога от 4-ия, 5-ия път пали.

Ако може някой да ми помогне!

 

Както каза колегата от горния пост, виж си свещите. Защото този мотор е с бренерно подгряване и ако не работи някоя свещ, след време и с бутане няма да пали.Сблъсках се с този проблем и се оказа много гадно ...

И другото което е виж да не смуче въздух от някъде.При мен се беше скъсала гумичката на ръчния инжектор и пак даваше същия проблем.

Редактирано от Tedy
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Здравейте!

Отдавна не съм писал във форума,НО това не означава,че не следя какво става в него.

Сега на моята малка питанка,(и по - специално към нашия "печкаджия"-бат Марин).Харесал съм си една Каризма DI-D 2001 г.

Разбира се въпросът ми е за плюсовете и минусите на тези мотори!

 

Благодаря предварително на всички!

Това е избраницата.................засега,де ЦЪК

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Отдавна не съм писал във форума,НО това не означава,че не следя какво става в него.

Сега на моята малка питанка,(и по - специално към нашия "печкаджия"-бат Марин).Харесал съм си една Каризма DI-D 2001 г.

Разбира се въпросът ми е за плюсовете и минусите на тези мотори!

 

Благодаря предварително на всички!

Това е избраницата.................засега,де ЦЪК

На линка е Carisma GDI ?!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Здравейте, на няколко места във форума прочетох, че съединителя на дизеловите двигатели излизал около 2хил. Наистина ли е така, и какво му е толкова скъпото?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...