Премини към съдържание

Дюзи на чистачките


Марто

Препоръчано мнение

Много ми е интересно дали има дюзи за предното стъкло, които да пръскат водата като "мъгла", а не като струя.

 

Тези дни се возих при един приятел и неговите пръскат така и ми се струва, че доста по-добре мокри стъклото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 106
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Много ми е интересно дали има дюзи за предното стъкло които да пръскат водата като "мъгла", а не като струя.

 

Тези дни се возих при един приятел и неговите пръскат така и ми се струва, че доста по добре мокри стъклото.

И аз такива търся - на зет ми VOLVO-то е с такива дюзи. Много ме кефят, а и май е по-икономично откъм течност за чистачки... Която за една вода с някакъв алкохолен примес си е чиста изнудвация при цена/количество 14 лева за 4 литра -60 градуса :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На джипката ми го правят на мъгла :) Паджеро Пинин е джипката :) Много добра струя, много съм доволен от пръскалките :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На джипката ми го правят на мъгла :) Паджеро Пинин е джипката :) Много добра струя, много съм доволен от пръскалките :)

 

То това ще е нещо като пулверизатор, но интересно ако е съвсем на мъгла - при движение с висока скорост, въздушната струя не издухва ли мъглата и да не стига до стъклото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с точно такива дюзи от Волво ;) и струваха около 25 лв. На Каризмата нямаше проблем с монтажа, само трябва да се настроят точно да пръскат на стъклото, защото е по-полегато от това на Волвото. Икономия на течност наистина има, както и по-цялостно мокрене на стъклото. То от своя страна спомага за по-малко износване на гумената част на чистачките, защото има по-късо сухо триене върху стъклото. Така мисля аз.

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с точно такива дюзи от Волво ;) и струваха около 25 лв. На Каризмата нямаше проблем с монтажа, само трябва да се настроят точно да пръскат на стъклото, защото е по-полегато от това на Волвото. Икономия на течност наистина има, както и по-цялостно мокрене на стъклото. То от своя страна спомага за по-малко износване на гумената част на чистачките, защото има по-късо сухо триене върху стъклото. Така мисля аз.

:rulez:

Точно това имах в предвид! Я сподели от къде да си купя таквиз "джиджавки"? Че много ме кефи как мокрят огромна площ по стъклото, пък и е много качествено миенето след туй! :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно това имах в предвид! Я сподели от къде да си купя таквиз "джиджавки"? Че много ме кефи как мокрят огромна площ по стъклото, пък и е много качествено миенето след туй! :icon_dance:

На служебното волво са такива. Но лично аз имам сериозен проблем при скорости от 100 нагоре - тези пулверизатори ужасно затрудняват видимостта. Поне при Ес60 е така. Иначе има такива китайски по магазините за тунинг неща. Може да си сложиш и сини неонови светлинки в пръскалките :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам друг проблем с чистачките - сред като пръсна, чистачките правят само един ход и спират. На други коли правят поне по три, и се налага да си ги пускам за още няколко хода, за да се изчисти стъклото.

 

Някой има ли представа този прекъсвач на моторчето дали може да се пренастрой?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно това имах в предвид! Я сподели от къде да си купя таквиз "джиджавки"? Че много ме кефи как мокрят огромна площ по стъклото, пък и е много качествено миенето след туй! :icon_dance:

Аз ги поръчах на един приятел с Волво и той ги купи някъде от Варна. Мога да го питам за цената и от къде точно са, а ако имаш интерес ще ти взема и изпратя. :good: Имам някъде пликчето с оригиналния номер на Волво. При движение над 100 км/ч наистина има един момент, в който нищо не се вижда, но когато пръскаш и изчакаш чистачките сами да се задействат. Аз ги пускам принудително и едновременно пръскам, и съм доволен от тази екстра, която добавих ;)

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги поръчах на един приятел с Волво и той ги купи някъде от Варна. Мога да го питам за цената и от къде точно са, а ако имаш интерес ще ти взема и изпратя. :good: Имам някъде пликчето с оригиналния номер на Волво. При движение над 100 км/ч наистина има един момент, в който нищо не се вижда, но когато пръскаш и изчакаш чистачките сами да се задействат. Аз ги пускам принудително и едновременно пръскам, и съм доволен от тази екстра, която добавих. ;)

:mitsu-smiley:

Абе и аз се замислих за "този момент" - при мен дори е малко дразнещо с нормалната струя, но се свиква! Та както каза ти, явно при висока скорост първо се пуска чистачката принудително и после струята... но пък така се губи смисъла на живота на самата гумена лента :) Не че е кой знае какъв проблем 7 лв на чистачка, но... принципно! :)

Би ли проверил цената каква е и евентуално да ми кажеш...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам друг проблем с чистачките - сред като пръсна, чистачките правят само един ход и спират. На други коли правят поне по три, и се налага да си ги пускам за още няколко хода, за да се изчисти стъклото.

 

Някой има ли представа този прекъсвач на моторчето дали може да се пренастрой?

 

Никои ли няма идеи? :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако задържиш малко не прави ли по няколко хода след това ?

 

Относно дюзите - може да се организирате и да се поръчат "на кило" от някой сайт и да излязат на безценица.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен е така, само ако е сух прозореца (свършила течност, напр.) Когато е мокър с течноста - върти 2-3 пъти. А регулировка - едва ли!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли няма идей? :icon_blush:

 

А за колко време задържаш бутона за пръскалките?

При мен чистачките правят един ход, когато съм задържал съвсем за малко пръскането на вода, при по-продължително задържане правят 3 забърсвания на предното стъкло.

 

Пробвай да задържиш поне за 1-2 сек пръскането на водата и кажи какъв е резултата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А за колко време задържаш бутона за пръскалките ?

При мен чистачките правят един ход когато съм задържал съвсем за малко пръскането на вода, при по продължително задържане правят 3 забърсвания на предното стъкло.

 

Пробвай да задържиш поне за 1-2 сек пръскането на водата и кажи какъв е резултата ?

И при мен за едно натискане правят 1 ход, а за 1-2 сек. задържане - правят 3 хода. За мен е нормално.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако задържиш малко не прави ли по няколко хода след това ?

 

Относно дюзите може да се организирате и да се поръчат "на кило" от някой сайт и да излезнат на безценица;

И аз бих поръчал, ако са 25 лв. двете... Бройте ме в схемата. Кой ще организира груповата поръчка?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е да излезне доста по-евтино от тези 25лв.

Също така ми е интересно как точно правят течността на мъгла - с ултразвук ли или с обикновена дюза, на малки капчици?

 

Редакция:

Трябват ни дюзи от познайте какво - от Голф 4 :haha: с part No.6E0 955 986A били и с подгряване, и евтини...

Имало и от Peugeot 308 за 11лв...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е да излезне доста по-евтино от тези 25лв.

Също така ми е интересно как точно правят течността на мъгла с ултразвук ли или с обикновена дюза, на малки капчици?

 

Редакция:

 

Трябват ни дюзи от познайте какво - от голф 4 :haha: с part No.6E0 955 986A били и с подгряване и евтини...

 

 

Имало и от Peugeot 308 за 11лв...

 

То хубаво има за Пежо и Голф, но на мен ми е чудно дали ще станат за :mitsu-smiley: Дупките на капака за дюзите дали са еднакви?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябват ни дюзи от познайте какво - от голф 4 :haha: с part No.6E0 955 986A били и с подгряване и евтини...

 

100% са и с фабрични сини лампички :haha:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми до колкото разбрах коментираха, че на Аудитата били 8E - може би това да е диаметъра. Трябва да се види при  :mitsu-smiley: колко е.

 

100% са и с фабрични сини лампички

 

Тоя Part No.6E0 955 986A e за дюза с пулверизатор и подгряване от Голф 4, без фабричните сини лампички. Със сините лампички е 6E0 955 085A

 

Ето линк с темата в Ауди форума: http://audibg.com/lofiversion/index.php/t47680.html

 

На Голф 4 също са такива пръскалките, на моргите има бол...

 

:tooth:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е доста добра екстра имайки в предвид как се пръска в момента водата и как размазва.

Бройте и мен ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Утре ако намеря време, ще отида до един магазин за тунинг да видя какво е положението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Утре ако намеря време ще отида до един магазин за селски (голф) тунинг, да видя какво е положението.

 

Екстра. Ако откриеш нещо свиркай, че като гледам доста хора сме желаещите да си сменим пръскалките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз предалагам всеки да провери, защото няма да има навсякъде, от тези без лампичките...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм от тях :icon_thumbup:

 

Само, че идеята "светкащи пръскалки" изобщо не ме радва. Надявам се скоро някой да намери несветкащи и всички да сме доволни.

 

:mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...