Премини към съдържание

Скъсяване на пружини


cassper

Препоръчано мнение

Здравейте, имам запитване отностно предните пружини на Каризмата. Мога ли да ги скъся с по една врътка без да се налага да сменям амортисьори, защото имам страшно много разстояние от гумата до калника и стои много грозно. Моля компетентните да се изкажат.

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Ти, че можеш, можеш - друг е въпроса дали ще е "здравословно". Ако скъсиш по този начин пружините, им променяш динамичните параметри и почва да става опасно, а отделно, че ако и амортисьорите ти са "сток", ще ги натовариш повече от колкото могат и има голяма вероятност да ти изпуснат. Ако искаш да скъсяваш, си намери по-добре спортни пружини, от колкото да рискуваш по-големи повреди.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко пари ще струват тези спортни пружини, и ако ги сложа не трябва ли да заменя и амортисьорите със спортни. Много са ми мътни тези води за окачване и ходова част, за това съм отворен към мнения и препоръки относно въпроса, който зададох.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко пари ще струват тези спортни пружини, и ако ги сложа не трябва ли да заменя и амортисьорите със спортни. Много са ми мътни тези води за окачване и ходова част, за това съм отворен към мнения и препоръки относно въпроса, който зададох.
Ако се сменя, сменя се цялото окачване........Спортните пружини са по къси и амортисьорите също.......Не можеш да смениш само едното......И за какво ти е да я сваляш ?...Вашите иманяри от Разград идват до Пловдив да им вдигам Голфовете-като джипки, ти искаш да я сваляш.......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спортните пружини са от около 300 до към 500 лв според марката и модела, но ако ще сменяш - смени и амортисьорите, въпреки че някои пружини са предназначени за "сток" амортисьор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко пари ще струват тези спортни пружини, и ако ги сложа не трябва ли да заменя и амортисьорите със спортни. Много са ми мътни тези води за окачване и ходова част, за това съм отворен към мнения и препоръки относно въпроса, който зададох.

 

 

Ако смениш амортисьори и пружини(с добро качество), ще се вкараш в много интересен ценови филм. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги за бързите и ясни отговори, за сега доколкото ми стана ясно няма да пипам нищо по колата :icon_doh: , защото немога да го понеса финансово, и все пак е световна криза :) .

Първо трябва да се видя с едни 1000 лв. излишни и тогава да се обърна кам вас за марка, модел на пружини и амортисьори. С минимални средства ми стана ясно, че нищо неможе да се направи.

Благодаря ви отново.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако на моята Каризма ми се струваше, че 14-ките стоят грозно, бих си купил джанти и гуми с по-голям цолаж.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно така колега, и аз си мислех от начало като тебе и си взех 15"- ки лети джанти, с гуми 195/50/15 но проблема не се реши. А сега търсех вариянт да я смъкна малко с около 5-6 см. но като прочетах горните постове май не е толкова лесно и като цена не много достъпно в този момент. Остава ми вече на лято да премина към вариянт 'Б'- летни гуми 195/60/15

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-високите гуми са най-доброто решение, особено за българските пътища.

По-добре е по-висока. Аз сега опирам по легналите полицаи...

P.S. Само гледай за растоянието отпред, да не стане прекалено малко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно така колега, и аз си мислех от начало като тебе и си взех 15"- ки лети джанти, с гуми 195/50/15 но проблема не се реши. А сега търсех вариянт да я смъкна малко с около 5-6 см. но като прочетах горните постове май не е толкова лесно и като цена не много достъпно в този момент. Остава ми вече на лято да премина към вариянт 'Б'- летни гуми 195/60/15
Ако Каризмата е тази от аватара ти, изобщо не и трябва сваляне на предницата, а по скоро леко надигане на задницата...... :icon_hmm:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата е същата от аватара, но виж за колко вдигната предница говорим.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=30...mp;pid=10014805

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://img179.imageshack.us/img179/455/010014805vn0.th.jpg

 

Според мен като за начало си сложи нормален размер гуми, ако се наложи и нови пружини на задницата или да разпънат старите.

Трябва отзад да е с няколко сантиметра по-високо (от земята), отколкото отпред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако сложа задните отпред, а предните отзад какво ще се получи, дали са същите. Искам да ви кажа че това е много важно за мен, заради този проблем сам я обявил за продан даже, много ме дразни. Това е единственият проблем на колата, който е и моя много голяма рана.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе как ще я обявиш за продан,бе ?

Купи и едни нови пружини за отдзад и забравяш.

Гумите ти ми изглеждат еднакъв размер, нищо няма да стане. Ако имаш някакви други пробвай.

P.S. Колкото и странно да изглежда, отзад растоянието между гумата и калника е по-малко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен и 15-ки са малки да запълнят "дупката", но ако сложеше 17-ки друго щеше да викаш. А като я продадеш, гледай да си купиш кола с по-малки "дупки" или просто с големи джанти та да не се дразниш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо трябва да се видя с едни 1000 лв. излишни

Галант-2000лв. комплект :icon_blush:

Мерака се гаси с пари :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 Здравейте на всички. Искам да ви кажа че скъсих пружините с по една врътка, поставих ги и сега всичко си е наред. Няма никаква промяна в стабилността на колата, и най накрая душевно спокойствие за мен :), мога да помогна на колеги които искат да направят същото. Благодаря на всички отзовали се.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз като гледам нещо в задното окачване не е наред. там трябвало да търсиш проблема, не да разваляш пружините.

Също е можело да да помислиш за размяна на предните и задните (ако е възможно); Растоянието отзад между калника и гумата трябва да е еднакво от всички страни, а при теб не е.

Дай снимки да видим как е станало.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Това е моята красавица когато я купувах.Като гледам май и аз имам същия проблем със задните пружини :icon_crying: ,въпроса ми е,има ли някакъв вариянт да се оправят,или е задължително да се сменят? http://picbg.net/u/4253/13178/262256.jpg http://picbg.net/u/4253/13178/262257.jpg http://picbg.net/u/4253/13178/262258.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен при теб го няма този проблем, ако се съмняваш върви някъде да го проверят.

Иначе супер крило...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Това е моята красавица когато я купувах.Като гледам май и аз имам същия проблем със задните пружини :icon_crying: ,въпроса ми е,има ли някакъв вариянт да се оправят,или е задължително да се сменят? http://picbg.net/u/4253/13178/262256.jpg http://picbg.net/u/4253/13178/262257.jpg http://picbg.net/u/4253/13178/262258.jpg

 

И аз не виждам проблем. Предполагам, че си със спортно окачване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И моята е така. Имат май недостатък. Летните ми гуми са 195/55/15 и седнат ли двама отзад при леки неравности ми опират във веждите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...