Премини към съдържание

Скъсяване на пружини


cassper

Препоръчано мнение

Маринеееее.........

Казвай, бре!!!

Аз му казах вчера, в една друга тема...... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Аз му казах вчера, в една друга тема...... :icon_blush:

Питам конкретно за такава манипулация! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Към всички майстори по ходовата част на Каризма!

Говорих с едно познато майсторче,което ми предложи да сложим втулки под чашките на задните пружини.Та мисълта ми е дали е възможно да се получи?

 

В купувам/продавам предлагаха специални тампони за повдигане на пружините, 20 и няколко лева комплекта, идеални за целата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В купувам/продавам предлагаха специални тампони за повдигане на пружините, 20 и няколко лева комплекта, идеални за целата.
Зависи коя цел имаш в предвид....

Ако целта е да си счупиш по лесно пружините, наистина са идеални.... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като и без това са за смяна какво губи ?

Другия вариант, ако не подлагат е да ги разпънят някъде, но ефекта вероятно ще е краткотраен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега се връщам от майстора.Нищо не стана :icon_crying: .Марине дай акъл как да стане и после ще има "Голямото напиване" :icon_drunk:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега се връщам от майстора.Нищо не стана :icon_crying: .Марине дай акъл как да стане и после ще има "Голямото напиване" :icon_drunk:

Става по следния начин:

1. Демонтираш амортисьора, заедно с тампона и пружините.

2. Хващаш пружината с "меча лапа" или много, много внимателно с дебели въжета и ги свиваш;

3. Отрязваш много, много внимателно заварката на долната чашка на пружината, за да я освободиш;

4. Също много внимателно я заваряваш 3,5 см. (примерно) нагоре, тоест да намалее разстоянието между горната и долната чашка

5. Монтираш обратно и са наслаждаваш на ефекта.... около 3,4 месеца

Всичко описано е малко циганска работа. Иначе си купи нови пружини, без значение от марката, ще се усети подобрение, но преди да ги сменяш, иди на тресачка, за да се установи дали амортисьорите ти са ОК.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега се връщам от майстора.Нищо не стана :icon_crying: .Марине дай акъл как да стане и после ще има "Голямото напиване" :icon_drunk:
Нали ти казах вече, как ще стане най добре.....

 

 

5. Монтираш обратно и са наслаждаваш на ефекта.... около 3,4 месеца

Само по тази точка, си много в грешка.....Аз се наслаждавам вече 4 год. и не е мръднал и милиметърче на долу..... :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Марине,в събота съм свободен.Ако ти е удобно ми кажи.За един ден ще се свърши ли работата?Долният болт на амортисьора ми е залепнал за втулката и свалихме целият носач.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нали ти казах вече, как ще стане най добре.....

 

 

 

Само по тази точка, си много в грешка.....Аз се наслаждавам вече 4 год. и не е мръднал и милиметърче на долу..... :P

Хихи, или

6. отиваш в Руди 96 даваш 800 лв. за 4 нови конита, още 400 за 4 пружини вогланд от ибей и още 200 за работата и забравяш. Напълно и за дълго.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хихи, или

6. отиваш в Руди 96 даваш 800 лв. за 4 нови конита, още 400 за 4 пружини вогланд от ибей и още 200 за работата и забравяш. Напълно и за дълго.

 

Ей на това се казва"Мерак се гаси с пари" :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Специални Благодарности на колегата mario64 :bowi: !

 

Бате Марине,да сте живи и здрави всички в къщи!Малко ни разглезихте днес......... :coffee: :skara: :essen: :coffee: :mitsurally:,може пак да дойдем!

 

Който иска да си вдигне колата да пали и газ към гр.Стамболийски.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...
Специални Благодарности на колегата mario64 :bowi: !

 

Бате Марине,да сте живи и здрави всички в къщи!Малко ни разглезихте днес......... :coffee: :skara: :essen: :coffee: :mitsurally:,може пак да дойдем!

 

Който иска да си вдигне колата да пали и газ към гр.Стамболийски.

Колега, къде точно в Стамболийски?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,къде точно в Стамболийски?
При мене бре, как къде.... B) ...Ама скара бира сервираме само на клиенти които са от далече.... :lol: ...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да видиш перфектният вид на повдигнатата ми Каризма разгледай снимките на посещението на дома в Ст.Загора.№ ВТ 4018 ВК.Който може,го може,немога да си кривя душата :icon_thumbup: Пали и газ нататък,ти си къде къде по-наблизо до там от мен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ЕТО.След операцията,растоянието мужду гумата и веждата на задницата почти се изравни с това растояние,което е на предната вежда и гумата.С гуми 205\60\15 и джанти с офсет ЕТ35 стържат във веждите на по-големи дупки и резки преминавания на кривини по иначе "прекрасните" ни пътища.Сега съм със същите джанти,но гуми 195\50\15 и е перфектна.Като направя нови снимки ще ги кача и тях.Ако имате други въпроси,питайте! :mitsu-smiley:

 

П.С.Последната снимка е най-прясна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мене бре, как къде.... B) ...Ама скара бира сервираме само на клиенти които са от далече.... :lol: ...

 

Марине, а за хора от по по-далече, сигурно и пържолки има. То аз май хич да не се чудя - такава оферта къде се намира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама тя каризмата, не е ли фабрично с по-малко разстояние между гумата и задната вежда, спрямо предната гума и вежда? На мен ми се струва нормално, че е по-малко. Просто задания калник е по-затворен... или се бъркам? :dntknw:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама тя каризмата, не е ли фабрично с по-малко разстояние между гумата и задната вежда, спрямо предната гума и вежда? На мен ми се струва нормално, че е по-малко. Просто задания калник е по-затворен... или се бъркам? :dntknw:

Да така е при всички автомобили,но при моята каризма тези растояния почти се изравниха.Може да се направят и обратно,задницата да е по-висока от предницата,но тогава мисля,че ще е по-грозничко,пък и ще и се загуби стабилността.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

колеги моята Каризма я карам с гуми 195/60R15, никъде не опират, а и цената е по приемлива в сравнение с препоръчителния размер 195/55R15. Ако някой се чуди смело може да слага този размер гуми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...

Специални Благодарности на колегата mario64 :bowi: !

 

Който иска да си вдигне колата да пали и газ към гр.Стамболийски.

 

 

....Сега съм със гуми 195\50\15 и е перфектна.

 

Ей, тоз Марин да го разцелуваш направо.:icon_n_huglove:

Каризмите ги повдига колкото и както си поиска!!!

И на моята колица изправи снагата. За има-няма два часа и половина.

След интервенцията и набих джанти 16", 7 и 1/2 J, с гуми 205/50/16.

Сега стъпва по-друго по пътя. Самият автомобил изцяло се вдигна на височина. Отделно на завоите е по-стабилен.

Благодарско, Марине!!!:bowi:

........................................

Отърва цАлувките, щото не беше избръснат - пък и аз бързах. Но другият път като те застъпя на някое двулитрово шише с ракия.......:beer:

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

След интервенцията и набих джанти 16", 7 и 1/2 J, с гуми 205/50/16.

 

Тя много арна бре Танасе.. :icon_clap:

 

Ма голям фанатик си бре :icon_tongue: Веднага си махнал хубавите лепенки от джантите и си ги сменил...

А само как и отиваха тези лепенки Хонда... :lol: :D :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Освен лепенките, махнах и по 2 мм от централният отвор.....

Тия ондаджии и дупките си не знаят, бре...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...