Премини към съдържание

2,5 V6 много въпроси?


Bundy

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, докараха ми Крайслер кабрио 2,5 V6. Оказа се, че двигателя и доста други чарколяци са доставяни от Мицубиши. Та питанията ми са какво знаете за този двигател? На 165 000 истински километра е. Какво се сменя за такъв преход? На 121 000 е сменен ремъка, кога да го сменя пак? Прочетох, че се сменяли повдигачи, но не разбрах кога? Масло на колко и какво се слага? Цени на части и ремонти? Сервиз с печен и нелаком майстор? Магазин за части? От София съм. Благодаря предварително на форума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, двигателя ти е 6G73, който наистина е на Мицубиши. Но на външен вид няма нищо общо с оригинала (лично съм ги сравнявал), включително и ЕКУ-то е коренно различно. Карантията е еднаква, но дано не ти се налага да я виждаш. Така че, може би е по-добре да потърсиш мнение от колега със същия автомобил. За съжаление точно този двигател е доста рядко срещан, особено в България. Иначе, ако съдя по моя е доста силен, пъргав и в никакъв случай икономичен. От повдигачи се оплакват колегите с по-новия 6А13, моят е на 282 000 км и не се обаждат. За части мисля, че трябва да потърсиш магазин за Крайслер, аз лично ползвам Ратола, но те са за Мицубиши. Според мен, въпреки цитираните от теб километри на автомобила е редно да си смениш всички ремъци, ролки, масла и филтри .

 

Поздрави и успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво масло да му сипя при смяна и колко литра събира? Ремъка колко струва като ремък и като смяна? На колко хиляди се сменя маслото? Магазин за части в София?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво масло да му сипя при смяна и колко литра събира? Ремъка колко струва като ремък и като смяна? На колко хиляди се сменя маслото? Магазин за части в София?

Колега, използвай търсачката на форума! Тези въпроси са разисквани доста из форума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво масло да му сипя при смяна и колко литра събира? Ремъка колко струва като ремък и като смяна? На колко хиляди се сменя маслото? Магазин за части в София?

Маслото ти е 4.3 литра, 10W40 е най добре да се сложи за нашите условия и км-трите на които е колата.Агр. ремък и ролките са от 250 лв. до 350 ,в някои случаи и повече -това зависи от какви са ти частите, но от опит ти казвам не прави компромис с частите.............аз също вкарвам японски части и ако те интересува - на лични съобщения..............маслото се сменя на 8-10 000 км. пробег .........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доста попрочетох из форума, та дали съм разбрал правилно:) Моя двигател няма ядове с повдигачите, автоматика му е като на по-новите Мицубиши-та с типтроник P R N D +/-. Има американски вариант с окачване като моето и японски не като моя, никои нищо не пита за окачване което значи, че не се чупи (в смисъл много рядко). 2.5 освен проблема с повдигчите май и той ако се стопанисва добре не се пипа? Къде и колко струва смяната на ремъка само като труд в София? Ако автомата ми е пак като вашите на колко хиляди се сменя маслото му? Някъде прочетох 90 000 км., така ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За маслото на автоматика му дават 90 000 км. или на 3 години! Аз лично навъртам не повече от 15 000 - 18 000 км. на година, така че ще си го сменям на към 45 000 - 54 000 км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да ви попитам: понеже съм се насочил към 2.5 V6 мотора... колко точно kW е? Защото ако е 121 kW е акцизен :( В талона ме интересува колко го водят... Благодаря предварително :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да ви попитам: понеже съм се насочил към 2.5 V6 мотора... колко точно kW е? Защото ако е 121 kW е акцизен :( В талона ме интересува колко го водят... Благодаря предварително :)

Точно на границата си............. но не се плаща акциз, споко........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес регистрирах бегачката, градско в задръстванията 22л/100км даде :) Смених маслото на двигателя 5W30. Скоростите сигурни ли сте, че са на 90 000 км. и дали е същата кутията, защото пишете някакви 1, 2 предавки. При мен е с типтроник и няма такива неща? Та ако е същата, колко литра събира, от къде се купува масло и къде да го сменя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес регистрирах бегачката, градско в задръстванията 22л/100км даде :) Смених маслото на двигателя 5W30. Скоростите сигурни ли сте, че са на 90 000 км. и дали е същата кутията, защото пишете някакви 1, 2 предавки. При мен е с типтроник и няма такива неща? Та ако е същата, колко литра събира, от къде се купува масло и къде да го сменя?

5W30 е доста "тънко" масло, но ти си знаеш. За скоростите мога утре да ти кажа, но обикновен автоматик събира 6-7 литра. Ако искаш мога да те пратя в нашия сервиз.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес регистрирах бегачката, градско в задръстванията 22л/100км даде :) Смених маслото на двигателя 5W30. Скоростите сигурни ли сте, че са на 90 000 км. и дали е същата кутията, защото пишете някакви 1, 2 предавки. При мен е с типтроник и няма такива неща? Та ако е същата, колко литра събира, от къде се купува масло и къде да го сменя?

Маслото ти е 7.8 литра....... внимавай какво сипваш, че после боли............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Такова го дават по книжка или 10W30, каквото нямаха в сервиза. Провери колега за скоростите и колко ще струва смяната, че доста ме брулнаха с 200 лева еко-такса :) То и ремък не е зле да се смени, но касичката пресъхна :) Капачката на водата ми пуска нещо като загрее, тече вода оттам, утре ще търся капачка. От къде да купя масло за скоростите и какво? Разбрах какво става ако не е правилното :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес регистрирах бегачката, градско в задръстванията 22л/100км даде :) Смених маслото на двигателя 5W30. Скоростите сигурни ли сте, че са на 90 000 км. и дали е същата кутията, защото пишете някакви 1, 2 предавки. При мен е с типтроник и няма такива неща? Та ако е същата, колко литра събира, от къде се купува масло и къде да го сменя?

 

 

Колега, честито... Но няколко неща да ти отбележа само:

1. Разходът ти е безумно висок! Моят сега скочи на 13/100 градско в София и се притесних, че е много висок... или си я карал само в обороти или нещо не е наред! Има редица фактори, които могат да повлияят на разхода ти.

2. Къде прочете масло за Галант с толкова ниска стойност? Навсякъде препоръчват 10W40 или 5W40? Прекалено тънко е за стар двигател... В крайна сметка качеството на маслото не се определя от визкозитета му, а от марката!

3. С Типтроникът нямаш опциите L, 2, 3 защото можеш сам да си управляваш степените... при конвенционалния автоматик с тези неща се управляват... в други теми съм писал разликите, ако искаш прочети.

4. Маслото на кутията, слагай САМО това на Mitsubishi - Diamond Queen SPIII - сложиш ли друго, не просто ще сгрешиш... рискуваш си най-ценното в колата!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С две думи - отивай при DJ-я.... Че няма такъв разход! А и други добринки по нея ще направи!

Нещо ми се видя, че е хубаво и ремъка да смениш.... Никак не е хубаво, а направо задължително! Иди при Пламен и се разберете какво трябва да се направи. Намирай парата и като ти я пръсне - да я направи както му е редът! Свещи, всичко накуп, иначе си отваряш 2-3 пъти работа!

 

Хайде, колега, честито и мноооого безаварийни!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, първо честито и да си я караш със здраве!

За маслото в двигателя е добре да е полусинтетика, но щом си го сменил, засега не го барай!

Стилян ти е казал какво масло да си вземеш за автоматика, само такова и никакво друго. Сменя се на 90 000 км. или на 3 години!

Аз съм същият мотор и автоматик като тебе и разхода винаги ми е бил такъв! Веднъж или дваж съм смъквал градският разход на 14-15л/100км., по принцип ми е м/у 16 и 18 на 100км. Вчера обаче пак го засякох, и пак се изненадах 25л/100км... Гори ми като G-500 AMG!!! Аз лично имам съмнение за проблем в някоя от многото ламбда сонди, затова и разхода ми е толкова висок или проблем с някои от катализаторите и гърнетата?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много колеги! Тази седмица, ако остане време, ще ходя при Пламен да погледне колата. Днес я разходих и разхода падна на 16л/100км, явно задръстването е виновно. Такова масло му дават в книжката на колата и мен ми се вижда тъничко, но така пише. Полусинтетика е това, което сипах, сипах и промивка и сега е бистро като вода :) Ще отида да я погледне и да запишем каквото трябва да се оправя и едно по едно ще стегна колата. Аз имам други коли, тази е за разходка, та може да чака в гаража, докато бъде стегната. Автоматика иначе много добре работи, много приятно сменя скоростите, а двигателя много добър звук вади. Той е с оригиналния ауспух, води се спортен ауспух на обикновените 2.5 седан не е такъв. Иначе към България в Германия при 180-190км/ч даде 8.1л, а след това при 130-140км/ч - 7.1л. Явно ще се кара колата извън натоварения трафик.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, нещо не си засякъл разхода от Германия насам. Това 8.1л при 180-190 км/ч е невероятно (невъзможно). Може би 1.4 HDI-то ще го докара. Ако мислиш, че моята, която е с такъв двигател и с ръчни скорости, си е лакома по принцип, веднага ще ти кажа колко ми гори градско - 10-11л/100км. А това 8л/100км ще е някъде при 110-115 км/ч постоянна скорост.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, нещо не си засякал разхода от Германия насам. Това 8,1 при 180-190 е невероятно (невъзможно). Може би 1.4HDI-то ще го докара. Ако мислиш, че моята, която е с такъв двигател и с ръчни скорости, си е лакома по принцип, веднага ще ти кажа колко ми гори градско - 10-11. А това 8/100 ще е някъде при 110-115 постоянна скорост.

 

Логично е 2.5 автоматика (типтроник) да даде по-нисък разход само при постоянна скорост по магистралата от 2.5 с ръчни скорости, защото при една и съща скорост на последната си (4-та) предавка, автоматика се движи с по-ниски обороти, отколкото е 5-та при ръчните скорости.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно като ви слушам имам проблем някъде по системата! Моят разход по магистралата е следният: до 110 км/ч - 8л, до 130 км/ч -9/10л, над 130 км/ч до 200 км/ч варира между 12-15л на 100км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Братовчед ми така каза че е дала, но и каза, че пътищата там нямат нищо общо с тук, не вярвам да ме лъже. Като дойде в България по компютър беше 8 и нещо. В момента, в който набара прав път, разхода пада на секундата. Тръгването много й дига разхода, отделно при спиране не спира достъпа на гориво, затова според мен е огромна разликата между града и извън. Има ли смисъл от слагането на газ на тази кола и има ли ядове? Не съм фен на АГУ, просто питам за информация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

nmizov, според мен разходът на колата ти е нормален и нямаш повод за притеснения. Моята папка колкото и твоята. Не че разбрах колко ти е разхода, защото преди дни си писал някакви цифри... ужас.

 

Докарах Галанта на ход от Германия. Да, пътищата са добри, но за да бяга една кола й трябва гориво. Дали има трапове или не, няма особено значение. След като си подал газ, няма как да не гори. Точен разход не съм смятал, но беше около 8л/100км. Карах зад едни момчета от Бургас с бус. Значи Галанта не е вървял с повече от 110.

Имаме хубави теми за газта. Решението си е твое.

Като си дойдох в България, никак не се зарадвах на цена от близо 2,50 за литър Н95. Много ми бяха интересни темите за газта като гориво. Четях ги като приказки на Шехерезада като когато бях малък. Плюс това не бях свикнал с колата и разхода беше сериозен за джобовете ми. Впоследствие, като видях реално колко може да харчи този автомобил, си казах никаква газ, следвам си философията - кола с ясно изразен багажник, с 4 врати и в резервоара й се налива безоловен бензин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз и не мисля да слагам газ, просто питах. Тя е 4-та кола в семейството и разхода не е от кой знае какво значение. Най-важно е да не създава други проблеми, има си 4 зимни, 4 летни гуми, не лоши комплект с джанти. Та щом й се хапва бензин, да хапва, други ядове да не дава. Лошото е, че днес разбрах, че са откраднали на приятел Опел-а и докато не останат пари за каско, колата ще си седи в гаража и ще се вади, без да се налага да остава сама :( Лошото е, че е доста пари каското :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1000 лева е каското на Галант до 2000-та година, ако не го занижиш умишлено. Сега гледам някакви реклами на БулИнс, ако си направиш гражданска отговорност при тях, получаваш бонус застраховка против кражба, което звучи прекрасно. Но просто не ми се вярва да ти изплатят колата, ако не дай си боже я откраднат срещу 100-те лева, които си дал за гражданската...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...