Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Благотворителност на клуб Мицубиши за 2009-та


Препоръчано мнение

Чудесно, тогава остава само да направим "ревизия" на компютърната зала и да преценим с какво можем да я допълним от наша страна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 122
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

:mitsu-smiley: Много добре подреден пост Тишо :icon_thumbup: .

Обаче освен компютърната зала, мисля че директорката спомена и за още няколко работни места при по-големите дечица, защото на някои от тях им се налага да ги ползват с учебна цел. Но това са само няколко места, защото те са правили опит и са слагали и при по-малките, обаче се оказало, че те по цели нощи киснат пред тях. Затова трябва пак да говорим с директорката и ако се наложи да им доразвием компютърната мрежа с още няколко работни места. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво точно е имала предвид. Може би изнасяне на конфигурации в стаите им за занимания, може би на някой определени деца в стаите (лични компютри).... Както и да е, длъжни сме да се съобразим и ще го сторим, разбира се!

 

Относно книгите - Да, имат библиотеки. Децата от различните възрастови групи си имат стаи за занимания, където се събират. Имаха много видеокасети и не чак толкова много книги по библиотеките си. Имаше, но стари. Та идеята за енциклопедии ми допадна много!

 

Дотук добре! Много обичам да ги планираме нещата така! Браво на Тишо! И тъй като ентусиазма няма да ни напусне, предлагам когато се занесат конфигурациите (напр. февруари) да се направи оглед и да се види какво и колко има за ремонт. А после да преценим какво можем да помогнем. Пустото му време все не стига, иначе аз съм готов да се поразкърша - и шпакловчици умея, а на латекса съм малък бог. И други колеги изявиха желание, така че - може да се опитаме да направим една организация напролет. Това, с което мога да помогна е строително скеле (ако ще се прави салона). И ако имаме късмет - и бус, който да го закара дотам. Разбира се - безплатно, само горивата, но те не са чак толкова много. Имам и всичкия необходим инструмент, свързан с извършването на такива ремонти. И ако не става дума за целия дом, мисля, че бояджийската бригада от клуба може да направи чудеса! Хем дечицата ще са по-щастливи, хем няма да даваме пари за майстори, които са в пъти повече от материалите! Разбира се, всичко трябва да се съгласува с директорката! А може да се разберем с нея децата да си смъкнат тапетите, а ние да се вихрим после (а и те да се чувстват съпричастни). Че от всичко - най-много мразя тапети да смъквам!

 

И най-накрая - колеги, мислите ли, че е добра идея да се търси някаква публичност? Мисля, че Z-Rock няма да откажат да отразяват нашите начинания и така може да привлечем повече съмишленици!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Роско, според мен идеята сами да ремонтираме е крайно не добра.Ще си загубим времето и пак няма да я свършим като хората(лично не ангажиращо мнение)

По въпроса с публичноста, аз съм твърдо против.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами мен определено не ме бива в строителните работи и не ме привличат (иначе щях и у нас да направя ремонт :) )... но бих помагал...

 

Колкото до публичността, и аз съм против, тя няма нищо общо с помощта...

Както е казано: "Направи добро и го хвърли в морето!"

 

P.S. Ако ще ми помогнете да направим латекс в къщи, ще ви черпя денонощно и ще има дописка във вестник :), но то е друго :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, според мен идеята ние да помагаме в освежаването на стаичките на децата е много добра, но е неосъществима.

Ако успеем да осигурим материалите за ремонта и осигурим пари, за да платим на бригада, като задължително платим за свършена работа, а не на надник ще е най-добрия вариант. Просто организацията на такова нещо от неспециалисти като нас ще отнеме много време и примерно 5 човека от нас ще са ползотворни колкото двама опитни сработени майстори. Понеже вътрешното боядисване не е само на мажем една стена с латекс, а се иска преди това шпакловка със специален разтвор против мухъл, защото в стаите на децата по ъглите има влага и мухъл... Това както знаете са плесени и бактерии, които чрез вдишване попадат в организма и причиняват болести и алергии. Така че, трябва ни сериозен човек (сега виждам echik в тази роля), който да намери майстори да ги заведе на оглед да определят количество латекс и шпакловка необходимо за случая, да договори добра цена и удобно време (което задължително трябва да е рано на пролет, защото след това всичко живо започва да строи и майсторите са оядени и не подхващат работа на дребно и не търпят пазарлък). Трябва да се хване момента когато майсторите търсят работа, склонни са да направят отстъпка и разбира се да си свършат работата както трябва. И най-важното трябва от самото начало да разберат, че ще се плати на добре свършена работа.

Задачата за откриване на такива хора които да се захванат с тази дейност е най-сложна. Оттам на татък всичко се свежда до ходене в Метро за да се вземат няколко баки с боя и няколко чувалчета шпакловка. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дани, за да се отърве сградата от мухал и плесен, трябва да се изолира! Затова по-добре е първо да се направи външна изолация със стереопор 5см. Ще спре влагата, а отоплението ще стане по евтино. Тогава вече може да се прави отвътре и ще е трайно ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, според мен идеята ние да помагаме в освежаването на стаичките на децата е много добра, но е неосъществима.

Ако успеем да осигурим материалите за ремонта и осигурим пари, за да платим на бригада, като задължително платим за свършена работа, а не на надник ще е най-добрия вариант. Просто организацията на такова нещо от неспециалисти като нас ще отнеме много време и примерно 5 човека от нас ще са ползотворни колкото двама опитни сработени майстори. Понеже вътрешното боядисване не е само на мажем една стена с латекс, а се иска преди това шпакловка със специален разтвор против мухъл, защото в стаите на децата по ъглите има влага и мухъл... Това както знаете са плесени и бактерии, които чрез вдишване попадат в организма и причиняват болести и алергии. Така че, трябва ни сериозен човек (сега виждам echik в тази роля), който да намери майстори да ги заведе на оглед да определят количество латекс и шпакловка необходимо за случая, да договори добра цена и удобно време (което задължително трябва да е рано на пролет, защото след това всичко живо започва да строи и майсторите са оядени и не подхващат работа на дребно и не търпят пазарлък). Трябва да се хване момента когато майсторите търсят работа, склонни са да направят отстъпка и разбира се да си свършат работата както трябва. И най-важното трябва от самото начало да разберат, че ще се плати на добре свършена работа.

Задачата за откриване на такива хора които да се захванат с тази дейност е най-сложна. Оттам на татък всичко се свежда до ходене в Метро за да се вземат няколко баки с боя и няколко чувалчета шпакловка. :)

Дани ! Както винаги имаш най трезвен поглед над нещата(може би е от сокчетата :P ), но задачата не е толкова сложна......Последният път като бяхме, със Светльо се заинтересувахме какво става с тези деца, след като напуснат домът......И директорката ни обясни подробно как стоят нещата.......Повечето от момчетата работят именно в строителството (благодарение на съвестната работа на община Стара Загора)......Та мисълта ми е именно такива строители да наемем.......Мисля че точно такива момчета, ще свършат най качествено работата........За връзка с тях , мисля че не е проблем, защото директорката им има координати, само трябва да съгласуваме и с нея нещата......

 

 

Дани, за да се отърве сградата от мухал и плесен, трябва да се изолира! Затова по-добре е първо да се направи външна изолация със стереопор 5см. Ще спре влагата, а отоплението ще стане по евтино. Тогава вече може да се прави отвътре и ще е трайно ;)
Емо ! Влагата е само вътрешна, и то около санитарните възли........
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Марине, това което прочитам е успокояващо, само трябва да стиковамем с директорката дейностите си и мисля, че ще повдигнем планината! :)

Емо, Марин е прав от към баните е влагата. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги това предложение с ремонта е добро, но ми се струва има едно-две неща с които трябва да сме наясно предварително.

Всеки се опитва да прави организация, ето и моето предложение:

- преди да сме започнали да правим някакви планове, трябва да сме наясно с нашите финансови възможности. Това общо взето включва - да имаме точна представа с колко средства разполагаме или се очаква да разполагаме.

- после в зависимост от финансовата ни възможност, ще трябва да се реши какъв точно ремонт е най уместен да се направи. Имам предвид, че с една определена сума може да се направи цялостно освежаване на един етаж или със същите пари да се отремонтират по сериозно само две-три помещения.

- после идва ред на преценката - какъв е начина всичко тава да се случи по най-добрия начин. Т.е. самото изпълнение - според мен това трябва да се прави от професионалисти и без компромис с цел икономисване на средства, това с цел да се постигне качествена работа. Както има една приказка - всяка жабка да си знае гьола.

- после според обема на работа се намират бригада специализирана в такива ремонти, /тук може да помагат и децата като калфи/. После ще трябва да има един двама от нас, който да менажират всичко и да стоят на главите на работниците. Плащането им ще става след свършване на определен етап от работа.

 

Накрая се събираме всички за прерязване на лентата и за приемане на обекта. Като този повод задължително се съчетава с барбекю. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Марине, това което прочитам е успокояващо, само трябва да стиковамем с директорката дейностите си и мисля, че ще повдигнем планината! :)

Емо, Марин е прав от към баните е влагата. :)

 

Може :) Само веднъж съм влизал вътре и не съм имал време да оглеждам такива подробности. Аз мислех, че има влата от колоните и трегерите (бетона пропуска). Щом е от санитарните възли, ще се оправи. Мисля обаче, че Велико е прав и първо трябва да видим, какви средства ще се наберат и те тогава да видим за какво ще ни стигнат :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжеление аз не съм присъствал нито веднъж в дома. :icon_blush: Обещавам да се поправя в това отношение.

Според мой не много голям опит в ремонтите(4-година съм в ремонт на къща и апартамент), нещата трябва да стават поетапно.Пределно ми е ясно за фразата "едното влачи другото", която е много вярна.След консултация с ПРОФИСИОНАЛИСТ майстор/бригада и един много добър план за действие, ние можем да направим чудеса.

Само ни трябва план за действие.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само ни трябва план за действие.
Вальо ! Ами нали точно това се мъчим да направим с тази тема........Да създадем някаква организация, и да съставим план.......За това, ако имаш някакъв конкретен план, предлагай........
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз съм малко прямолинеен и обичам конкретиката.

Плана се състои в няколко позиции, ако говорим за някакъв ремонт.

1.Оглед от самите нас и консултация с Г-жа Директорката за кои помещения е най необходимо да се прави ремонт.

2.След като се знае какво трябва да се направи, водим майстор/бригада и ни правят ПРИМЕРНА ЦЕНОВА ОФЕРТА (точна цифра от сега да знаете никой няма да може да каже).

3.След като знаем колко пари са необходими за това "упражнение", стартираме кампания за събиране на парични средства.

След като съберем парите, нещата са ясни...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

КСС (количесвено-стойностна сметка) без труда не е толкова сложно да се направи и това мога да го свърша и аз. Сериозно!

Трудът в такива случаи е голямото прео и отсега ви казвам, че няма да се справим. Затова предложих горното- да помогнем с труд.

Друг вариант е да потърсим фирма, която да иска да помогне, също като нас. И да дари малко (много) труд. А може да обсъдим с директорката и другите спонсори - от нас това, дайте да видим какво можем да направим заедно.

Иначе - да очакваме да направим ремонта - материали и труд - не ми се вижда реално.

А предложението ми за публичност е продиктувано от това, че освен за благородните ни начинания - много собственици на :mitsu-smiley: ще научат за нас.... Ама както кажете, и аз харесвам мисълта за доброто и морето!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

КСС (количесвено-стойностна сметка) без труда не е толкова сложно да се направи и това мога да го свърша и аз. Сериозно!

Трудът в такива случаи е голямото прео и отсега ви казвам, че няма да се справим. Затова предложих горното- да помогнем с труд.

Друг вариант е да потърсим фирма, която да иска да помогне, също като нас. И да дари малко (много) труд. А може да обсъдим с директорката и другите спонсори - от нас това, дайте да видим какво можем да направим заедно.

Иначе - да очакваме да направим ремонта - материали и труд - не ми се вижда реално.

А предложението ми за публичност е продиктувано от това, че освен за благородните ни начинания - много собственици на :mitsu-smiley: ще научат за нас.... Ама както кажете, и аз харесвам мисълта за доброто и морето!

Роско, никой не е казал че ще правим ремонт на цялата зграда.Една стая да направим, но да е като хората.

Днес една утре друга.

Сметка без "труд" е сметка без кръчмар.

Предлагам да направим оглед и да говорим с Директорката.

 

П.С. Нека да не подценяваме възможностите си, заедно можем много(стига да се организираме)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, можем да направим и КСС, но казвам ви ще излезне по-скъпо и оставяме този, който я попълва да е стриктен и да добавя непредвидени позиции и да се оскъпява постепенно до неузнаваемост, подписал съм достатъчен брой актове и знам как се "случват" нещата.

В случая, казвам ви, най-добрият вариант е да хванем частни лица като тези, които Марин каза и да се договори цена на квадратен метър. Толкоз! Ако ни устройва - действаме! Това дали ни устройва или не (в зависимост от цените на пазара) мога да попитам и да сравня цени. Още повече Стара Загора е град, в който строителството не процъфтява като в София. Хората са склонни да работят на по-ниски цени и за по-големи площи да се смъкне цената. (ако работната ръка занимаваща се със строителство не са по курортите или в София). Съвета ми е да избягваме фирма, защото това ще оскъпи допълнително работата (освен ако няма елемент на благотворителност от фирмата). Още повече е финансова криза и доста обекти са замразени и има доста свободна ръка, която би се хванала. Така, че съм сигурен, че ще можем да договорим добра цена! И задължително този, който ще извърши работата да каже какво е нужно да се прави, за да се ангажира с изпълнението му.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и за много години,

ние въпреки че все още не се познаваме лично и не сме (аз и Живко) от клуба, също искаме да помагаме с каквото можем,

за дарения няма какво да даряваме, само прегръдки както се казва, но пък можем ако се налага и да боядисваме и да пренасяме, за работата яд няма, такаче обаждайте се когато има нужда.

Е хайде, със здраве :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
  • Admin

Готови сме с новата благотворителна инициатива за дома.

Събрали сме няколко компютърни конфигурации напълно работещи с LCD монитори.

Купени са чисто нови принтер, DVD, нови дрехи.

Освен това работещо видео с много касети, книги с образователна цел, дрехи втора употреба.

Който иска да се включи, не е късно да помогне със скромни средства или по неговите възможности и преценка.

Сметката на клуба я знаете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светльо, а кога мислите да карате въпросните неща?

Да,кога? Аз този път искам да дойда,ако може.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светльо, имаме един компютър в офиса свободен, но няма монитор към него! Можем без проблем да го дарим!

 

Ами монитора е от мен. Бях писал преди, че имам такъв. Не е нов но си е изправен - става дума за 17" Вю соник. Така, че още една конфигурация може да се окомплектова.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами монитора е от мен. Бях писал преди, че имам такъв. Не е нов но си е изправен - става дума за 17" Вю соник. Така, че още една конфигурация може да се окомплектова.

Браво колега, имат дечицата още един комп от нас !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Когато решим може да посетим дома. :)

Имам път към морето в края на месеца и началото на другия и мога да оставя част от нещата.

Вероятно ще се разберем с колегите от Стара Загора да помогнат за сглобяването на компютрите.

Другите може да се срещнем и да ви ги дам.

Аз мога само в петък, а обикновено такива инициативи се правят събота или неделя.

Кажете как да го направим?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...