Премини към съдържание

Покупка на Space Star 1.3i


Gerasim

Препоръчано мнение

Здравейте,

Предлагат ми да купя Space Star 1.3i за 6000лв (170 241км) 2000година. Бих желал ако е възможно някой да ми каже какви са му косурите и заслужава ли си да взема ван с толкова малък двигател?Ако пусна климатика остава ли поне малко мощност от тези 88кс. Доколкото прочетох във форума най сериозният проблем е със скоростната кутия и загуба на обороти. До сега съм карал само Ауди 80 - вече 3 години и не съм помирисвал сервиз :), но колата просто остаря откадето и да я погледнеш, а и имам сантимент към вановете. Ценово Space Star ми се вижда възможно най изгодното предложение.

С уважение:

Герасим Христов

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Предлагат ми да купя Space Star 1.3i за 6000лв (170 241км) 2000година. Бих желал ако е възможно някой да ми каже какви са му косурите и заслужава ли си да взема ван с толкова малък двигател?Ако пусна климатика остава ли поне малко мощност от тези 88кс. Доколкото прочетох във форума най сериозният проблем е със скоростната кутия и загуба на обороти. До сега съм карал само Ауди 80 - вече 3 години и не съм помирисвал сервиз :), но колата просто остаря откадето и да я погледнеш, а и имам сантимент към вановете. Ценово Space Star ми се вижда възможно най изгодното предложение.

С уважение:

Герасим Христов

Сега, с Ауди-то може да не си помирисвал сервиз 3 години, но защото е 80-тка ,т.е. произведено 88 година а тогава автомобилите бяха други, сега вземи си А4 или А3 от 2000 год. и не само ще миришеш сервизи ,ами и ще ги сънуваш всяка вечер...........Не можеш да сравняваш двата автомобила по нито един показател..........Спейса е добра кола ,опростена конструкция ( в сравнение с Галант или А3,А4 и т.н. ) холанска сглобка е и т.н. Ако е читав мотора ще се изненадаш как може толкова слаб мотор да носи и да върви при това толкова тежко купе..........Според мен 1.3 мотора си е слабичък и ако има 1.6 бих си взел него, обаче до сега съм виждал само 1 път с този мотор , явно са по дефицитни, но затова пък съм виждал с 1.8 GDI мотора и мога да кажа че много добре върви ,пък и разхода е доста по малък ................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Благодаря много за отговора. А каква е ситуацията с частите за този модел. Намират ли се лесно и скъпи ли са сравнение с немските марки като Пасат и Голф например?

С уважение:

Герасим Христов

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Благодаря много за отговора. А каква е ситуацията с частите за този модел. Намират ли се лесно и скъпи ли са сравнение с немските марки като Пасат и Голф например?

С уважение:

Герасим Христов

Отново сравняваш две различни неща, Пасат и Голф са две различни коли и разликата с цените на частите им е различна, освен това на Един Пасат 2000 год. частите са му доста скъпи ,за някои части има изключения ,но като цяло частите са доста по скъпи то на Голфа, само по окачването има няма 2-3 пъти по скъпи са, това идва от факта че двете коли са с различни окачвания , но да не влизам в повече подробности.........според мен като цени на части ,Спейс стара се приближава до тези на Голфа...............един шарнир на Спейса струва към 40-60 лв. ,същия този шарнир на Голфа струва около 60 лв. и т.н. така че и двете са иденични по цени..........що се отнася до частите дали се намират , допреди 1-2 години не се намираха лесно, но сега това се промени доста и сега има части много за Спейс стар, естествено с малки изключения ,но същото важи и за Голфа................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я виж дали не се предлага някъде Спейс Стар с двигател 1.6, че ако си пуснеш климатика да имаш поне някакъв ресурс на двигателя. Тези 100 коня въобще не ми стигат, но пусти му данъци и темподобни. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля , че 1.3 двигателя не толкова лош колкото го изкарвате , карал съм пробно и нямам забележки ако няма да използваш колата за носене на картофи или тухли спокойно може да си вземеш 1.3 двигател невярвам :mitsu-smiley: да сложат двигател който да не може да си тегли колата .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си 1.8GDI и въобще не мисли-тои съчетава всички качества,икономия,здравина и невероятна динамика.ПП.и гори колкото другите .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Благодаря много за отзивчивоста и изказаните мнения. Днес ще ходя да тествам ванчето и ще видя наистина за какво става на въпрос. Сутринта я палнах но не остана време да я тествам. Останах с впечатление за доста просторна кола, въпреки че отвън изглеждаше малка. Запалих двигателя - направо мъркаше и въобще не "подрусваше" въпреки че беше студен. Тъй като съм лаик на тема коли някой може ли да ми каже колко ще ми струва първоначалното обсужване на колата ( Space star 1.3i 1999г.) - ремъци ролки масло филтри и т.н?

Предварително благодаря!

С уважение:

Герасим Христов

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ПС: Относно двигателя единственото което ме претеснява най-много е че е малък и е на 170000 и нещо си километра - т.е тъй като е малък да не се окаже че и "живота" му е много кратък - да не издаде багажа на 200 000км? Иначе мен много мощна кола не ми трябва - в града карам с 50 извън града с 80 а по магистрала повече от 110 не вдигам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже и аз много исках да взема точно такава кола мога да ти кажа , че проверих за цена на ремъци ролки и т.н.т и ми казаха към 230лв. без маслото и филтрите . Цената не е малка но се сменят на по голям интервал , което е и по добре.

 

 

Тъй както те гледам да взема да ти честитя направо готов си зарибен за любимата марка :mitsu-smiley:

пожелавам ти много безаварийни с новата кола /с какъвто и да е двигател няма да съжаляваш/

:icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ПС: Относно двигателя единственото което ме претеснява най-много е че е малък и е на 170000 и нещо си километра - т.е тъй като е малък да не се окаже че и "живота" му е много кратък - да не издаде багажа на 200 000км?

Докато стигне 500 000 км има да го караш... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам такъв,но големия двигател-1.8ГДИ-122к.с.,перфектен е!Предполагам и по-малкия е достатъчно надежден,но все пак,ако има избор,вземи 1.8.Успех!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам такъв,но големия двигател-1.8ГДИ-122к.с.,перфектен е!Предполагам и по-малкия е достатъчно надежден,но все пак,ако има избор,вземи 1.8.Успех!!!

А дали има 1.8, но не ГДИ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма.

 

Теоретично има такава модификация Sport с 4G93 MPI двигател по каталога, но колко такива има действително е неясно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

rouseff е прав :D Доколкото знам, двигателят с обем 1,6 л. има съпоставим разход на гориво при доста по-висока мощност. Вярно, данъкът ще е малко по-висок, но пък хармонизира по-добре с нелекото купе на "звездичката". Успех с покупката и много безинцидентно и безаварийно изминати километри през Новата Година:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

rouseff е прав :D Доколкото знам, двигателят с обем 1,6 л. има съпоставим разход на гориво при доста по-висока мощност. Вярно, данъкът ще е малко по-висок, но пък хармонизира по-добре с нелекото купе на "звездичката". Успех с покупката и много безинцидентно и безаварийно изминати километри през Новата Година:)

Относно данъка той е 28лв,а разхода като на 1.8GDI и по малък от на 1.3,но за съжаление трудно се намира 1.6.Ако ви е голяма обувката и имате състезтелен дух 1.8GDI е за вас.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разхода на гориво е нещо много относително. То два абсолютно еднакви автомобила да вземеш, пак ще дадат някаква разлика в разхода на гориво, в зависимост от износването на двигателя и поддръжката (състояние на свещти, кабели, филтри и т.н.) Да не говорим за стила на каране! :icon_thumbup: По каталог обаче 1.3 е най-икономично - в спецификацията го дават средно с около 0.4л/100 комбинирано спрямо 1.6 ! :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Предлагат ми да купя Space Star 1.3i за 6000лв (170 241км) 2000година. Бих желал ако е възможно някой да ми каже какви са му косурите и заслужава ли си да взема ван с толкова малък двигател?Ако пусна климатика остава ли поне малко мощност от тези 88кс. Доколкото прочетох във форума най сериозният проблем е със скоростната кутия и загуба на обороти. До сега съм карал само Ауди 80 - вече 3 години и не съм помирисвал сервиз :), но колата просто остаря откадето и да я погледнеш, а и имам сантимент към вановете. Ценово Space Star ми се вижда възможно най изгодното предложение.

С уважение:

Герасим Христов

На жена ми купих Спеис Стар 1300куб.и ,е малко тромав ,та взех един за части 1600куб.,и на лролет ще му сменявам мотора,макар че тя не го кара много,повече аз го карам, и ме дразни.Като тръгнеш да качваш някой баир и трябва да включваш на по -ниска предавка,този двигател не е за такава кола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже и аз много исках да взема точно такава кола мога да ти кажа , че проверих за цена на ремъци ролки и т.н.т и ми казаха към 230лв. без маслото и филтрите . Цената не е малка но се сменят на по голям интервал , което е и по добре.

 

 

Тъй както те гледам да взема да ти честитя направо готов си зарибен за любимата марка :mitsu-smiley:

пожелавам ти много безаварийни с новата кола /с какъвто и да е двигател няма да съжаляваш/

:icon_thumbup:

На мен ми излезе 100лв.,ремък на Дайко и ролка, масло 80лв. Лъки Мол,филтър 8лв.На този двигател е най- евтина подръжката.Като повече от 30-40000км.не карам с този ремък.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Момчета ,исках да купя space star,но като чета направо се плаша.Съпоставям го с миниванаScenik-reno,май всичко е в полза на рендето(аз сега съм с 19-найска).Няма оттърване,но ако някой се опита да ме разубеди,незнам...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Момчета ,исках да купя space star,но като чета направо се плаша.Съпоставям го с миниванаScenik-reno,май всичко е в полза на рендето(аз сега съм с 19-найска).Няма оттърване,но ако някой се опита да ме разубеди,незнам...

Няма да те разубеждавам .

Ако имаш приятели с автосервиз взимай "Рено"-то и го регистрирай на адреса на сервиза /понеже често ще е там/.

Какво не му хареса на :mitsu-smiley: -то питай "Светла" и "К1К1" те имат такова , не казаха , че съжаляват .

Даже ако може да им видиш доволните физиономии като са в колата :icon_thumbup: , ще се зарибиш сам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма да те разубеждавам .

Ако имаш приятели с автосервиз взимай "Рено"-то и го регистрирай на адреса на сервиза /понеже често ще е там/.

Какво не му хареса на :mitsu-smiley: -то питай "Светла" и "К1К1" те имат такова , не казаха , че съжаляват .

Даже ако може да им видиш доволните физиономии като са в колата :icon_thumbup: , ще се зарибиш сам.

 

Наистина е така!

http://mitsubishi-k1k1.hit.bg/6.jpg

 

Звездичката е невероятен автомобил, и аз лично мисля, че по нищо не можеш да го сравниш с Рено....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е така!

http://mitsubishi-k1k1.hit.bg/6.jpg

 

Звездичката е невероятен автомобил, и аз лично мисля, че по нищо не можеш да го сравниш с Рено....

Ей ама в тия джанти се влюбих

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...