Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте! Преди месец си купих Галант V6-24.Страшна машина.Искам да си взема навигация ,но да е вградена в таблото и докато се ровех из нета намерих това http://www.sonicelectronix.com/

Знам, че има много такива сайтове, в САЩ специално,но тези пращат и до България.Цените не са като при нас и май си заслужава.Дано съм бил полезен с това инфо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Човек, не мога да разбера защо искаш да влезеш в приключение. Колко струва в САЩ навигацията - около 100 долара е най-евтината. А карта на България? В момента има Гармин за 350лв с карта на България. И обясни ми колко пъти ще я ползваш? Преди 2 години си купих най-добрият Гармин за 1200лв - сега е към 700. Използвал съм го 10-20 пъти. Тази година на път за Бургас даже ме обърка, защото новата магистрала я нямаше. Изборът е твой, но помисли добре, защото аз си имам една кутийка, дето я ползвам предимно за МП3 плеър.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ГАРМИН - мисля, че това е правилния отговор :) В служебната количка имаме ГАРМИН (модела ми се губи но е към 400-450 лв) Ходихме до Плевен тия дни и машинката се представи БЛЕСТЯЩО ! Важно е да си дръпнеш актуалните карти за БГ и от менюто да зададеш САМО ГЛАВНИ ПЪТИЩА (или нещо от сорта е в менюто) иначе взима под внимание и някакви черни пътеки - предишния път се забихме из едни ниви... Има една мацка кояти ти говори на БГ и само при скорост над 180 км дава леко отклонение по магистралта за точното местоположение на автомобила ( визирма обозначителните табелки по магистралата и това което показва на дисплея - минаваме покрай табелката и след 10-15 секудни показва и на картата че е едикой си КМ :) )

Лично мнение е вземи си ГАРМИН ! Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Човек, не мога да разбера защо искаш да влезеш в приключение. Колко струва в САЩ навигацията - около 100 долара е най-евтината. А карта на България? В момента има Гармин за 350лв с карта на България. И обясни ми колко пъти ще я ползваш? Преди 2 години си купих най-добрият Гармин за 1200лв - сега е към 700. Използвал съм го 10-20 пъти. Тази година на път за Бургас даже ме обърка, защото новата магистрала я нямаше. Изборът е твой, но помисли добре, защото аз си имам една кутийка, дето я ползвам предимно за МП3 плеър.

Напълно споделям. Едни приятели са вносители на МИО - китайски джи пи есчета, та имам подарък от тях. Някакво, което съм използвал 10-ина пъти, основно извън България. Струва под 300 лв., вече може и около 200. С ай гоу карти от началото на 2007 г. е. Доволен съм от него. Не виждам причина да наринеш една купчина пари... но това е въпрос на личен избор. Даже днес ме заведе до село Добърско - близо до Банско, където разгледах един близо 400 годишен православен храм :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Преди месец си купих Галант V6-24.Страшна машина.Искам да си взема навигация ,но да е вградена в таблото и докато се ровех из нета намерих това http://www.sonicelectronix.com/

Знам, че има много такива сайтове, в САЩ специално,но тези пращат и до България.Цените не са като при нас и май си заслужава.Дано съм бил полезен с това инфо.

 

 

Здрасти колега и аз търся такова нещо и се чудя от българия ли даго взимам и ли да сиго поръчвам даже намерих този саит

http://www.autodvdgps.com/2-din-dvd-gps-players-c-11.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И за двамата колеги - единствения проблем, който ще имате е намирането на Карти за Източна Европа и България - просто тези продукти не подържат.

Съветвам ви да поразчетете този форум => http://forum.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=17 , специално отдела за GPS.

Гледайте да намерите нещо, което ще ви върши работа и ще имате подръжка, че иначе става малко безмислено. Аз в моя Галант съм си със CD Clarion и отделно GPS Garmin - поне картите са актуални и нямам никакъв проблем да намеря карти за целия свят.

 

П.П. Да добавя, че и радиото е с различно ловене на честотите, защото са Американски модели и ще имате проблем с ловенето на станции.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Да добавя, че и радиото е с различно ловене на честотите, защото са Американски модели и ще имате проблем с ловенето на станции.

Подкрепям колегата - баща ми преди време си взе Понтияк Гранд Лемантц - хубава машинка но с неговото си радио само 2-3 станции хващаше и то само в Сф !

 

Линка за форума на offroad-a е много удачен, има какво да се прочете :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията.Аз просто искам навигацията да е вградена в таблото и затова намерих тези сайтове.Ако има такива варианти в БГ и с БГ карти ще съм много доволен,но все намирам "portable GPS".Ако някой даде някакво инфо ще съм благодарен.Успех на всички!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Американските радиа. нямат пловинки и въртят само през целите числа... от това идва проблема :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Американските радиа. нямат пловинки и въртят само през целите числа... от това идва проблема :)

 

По-точно американските радиа спират само на нечетни станции. Например: 91.3 ; 91.5 ; 91.7 ; 91.9 ; 92.1 ; 92.3 и т.н.

Тези, които са направени за Япония и те работят на друг стандарт, който е още по зле.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

има начини http://www.autodvdgps.com/index.php?main_p...BL-W_14_LRG.jpg това е dvd-то а ето и карти на бг http://www.technomarket.bg/products_cat.php

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Американските радиа. нямат пловинки и въртят само през целите числа... от това идва проблема :)

 

Моето CD е Alpine, брат ми го прати от USA, и имах лек проблем със станциите, но след натискане на едно копче търсачката на станциите се регулира по наш стандарт.

Между другото стана ми интересно за навигациите от USA, че няма да подържа БГ карти, не успорвам това твърдение, но може ли малко техническа информация от някой колега, за да ми стане по ясно, защо неможе?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето CD е Alpine, брат ми го прати от USA, и имах лек проблем със станциите, но след натискане на едно копче търсачката на станциите се регулира по наш стандарт.

Между другото стана ми интересно за навигациите от USA, че няма да подържа БГ карти, не успорвам това твърдение, но може ли малко техническа информация от някой колега, за да ми стане по ясно, защо неможе?

Не че неможе - нямат просто издадени карти за тях, американците не ги вълнуват много, много Балканите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А колеги какво ще кажете за навигацията от познатия ви сайт http://www.limitless.co.nz/ , края на страницата. За 399$ получавате GPS + Evoscan кабела и си четете данните от компа на колата. Пише че работи с карти на Tomtom и Garmin. Аз обаче не успях да си го поръчам, защото работят с Paypal, които се оказа че не работят с Visa Elektron (каквато е моята карта).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз се поразрових из нета и се оказа,че за всички универсални навигации може да се намерят БГ карти.

Почти всички устройства са с WINDOWS CE 5.0,и разпознават карти от почти всички производители на същите такива.IGO,FINEAN и други .Специално IGO имат много подробна карта на БГ.Мисля че си заслужава да си взема такова устройство за 700 лв. по-малко от чужбина,защото в БГ струва 1300 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако има възможност да се качи IGO ще е екстра - за Garmin малко ме съмнява, защото на един Kenwood бяхме пробвали и ефекта беше нулев. Това със EVOScan-а и GPS-а (като гледам са с IGO) е добро попъдение, но пак не е 2-DIN. Проблема е за 2-DIN устройствата - където картите са от самите производители с диск - там идва чуденката за добавяне на нови карти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За сега най-пълните карти са за GARMIN и за TomTom 7, само че TomTom-а мисли нещо много странно в Българските условия.

 

Ако става дума за оригинална навигация виж в раздела за Lancer там доста е разисквано по въпроса.

 

Иначе ако ще се взима нещо 2DIN с дисплей, гледай да се откача иначе ще се видиш в голямо шоу като ти разбият джама и изчезне.

 

П.П. Да добавя, че и радиото е с различно ловене на честотите, защото са Американски модели и ще имате проблем с ловенето на станции.

 

Повечето си имат настройки какви честоти да ловят и не би трябвало да е проблем, а дори и да нямат пак може да се направят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.............просто цената обаче не е от най-ниските и приемливи.

 

 

А тя е........? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...