Премини към съдържание

Относно течност за чистачки


mishoyzf

Препоръчано мнение

Здравейте. Искам да ви попитам, днес си налях течност за чистачки в казанчето и ми направи впечатление, че вътре има нещо. То представлява нещо като дунапрен или и аз незнам какво. Дали някой друг има такова нещо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Искам да ви попитам, днес си налях течност за чистачки в казанчето и ми направи впечатление, че вътре има нещо. То представлява нещо като дунапрен или и аз незнам какво. Дали някой друг има такова нещо?

Това е поплавък в казанчето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май и аз го имам това нещо но след като е поплавък защо няма индикация когато свърши течността? Каква роля играе?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Работата е там, че индикация ИМА. Тоест, на таблото има гнездо за лампичка, опроводено е, но не свети. Вероятно има модификации, които са с датчик за водата, но не знам кои са. А това е меко казано глупаво - кола от такъв клас да няма това елементарно удобство. :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май и аз го имам това нещо но след като е поплавък защо няма индикация когато свърши течността? Каква роля играе?

Ако има достатъчно течност - поплавъкът се вижда. Като се скрие дунапрена - време е за доливане. Елементарно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Работата е там, че индикация ИМА. Тоест, на таблото има гнездо за лампичка, опроводено е, но не свети. Вероятно има модификации, които са с датчик за водата, но не знам кои са. А това е меко казано глупаво - кола от такъв клас да няма това елементарно удобство. :(

 

Например Space Star 1,9 има. :icon_dance: Но много гадно мига на всяко поклащане, като вземе да свършва

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако има достатъчно течност - поплавъкът се вижда. Като се скрие дунапрена - време е за доливане. Елементарно.

Опитвал съм да "изцедя" докрай течността за да се скрие поплавъка, но при мен май има някакъв проблем, защото той просто не мърда. Остана си на същото ниво дори като сипах 2 литра зимна течност. Може би се е заклещил някъде?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако се зачетете в книжката на колата,такава екстра има на колите с измиване на фаровете и тя показва, когато течността намалява или почти е свършила.Мисля че такава система трябва да имат автомобилите с фабрично монтиран Xenon ,а бутона за измиването на фаровете трябва да се намира на лостчето за чистачките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако се зачетете в книжката на колата,такава екстра има на колите с измиване на фаровете и тя показва, когато течността намалява или почти е свършила.Мисля че такава система трябва да имат автомобилите с фабрично монтиран Xenon ,а бутона за измиването на фаровете трябва да се намира на лостчето за чистачките.

В моята книжка на колата ми (93 година ранър) пише, че има такова нещо. Жълта лампичка с вълнички. Изкара ми акъла това животинче, когато набих спирачки и светна за миг.... при все, че ми е спукано казанчето за течност за фаровете и не съм го ползвал никога...... Явно е някакво кабелче, което ме стресна, но има такава екстра още тогава....

Ксенон ли? Какъв ксенон, то АБС има тук-таме тогава......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен , тази екстра с индикацията на таблото си работи. Миналата зима ми светна лампата малко преди да свърши течността.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен светва лампичката... не мига, а свети постоянно в жълто - горе вдясно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен светва лампичката... не мига, а свети постоянно в жълто - горе вдясно.
Значи при мен индикацията е най добре направена.......Като спре да пръска на стъклата, значи трябва да наливам течност...... :lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи при мен индикацията е най добре направена.......Като спре да пръска на стъклата, значи трябва да наливам течност...... :lol:

 

Да де Марине, ама то на истинските японците водата никога не им свършва! Такива порочни навици са присъщи само на Хамериканските :icon_tongue:

 

А сега сериозно по темата - препоръчително е за всички да си изпръскат водата (ако нямат течност за чистачки) до празно казанче и да го заредят с добър препарат против замръзване. Продават се навсякъде и не са скъпи! Около 3-4лв е литър концентрат, който е достатъчен за до 3-4 литра система.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи при мен индикацията е най добре направена.......Като спре да пръска на стъклата, значи трябва да наливам течност...... :lol:

При мен е оше по-лесно.Нямам пръскачки и индикация. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи при мен индикацията е най добре направена.......Като спре да пръска на стъклата, значи трябва да наливам течност...... :lol:

 

Аха, и това ако се случи точно след като някое МПС ти е опръскало стъклото с лайна, а чистачките само размазват мръсотията, става голям кеф.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...