Премини към съдържание

Mitsubishi Galant V6 климатроник


Rosen Karlov

Препоръчано мнение

Здравейте!!!

Попаднах на бартер. Имам Астра 92 г. 1.6 на газ, базов модел без екстри и се чудя на бартер за Mitsubishi Galant V6 2.0, климатроник 150 к.с., бензинова, 1996 г. Трябва да доплатя 3300 лв., добър вариант ли е? Мицубишито е докарано от Германия. Кажете ми разход на гориво горе-долу при извънградски условия и какво да гледам, за да знам че е читаво. Мицубишито е на 208 000 км., има и сервизна книжка. Извинявам се за некомпетентността ми и предварително благодаря, ако някой ми отговори. Другия вариант е Мазда 323 F пак 96 г, бензин 90 кс, с климатик, но доплащам 2200 лв. Има ли голяма разлика между Маздата и Мицубишито?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За мен има разлика между двете коли и то съвсем осезаема. Галанта е 150 коня, Маздата е 90... освен това Галанта е с V-образен 6-цилиндров мотор - това е един самолет, "летящ" по земята. Качи се да пробваш и двете коли и сам ще направиш избора си. :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За самолет е трудно да се говори, но със сигурност е по-пъргав от Маздата.

323 си е по-нисък клас автомобил, покарай двата автомобила и ще го усетиш сам !

Мен лично въобще не ми допадат тези Мазди, дървенички са...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бъдещи колега,

първо избора ти зависи от това в какво състояние е едната и другата кола.

Като се премине това първото и се изключи разликата в доплащането, от там нататък всичко е в полза на :mitsu-smiley:

 

Визия, возия, мощност, РАЗХОД, всичко е в полза на Галант-а. Да, именно разхода подчертах, защото именно този модел Мазда се слави като голяма ламя. Не че е лоша кола. Просто всички ++++ са за Галант-а. Именно затова и започнах с обръщението "бъдещи колега" :icon_angel:

Успех в избора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бъдещи колега,

първо избора ти зависи от това в какво състояние е едната и другата кола.

Като се премине това първото и се изключи разликата в доплащането,от там нататък всичко е в полза на :mitsu-smiley: .

 

Визия,возия,мощност,РАЗХОД, всичко е в полза на Галант-а.Да,именно разхода подчертах защото именно този модел Мазда се слави като голяма ламя.Не че е лоша кола.Просто всички ++++ са за Галант-а.Именно затова и започнах с обръщението "бъдещи колега" :icon_angel:

Успех в избора.

Това поколение Галант е по-здраво и качествено от следващото с познатия "акулски" вид. Разходът на 6А12, какъвто е този двигател обаче никак не е малък - под 13-14 градско каране не очаквай. Щом си карал Астра с газ, очевидно това е от значение за теб. Като ускорение и поведение на пътя Галантът е очевидно по-добрата възможност. Недостатък му е разходът.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това поколение Галант е по-здраво и качествено от следващото с познатия "акулски" вид. Разходът на 6А12, какъвто е този двигател обаче никак не е малък - под 13,14 градско каране не очаквай. Щом си карал Астра с газ, очевидно това е от значение за теб. Като ускорение и поведение на пътя Галантът е очевидно по-добрата възможност. Недостатък му е разходът.

Споменатата Мазда има разход 9-10 извънградско. Ако се кара повече градско, сигурно и тя ще отиде на 12-13. Така че едва ли 1 литър на 100 км. ще е толкова от значение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!!!

Попаднах на бартер имам Астра 92 г. 1.6 на газ, базов модел без екстри и се чудя на бартер за Mitsubishi Galant V6 2.0, климатроник 150 кс, бензинова, 1996 г. Трябва да доплатя 3300 лв. добър вариант ли е? Мицубишито е докарано от Германия. Кажете ми разход на гориво горе долу при извънградски условия и какво да гледам, за да знам че е читаво. Мицубишито е на 208 000 км. има и сервизна книжка. Извинявам се за некомпетентността ми и предварително благодаря ако някой ми отговори. Другия вариант е Мазда 323 F пак 96 г, бензин 90 кс, с климатик, но доплащам 2200 лв. има ли голяма разлика между Маздата и Мицубишито?

 

Всичко е в полза на Галанта. Точно тоя модел на Мазда не е от най-здравите. Имах предният и се чупеше, а тоя е по слаб. И Маздата не е много икономична, 1.8 ми гореше точно колкото Галанта сега, че може би и повече. А този Галант наистина май е по-здрав от следващият модел, взимай Галанта :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А какво да му гледам на галанта за да разбера до колко е здрав? Как са цените на частите на едната кола спрямо другата?

Свържи се с ТОЗИ човек, за да се уговорите за оглед. За около половин час, ако е свободен ще направи диагностика и преглед на колата. Намира се съвсем близо до хотел Хемус.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми вземи си едно Голфче като не ти е харесало, и без това ти е "градска" кола. Пък и за тоя Галант толкова има изписано тук, че се чудя на търпението на колегите да ти отговарят въобще :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми вземи си едно Голфче като не ти е харесало, и без това ти е "градска" кола. Пък и за тоя Галант толкова има изписано тук, че се чудя на търпението на колегите да ти отговарят въобще :)

 

Колега, нека не нарушаваме добрия тон. Защо са тези нерви? А пък и останах с впечатлението, че човека се е отказал не защото модела или марката не му е харесала, а защото въпросния Галант не е бил читав. Но и да не съм го разбрал правилно, все пак всеки си решава къде да си даде парите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма нерви колега. Всичко е тип-топ :icon_thumbup: Пък и не е като да няма Галанти в момента. С малко търпение ще изкочи подходящият.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми вземи си едно Голфче като не ти е харесало, и без това ти е "градска" кола. Пък и за тоя Галант толкова има изписано тук, че се чудя на търпението на колегите да ти отговарят въобще :)

Здравейте колеги. Аз сам собственика на Галанта. Въпросният купувач дори не се качи да пробва колата, и не можеше да си пусне климатроника, а също така нямаше никаква представа от техническите характеристики на колата. Но не се сърдя, че ми обижда колата, той не е виновен, че не разбира, карал е само Опел Астра на газ, сега следва Голф 3 с бели стопове.

А ето и няколко снимки на Мицубиши-то, за да се види какво обсъждаме.

Съжалявам че не можах да кача снимките, но по-късно ще пробвам пак.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сажелявам че не можах да кача снимките, но по касно ще пробвам пак.

Качи ги на някой от тези сайтове и дай линк....

http://snimka.bg/

http://bgphoto.net/

http://bgalbum.com/

http://foto.bg/

http://jape.data.bg/upload/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

той не е виновен, че не разбира, карал е само Опел Астра на газ, сега следва Голф 3 с бели стопове.

 

Ако повече му харесва Голф с бели стопове от твоя Галант, защо да не си вземе човека. Всеки си има вкус и затова караме различни коли.

Не разбирам какво е това негативно отношение към останалите марки на повечето хора в този форум, сектантска история... :icon_thumbdown:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Аз сам собственика на Галанта. Въпросният купувач дори не се качи да пробва колата, и не можеше да си пусне климатроника, а също така нямаше никаква представа от техническите характеристики на колата. Но не се сърдя, че ми обижда колата, той не е виновен, че не разбира, карал е само Опел Астра на газ, сега следва Голф 3 с бели стопове.

А ето и няколко снимки на Мицубиши-то, за да се види какво обсъждаме.

Съжалявам че не можах да кача снимките, но по-късно ще пробвам пак.

Любопитен съм да видя как изглежда твоя Галант. Дали няма някаква видима външна причина, поради която човека се е отказал от него без дори да се качи да го покара? Ако е така, е разбираемо, защото колата е във Враца....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Качи ги на някой от тези сайтове и дай линк....

Качих няколко в bgalbum ,там може да се види. Ще се радвам да си дадете мнението. Моя Галант е малко по рядък модел, и ако знае някои нещо по специфично за него нека ми пише.

А също снимки могат да се видят в mobile.bg колата е винена и е побликувана на цена 2650.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпросният купувач дори не се качи да пробва колата, и не можеше да си пусне климатроника

 

Е той не е длъжен да знае как се пуска климатроника на кола в която се качва за първи път. То ние дето ги имаме се питаме между нас някой работи, а какво остава за него. Но иначе изглежда хубава колата, аз бих я пробвал :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако повече му харесва Голф с бели стопове от твоя Галант, защо да не си вземе човека. Всеки си има вкус и затова караме различни коли.

Не разбирам какво е това негативно отношение към останалите марки на повечето хора в този форум, сектантска история... :icon_thumbdown:

Не, не! Не съм съгласен! Голф съм карал веднъж, че ми се наложи спешно (колеги от форума дори ме видяха и знаят) - не е до сектантското, колега! Нищо общо със сектантството! На такава кола се качвам само при крайна необходимост! И дори моя приятелка, която пътува с мен, а не е дори шофьор ме попита после - "Батко, защо на мицко не пипаш скоростния лост, а на това ти се разви рамото да ръчкаш" ................... И където и да го ръчнеш - все тая - не върви!

Толкова спънато нещо не съм карал! И говорим за магистрала! 120 - 130 мах можах да вдигна, разход над 8, в горния край на 8....

 

Сакън!

 

Иначе - за колегата генади 5 - някоя снимка на волана ще е ок, иначе има съмнения... А сервизни книжки има в е-бей за 1$

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако повече му харесва Голф с бели стопове от твоя Галант, защо да не си вземе човека. Всеки си има вкус и затова караме различни коли.

Не разбирам какво е това негативно отношение към останалите марки на повечето хора в този форум, сектантска история... :icon_thumbdown:

Напълно споделям това мнение. Не е необходимо да утвърждаваме невероятната визия, здравина, мощност и социален престиж на мицубиши винаги и за сметка на други автомобили... Кой каквото му е на сърцето... Айде малко по-либерално...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... побликувана на цена 2650.
Само на мен ли ми прави впечатление разликата в цената?
...бартер за Mitsubishi Galant V6 2.0, климатроник 150 к.с., бензинова, 1996 г. Трябва да доплатя 3300 лв....
Явно наистина има нещо некоректно. :icon_hmm:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е той не е длъжен да знае как се пуска климатроника на кола в която се качва за първи път. То ние дето ги имаме се питаме между нас някой работи, а какво остава за него. Но иначе изглежда хубава колата, аз бих я пробвал :)

Да за климатроника си прав че може да не знае, аз се опитах да кажа че, Мицубишито е доста класи над Астрата, та дори и по-нова да е по принцип. Та като видях, че в тази тема ства дума за маята кола, ми беше малко смешно, човек които си казва че не разбира да дава оценки на кола която дори не е пробвал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само на мен ли ми прави впечатление разликата в цената? Явно наистина има нещо некоректно. :icon_hmm:

Колега цената е 2650 евро, а и неговата Астра не е цвете, целия мотор и е в масло, та всичко си е коректно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, мисля че да укоряваш човека, че не ти е харесал и купил Галанта ще е също толкова неуместно, като някой друг, започне да те кори и пита, защо ти аджеба, след като си се убедил във възможностите на :mitsu-smiley: си решил не само да се разделиш с нея, ами и да я замениш с по-нисък клас автомобил и то от друга марка. Не мислиш ли? Това което искам да кажа, че това си е твоя работа, а защо колегата не иска Галант си е негова.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...