Премини към съдържание

Дали някой ще помогне с едно табло на Галант?


Estilian

Препоръчано мнение

Тъй, тъй, тъй... след като преди повече от половин година подхванах темата за едни светещи табла и с времето идеята поизчезна... ето че преди два-три дни брат ми реши да ми подари подобно нещо за имен ден. Таблото, което ми поръча, е от едни поляци - Moman. Доставката трябва да пристигне към средата на идната седмица, но ето че се сблъсквам с един доста интересен въпрос - как да го монтирам?!?!

 

По принцип си писах доста с поляците и по техните думи не е нищо кой знае колко сложно... твърдят, че се монтира лесно, няма какво да се сбърка и т.н. но аз си нямам доверие на сръчността, пък и се опасявам дали ще успея да сглобя таблото след едно разглабяне!?

 

Ето защо пак се обръщам към колегите си във форума - дали има някой от София, който би ми асистирал в монтирането на новото табло, срещу една голяма бира и добра компания :)

 

Ето и малко информация за това, което трябва да ми пристигне: :link:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 70
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Тъй, тъй, тъй... след като преди повече от половин година подхванах темата за едни светещи табла и с времето идеята поизчезна... ето че преди два-три дни брат ми реши да ми подари подобно нещо за имен ден. Таблото, което ми поръча, е от едни поляци - Moman. Доставката трябва да пристигне към средата на идната седмица, но ето че се сблъсквам с един доста интересен въпрос - как да го монтирам?!?!

 

По принцип си писах доста с поляците и по техните думи не е нищо кой знае колко сложно... твърдят, че се монтира лесно, няма какво да се сбърка и т.н. но аз си нямам доверие на сръчността, пък и се опасявам дали ще успея да сглобя таблото след едно разглабяне!?

 

Ето защо пак се обръщам към колегите си във форума - дали има някой от София, който би ми асистирал в монтирането на новото табло, срещу една голяма бира и добра компания :)

 

Ето и малко информация за това, което трябва да ми пристигне: :link:

 

Таблото се сваля и разглобява относително лесно. Само да не трябва да се махат стрелките...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Таблото се сваля и разглобява относително лесно. Само да не трябва да се махат стрелките...

 

Трябва :( Защото се пръскат със спрей, пък и освен това, трябва да се монтира indiglo светещата платформа, която ляга зад стрелките... Остава, също така, проблемът и с връзването на захранването на това осветление, тъй като то си има баласт.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Едно питане - колко ще ти коства това удоволствие със светлините....?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Едно питане - колко ще ти коства това удоволствие със светлините....?

 

247 полски пари... което прави 120лв, като в тази цена са включени 5 неща:

1. Светеща пластина indiglo от 4 части - за горивен дисплей, за километраж, за оборотомер и за дисплей температура.

2. Заготовка от отпечатана плака на офсет - отново същите 4 части.

3. Захранване за системата (специфично е, тъй като indiglo е тип газоразрядно осветление - работи на около 5000V ако не се лъжа, подобно на баластите на ксенона)

4. Спрей с червено флуоресцентно покритие за стрелките - за да светят и те

5. Доставка до България

 

За сравнение ще дам, че при поръчка при българската фирма, която прави аналогични табла, цената е почти двойна - около 220лв май искаха за подобно нещо... без да имат доставка ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз да ти помогна, но трябва да се разберем кога и къде, че идните уикенди отсъствам......... А ако остане малко спрей - да си пръсна и моите стрелки ;-) Моето табло и така си е светещо, и стрелките ми са били така, но с годинките са избелели.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз да ти помогна, но трябва да се разберем кога и къде, че идните уикенди отсъствам......... А ако остане малко спрей - да си пръсна и моите стрелки ;-) Моето табло и така си е светещо, и стрелките ми са били така, но с годинките са избелели.......

Нямаш грижи за спрея - знаеш, че за теб давам всичко ;)

 

А относно помагането - сигурен ли си, че можем да си помогнем или само ще пием бира и ще гледаме как брат ми върши работата? Като типични хаймани...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пипайте внимателно стрелките, да не счупите уредите! За всеки случай имам един комплект резервен, ако оплескате нещо, свиркайте. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подценяваш ме!

Я виж ти, станали сме трима..... още един и едно белотче ще спретнем.....

Занасям се! Просто някой трябва да ни светне как се свалят стрелките, с другото ще се оправим.... Мале, колко пъти съм оправял километража на едно служебно ренде, за да не разбере шефа, че го изпъвам из цяла България........ Спец съм! Но стрелка не съм вадил досега, затова - моля някой да пусне описание!

 

Пък че сме хаймани - вече всички знаят ;-) Издаде наш'та малка тайна!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Просто някой трябва да ни светне как се свалят стрелките, с другото ще се оправим...

Ами... колкото и да не ми се искаше да повярвам - днес, човек, на когото имам много голямо доверие по отношение на манипулациите по един автомобил, просто смело каза: "Свалят се с вилица". За по-нагледна демонстрация прилагам следното:

 

http://moman.pl/indiglobeznadruku/vito04.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само напомняне - отбележете си къде ви е стрелката на бензиномера, преди да я свалите. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам важното е, че ти харесва, на мен лично не ми допада толкова шарено и бих предпочел вариант, който е по мой модел.

Цената е супер!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

247 полски пари... което прави 120лв, като в тази цена са включени 5 неща:

1. Светеща пластина indiglo от 4 части - за горивен дисплей, за километраж, за оборотомер и за дисплей температура.

2. Заготовка от отпечатана плака на офсет - отново същите 4 части.

3. Захранване за системата (специфично е, тъй като indiglo е тип газоразрядно осветление - работи на около 5000V ако не се лъжа, подобно на баластите на ксенона)

4. Спрей с червено флуоресцентно покритие за стрелките - за да светят и те

5. Доставка до България

 

За сравнение ще дам, че при поръчка при българската фирма, която прави аналогични табла, цената е почти двойна - около 220лв май искаха за подобно нещо... без да имат доставка ;)

 

Брей, много евтино :icon_clap:

Пусни снимки като я направиш

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами... колкото и да не ми се искаше да повярвам - днес, човек, на когото имам много голямо доверие по отношение на манипулациите по един автомобил, просто смело каза: "Свалят се с вилица". За по-нагледна демонстрация прилагам следното:

 

http://moman.pl/indiglobeznadruku/vito04.jpg

Хм, ще се съмняваш за нещо в мен, дето се вади с вилица? На следващото клубно барбекю си на диета!

Ще се справим, споко.

 

Реконструктор: Ние като го свалим таблото не му ли пада до долу стрелката за бензина? В смисъл - няма показания от резервоара? Аз поне така си го представях....

 

Мастеррос: За това табло не знам, на моето оригинално си свети "отвътре" и имам регулиране на интензитета на светлината.... Светлозелено.... много ми е красиво..... А сега ако пръснем и стрелките ;-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Реконструктор: Ние като го свалим таблото не му ли пада до долу стрелката за бензина? В смисъл - няма показания от резервоара? Аз поне така си го представях....

 

Ц, законтря се. За щастие е само тя. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ааа

И може ли да се регулира интензитета на светлината?

 

Да, може директно да се закачи към потенциометъра, който е за старото табло... Но това ще го видим, когато разглобим :)

 

Ц, законтря се. За щастие е само тя. :)

Това е добре... ще мога да си я регулирам малко, защото сега като напълня догоре скача много много... а като е малко преди най-долната черта ми светва лампата... може да се смъкне една идея надолу всичкото това ;)

 

 

А за Роско - ти, вилицата остави на нас! Ами я донеси по един кифтак да изядем ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

АааааАААаааа!!!! Аз съм в еуфория!!!! Таблото вече е тук :) Сутринта имаше оставена бележка, че в пощата има пратка... ТУК ЕЕЕ :) Ураааа... Вътре всичко е много много много добро... излгежда перфектно и свети съвършено.

 

Остава да го монтираме само ;) Хайде - не се бутайте, знам, че има много желаещи да помогнат ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

АааааАААаааа!!!! Аз съм в еуфория!!!! Таблото вече е тук :) Сутринта имаше оставена бележка, че в пощата има пратка... ТУК ЕЕЕ :) Ураааа... Вътре всичко е много много много добро... излгежда перфектно и свети съвършено.

 

Остава да го монтираме само ;) Хайде - не се бутайте, знам, че има много желаещи да помогнат ;)

 

Колега ЧЕСТИТО ! Чакаме снимков материал като стане готово :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ох, красота... днес направихме първи проби на таблото!!! Красивоооо еееее... ще ме извиняват колегите от българската фирма, която правеше подобни табла, но това е в пъти по-красиво и фино като изработка.

 

Пускам линк, на който има 4 видео файла и линк към галерия със снимки... Държа да подчертая, че тези снимки са на елементите, докато все още са с предпазно фолио отгоре, което дори не е прозрачно, а е като бял лист хартия. Тоест - видимостта на всичките елементи ще се подобри след инсталацията. Не искам да ги свалям, тъй като рискувам да ги одраскам, преди да съм сложил елементите на таблото на колата. Ето и линк: :link:

 

P.S> Дали някой може да качи схема за разглобяване на таблото или поне да обясни стъпка по стъпка как се прави?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По моя молба, темата е преместена тук, защото все още никой не е дал схема или не е обяснил как се сваля таблото на Галант :) Мерси предварително на обяснителите ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По моя молба, темата е преместена тук, защото все още никой не е дал схема или не е обяснил как се сваля таблото на Галант :) Мерси предварително на обяснителите ;)

90 % същото като показаното тук на Каризма

Просто трябва да внимаваш на вече сваленото табло със стрелките. Един съвет, може съвсем лекичко да почукнеш отгоре стрелките на оборотомера и спидометъра, преди да ги извадиш с вилицата. Също трябва да застопориш бензиномерната стрелка, както Реконструктора писа...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сори Росене, нещо не разбрах това за стрелките преди да ги сваля?!?! А иначе за стрелката на бензина - просто ще напълня резервоара до капачката, за да знам, че като връщам стрелката, тя трябва да е на най-горна позиция. Сега ще прегледам схемата за Каризма :) Мерси... ти си бърз и отзивчив, както винаги.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ох, красота... днес направихме първи проби на таблото!!! Красивоооо еееее... ще ме извиняват колегите от българската фирма, която правеше подобни табла, но това е в пъти по-красиво и фино като изработка.

 

Пускам линк, на който има 4 видео файла и линк към галерия със снимки... Държа да подчертая, че тези снимки са на елементите, докато все още са с предпазно фолио отгоре, което дори не е прозрачно, а е като бял лист хартия. Тоест - видимостта на всичките елементи ще се подобри след инсталацията. Не искам да ги свалям, тъй като рискувам да ги одраскам, преди да съм сложил елементите на таблото на колата. Ето и линк: :link:

 

P.S> Дали някой може да качи схема за разглобяване на таблото или поне да обясни стъпка по стъпка как се прави?!

браво наистина е много готино! разгледах сайта от кадето може да се поръча ама нещо този език не го разбирам! дали е възможно да се поръча една бройка, че мойто табло нещо никво го няма от към подсветка въпреки новите крушки и ме дразни! стрелките са се позахабили и не се виждат добре и незнам с колко карам обикновено и само грешни пари давам :icon_crying: !ако не е проблем бих се радвал на съдействие от страна на "Estilian"!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сори Росене, нещо не разбрах това за стрелките преди да ги сваля?!?! А иначе за стрелката на бензина - просто ще напълня резервоара до капачката, за да знам, че като връщам стрелката, тя трябва да е на най-горна позиция. Сега ще прегледам схемата за Каризма :) Мерси... ти си бърз и отзивчив, както винаги.

Почукваш съвсем леко странично корпуса на стрелката - там, на кръгличкото. По веднъж, два пъти, отстрани. Така малко по-лесно се откачат. Естествено първо опитай на ръка да ги извадиш съвсем лекичко, най-вероятно няма да излязат и трябва виличка вече :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...