Премини към съдържание

Автокаско


kim69

Препоръчано мнение

Пускам нова тема защото се рових из форума ама нещо не можах да намеря информация по въпроса. Интересува ме колко струва автокаското на галант и съответно на каризма с възраст 8-10 години. Знам, че е много относително, зависи при кой застраховател си и т.н. Просто искам да направя сравнение, а и не съм много наясно по въпроса за застраховките Благодаря предварително :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 85
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

За моя галант - 2000г. е около 700лв при Уника на 4 вноски. Но ето ви един ъпдейт от преди 2 дни: Уника имат промяна в условията за автокаско за коли над 10 години, а именно - при първа щета се изплаща каквото трябва и след това каското спира да дайства :blink: . За мен това е абсурдно, но ми го потвърдиха и от вътрешен човек. Така че съвета ми е да си четете и малките букви, независимо при кой застраховател правите каско.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен каското ми е при булстрад - 4 вноски по 120 лв за Галант 97 година. Колкото до това колко са коректни скоро ще се разбере - един приятел претърпя малък инцидент и му е покривена лявата врата. Да добавя, че оцениха Галанта ми на 7000 лв изедници - та той е безценен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен каското ми излезна 455 лв (на веднъж) за 12.99' Каризма 1.8 Gdi при оценка на колата за 10170лв! Говорим за застрахователна компания ЕвроИнс!

Забележка: Тази цена е с 10% отстъпка тъй като си правих при тях и гражданската отговорност!

П.С. Хубавото до тук :) ... не мисля обаче ,че плащат добре за щетите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз като правих преди 3-4 седмици към Булстрад Галанта '99 оценката тотална щета- 10600лв, частични 15400лв. сума - 770лв или на 4 равни вноски по 202лв. според зависи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще споделя информация за Каризма-та ми - минимална оценка 9 000лв. (обикновено оценката я дават в някакви граници на мен бяха 9000-10600. Аз си избрах долната граница заради по-малката вноска). Разсрочих плащането на 4 пъти, вноска 127лв. В тази цена ползвам отстъпки, че не съм предявявал щета и още някаква, но забравих каква.

 

Относно плащането съм доволен. На другата кола - 15 годишна немска бангия, при оценка 3000 лв са ми изплащали следните щети:

боядисване на 4 елемента (някакъв Изрод ми беше пуснал един ключ) - 190лв.

изчукване и боядисване на врата, калник и (някаква) основа + изправяне на стоманена джанта (тук, пък една заспала ...... "голяма бяла птица" ме удари) - 270лв.

Т.е. паричките са напълно достатъчни за щетите (като имам в предвид годините на колата).

 

П.С. Забравих да кажа, че компанията е ДЗИ

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От 5г си правя застраховките на всичките ни коли в "ЕвроИнс". Много съм доволен от тях. Коректни са, не бавят обезщетенията и казват всичко което ти е нужно за да не останеш изненадан после. Каското е на 7% от стойноста на колата по Шваке+ допълнителни екстри ако имаш (по фактури), може и газовата уредба да влкючиш в застраховката даже. По въпроса с изплащането на щетите, то той стои по следния начин. На автомобили до 5 години се изплащат щетите по каско на 100% от стойността им, независимо колко са те през застрахователния период. За коли над 5г се изплаща на 100% само първата щета. За да може и следващите щети да ти се плащат на 100% се прави "Дозастраховане". Това значи че когато ти платят за първи път ти трябва да дозастраховаш колата, като внесеш определен процент вноска. На мене за 1ващета 700лв, внесох 25лв дозастаховане за да може и при 2ра щета да но се плати на 100%. "Булстрат" са абсолютно некоректни. Там преди време ми отказаха да платят щете на моята кола, защото тя беше нанесена от баща ми докато правеше някакви глупави маневри пред къщата.? Ами ако не се понасяте с баща ви какво става. Той може да ви помели колата и те няма да ви платят защото ви бил роднина. ДЗИ също са некоректни, защото много се бавят и оценките им са занижени доста. Такаче по мои лични наблюдения, "Евро Инс" остават едни от много малкото коректни застрахователи на българския застрахователен пазар. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз правя застраховки във всички компании по желание на клиента.

Автокаското в различните компании се заплаща по различен начин и оценката е различна. Естествено разликата не е огромна, но все пак условията в някои компании са по-добри от другите. Това колко ще е оценката на една кола в една компания зависи от много условия - година на производство, модел , модификация ,екстри и т.н. За всяка кола в зависимост от тези условия е добре да се направи в кокретна компания -например за една чисто нова кола ще е по-добре да е в Алианц да речем, защото там при евентуална щета ще вземат колата и ще я оправят без никакви разправии от страна на клиента. Но същото може да се случи и в Евроинс или Булинс. Ако е по-стара пък да речем ще е по-добре да е в Армеец, защото там изплащат щети в добри срокове. Все пак обаче за всяка кола трябва конкретно да се направи предложение и се прецни къде. Не е изключено да кажем например, че за една нова кола ще е добре да се направи застраховка в Армеец или ДЗИ.

За това ако някой иска оценка за каско и това къде да си направи застраховка и колко трябва да заплати може да ми изпрати ЛС и ще му дам подробна информация. Дано съм бил полезен. Пък за членовете на клуба ще има и отстъпка естествено.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Уника имат промяна в условията за автокаско за коли над 10 години, а именно - при първа щета се изплаща каквото трябва и след това каското спира да дайства :blink: . За мен това е абсурдно, но ми го потвърдиха и от вътрешен човек.

 

Това сега за новите застраховки за догодина ли е? Защото и преди имаше нещо подобно, но да не са го отежнили още повече?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От 5г си правя застраховките на всичките ни коли в "ЕвроИнс". Много съм доволен от тях. Коректни са, не бавят обезщетенията и казват всичко което ти е нужно за да не останеш изненадан после. Каското е на 7% от стойноста на колата по Шваке+ допълнителни екстри ако имаш (по фактури), може и газовата уредба да влкючиш в застраховката даже. По въпроса с изплащането на щетите, то той стои по следния начин. На автомобили до 5 години се изплащат щетите по каско на 100% от стойността им, независимо колко са те през застрахователния период. За коли над 5г се изплаща на 100% само първата щета. За да може и следващите щети да ти се плащат на 100% се прави "Дозастраховане". Това значи че когато ти платят за първи път ти трябва да дозастраховаш колата, като внесеш определен процент вноска. На мене за 1ващета 700лв, внесох 25лв дозастаховане за да може и при 2ра щета да но се плати на 100%. "Булстрат" са абсолютно некоректни. Там преди време ми отказаха да платят щете на моята кола, защото тя беше нанесена от баща ми докато правеше някакви глупави маневри пред къщата.? Ами ако не се понасяте с баща ви какво става. Той може да ви помели колата и те няма да ви платят защото ви бил роднина. ДЗИ също са некоректни, защото много се бавят и оценките им са занижени доста. Такаче по мои лични наблюдения, "Евро Инс" остават едни от много малкото коректни застрахователи на българския застрахователен пазар. :good:

Колега и аз съм в ЕвроИнс ,но чувствата ми са смесени: Да, с плащанията са бързи,не те мотат,описват ти всички щети до най-малката ,но после мисля ,че не плащат много добре! А и на мен след първата щета не ми обясниха това което ти казваш: че трябва да си дозастраховам колата за следваща щета на 100% - ТОВА НЕ Е КОРЕКТНО!

За пример:

1 щета - разбита ключалка,счупено малко триъгълно прозорче(задно) + одрана задна броня - за това 215 лв :) (смях-само ключалката оригинална за ключа ми е 275лв)

2 щета - натиснат преден капак отпред при върха над емблемата - 70 лв (още по-голям смях)

Не знам какво да кажа...по-горе един колега по-добре го бе казал: "че се чудят как да ни съдерат кожите"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз съм в ЕвроИнс ,но чувствата ми са смесени: Да, с плащанията са бързи,не те мотат,описват ти всички щети до най-малката ,но после мисля ,че не плащат много добре! А и на мен след първата щета не ми обясниха това което ти казваш: че трябва да си дозастраховам колата за следваща щета на 100% - ТОВА НЕ Е КОРЕКТНО!

За пример:

1 щета - разбита ключалка,счупено малко триъгълно прозорче(задно) + одрана задна броня - за това 215 лв :) (смях-само ключалката оригинална за ключа ми е 275лв)

2 щета - натиснат преден капак отпред при върха над емблемата - 70 лв (още по-голям смях)

Не знам какво да кажа...по-горе един колега по-добре го бе казал: "че се чудят как да ни съдерат кожите"

Явно в различните офиси, служителите се отнасят по различен начин към клиентите. Аз казах това, което съм изпитал на собствен гръб. Последно ми плащаха щете на Полото (98г) - съдрана джанта, съдран калник, предна врата, задна врата и заден калник (цялата дясна страна) и ми платиха 790лв без протокол от полицията. Щета до 10% от застрахователната стойност на колата се изплаща без протокол. Но май трябва и агента ти да е човек а не скапаняк дето си мисли, че колкото по-малко ти плати, толкова повече ще вземе от компанията. За 5г никакви проблеми с тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Аз съм в интерамерикан и съм супер доволен от тази компания/тука е времето да им благодаря за експресната щета по моя Японец/.Застрохователната премия на колата ми е 12700лв. и плащам около 750 лв на година(дано да не греша).Преди окло един месец едни доброжелатели ми надраскаха цялата кола от край до край, и се наложи цялостно пребоядисване на :mitsu-smiley: .Взеха колата в "доверен сервиз" и докато бях на море я направиха от до(като нова е).

Мисълтами е такава по добре малко по скъпо , но да е в истинска застрахователна компания от колкотъо по ефтино и после проблеми.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Аз направих в Дженерали 4 по 118 лв. оценка 7500лв. без да искат маркировки и други глупости.

И в Булстрад не искат маркиране!До-преди година и нещо,и цените им бяха мн. добри,но поради некоректни клиенти завишиха самото каско ама това е друга тема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ще изразя лично мнение съм доволен от офертата на Булстрад както и опциите по нея иначе каското ми е 700 лв за Еклипс 97 година с екстите там и всички други неща става за 2 година съм при тях но при всеки е различно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля преди 3-4 месеца пак разисквахме темата за автокаско. Аз съм към Евроинс и един колега от форума каза, че баща му е някакъв шеф там и към Митсубиши имат специално отношение. Наистина е така!

На 14 Юли (колата бе на месец и половина) пред нас някой ме бе забърсал съвсем леко. Около 1-2 квадратни сантиметра на калника до фара, малко на спойлера и на фара. На фара бе почти незабележимо, но майстора като каза - "Това е нова кола ще сменим и фара!" и го смениха.

Фара - 1200 лв. и боядисаха целия калник и предния спойлер. :sun:

Най-интересното покрай тази история бе, че отношението към мен и автомобила бе такова, кото че ли това е най-важния автомобил. Все едно бе на най-големия началник в застрахователното дружество. Само на ръце дето не я носиха колата. :good:

И понеже бе в отпускарския сезон и в града нямаша кой да направи огледа предложиха от Монтана да дойде човек. Направо съм възхитен от тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля преди 3-4 месеца пак разисквахме темата за автокаско. Аз съм към Евроинс и един колега от форума каза, че баща му е някакъв шеф там и към Митсубиши имат специално отношение. Наистина е така!

На 14 Юли (колата бе на месец и половина) пред нас някой ме бе забърсал съвсем леко. Около 1-2 квадратни сантиметра на калника до фара, малко на спойлера и на фара. На фара бе почти незабележимо, но майстора като каза - "Това е нова кола ще сменим и фара!" и го смениха.

Фара - 1200 лв. и боядисаха целия калник и предния спойлер. :sun:

Най-интересното покрай тази история бе, че отношението към мен и автомобила бе такова, кото че ли това е най-важния автомобил. Все едно бе на най-големия началник в застрахователното дружество. Само на ръце дето не я носиха колата. :good:

И понеже бе в отпускарския сезон и в града нямаша кой да направи огледа предложиха от Монтана да дойде човек. Направо съм възхитен от тях.

...абе да ти призная аз не съм много очарован от тях! :(

 

За тази щета http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...ost&id=4632 ми изплатиха само 350 кинта!... ебати, - той само фара е: 200 в добрия случай! :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз не съм много доволен от ЕвроИнс! На мен за разбита ключалка,счупен прозорец и одрана брона ми дадоха 215 лв! (извинявам ,се че се повтарям ,но колега събуди болката ми :) )иначе са бързи , специално отношение не знам дали има ,но определено при огледа дават надежда на собственика ,че всичко ще завърши добре... За съжаление после като си получиш паричките :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...

Нормално е за новите коли плащат на фактурна стойност, а за по-старите на експертна оценка. Като умножават по някви коефиценти от застрахователната сума и годините.

Всички са така.

Аз преди бях в Левинс и сега съм към Евроинс.

Все още за съжаление важи българското правило, че където имаш вътрешен човек и нещата са наред...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да колата е нова. При сключване на застраховка автокаско за старата ми кола ми предлагаха два варианта каско.

Единия вариант (по-евтиния - около 400 лв.) оценяват щетите дават ми парите и да се оправям.

Втория вариант (над 500 лв. ) - правят оглед и ме пращят в доверен сервиз. От там пращат фактурата на застрахователя, а аз си получавам колата като нова.

Всичко това за кола на 10 години и то преди 7 години. Сега цените със сигурност са други, но вариантите са същите. Наистина понякога евтиното излиза скъпо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Колеги , препоръчайте ми застрахователна компания за автокаско , понеже не съм доволен от досегашната си! Интересува ме цена ,както за оценката на автомобила (Каризма 12.99 1.8Гди) така и сумата ,която ще се заплати за нея! Ще се радвам да помогнете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , препоръчайте ми застрахователна компания за автокаско , понеже не съм доволен от досегашната си! Интересува ме цена ,както за оценката на автомобила (Каризма 12.99 1.8Гди) така и сумата ,която ще се заплати за нея! Ще се радвам да помогнете.

А мен ме интересува същия въпрос, но каското да важи и в ЕС. Приемам оферти и за комбинация с гражданска :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , препоръчайте ми застрахователна компания за автокаско , понеже не съм доволен от досегашната си! Интересува ме цена ,както за оценката на автомобила (Каризма 12.99 1.8Гди) така и сумата ,която ще се заплати за нея! Ще се радвам да помогнете.

При кой си бил досега?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...