Премини към съдържание

За форума


Препоръчано мнение

Това е стойността на кукито, не знам кое от форума, кой модул, го слага потърси по името му във файловете. А може и да се слага от някой от външните скриптове за реклами, тракъри...

Това е едното - ако може да се махне или смени стойността му - явно има проблем с кирилицата.

Другото е от IPB да кажат защо им гърми кода като намери такова куки.

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 869
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Не виждам как може да се повреди един и същи файл при всички потребители, за да е повреден трябва грешка в сървъра или повреден хардуер при потребителя. Ако е то това май ще стане най-бързо да се промени кодирането на въпросния компонент от форума (и в базата данни, но там ще е по-сложно); Струва ми се че това става точно в чата, тогава може и да се затрие каквото е писано, като се смени кодирането. Ако има разни проблеми с това има разни скриптове, които го преобразуват.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както казваш тук само мъдрим нещо, което не зависи от нас. Дано поне да има някаква полза.

 

Друго нещо което трябва да се оправи е бързия отговор. Който не е забелязал къде е забутан, той е отдолу под сродните теми. Също така е добре да му се разтегне и центрира полето, че сега в стои почти изцяло в лявата част.

 

Забелязах, че и в търсачката, при новите мнения ( /index.php?app=core&module=search&do=new_posts&search_filter_app[forums]=1 ) в дясната част няма линк към последното в темата. Другаде има, но може да се сложи един надпис 'Последно: ' преди датата на последния пост, да подсеща потребителите.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е стойността на кукито, не знам кое от форума, кой модул, го слага потърси по името му във файловете.

 

Открих какво е това куки - това е последното ти търсене - последно съм търсил "Паничище".

 

Ако последното ти търсене е на кирилица се появява проблема. Ако пуснеш търсене за нещо на латиница и се оправя. :)

Проблемът е в IPB - пиши им...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз май не съм ползвал търсачката. За разните там съпортове на каквото и да е ако има някакъв проблем с кодирането, все едно да чакаш от умрял писмо. Най-лесно е да се уеднакви кодирането на всички компоненти. Впрочем търсачката сега добре ли работи? На предишните версии и ако е на кирилица имам спомен, че не намира или търси до една дума.

 

Сега като се заглеждам по кода - дори да има една буква на латиница в поста се сменя кодирането с което се записва и кирилицата става с такива маймуници с кодове на символите. На всичко отгоре така се записват и базата данни и за един символ кирилица вкарва 7.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Друго нещо което трябва да се оправи е бързия отговор. Който не е забелязал къде е забутан, той е отдолу под сродните теми. Също така е добре да му се разтегне и центрира полето, че сега в стои почти изцяло в лявата част.

 

Разпънат е до 100 знака на ред.

Бързият отговор вече е над "Подобни теми".

 

Открих какво е това куки - това е последното ти търсене - последно съм търсил "Паничище".

 

Ако последното ти търсене е на кирилица се появява проблема. Ако пуснеш търсене за нещо на латиница и се оправя. :)

Проблемът е в IPB - пиши им...

 

Правих какви ли не тестове и на мене ми работи идеално и на двата компютъра.

Моля колеги, направете няколко теста.

Изобщо не ми се бъгва едит бара.

Странна работа.

Все пак ще им пиша. Веднага отговарят и се надявам да разрешат проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Колеги направете следния тест, моля! :)

 

Натискате отговор на тази дискусия, F5 за да видите, че всичко си е заредено и работещо.

 

Отваряте в нов таб начало на форума, или разширено търсене, няма значение. Пускате търсене за "Паничище" например.

Връщате се на предишния таб с отговора на дискусията и натискате F5 и се получава проблема, че Емотиконите не са заредени, бутоните на редактора не работят.

 

Отивате в другия там с търсенето и пускате търсене за "Panichishte" и се връщате и натискате F5 и проблема е оправен - бутоните работят.

 

Теста е предложен от Божо, за да разберем какво става.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Направих теста и стана точно така както е описано!

В момента всичко си работи както трябва-емотикони и т.н.

Но точно в какво се състои същността на проблема с неработещите емотикони-все още немога да си обясня. :icon_hmm: !?

 

П.П.Продължих с теста-пробвах да напиша нещо в търсачката на кирилица,след което отново се опитах да използвам едитора,емотикони и т.н.но отново спряха да работят.....,след което написах същата дума в същият прозорец(няма нужда да се отваря нов таб)но на латиница и...

проблем нямаше с едитора :icon_thumbup: !

Редактирано от svetlin_dbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Колеги, продължавате да ползвате чата за онлайн консултации по автомобилни въпроси!

Предупреждавам ви, че ще спра чата завинаги!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отговора е ясен-да не подканваме юзърите да ползват търсачката :rolleyes:.Светльо писа ли има пак на тези от поддръжката,кога се появява проблема?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Писах им разбира се! :)

Даже Божо ми изпрати ЛС на английски, за да им го пратя направо преведен, за което му Благодаря много! :icon_thumbup:

Очаквам отговор.

Странно, но при мен няма абсолютно никакъв проблем от това естество. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....Правих какви ли не тестове и на мене ми работи идеално и на двата компютъра.

Моля колеги, направете няколко теста.

Изобщо не ми се бъгва едит бара.

Странна работа.

Все пак ще им пиша. Веднага отговарят и се надявам да разрешат проблема.

 

Бе то ти и пишеш, и хората/Джузепе ли беше.../ ти отговарят - но както разбирам, отвреме-навреме току се забатачи форума.......

Откакто си говорихме по джисметата преди месец, при мен няма проблеми - с изключение на снощи, когато тъкмо прочета някоя тема и като река да отворя друга - завесата пада и "сървър ерор".... И така от 21.00 до към 23.30, идеше ми да спраскам компа...

Днес проблема го няма.

Като че ли има някъде нещо недоизпипано.... Имам предвид в платформата на Инвижън...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези "Server Error" са от хостинг компанията.. нещо им забива сървъра, после го рестартират... дано ги оправят, доста често са напоследък.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Проблема с бъга на тулбара вече е оправен. :)

Изтрийте си кукитата и вече няма да се появява.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

[#103128] Администраторът е поставил ограничение за броя на публикуваните коментари за даден период от време. Моля изчакайте 15 преди да публикувате тема или мнение.

 

Изпуснали сте секунди :), ако искате ги добавете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Аз може ли пак да повдигна въпросът,трябва или не трябва да се пишат модераторите под името на раздела? Според мен е по-добре да ги пише имената.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Пише ги. Отиваш например на раздел Galant.

Най-отдолу се виждат кои са модератори.

 

http://img97.imageshack.us/img97/2818/rteec.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ще питам админите или във форумите на Инвижън и веднага ще пиша. :)

На мен това ми е извън компетенцията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

А тази репутация на мненията работи ли(зеления + и червения -)? Като щракна ми казва,че съм достигнал максимума за деня,а аз не съм я ползвал никога и нищо не става !?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А тази репутация на мненията работи ли(зеления + и червения -)? Като щракна ми казва,че съм достигнал максимума за деня,а аз не съм я ползвал никога и нищо не става !?

Засега тези бутони не функционират.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах един бъг в чата:

Като се даде линк със празно място между думите (%20)го замества с празно място ' ', дори и в линка, или не го разпознава. По-скоро мисля, че го замества, като написах отделно %20 го замени. Ако се направи на ръка с bbcode няма проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Вече можете да ъплоудвате картинки директно от ImageShack.

Намира се в полето под писане на мнение. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...