Премини към съдържание

Моля за съвет относно Galant Gdi


pocketrocket

Препоръчано мнение

Здравейте

Харесал съм си един Galant GDI, но както четох из темите тук с GDI трябва да се внимава много. Колата не е в София, а в провинцията и няма как да я закарам до колегите DJ tymbi и Milen_z за да изкажат мнение. Та можете ли да ми кажете какво да гледам, че да не бера ядове после. Благодаря ви предварително :)

 

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Харесал съм си един Galant GDI, но както четох из темите тук с GDI трябва да се внимава много. Колата не е в София, а в провинцията и няма как да я закарам до колегите DJ tymbi и Milen_z за да изкажат мнение. Та можете ли да ми кажете какво да гледам, че да не бера ядове после. Благодаря ви предварително :)

 

 

Поздрави

Колега! Той Милен не е от София а от Пловдив........Ако е някъде на близо колата, можеш да му се обадиш да дойде да ти я види......Не купувай на сляпо, да нямаш после дертове......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Харесал съм си един Galant GDI, но както четох из темите тук с GDI трябва да се внимава много. Колата не е в София, а в провинцията и няма как да я закарам до колегите DJ tymbi и Milen_z за да изкажат мнение. Та можете ли да ми кажете какво да гледам, че да не бера ядове после. Благодаря ви предварително :)

Поздрави

Освен стандартните неща за всяка кола - задължително иди да измерят компресията на всички цилиндри. Ако е под 12АТМ - не става. Лампичката GDI трябва да свети, когато си на скорост до към 3000 - 3000 и малко об/мин, освен ако не ускоряваш рязко.

Двигателя трябва да е тих на празен ход, като си в купето едва се чува. Хидравличните повдигачи са слабо място - смяната им е над 1000лв с труда. Имай го предвид, ако се чува тракане/цъкане откъм двигателя.

Обърни внимание как се включват/изключват 1ва и 2ра скорост. Ако заяждат - профилактика на помпите на съединителя (не много скъпо) и/или смяна на синхронизатора на 1ва и 2ра (повече пари).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Снимка не мога да кача на този епат. Като цяло по - важно за мене е да нямам проблеми с двигателя. Да за Милен знам, че е от Пловдив :) За съжаление не е близо и до Пловдив

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами за двигателя точно, те двамата само могат да ти помогнат. Майсторите почти не са чували за GDI, най-много да ти кажат, че за дизел е много тих.

Някакъв вариант е да ти извадят разпечатка на компютъра и да я постнеш тук и да получиш компетентно мнение.

Наистина двигателя е много капризен и за да си спокоен по-добре да се провери преди покупка.

 

Снимка не мога да кача на този епат. Като цяло по - важно за мене е да нямам проблеми с двигателя. Да за Милен знам, че е от Пловдив :) За съжаление не е близо и до Пловдив
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Харесал съм си един Galant GDI, но както четох из темите тук с GDI трябва да се внимава много. Колата не е в София, а в провинцията и няма как да я закарам до колегите DJ tymbi и Milen_z за да изкажат мнение. Та можете ли да ми кажете какво да гледам, че да не бера ядове после. Благодаря ви предварително :)

Поздрави

Здравейте и от мен , и аз съм изправен пред същата дилема , Галанта пристигна от Щатите вчера ,моля някои да ми даде координатите на Милен тъй като съм от Пловдив , Мерси предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен , и аз съм изправен пред същата дилема , Галанта пристигна от Щатите вчера ,моля някои да ми даде координатите на Милен тъй като съм от Пловдив , Мерси предварително

Пиши му едно лично съобщение! Ника му е на Milen_z

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен , и аз съм изправен пред същата дилема , Галанта пристигна от Щатите вчера ,моля някои да ми даде координатите на Милен тъй като съм от Пловдив , Мерси предварително

 

Надали от щатите е ГДИ :) По скоро е нормалния 2.4 автоматик...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че ще е нормален 2.4-литров двигател без да е GDI.

Ами като погледнах под предния капак пишеше GDI... Също така ме притеснява въпросният техно тест, моля някои по компетентен да обясни за какво точно става въпрос и дали само в София се прави ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че от 2002г и при американският модел има с GDI двигател. Технотеста е най-вече за светлините, защото в американският модел снопоа светлина се разпръсква по един начин, а при европейският по друг. Габаритите в САЩ са задължително оранжеви, докато в европа трябва да са бели. По принцип ако имаш затруднения всичко се решава с финикийски знаци, но задължително с малко.

Пусни някоя снимчица !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега няма да се плашиш, нали вече си притежател на Галантче, колкото и парички да пръснеш по него, няма да се равняват на удоволствието което ще изпитваш при карането му!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами все още не съм, всичко е въпрос на време. До седмица, най-много две ще карам такава кола. Запланувал съм един круиз из България където съм набелязал потенциални "жертви" - Монтана, Пловдив, Ямбол и още други :) И на връщане от някой от тези градове ще карам Галант.

Колебанията ми все още са за кой двигател да избера. Всичките ми харесват, за всичките си имам аргументи за и против. В крайна сметка ще стане както с предишната ми кола - ще седна и ще кажа - Това е моята кола ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май последното, което си написал е най-правилното! Тя сама ще си каже, моята поне ми проговори с глас човешки..........

Успех, късмет и да се похвалиш!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз в момента съм като тебе - ходя, гледам, пробвам и накрая ще си тръгна с някоя. Първият ми Галант го купих от раз и бях много доволен. Просто отидох, видях го и си тръгнах с него. Та и до сега съм с него вече 112000 км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз в момента съм като тебе - ходя, гледам, пробвам и накрая ще си тръгна с някоя. Първият ми Галант го купих от раз и бях много доволен. Просто отидох, видях го и си тръгнах с него. Та и до сега съм с него вече 112000 км.

 

 

 

Мммм.......много позната история :) Усещането е много приятно когато не си единствен :) Аз зае :icon_censored: и работа и всичко и директно хванах първия автобус за Ямбол /ако имах съмнения относно това с какво ще се прибера .......... нямаше да тръгна с автобуса ;)/ Вече се смрачаваше когато го видях за пръв път, но за час два всичко беше ОК и......обратно към София. Всичко беше на доверие и късмет! В последствие излязоха някои непредвидени неща, но с времето всичко си идва на мястото :)В крайна сметка ако искаш абсолютно всичко да е ОК - вариантът е нова кола, което пак не е гаранция де :) НЯМА пълно щастие! Слави е страхотен човек по първи впечатления и ще ми бъде приятно тепърва да се виждам с него и всички останали съфорумници на събиранията! :) :mitsu-smiley:

 

 

Относно GDI-я, да не е в Ловеч?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами не, но ако има оферта в Ловеч ще се радвам да я споделиш :)

 

 

 

Ами много близък причтел продаваше на негов роднина GDI, мисля 2000 или 2001 г, виолетов цвят, в перфектно състочние, но незнам дали все още го продава защото не съм си ходил и не съм го чувал доста време. Ще се чуя утре с него и ще ти кажа. Аз също бях се запалил много за GDI, но се изплаших сякаш от отзивите за капризността му :( Много исках GDI, но сега карам 2.5 V6 и съм много щастлив :) :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето го въпросният Галант който ми докараха от Щатите , грешката е моя наистина двигателят е обикновен бензинов 2.4 автоматик,говорих по телефона с Милен надявам се да има време в началото на идната седмица и да си каже думата .Принципно за сега съм дал 7000лв ,като ми искат още 2000лв за освобождаване от митница и данък.. има и варянт да ми върнат парите и да търся нещо друго

 

http://img521.imageshack.us/my.php?image=image00001be0.jpg

http://img521.imageshack.us/my.php?image=image00002zw5.jpg

http://img521.imageshack.us/my.php?image=image00003yi1.jpg

http://img521.imageshack.us/my.php?image=image00004kt5.jpg

http://img521.imageshack.us/my.php?image=image00005ru2.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето го въпросният Галант който ми докараха от Щатите , грешката е моя наистина двигателят е обикновен бензинов 2.4 автоматик,говорих по телефона с Милен надявам се да има време в началото на идната седмица и да си каже думата .Принципно за сега съм дал 7000лв ,като ми искат още 2000лв за освобождаване от митница и данък.. има и варянт да ми върнат парите и да търся нещо друго

 

http://img521.imageshack.us/my.php?image=image00001be0.jpg

http://img521.imageshack.us/my.php?image=image00002zw5.jpg

http://img521.imageshack.us/my.php?image=image00003yi1.jpg

http://img521.imageshack.us/my.php?image=image00004kt5.jpg

http://img521.imageshack.us/my.php?image=image00005ru2.jpg

 

 

 

Доста различен, но не по-малко красив :icon_clap: Коя година е машината!? На мен много ми харесва визията му и ако няма грижи като се прегледа - няма смисъл да търсиш друга кола и да си взимаш парите :) Незнам обаче как стои въпроса с частите за него, поне по купета до колкото виждам са доста различни. Успех, много е красив. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно тоя модел американски Галант драсни на bate_pleven едно лично съобщение. Той има същия (ако се не лъжа), но друг цвят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно тоя модел американски Галант драсни на bate_pleven едно лично съобщение. Той има същия (ако се не лъжа), но друг цвят.
Не се лъжеш......На бате Плевен е сив-металик.....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...