Премини към съдържание

Заформи се спор!


Препоръчано мнение

Заформихме спор с едни приятел.Той се опитва да ми внуши ,че на Каризмата ми трябва да си сменям ангренажният ремък на 75 000 км.Аз доколкото съм запознат си го сменям със смяната на маслото.Та нека по-компетентни от мен да кажат кога се сменя този ангренажен ремък барабар с ролката :icon_n_king: за Митсубиши Каризма 1.8 16v 96година

 

С уважение

С.Илиев

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Заформихме спор с едни приятел.Той се опитва да ми внуши ,че на Каризмата ми трябва да си сменям ангренажният ремък на 75 000 км.Аз доколкото съм запознат си го сменям със смяната на маслото.Та нека по-компетентни от мен да кажат кога се сменя този ангренажен ремък барабар с ролката :icon_n_king: за Митсубиши Каризма 1.8 16v 96година

 

С уважение

С.Илиев

Брррррррррррррр.......................... :icon_doh:

Ти ще напълниш джобовете на майстора ти с пари само от ремъци бре..............

Агр. ремък на твоята се сменя на 90 000км. пробег ако си сменил всичко, това ще рече - ремък, ролки и водна помпа , при теб няма маслен обтегач.........

Разбира се аз ако съм няма да чакам да стане на 90 000 км, но на 70 000км бих го сменил............така че колегата ти правилно ти е казал.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Заформихме спор с едни приятел.Той се опитва да ми внуши ,че на Каризмата ми трябва да си сменям ангренажният ремък на 75 000 км.Аз доколкото съм запознат си го сменям със смяната на маслото.Та нека по-компетентни от мен да кажат кога се сменя този ангренажен ремък барабар с ролката :icon_n_king: за Митсубиши Каризма 1.8 16v 96година

 

С уважение

С.Илиев

Колега! Ти да не си сменяш маслото като Италианците бре???-На 100000км...... :icon_hmm:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам колата от 3 месеца и при покупката смених всичко,сега наближава смяната на маслото,а ремъка се разсвири с ролката!!!Значи имам проблем,и това ме е подвело да си мисля така!!!!

 

Благодаря ти за бързият отговор!!!!

 

С уважение

С.Илиев

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам колата от 3 месеца и при покупката смених всичко,сега наближава смяната на маслото,а ремъка се разсвири с ролката!!!Значи имам проблем,и това ме е подвело да си мисля така!!!!

 

Благодаря ти за бързият отговор!!!!

 

С уважение

С.Илиев

Агренажен ремък не свири бе човек......Провери си ремъците на динамо клима и т.н.-те свирят....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Брррррррррррррр.......................... :icon_doh:

Ти ще напълниш джобовете на майстора ти с пари само от ремъци бре..............

Агр. ремък на твоята се сменя на 90 000км. пробег ако си сменил всичко, това ще рече - ремък, ролки и водна помпа , при теб няма маслен обтегач.........

Разбира се аз ако съм няма да чакам да стане на 90 000 км, но на 70 000км бих го сменил............така че колегата ти правилно ти е казал.........

Това важи ли и за GDI или там са по-кратки сроковете ?
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Преди 90 хиляди километра сменяйте ангренажните ремъците колеги, и то при Пламен при първа възможност, защото доста коли ходят при него заради грешно зацепени ремъци!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе БИГ БОС, забелязвам, че ти поопушва колицата ти на аватара :D
Сигурно е зацепена с един зъб закъснение........ :lol: :lol: :lol: .....Светльо, да идеш при Пламен да ти я оправи, че ми опуши монитора....... :lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това важи ли и за GDI или там са по-кратки сроковете ?
Това важи за всички бензинови коли.......А на дизелите е желателно на 50000 да се сменя........
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе БИГ БОС, забелязвам, че ти поопушва колицата ти на аватара :D

Това не е ли пушек от запаслването на гумите :):) така си мисля! Така ,че карай си я така и не му мисли :):):)

Май го обърнахме на базик;)

А сега по темата-за колегата дето питаше дали важи и за ГДИ моторите на Каризма: Да важи ,само дето ние имаме и маслен обтегач! Както казва Пламен (DJTymbi) не чакай 90000 км ами си връзвай гащите на 70000 км!

За справка-аз скоро извършвах смени на тези части при Пламен и съм мн доволен!

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това което си направил при закупуването на автомобила е правилно. Така се прави.

От тук нататък си копуваш едно тефтерче и започваш да си записваш кое кога си сменил, като се водиш от препоръките на производителя.

Има неща които се сменят в зависимост от пробега и други на определен период.

Не забравяй, че освен маслен филтър има въздушен, горивен и поленов.

Освен агр.ремък има и пистов, при смената на който се проверява водната помпа, генератора, компресора на климатика и хидравличната помпа за луфтове. Също и обтягащата ролка.

Имаш да сменяш охладителна течност, хидравлична течност и спирачна течност на период определен от производителя, както и да проверяваш фреона на климатика.

Препоръчвам ти задължително в началото на есенно-зимния сезон (края на Септември) да провериш стартера, акумулатора, кабелите и свещите за отечки, износвания и прекъсвания. Това ще ти спести нерви през студените зимни дни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите на всички колеги!!!!!

Поради факта ,че от скоро корам Каризма и не съм много запознат с автомобила и характеристиките му,някой може ли да ме светне кое ,кога , на колко и с какво се сменя по препоръки,било то заводски и/или DJ Tymbi-ови както и от други колеги с такива МПС-та????

 

С уважение

С.Илиев

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам руски :(
Че той е като Българския бе колега.......И те пишат на кирилица.........
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да на кирилица пишат,

Пиша,чета и говоря на английски,френски испански и румънски и за руски не ми остана време !!!!

 

:icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

линка нещо не работи,мислех си ,че от компа на работа не става понеже от ИТ отдела ми го ограничиха,ама и сега у дома същото ми отваря една празна страница с мицубиши каризма надпис от горе синя на цвят.

Ако някой може да ме светне по друг начин ще съм му благодарен !!!!

:)

 

С уважение

С.Илиев

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не ще директно, трябва тук http://carisma.galant-info.ru/

и вляво "Обслуживание"

 

Ремень ГРМ - ремък на разпределителни валове

 

и нещо не работи с Firefox

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...